Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yok kuzum hayvansal hormondan kastım bu hayvanlara bir sürü iğneler vuruluyor hormon dışardan takviye antibiyotikler vs. benim amcam veteriner mesela evinize sokmayın süt diyor... sütün içinde pestitit ve zirai kalıntılar var. yani eskisi gibi doğal bi süreç içinde süt üretmiyor hayvanlar suni yemler ile beslenerek hızlı gelişsin diye hormon iğneleri vurularak fabrika ortamında yetiştiriliyorlar. daha o kadar detay var ki... mesela inek sütündeki sığır insülini vücutta daha fazla otoantikor üreterek insülin rezervlerimizi tüketiyor, aynı şekilde kazein bağışıklık sistemini bozuyor, otizm üzerinde bile çok büyük etkisi olduğu kanıtlanmış annenin hamileyken içtiği sütten bebeğe geçen kazeinin sebeb olduğu. yani aslında inet sütü faydalı evet ama buzağısı için çünkü buzağnın biyolojisi o süte elverişli, anne sütü nasıl bebeğe faydalıysa. bilmiyorum ben bu konuda baya araştırdığım için çok mesafeliyim süte
Güzelim o kadar irdelersen hiçbir şey yiyip içmrmemiz gerekir. İnsan vücudu sütteki birçok maddeyi elimine edebiliyor. Vücut sağlıksızsa zaten her gıdadan zarar görür. İçtiğin sudaki mikrop bile zarar verir. Neyse bunlar kişisel tercihler. Ben faydasını görüyorum içiyorum. Sen görmüyorsun içmiyorsun. 🤗

Ayy canım ben de aslen kırklareli doğumluyum.. Şimdi ankarada yaşıyorum evlendiğimden beri. Özel hastaneye gittim burda. Hatta ilk o testi yaptı. Ondan sonra fsh rahim filmi falan çekti. Yani biliyorsun özeller ne testi varsa yapıyor zaten. Malum para olayı. Benim çok çok düşük 0.35.. Yani bu durumda bile hemen tüp demedi. İlaç verdi sağlıklı tek yumurta bile olsa yeter. Sen de hemen kötü düşünme.. Çok okudum hiç imkansız normal yolla olmaz denilen insanların normal yolla oşmuş.. Güzellik hemşiresi var instagramda kıza da olmaz demişler rezerv azlığından. Şimdi ikiz çocukları var..
Aaa cok sevindim :) Ben universitedeyim burda canim eger dogdugun topraklardan canin bir sey cekerse yazman yeterli kargolarim. Ben de 2 senedir buradayim ama alismaya calisiyorum malum cok cok kucuk bir yer, merkezde ozel hastane de yok maalesef. Luleburgaz`a sorarim bi olmadi, cok tesekkur ederim canim tekrardan bilgi verdigin icin, bu ay hepimize ugurlu gelir insallah, topiktekilere hep dua ediyorum, belki bir gun icimizden biri icin Allah kabul eder :KK200:

Kızlaaar help 😱 dün ovulasyon testinde çift çizgi gördüm ama t cye yakındı aynı gibiydi, ilişki oldu ama bugün tam bir pik. Gün aşırı deniyorduk yani normalde yarın yine ilişki olur ama ben bu piki görünce ne yapsam bilemedim. Gün aşırıya devam mı edelim. Genelde iki gün pik görürüm ertesi gün silinir. Doktor da gün aşırı söylemişti ama pili görince dayanamadım şimdi 🙄üst üste olması spermlerin kalitesini bozmasın bu sefer üç dört gün üst üste olacak bugün olursa 🤷
canım 2 gün pik görüyorsan bugünü es geç çünkü çatlamayı değerlendireceksin zaten dün değerlendirmişsin, çarşamba perşembe değerlendirirsin bi daha bence

Kahveyle de olurmuş kuzu. Türk kahvesini su yerine sütle yaparım ben. Tabi günde 1 fincan. Ev yoğurdu zaten en faydalısı. Ben yaklaşık 10 yıldır hazır yoğurt almam.
Evet bana da bir fincan filtre kahveye izin verdi ama fincanımın boyutunu görse aynı şeyi söyler mi emin değilim 😆 devasa bir kupayla içiyorum, neyse teke indirmek bile büyük başarı benim için. Şimdilik fincan boyutunu söylemediniz ki ama doktor bey demeyi düşünüyorum 😆😆 ev yoğurdu geçmişte birkaç kez denedim ama tutmadı, marketlerden alınan günlük sütlerle denemiştim. Belki ondandır diye düşündüm. Şimdi sokaktan günlük süt bulursam onla deneyeceğim. Bir de nassau nassau önermişti mis bakraç süt, bulamazsam da onla yapmayı deneyeceğim.
Ay nassau nassau sen yoksan buraya da gelsene adını anmışken 🤗
kesinlikle ev yoğurdu mayala harika bir probiyotik kaynağı maksimum fayda
Yoğurt haftada iki kilo yiyoruz nerdeyse yani gerçekten yapmam lazım bence de çünkü çok seviyoruz. Deneyeceğim bu ay bakalım inşallah tutar, kefir de hiç sevmiyorum ama onu da mayalamak istiyorum o da çok faydalı diyorlar 😊

U
Canım yaparsın tabi çok da güzel tutar.. Hiçbir zorluğu yok.. Hem kendin yapınca daha bir tatlı olur 🥰🥰
Ay ben birkaç kere deneyip beceremeyince kendimi beceriksiz ilan ettim bu konuda 🙈 halbuki pek çok konuda elimin lezzeti iyidir ama yoğurtta böyle oldu ve çabuk pes ettim niyeyse. Çok teşekkür ederim inşallah olur 🤗

canım 2 gün pik görüyorsan bugünü es geç çünkü çatlamayı değerlendireceksin zaten dün değerlendirmişsin, çarşamba perşembe değerlendirirsin bi daha bence
Öyle mi diyorsun evet üst üste yorulup bu sefer çatlama günü kaçarsa daha sıkıntı olur. Yarın öbür gün daha mantıklı ama göz göre göre yapmamak korkutuyor beni 🙈 teşekkür ederim canım

Evet bana da bir fincan filtre kahveye izin verdi ama fincanımın boyutunu görse aynı şeyi söyler mi emin değilim 😆 devasa bir kupayla içiyorum, neyse teke indirmek bile büyük başarı benim için. Şimdilik fincan boyutunu söylemediniz ki ama doktor bey demeyi düşünüyorum 😆😆 ev yoğurdu geçmişte birkaç kez denedim ama tutmadı, marketlerden alınan günlük sütlerle denemiştim. Belki ondandır diye düşündüm. Şimdi sokaktan günlük süt bulursam onla deneyeceğim. Bir de nassau nassau önermişti mis bakraç süt, bulamazsam da onla yapmayı deneyeceğim.
Ay nassau nassau sen yoksan buraya da gelsene adını anmışken 🤗

Yoğurt haftada iki kilo yiyoruz nerdeyse yani gerçekten yapmam lazım bence de çünkü çok seviyoruz. Deneyeceğim bu ay bakalım inşallah tutar, kefir de hiç sevmiyorum ama onu da mayalamak istiyorum o da çok faydalı diyorlar 😊
Ben bir ara günde 12-13 fincan kahve içerdim. Dr gözleri pörtlemişti. 😂

Öyle mi diyorsun evet üst üste yorulup bu sefer çatlama günü kaçarsa daha sıkıntı olur. Yarın öbür gün daha mantıklı ama göz göre göre yapmamak korkutuyor beni 🙈 teşekkür ederim canım
Eğer ikiniz de isteyerek yapıyorsanız yapın. Ama gün takibi içinse zevk almayacaksanız kuzuya katılıyorum bugünü atlayın.

yani kuzum eğer eşinde sıkıntı yoksa sıkıntı yapmıyorsa çatlamaya kadar her günü de değerlendirebilirsin ama gün aşırı cidden yeterli biz panik yapıyoruz :KK70: ben de bu ay gün aşırı yapıcam dedim çarşamba cuma cumartesi pazar pazartesi yine full değerlendirdim ha bugün oldu ha yarın olacak derken :KK70:

Kızlaaar help 😱 dün ovulasyon testinde çift çizgi gördüm ama t cye yakındı aynı gibiydi, ilişki oldu ama bugün tam bir pik. Gün aşırı deniyorduk yani normalde yarın yine ilişki olur ama ben bu piki görünce ne yapsam bilemedim. Gün aşırıya devam mı edelim. Genelde iki gün pik görürüm ertesi gün silinir. Doktor da gün aşırı söylemişti ama pili görince dayanamadım şimdi 🙄üst üste olması spermlerin kalitesini bozmasın bu sefer üç dört gün üst üste olacak bugün olursa 🤷
bence de gün aşırı devam zaten çatlama değerlendirmiş olacaksınız :super:

Dün bi şey öğrendim şok oldum bi tanıdığımız çocuk pat diye evlenmiş şok olduk tabi kimsenin haberi yok kızla mart ayında sevgili olmuşlardı evlencek misin diyorduk yok ya ne evliliği işim olmaz diyordu kız 4 aylık hamileymiş :KK57: yahu ne ara sevgili oldunuz konu cinselliğe geldi kızın yumurtlamasına denk getirdiniz kız ilk aydan hamile kaldı şoklardayım, evlendiler 5 ay sonra çocukları olacak şaka gibi

Dün bi şey öğrendim şok oldum bi tanıdığımız çocuk pat diye evlenmiş şok olduk tabi kimsenin haberi yok kızla mart ayında sevgili olmuşlardı evlencek misin diyorduk yok ya ne evliliği işim olmaz diyordu kız 4 aylık hamileymiş :KK57: yahu ne ara sevgili oldunuz konu cinselliğe geldi kızın yumurtlamasına denk getirdiniz kız ilk aydan hamile kaldı şoklardayım, evlendiler 6 ay sonra çocukları olacak şaka gibi
Ayy biz de hangi gün hangi saatte ilişkiye girsek diye hesaplayalım 😂😂

Dün bi şey öğrendim şok oldum bi tanıdığımız çocuk pat diye evlenmiş şok olduk tabi kimsenin haberi yok kızla mart ayında sevgili olmuşlardı evlencek misin diyorduk yok ya ne evliliği işim olmaz diyordu kız 4 aylık hamileymiş :KK57: yahu ne ara sevgili oldunuz konu cinselliğe geldi kızın yumurtlamasına denk getirdiniz kız ilk aydan hamile kaldı şoklardayım, evlendiler 6 ay sonra çocukları olacak şaka gibi
:skandal::skandal:
Bebek istiyorsanız bebek istemeyin bence en doğru yol bu :oha:
Bu kazaların başka açıklaması olamaz :oha:

kızlar merhabalar ya bana doktor duphaston vermişti onu içiyodum iki kutu verdi fakat bugün az önce hafif bi kan geldi neden sizce bırakmadım ilacı hiç bu ayın başından beri içiyorum

Ben bir ara günde 12-13 fincan kahve içerdim. Dr gözleri pörtlemişti. 😂
Sen de akademideydin sanırım değil mi, bizi bu hayat bu hale getirdi 🙈 kahvesiz çalışmak çok zor.
Eğer ikiniz de isteyerek yapıyorsanız yapın. Ama gün takibi içinse zevk almayacaksanız kuzuya katılıyorum bugünü atlayın.
Yani bugün isteriz bu sefer yarın yorgun oluruz diye korkuyorum 🙈 yarını riske atmamak için bugün akışına bırakçam sanırım🙄
yani kuzum eğer eşinde sıkıntı yoksa sıkıntı yapmıyorsa çatlamaya kadar her günü de değerlendirebilirsin ama gün aşırı cidden yeterli biz panik yapıyoruz :KK70: ben de bu ay gün aşırı yapıcam dedim çarşamba cuma cumartesi pazar pazartesi yine full değerlendirdim ha bugün oldu ha yarın olacak derken :KK70:
Hahaha valla gün aşırı veya 2 3 günde bir oluyor bazen, bazen üst üste oluyor ben de anlamıyorum ki modumuza göre değişiyor 🤭 bence de gün aşırı yeter eşim birkaç ay denedikten sonra tahlil verecek o nedenle onun durumunu bilmiyoruz henüz. Maşallah iyi değerlendirmişsiniz 🙈
bence de gün aşırı devam zaten çatlama değerlendirmiş olacaksınız :super:
Evet işte ama yarın da pik görürsem öbür gün çatlama kaçmış olur mu diye düşündüm ama bugün yarın üst üste olmasındansa yarın öbürgğn üstğste olması daha iyi gibi geldi bana da kaçırmamak için 🙈 gün aşırı iyi aslında da işte piki görünce insan dayanamıyor 🤭
Dün bi şey öğrendim şok oldum bi tanıdığımız çocuk pat diye evlenmiş şok olduk tabi kimsenin haberi yok kızla mart ayında sevgili olmuşlardı evlencek misin diyorduk yok ya ne evliliği işim olmaz diyordu kız 4 aylık hamileymiş :KK57: yahu ne ara sevgili oldunuz konu cinselliğe geldi kızın yumurtlamasına denk getirdiniz kız ilk aydan hamile kaldı şoklardayım, evlendiler 5 ay sonra çocukları olacak şaka gibi
Yaa ben de anlamıyorum yani öyle kaza hamilelikleri artık bana çoook düşük olasılık gibi geliyor korunurken hele bir de olduğunu söylemiyorlar mı hem korunup hem gününe denk getirmek onun da tutması valla mucize gibi bir şey yani pes🤷
Ayy biz de hangi gün hangi saatte ilişkiye girsek diye hesaplayalım 😂😂
Aynen valla 🤭
:skandal::skandal:
Bebek istiyorsanız bebek istemeyin bence en doğru yol bu :oha:
Bu kazaların başka açıklaması olamaz :oha:
Kesinlikle ya daha önce ben de yazmıştım. İstemiyormuş gibi düşünelim korkalım ay inş hamile kalmam diye düşünelim çat diye olur bence de 🤦

Sen de akademideydin sanırım değil mi, bizi bu hayat bu hale getirdi 🙈 kahvesiz çalışmak çok zor.

Yani bugün isteriz bu sefer yarın yorgun oluruz diye korkuyorum 🙈 yarını riske atmamak için bugün akışına bırakçam sanırım🙄

Hahaha valla gün aşırı veya 2 3 günde bir oluyor bazen, bazen üst üste oluyor ben de anlamıyorum ki modumuza göre değişiyor 🤭 bence de gün aşırı yeter eşim birkaç ay denedikten sonra tahlil verecek o nedenle onun durumunu bilmiyoruz henüz. Maşallah iyi değerlendirmişsiniz 🙈

Evet işte ama yarın da pik görürsem öbür gün çatlama kaçmış olur mu diye düşündüm ama bugün yarın üst üste olmasındansa yarın öbürgğn üstğste olması daha iyi gibi geldi bana da kaçırmamak için 🙈 gün aşırı iyi aslında da işte piki görünce insan dayanamıyor 🤭

Yaa ben de anlamıyorum yani öyle kaza hamilelikleri artık bana çoook düşük olasılık gibi geliyor korunurken hele bir de olduğunu söylemiyorlar mı hem korunup hem gününe denk getirmek onun da tutması valla mucize gibi bir şey yani pes🤷

Aynen valla 🤭

Kesinlikle ya daha önce ben de yazmıştım. İstemiyormuş gibi düşünelim korkalım ay inş hamile kalmam diye düşünelim çat diye olur bence de 🤦
evet evet üst üste olacaksa en azından bu gün değil de yarın ve öbür gün olsun sonra hiç efor kalmazsa kaçırmış olmayın :olamaz:

X