Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben Ankara’dayım, dün Medicana’da çekildim. Anestezili oldu, uyudum uyandım, her şey bitmişti. Sonrasında ağrım, kanamam da olmadı. İzmir’de de Medicana yeni açıldı, istersen orasıyla bi görüş.
sağol canım öneri için aslında olabilir orda bir kadın dğumcu da bakmıştım yorumlar iyiydi, sen nee kadara çekildin anestezili bir sorun çıkmadı inşallah. :)

canım var ya tam sen geçiyodun aklımdann, benim de 25-26 pik 27 silnmşti hafif. ben iki gün deeğerlendirebildim 25 ve 27, ne durumdasın sen de ne zaman yapıcaksınn :) yarın progestron ve amh için gidicem ben debakalım dayanabilcem mi, ama hiç bir belirti bişi yok bende.
Sen gitmişken beta da baktır kurtlu fiona 😆😆😆

Rahim filmi her yerde aynı canım anestezili mi çekileceksin bi kaç hastaneden fiyat al medicana açıldı ya bi oraya sor istersen makineleri iyidir onların
kuzu versinler bana anestziyi ya hem biraz da güzel uyku çekerim :KK70: aslıında canım tatlıd eğil dayanırım ama anestezi kafası da güzel oluyo derler :KK70:

Dollenmeden 9 gün sonra kanda yukselmeye baslıyormus, kısmının yavas yukselıyor kısmının daha hızlı, o yuzden 12. Günden sonra varsa cıkabılır, benım belırtıler devam edıyor ama progestandan ötürü sanırım
Anladım kuzucum idrara geçmesi tabi daha geç olur kandan kişiden kişiye değişiyor demek ki

kuzu versinler bana anestziyi ya hem biraz da güzel uyku çekerim :KK70: aslıında canım tatlıd eğil dayanırım ama anestezi kafası da güzel oluyo derler :KK70:
Eşim bana stres panik yapınca gel seni uyutayım diyor 😆 bişi olmaz kuzu ya kısacık bişi hiç bişey anlamıcan

sağol canım öneri için aslında olabilir orda bir kadın dğumcu da bakmıştım yorumlar iyiydi, sen nee kadara çekildin anestezili bir sorun çıkmadı inşallah. :)
Benim doktorumun özel muayenehanesi var. Ben Medicana’dan sadece hsg hizmeti aldım, toplamda hastaneye 1500 TL ödedik, öncesinde de özel bi laboratuvarda covid için pcr testi verdim, onun için de 250 TL ödedim.
Şimdiden geçmiş olsun, hsg’den sonra genelde güzel haberler gelirmiş 🤰🏻 umarım güzel haberlerimizi yine burda paylaşırız 🙏🏻

V
canım var ya tam sen geçiyodun aklımdann, benim de 25-26 pik 27 silnmşti hafif. ben iki gün deeğerlendirebildim 25 ve 27, ne durumdasın sen de ne zaman yapıcaksınn :) yarın progestron ve amh için gidicem ben debakalım dayanabilcem mi, ama hiç bir belirti bişi yok bende.

Canimcim valla benim de 26snda pik oldu 27snde ogleden snra silinmisti, biz de o gunleri degerlendirdik, yumurtlamadan 8.gun sonra ogrenen de var, 10.gunde de, ama 12.gunde ki bu bata 2 gun kala demek oluyor cikiyor ben e, ben gecen ay yumurtlamanin 5.gununden baslayarak her gun yapmstm erken gebelik testleri ile ve hepsi negatifti ☺️ bence guvenilirlikleri cok da fena degil, bu sefer de pazar ya da pazartesiden itibaren mi baslasam diyorum bata 4-5 kala ideal geliyor smdilik 😂 bizim burda ozel olmadigindan ben hftasonu tahlil gidemiyorum lakin 1-2 ay daha gebelik olmazsa ileri tetkikler icjn bi yer bulmam lazim kndime edirnede, progesteron catladigi bilgisini mi vericek sana kuzum

Bana anestezi verildi ve gerçekten sonrasını hatırlamıyorum 😴 işlemden sonra uyandırmaya çalıştılar, en son eşime teslim ettiler.
Hsg öğlen çekildi ama ben yemek yemeyi bi önceki akşamdan itibaren kesmiştim, su da içilmeyecekti. İşlemden sonra da yine bi kaç saat yemek için beklememi söylemiş doktor eşime. Sonrasında araba da kullanmasın demiş. İşlemden iki saat sonra doktorumla konuştuk, iyi olduğumdan emin oldu. Bu arada 5-6 gün ilişkiye girmeyin dedi. Dün bütün gün başım ağrıdı ama gece uyuduktan sonra geçti, bugün iyiyim.
Benim tavsiyem adetin biter bitmez (yumurtlama gününden 4-5 gün önce) hsg’yi çektir ve sonrasını değerlendir ☺️

Sana ne kadar çok hak veriyorum bir bilsen içim acıyo televizyon da çocuk haberlerini izlerken şidrete uğrayan mı dersin doğurup çöpe atan mı neler neler böyle insaanlardan alıp bizlere versin Allah'ım.Allah'ım kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah
Amin canım🙏🏻

Devlet hastanesi bana uzak kuzu bi de haftaiçi gidemşyorum çalıştığım için anca ctsi o yüzden sağlık ocağı ve devlet hastanesi seçeneğim kalmıyor🤷‍♀️ valla 1 hafta önce öğrenen bile var testin hassas olması ile alakalı sanırım ya da o an idrarda yoğun oluyor yakalıyor ben de anlamıyorum benim kimyasalda 1 gün kala çıkmıştı belki de iyi yükselmediği için bilmiyorum hiç

Devlet hastanesi bana uzak kuzu bi de haftaiçi gidemşyorum çalıştığım için anca ctsi o yüzden sağlık ocağı ve devlet hastanesi seçeneğim kalmıyor🤷‍♀️ valla 1 hafta önce öğrenen bile var testin hassas olması ile alakalı sanırım ya da o an idrarda yoğun oluyor yakalıyor ben de anlamıyorum benim kimyasalda 1 gün kala çıkmıştı belki de iyi yükselmediği için bilmiyorum hiç
Kuzuu kisaca sabrina hayranim 💐 benim ilkinde ben reglden 5 gun snra ogrenmstm
ama oncesinde hc gebelik beklentisi olmadigindan umurumda degildi, o yuzden rken cikar miydi blmyrm hc ama cogu insan yumurtlamadan 10 gun snra yani bata 4 gun kala ogreniyorlar

Benim doktorumun özel muayenehanesi var. Ben Medicana’dan sadece hsg hizmeti aldım, toplamda hastaneye 1500 TL ödedik, öncesinde de özel bi laboratuvarda covid için pcr testi verdim, onun için de 250 TL ödedim.
Şimdiden geçmiş olsun, hsg’den sonra genelde güzel haberler gelirmiş 🤰🏻 umarım güzel haberlerimizi yine burda paylaşırız 🙏🏻
inşallah canım ya güzel haberler almajk hepimize nasip olsun, sen de faydasını görürsün umarm en kısa zamanda. ben de 21. gün tessti ve amh yarın vericem sonra rahim filmi ve spermiyograf kaldı. level level gidityorum kendimce, çabalarımız karşılıksız kalmaısn inşallah :)

X