Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
27 28 gibi oldu aslında. Tam da sökülmediği için başlangıç olarak düşünmüyorum. Normalde döngüm 30, iki aydır erken geliyor gibi ama anlamadığım şey yumurtlamadan 14 gün sonra olması sabit değil mi genelde? 11 12 gün sonra olması değişik geldi.

Sağolasın. Üzüldüm biraz tabi. Geçen ay da erken gelmişti. Ama bu sefer ağrılarım vardı zaten dün tahmin etmiştim. Sadece neden yumurtlamadan sonra 14 gün olmuyor onu anlamadım onun sabit olması gerekmiyor mu? Umarım sen güzel haber alırsın bu ay🙏

Canım neden olasılık olmasın hala düşünmüyorsun ama hem günğn geldi, hem de belirtin ve leken yok, tabi ki seni heveslendirip sonra üzülmeni istemem ama hala mümkün birkaç gün daha bekle bakalım regl olmazsan belli olur zaten
Benim de aklımda kalan, adet başlangıcı 1. gün sayılıyor ve ondan sonraki ortalama 14. günde yumurtlama oluyor. Yumurtlamadan sonraki gün sayısı ise kişiden kişiye değişebilir diye biliyorum.

Benim de aklımda kalan, adet başlangıcı 1. gün sayılıyor ve ondan sonraki ortalama 14. günde yumurtlama oluyor. Yumurtlamadan sonra adete kadar geçen gün sayısı ise kişiden kişiye değişebilir diye biliyorum🌸🌸

fiona13 fiona13 kuzu çatlamamı oldu yoksa yumurta mı büyümedi kafam karıştı

Eklentiler

• IMG_20201004_115554.jpg
    IMG_20201004_115554.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20201003_142234.jpg
    IMG_20201003_142234.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20201003_141008.jpg
    IMG_20201003_141008.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 46
Aslında bu konuda iki görüş var, bazı doktorlar hsg çekildiği ay korunmayı öneriyor, bazıları da önermiyor ve filmden hemen sonra hamile kalanlar oluyo. Benim doktorum da seninki gibi bu ay korunmamızı önerdi. O yüzden bende de tarih yok 🤷🏻‍♀️
Umarım güzel haberlerden yıkılır bu başlık, her gün üst üste gelir bebiş haberleri 🙏🏻😇
Aminnn canım.

Benim en çok kafamı karıştıran bu test oldu dağılmış halini atmıştım 1 2 saat sonra dağınıklık gitti böyle kaldı 🤷‍♀️ Sonrasında başka marka 3 test daha yaptım negatif acaba kimyasal filan mı oldu 🤔
Belirtiniz varmı

Benim en çok kafamı karıştıran bu test oldu dağılmış halini atmıştım 1 2 saat sonra dağınıklık gitti böyle kaldı 🤷‍♀️ Sonrasında başka marka 3 test daha yaptım negatif acaba kimyasal filan mı oldu 🤔
Canım bilmiyorum bu testi nerden aldın ama Bı arkadaşın da böyle olmuştu ve testlerini (ovulasyon+gebelik) aldığı yeri aramıştı. İdrarın damlatildigi yere yerleştirilen kit in lh yani ovulasyon testinin içine yerleştirilen kitle karıştırılıp konulmuş olabileceğini ondan bariz çift çizgi çıkabileceğini söyleyip özür dilemislerdi.... Kimyasal olsa hepsinde çıkardı yaptığın testlerin bence..

Canım bilmiyorum bu testi nerden aldın ama Bı arkadaşın da böyle olmuştu ve testlerini (ovulasyon+gebelik) aldığı yeri aramıştı. İdrarın damlatildigi yere yerleştirilen kit in lh yani ovulasyon testinin içine yerleştirilen kitle karıştırılıp konulmuş olabileceğini ondan bariz çift çizgi çıkabileceğini söyleyip özür dilemislerdi....
Eczaneden aldım canım after10 diye bir markaydı

Herkese iyi günler arkadaşlar. En yakın arkadaşımın hamile olduğunu öğrendik. 5 gün adeti gecikmiş benim zorlamamla test yaptı ve pozitif çıktı. Darısı bizlerin başına inşallah. Gebelik testini yaptığı idrarla ovulasyon testi de yapmasını rica ettim şimdi onları atıyorum fikir olsun bizlere:) silik olan gebelik koyu olan ovulasyon testi arkadaşlar

Eklentiler

• IMG-20201004-WA0001.jpg
    IMG-20201004-WA0001.jpg
    48,7 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG-20201004-WA0002.jpg
    IMG-20201004-WA0002.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 48
Canım bilmiyorum bu testi nerden aldın ama Bı arkadaşın da böyle olmuştu ve testlerini (ovulasyon+gebelik) aldığı yeri aramıştı. İdrarın damlatildigi yere yerleştirilen kit in lh yani ovulasyon testinin içine yerleştirilen kitle karıştırılıp konulmuş olabileceğini ondan bariz çift çizgi çıkabileceğini söyleyip özür dilemislerdi.... Kimyasal olsa hepsinde çıkardı yaptığın testlerin bence..
Evet benim regl gecikmesnden 4 güne kadar koyulaşarak çıkmıştı 5. Gün çıkmamıştı hiç

İyi pazarlar kızlar 🌸 son iki aydır yumurtlama döneminde şeffaf akıntı gelmiyor daha önceki aylarda anlıyordum ama şuan takvim uygulamadı da ovulasyon test de yumurtlama günü gösteriyor ama akıntı falan gelmesi şeffaf sizce çatlamıyor mu yumurta ? Geçen ay doktora gittiğimde 2 güne çatlar demişti ama akıntı falan gelmedi

Çatlatma iğnesi etkisi ne zaman geçer yarın 10. Günüm olcak göğüslerim çok agriyor hala

X