Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
merhabalar benimde 14 unde yumurtam vardı o gunlerı degerlendırdık 19 unda gittiğimde yumurtan çatlamış demişti.. '9 unda 10 gun sonra genel kan testi verdim ve beta 5,44 çıktı batıma daha 5 gün varken .. bat ıma 2 gun var daha sizce yükselirmi? doktor birşey söyliyemem dedi hamileysen bile çok küçüktür dedi sürekli kan testi yaptır dedi ama :KK43: hem umutluyum hem umutsuz sizce yükselirmi.. ne zaman test yapayım
canım benimde regl günümde kan verdim 5,75 çıktı doktor pazartesi tekrar kan ver dedi istersen regl günü olmazsan kan testine bir baktır derim

Olabilir haklısın. Heyecana ve beklentimize yenik düşüyoruz aslında. Ama inan erken öğrenmenin hiçbir anlamı yok. Bak burda kaç kişi erken öğrenip havalara uçtu da kimyasalla yere çakıldı. Ben de geçen ay yerleşme kanaması ile bat günümde öğrendim. Günümü 3 gün geçince de kimyasal oldu. Ben de çakıldım.
Şimdi düşünüyorum da drların adetin üstünden 1 hafta geçince test yapın demesi haklı. Bilmesek geç adet olduk diyeceğiz yıkılmayacağız.
biliyorum sizi hocam diger topikten.. hcg değeriniz 13'lerde çıkmıştı ...
bende Ağustos ayında kimyasal yasadim.. adetim 8 gün geçti, idrar testi yaptım çift çizgi . Kan vermeye gidecegim sabah adet oldum .. Nasip ..

Hayırlusı neyse o olsun
amin canım..
canım benimde regl günümde kan verdim 5,75 çıktı doktor pazartesi tekrar kan ver dedi istersen regl günü olmazsan kan testine bir baktır derim
ben gittim şimdi gene verdim inş yükselmiştir sabırsızlıkla öğleden sonrayı beklliyorum.. Burda okudum geçenlerde bir arkadaşımınız 3. lardan yükselmiş.. RAbbim işte o isterse herşey oluyor. Sen ne zaman kan verdin?

biliyorum sizi hocam diger topikten.. hcg değeriniz 13'lerde çıkmıştı ...
bende Ağustos ayında kimyasal yasadim.. adetim 8 gün geçti, idrar testi yaptım çift çizgi . Kan vermeye gidecegim sabah adet oldum .. Nasip ..
Aynen öyle. Kendini üzme diye söylüyorum hep. Yanlış anlama lütfen.

amin canım..

ben gittim şimdi gene verdim inş yükselmiştir sabırsızlıkla öğleden sonrayı beklliyorum.. Burda okudum geçenlerde bir arkadaşımınız 3. lardan yükselmiş.. RAbbim işte o isterse herşey oluyor. Sen ne zaman kan verdin?
reglden 3 gün önce verdiğimde 0,35ti regl günü dündü yüne gittim 5,75 çıktı canım doktor garanti olsun diye regl geçmesini bekle 4 gün sonra tekrar gel bakalım dedi inşallah değerlerimiz yükselir :110:

er ay yumurtalıklarınızda, doğumdan beri orada sessiz bekleyen, 5-6 tane folikül (içinde tek bir yumurta ve etrafında dişilik hormonlarını üreten hücrelerin bulunduğu birim) öne çıkıp büyümeye başlar. Bunlardan bir tanesi seçilerek, içerisindeki yumurta tam olgunluğa erişir ve yumurtalıktan atılır. Buna yumurtlama diyoruz. Genelde her ay sırasıyla bir sağ, bir sol yumurtalığınızdan yumurtlama olur. Çok nadiren de 2 adet yumurtlama olur. Bunların ikisi de farklı spermler tarafından döllenirse, çift yumurta ikizleri bu şekilde oluşur.

Burda canım bi oku istersen :)
Ama bu aynı anda olmasından bahsediyor kuzu

Ben nötrüm biliyorsun. İçimde umudum var. Ama nihayetinde bilim insanıyım mantığım hep ağır basıyor 😂
ben senden daha da nötrüm kuzu yani ben de hiç öyle ay ovülasyonum koyu oldu da öyle öğrendim de reglimden 5 gün önce öğrendim de hiç öyle şanslar yok impossible yani :KK70:

X