Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım ben decavit kullanıyodum zaten 3 aydır onu kullanırken hiç yükselmemiş o cok etkili değil galiba
Ben de bi kutuyu bitirmek üzereyim, kullanmadan önce en son değerim 18 çıkmıştı, bu kutu bittikten sonra tekrar test vermeyi düşünüyorum. Eğer çok fark etmediyse doktordan değiştirmesini isterim. Bana daha önce d-vit damla şeklinde olanı vermişti ama ben ekmek yemediğim için bi türlü kullanamadım. Günkurusunun üzerine damlatıyordum ama o da öyle olmuyormuş heralde
Aslında aldığım folik asit tabletinin içinde de d vitamini içerdiği yazıyo ama değerlere yansımıyo heralde

Hayırlısı kuzu

Direk damlatsaydın ya ağzına canım ben hergün 4 damla dil altına damlatıyorum tadı da gayet iyi

Teşekkür ederim. Tam tersi şekilde kalmış benim aklımda ama sanırım her türlü olabiliyor bunun değişken olduğunu söylüyorlar
Bu ay ilk kez ovulasyon testi yaptım, dün (3 ekim) 16:00 gibi yaptığım testte koyulaşma vardı. Bu sabah 11 gibi tekrarladım testi ve silikleşmişti. Yumurtladım ve hemen çatladı mı? İlk kez yaptığım için yorumlayamadım fotoğrafı ekliyorum, bi bakar mısınız?

Bi bitince test ver bakalım canım benim değerimi yükseltmemiş ama belki sende yükseltmiştir

canım sanmam pik kadar koyu olmamış daha olmamış yumurtlama :)

Kızlar ne durumdayız ?

@askininaskisi01.10.20204 YIL
@ManyakPrenses01.10.20204 AY
@Melegim9601.10.20202 AY
@Merve02.10.202021 AY
@Fatosss_mustafa02.10.20205 YIL
tikitak 02.10.20201 YIL
bir yanlışlık mı oldu acaba benim bat 21 ekim; 02 ekim doktor kontrolümdü yumurta takibinde; fakat eşimin covid 19 testi pozitif çıktı, biz karantinadayız 1 ekim gecesi öğrendik bu ay tüm tedaviler durdu doğal olarak, önümüzdeki aya tekrar takipe başlıyacagız:)

Direk damlatsaydın ya ağzına canım ben hergün 4 damla dil altına damlatıyorum tadı da gayet iyi
Bana biraz yağlı gibi gelmişti ne biliyim, damlatmak zor geldi, tablet şeklinde yutmaya alışmışım o yüzden tablet istedim ama değer artmadıysa devam etmicem. Zorlayarak da olsa damla damla içerim artık

Bi bitince test ver bakalım canım benim değerimi yükseltmemiş ama belki sende yükseltmiştir
Umarım yükselmiştir. Çünkü yazın güneşin de etkisiyle yükselmiyorsa, kışın hiç güneş göremediğimiz günlerde yükselmesi çok zor olacak

canım sanmam pik kadar koyu olmamış daha olmamış yumurtlama :)
Yapmaya devam mı ediyim o zaman Aslında bu ay hsg çekildiği için doktor korunmamızı söyledi, bi taraftan da işlemden sonra antibiyotik almaya başlamıştım. O yüzden değerlendiremiyoruz. Ama bu ovulasyonu kendimde takip etmek istedim. O yüzden test yapıyorum. Bu arada sıvı alımıma da dikkat ediyorum. Burdan gördüklerimi uygulama çalışıyorum. Çok teşekkür ederim cevabın için, duruma göre sorarım yine

melinda- canım nerelerdesin sesin cıkmıyor hiç? Macun kullancaktın bu ay güzel bi pik bekliyorum senden
Canımm fazla bakamıyorum ama gözüm hep ilk sayfada hamişleri dört gözle bekliyorum Nasılsın yarın ovulasyon testine başlayacağım güzel bir pik görürüm inşallah dediğin gibi ve bat gelmese ne güzel olur

Bana biraz yağlı gibi gelmişti ne biliyim, damlatmak zor geldi, tablet şeklinde yutmaya alışmışım o yüzden tablet istedim ama değer artmadıysa devam etmicem. Zorlayarak da olsa damla damla içerim artık
İçemezsen de 1 lokma ekmeğe damlatıp yiyebilirsin.

Ya ne güzel ben hiç böyle bir pik görmedim galiba benim yumurta oluşmuyor, silikleşti ama bu ay da umudum yok, inşallah sizin tutar
Bak koyulaşmaya hafif başladığın an dediğim gibi yürüyüş yap kasıklarını hareket ettirecek egzersizler ve kuru incir bolda su tüket.. İnan faydasını göreceksin.. bende böyle yumurtlama hep görüyordum ama çatlama olmuyordu..herşeyde yumurta demek değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…