Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim aşılama esnasında inanalılmaz ağrı hissettim adet sancıları gibi Dr normal olduğunu söyledi akşam 5 te olmuştum saat 11 12 ye kadar sürdü sonra yavaş yavaş ağrılar hissettim bel ağrılarım oluyor o günden beri ve beyaz akıntılarım çoğaldı onun dışında iyiyim biraz korkuyorum ya tutmazsa diye mikrochip aşılamayı bizimkisi soremlerin daha kaliteli olması için o gün 2 yumurta kendiliğinden çatlamış idi ama doktorum 2 yumurtada daha çatlayacak gibi görünüyor diyip o sabah ovitrelle vurdu inşallah olur dedi hatta ikiz bekliyoruz Allahın izniyle dedi Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın inşallah

Aminnnn inşallah benim akıntım pek yok. Sadece progestan kullanıyorum onun kapsül dışı akıntısı oluyor o kadar Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. İnşallah olur

O nasıl kahvaltı öyle İnsülin direncini sabah meyva ile düşüremezsin kuzucum. Hatta meyvayı günde 1 porsiyon o da mümkünse öğlen yemen lazım
valla bugün kahvaltı hazırlayamadım simit poğaça da yemek istemedim ceviz ile armut yedim yapcak bişi yok diyetistyen günde 1 porsiyon çiğ kuruyemiş ile tüketebilirsin meyve dedi o zaman kan şekerini yükseltmiyormuş

Evet o da var. Ama meyvayı süt ya da yoğurtla tüketmeye çalış canım. Hem insülin direnci için hem gebe kalmak için daha etkili

Bu arada benim bat tarihim dündü.. Sat ise 23 ağustos.. Yani belki 23 ü de olabilir. Bazen belli olmuyor.. 31 ağustosta ilaçlı rahim filmi çektirdim.. Bir sorun çıkmadı.. Yumurta rezervim düşük benim. 32 yaşındayım.. Dün test yaptım negatif çıktı. O yüzden adetim gelir bir kaç güne diye bekliyorum. Belki rahim filminden kaynaklı bir şeyler olmuştur.

direncin kaç canım ilaç kullanıyo musun ? regl düzenin ve hormonların nasıl ?
Regl düzensiz malesef ilaçsız regl olamıyorum çatlamayı gördüğüm aylar oluyor ama geçtiğimiz ay içerisinde bol bol yürüyüş yapmıştım ve adet gördüm yumurtlama olmuştu hormanlarda sıkıntı yok sadece insülin var 40 daydı sanırım demirim düşüktü canım

Evet o da var. Ama meyvayı süt ya da yoğurtla tüketmeye çalış canım. Hem insülin direnci için hem gebe kalmak için daha etkili
inek sütü içmiyorum canım zararlarından dolayı ama yoğurtla ya da ayranla yiyorum ara öğün yapacağımda, zaten çok meyve yiyen biri de değilim haftada en fazla 3 bazı haftalar hiç off bilmiyorum çok sıkıldum bu insülin direnci olayından

Kızlar çok güzel bir topik olmuş az önce Eylül topiğinden regli olarak çıkışına baya üzülmüştüm ama burası moral oldu bana inşallah güzel haberlerle dolup taşan bir ay olur hepimiz için bat tahmini 22 Ekim gibi duruyor tam emin değilim normalde düzenliydi iyice düzensizleşmehe başladı mı stresten mi bilmiyorum 7 aydır istiyorum inşallah bu ayy nasip olur minseo

nasıl yani insülin direncin mi 40 yoksa açlık insülin değerin falan mı regl düzensizliği kötü kuzu ya benim şuan öyle bi sıkıntım yok allahtan

Canım yumurta rezervinin düşük olduğunu nasıl öğrendinn? bnm de yaş 33 anneannem erken menapoza girmiş korkuyorum o nedenle, 2.çocuga yeni karar verdik sayılır 3 aydır istyrz ama olmadı

Canım yumurta rezervinin düşük olduğunu nasıl öğrendinn? bnm de yaş 33 anneannem erken menapoza girmiş korkuyorum o nedenle, 2.çocuga yeni karar verdik sayılır 3 aydır istyrz ama olmadı
Canım ben 1.5 yıllık evliyim. 2 ay önce çocuk düşündük artık. Herkesten görüyordum bazen sorunlar çıkıyordu. Ben de en başında gidelim tüm her şeyi yaptıralım dedim. Eşimle gittik.. Kan testinde çıktı. Yaş olarak gençsin az olsa da yumurtalar kaliteli olabilir bir kaç deneyelim dedi en son rahim filminden sonra tüplerim de açıkmış çünkü.. Ama eğer bir kaç ay olmazsa tüp bebek falan diyo..

Tam yağlı pastörize süt iç dedi bana drum. Yumurtalıklara, gebelik oluşmasına ve oluştuğunda tutunmasına çok faydalıymış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…