Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Tamamen mi bitti yoksa çok çok az kahverengi gelmeye devam eder ya öyle mi oluyor 🤔
Bitti tamam normaldede az adet olurum polikistik vardi bi ara gecti sonra tekrar basladi falan bu ay yumurta buyutucu ilac kullandim yumurtam erken buyudu cok buyumustu igne verilmedi e2de dusuk cikinca kalitesiz diye ama sonra 3 4 gun sonra yumurta bugun catlamis dedi yani gittigimde 24mmdi 3. gun sonra kendiliginden catlamis dedi ya da goremedi bilemiyorum ama gecikmedim erken regl oldum bu ay gecikmeden yani ilk gun kipkirmiziydi reglm 2. Gun asiri azaldi leke gibi ama yine kirmizi 2. Gun gece hic olmadim sonra baktim bekledim ama hic olmadim hamile dglm rengide kahverengi dgldi zaten hormonlarim bozuldu heralde tshm yuksekti o yukseldi tekrar heralde 😔 erken menapozmu olacam nedir bu kadar dengesiz regl 😔

Bitti tamam normaldede az adet olurum polikistik vardi bi ara gecti sonra tekrar basladi falan bu ay yumurta buyutucu ilac kullandim yumurtam erken buyudu cok buyumustu igne verilmedi e2de dusuk cikinca kalitesiz diye ama sonra 3 4 gun sonra yumurta bugun catlamis dedi yani gittigimde 24mmdi 3. gun sonra kendiliginden catlamis dedi ya da goremedi bilemiyorum ama gecikmedim erken regl oldum bu ay gecikmeden yani ilk gun kipkirmiziydi reglm 2. Gun asiri azaldi leke gibi ama yine kirmizi 2. Gun gece hic olmadim sonra baktim bekledim ama hic olmadim hamile dglm rengide kahverengi dgldi zaten hormonlarim bozuldu heralde tshm yuksekti o yukseldi tekrar heralde 😔 erken menapozmu olacam nedir bu kadar dengesiz regl 😔
Erken menapoza hemen nasıl karar verdin 🤦🏻‍♀️ Dur yahu panik yapıyorsun yine. Hikayeni biliyorum bu ay olanları. Tsh kaç ki senin

Kızlar hatırlarsanız letu sonrası pazartesi kontrole gitmiştim yumurtam büyümemişti bitane 12 mm vardı doktor cuma tekrar gel büyüyebilir dedi...bende hergün yürüyüş yaptım bol bol kuru incir tükettim salıdan beride ovülasyon testi yapıyodum..baktım koyulaşma yok gibiydi doktora gitmekten vazgeçiyordum cuma randevu almadım ama bi baktım o gün testim pikin önceki günkü hali oldu dedim bu yarın pik olucak ben randevu alayım..sabah test yaptım pikti..yumurtlama belirtilerimde başlamıştı..bakalım testler ne kadar doğru dedim bugün kontrole bi geldim 20 mm yumurtam oluşmuş doktor çatlamaya hazır ama iğneyle destekleyelim dedi iğnemi yaptım 36 saat sonra da ilişki dedi.. bu ayda ümidim olmuş oldu..Rabbim hayırlısını verir inşallah🥰
Ya ne güzel ben hiç böyle bir pik görmedim galiba benim yumurta oluşmuyor, silikleşti ama bu ay da umudum yok, inşallah sizin tutar

Benim döngüm 27 gündü 3 aydır falan 25 e düşmüştü acaba tekrar 27 ye mi dönecek diyorum bugün yürüyüş yapcam bol bol inşallah sökülür
Benim en çok kafamı karıştıran bu test oldu dağılmış halini atmıştım 1 2 saat sonra dağınıklık gitti böyle kaldı 🤷‍♀️ Sonrasında başka marka 3 test daha yaptım negatif acaba kimyasal filan mı oldu 🤔

Eklentiler

• DF18ACD3-516E-40AE-B934-F4FC1A2910CE.jpeg
    DF18ACD3-516E-40AE-B934-F4FC1A2910CE.jpeg
    226,5 KB · Görüntüleme: 46
Erken menapoza hemen nasıl karar verdin 🤦🏻‍♀️ Dur yahu panik yapıyorsun yine. Hikayeni biliyorum bu ay olanları. Tsh kaç ki senin
Haklisin panikliyorum adetim son zamanlarda cok azaldi duzensizlesti bi gecikiyo bi erken geliyo bi basliyo bi bitiyo önceki ay 10 gun surdu adetim sonra gecikti kahverengi geldi bu ay 2 gun surdu falan noluyoruz diyorum heralde 🙈 panikleyip buraya yaziom sonra kendi kendime sakinlesiyorum falan 🙈 korkum kistten atilsin istiyorum bakalim inatla gitmicem doktora bu ay 😊 ya kizlar eşimin ailesi cok sorun yapio benim panik halimde o sebepten onlar yaptikca bende uzuluyorum eşim benden kucuk bi de sorun olunca hersey birbirine karisiyo yoksa ben etrafima derdim hep 1 2 sene ne ki olur elbet vs ama durumlsr degisince insanin basina gelince farkli oluyomus malesef yoksa Allah ne zaman isterse o zaman olacak hic sebepsiz olmayanlarda var biliyorum en yakin arkadasimin kardesi mesela genc hersey super ama doktor sebepsiz infertlite teshisi koymus cok uzun yazdim ama panik halimin sebebini aciklamak istedim 😊🙈 yoksa gayet normal bi insanim 🤣🤣🤣🤣

Erken olmuşsun canım 🤔 dengesizliklikler olabiliyor kaç gün olmuş oldu döngün şuan
27 28 gibi oldu aslında. Tam da sökülmediği için başlangıç olarak düşünmüyorum. Normalde döngüm 30, iki aydır erken geliyor gibi ama anlamadığım şey yumurtlamadan 14 gün sonra olması sabit değil mi genelde? 11 12 gün sonra olması değişik geldi.
Hayırlısı olsun canım. Mevsim dönümünden etkilenmiş olabilir. Sıkma canını lütfen 😘
Sağolasın. Üzüldüm biraz tabi. Geçen ay da erken gelmişti. Ama bu sefer ağrılarım vardı zaten dün tahmin etmiştim. Sadece neden yumurtlamadan sonra 14 gün olmuyor onu anlamadım onun sabit olması gerekmiyor mu? Umarım sen güzel haber alırsın bu ay🙏
M Masalmina eczhnm eczhnm ben de hala regl olmadım ya normalde 1 2 gün önce leke falan gelirdi ama şuan ne ağrı var ne gelen giden var 😑
Canım neden olasılık olmasın hala düşünmüyorsun ama hem günğn geldi, hem de belirtin ve leken yok, tabi ki seni heveslendirip sonra üzülmeni istemem ama hala mümkün birkaç gün daha bekle bakalım regl olmazsan belli olur zaten

M Masalmina eczhnm eczhnm ben de hala regl olmadım ya normalde 1 2 gün önce leke falan gelirdi ama şuan ne ağrı var ne gelen giden var 😑
Döngün değişmiştir kuzum olabiliyor benim hala net değil 26-30 arası değişiyor.
27 28 gibi oldu aslında. Tam da sökülmediği için başlangıç olarak düşünmüyorum. Normalde döngüm 30, iki aydır erken geliyor gibi ama anlamadığım şey yumurtlamadan 14 gün sonra olması sabit değil mi genelde? 11 12 gün sonra olması değişik geldi.
Benim genelde 16 gün sonra oluyor mesela canım, Sabit değil yani.

İkinciye yumurtlamış olabilirsin ama koyuydu ovulasyon testlerin
Canım neden olasılık olmasın hala düşünmüyorsun ama hem günğn geldi, hem de belirtin ve leken yok, tabi ki seni heveslendirip sonra üzülmeni istemem ama hala mümkün birkaç gün daha bekle bakalım regl olmazsan belli olur zaten
Bilmiyorum ki kızlar kafam karıştı benim de ayrı ayrı 2 kere yumurtlama olur mu olmaz mı bana biraz zor gibi geliyor ama biraz bekliyim bakalım. eczhnm eczhnm bana da öyle geliyor canım döngüm belki 1 2 gün farkedebilir bazı aylar oluyor öyle bakalım bekliyelim ne olacak

Canım yumurtlamayı değerlendirdiğin için hamilelik olsa da olmasa da rahim kendini hamileliğe hazırladığı için böyle ağrılar olması normalmiş. Ovulasyon testi aldığım sayfada paylaşılmıştı. Göğüs kasık rahim ağrısı olabiliyormuş
anladım canım teşekkür ederim bilgilendirdiğin için işte herseye heyecan yapıyorum bu aralar

Kızlar benim reglim bitti bat 25 ekim. Ama bugün hsg çektirdim. Radyasyon ve rahim içi ilaç aldığım için dr bu ay korunmam gerektiğini söyledi. Bu ay es geçiyorum gün saymaları. Umarım sizlerin güzel haberlerini alırız
Aslında bu konuda iki görüş var, bazı doktorlar hsg çekildiği ay korunmayı öneriyor, bazıları da önermiyor ve filmden hemen sonra hamile kalanlar oluyo. Benim doktorum da seninki gibi bu ay korunmamızı önerdi. O yüzden bende de tarih yok 🤷🏻‍♀️
Umarım güzel haberlerden yıkılır bu başlık, her gün üst üste gelir bebiş haberleri 🙏🏻😇

X