Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Tarçınlı sütte iyi geliyor canım yarım yağlı

Tam yağlı pastörize süt iç dedi bana drum. Yumurtalıklara, gebelik oluşmasına ve oluştuğunda tutunmasına çok faydalıymış.
canım süt ile ilgili o kadar araştırma yaptım yabancı makaleler okudum ki ne kendim içerim ne çocuğuma içiririm. içtiğimiz sütlerin yüzde 90 ı hayvansal hormon ve biz sürekli vücuda hormon yüklemesi yapıyoruz bilimsel görüş her yavrunun kendi annesinin sütünü içmesi konusunda hemfikir. sütün faydası fermente olduğu zaman ortaya çıkıyor yani ayran,peynir ve yoğurt olarak tüketmemiz gerekli o yüzden hele kutulu süt asla sokmam evime tamamen işlemden geçip ilaç hormon ve katkı maddesi yüklemesi malesef... süt içtiğinde karnın şişer ishal olursun miden ağrır bir sürü yan etkisi var zaten belli ediyor kendini

Canim gonlune gore olsun insallah, benden hep rutin kan testlerinde fsh, lh, e2 vs gibi degerler bakildi, ailemde erken menopoz var diyorum ona hc takilmiyorlar tahlillerin normal dediler 2dir farkli 2 doktor, 6 ay deneyin olmazsa bakariz dedi biri ama ben vakitte kaybetmek istemiyorum, asilama ve tup bebek tecrubem hc yok sartlari oluyor onlarin da sanirim degil mi?

Yumurta rezervi testinin adı amh testi.. Evet tüp bebek için bazı şartlar istiyor.hepimizin gönlüne göre versin inşallah canım

Kuzu zaten ihtiyacımız olan da o hayvansal hormonlar. Özellikle inek sütündeki yağ kadın üremesi için çok faydalı.
Bizim ailede erken menapoz sorunu var. Yıllar önce drum süte başla demişti ki içmezdim pek. Günde 1 bardakla bile yaşıma, 2 ameliyata, rahim kazınmasına ve 1 yumurtalığımın %80inin olmamasına rağmen yumurtalarım iyi sayıda ve durumda.

Ay hadi bakalım bence de toplu toplu gebelik haberleri verelim İnşallah
Tam yağlı pastörize süt iç dedi bana drum. Yumurtalıklara, gebelik oluşmasına ve oluştuğunda tutunmasına çok faydalıymış.
Kahvenin içinde içsek oluyor mu Canikox

Ben gebelik öncesi muayeneye gittiğimde ev yoğurdu demişti galiba ama günlük süt mü dedi normal süt mü dedi hiç hatırlamıyorum ev yoğurdu da ilk kez yapmaya çalışçam yakında, kayınvalideme gittiğimizde yoğurt gönderiyor bize de, ondan mayalayayım dedim bu sefer bakalım tutacak mı

Yumurta rezervi testinin adı amh testi.. Evet tüp bebek için bazı şartlar istiyor.hepimizin gönlüne göre versin inşallah canım
Amin canim benim, ben de ozelde yaptirayim o zmn o testi, Kirklareli`de oturuyorum. Burada umarim yapiyorlardir. Devlet hastanelerinde direk neden yapmiyorlar anlamiyorum, gerci belki bizim burdaki hastanede de yapilmiyor olabilir, her sey icin edirneye yonlendiriyorlar. senin sonucun kac cikmisti canim tup bebek dusunebiliriz eger normal yollardan olmazsa dediler? Bir de hangi ildesin? Istanbul`da ise Istanbul`a da gidip yaptirabilirim o testi bi gun izin alip cnku kafami asiri derecede kurcaliyor bu yumurta rezervi konusu

Kahveyle de olurmuş kuzu. Türk kahvesini su yerine sütle yaparım ben. Tabi günde 1 fincan. Ev yoğurdu zaten en faydalısı. Ben yaklaşık 10 yıldır hazır yoğurt almam.

Geçen gün bunu ben de okudum canım ve açıkçası benim de kafam karışmıştı. Ama bir yandan da faydalarını da gördüğümü düşünüyorum. Günlük süt içmeye nedense hala çok sıcak bakamıyorum ama süt içmeye devam edeceğim ben de ama tabi her hekimin görüşü farklı olduğu gibi biz de inandığımız benimsediğimiz doktorun görüşüne göre hareket edeceğiz yani tek bir doğru olduğunu düşünmüyorum her ne yiyor ve içiyorsak şifa olsun diyelim

Ayy canım ben de aslen kırklareli doğumluyum.. Şimdi ankarada yaşıyorum evlendiğimden beri. Özel hastaneye gittim burda. Hatta ilk o testi yaptı. Ondan sonra fsh rahim filmi falan çekti. Yani biliyorsun özeller ne testi varsa yapıyor zaten. Malum para olayı. Benim çok çok düşük 0.35.. Yani bu durumda bile hemen tüp demedi. İlaç verdi sağlıklı tek yumurta bile olsa yeter. Sen de hemen kötü düşünme.. Çok okudum hiç imkansız normal yolla olmaz denilen insanların normal yolla oşmuş.. Güzellik hemşiresi var instagramda kıza da olmaz demişler rezerv azlığından. Şimdi ikiz çocukları var..

Canım yaparsın tabi çok da güzel tutar.. Hiçbir zorluğu yok.. Hem kendin yapınca daha bir tatlı olur

Yok kuzum hayvansal hormondan kastım bu hayvanlara bir sürü iğneler vuruluyor hormon dışardan takviye antibiyotikler vs. benim amcam veteriner mesela evinize sokmayın süt diyor... sütün içinde pestitit ve zirai kalıntılar var. yani eskisi gibi doğal bi süreç içinde süt üretmiyor hayvanlar suni yemler ile beslenerek hızlı gelişsin diye hormon iğneleri vurularak fabrika ortamında yetiştiriliyorlar. daha o kadar detay var ki... mesela inek sütündeki sığır insülini vücutta daha fazla otoantikor üreterek insülin rezervlerimizi tüketiyor, aynı şekilde kazein bağışıklık sistemini bozuyor, otizm üzerinde bile çok büyük etkisi olduğu kanıtlanmış annenin hamileyken içtiği sütten bebeğe geçen kazeinin sebeb olduğu. yani aslında inet sütü faydalı evet ama buzağısı için çünkü buzağnın biyolojisi o süte elverişli, anne sütü nasıl bebeğe faydalıysa. bilmiyorum ben bu konuda baya araştırdığım için çok mesafeliyim süte

kesinlikle ev yoğurdu mayala harika bir probiyotik kaynağı maksimum fayda

Kızlaaar help dün ovulasyon testinde çift çizgi gördüm ama t cye yakındı aynı gibiydi, ilişki oldu ama bugün tam bir pik. Gün aşırı deniyorduk yani normalde yarın yine ilişki olur ama ben bu piki görünce ne yapsam bilemedim. Gün aşırıya devam mı edelim. Genelde iki gün pik görürüm ertesi gün silinir. Doktor da gün aşırı söylemişti ama pili görince dayanamadım şimdi üst üste olması spermlerin kalitesini bozmasın bu sefer üç dört gün üst üste olacak bugün olursa

Eklentiler

• IMG_20200922_102405_N.jpg
    60,2 KB · Görüntüleme: 35
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…