Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ipek_annesi canım nasıl oldun? Bi daha kontrole gittin mi?
Yok canım ,salı gitmistim o gunde yazdım buraya zaten.Anketi yaptıgim gün.Kendi doktorum iki hafta sonra cagirdi bilmiyorum boyle beklemekte zor yatıyorum hala,fitil kullanıyorum.Belki arada başka doktorada gidebilirim kontrol için ,karar vermedim henüz

Güzel haberleriniz yakın inşallah ,kalbim ve dualarım sizle ❤

Evt evt ayşeyle konuşuyoruz zaten ama onunki aşılamada açılmıştı, bnmki biraz farklı bir durum, şimdi şöyle oldu, 2020 ağustosta hsg çektirdim ben, kıl tekniği denen bir teknikle kıl kadar ince bir şeyle yapıldı, anestezisiz ve ağrısız, onun sonucunda raporda rahim ağzında darlık çıktı, kaç doktora gittim aa bu sorun olmaz bilmemne hamile kalmana engel değil dediler, 2020 eylülde aşılama yaptırdım, nası bir darlık varsa rahim ağzından geçemedi doktor aşılama esnasında, buji kullanarak açtım bşraz öyle geçtim dedi, çok ağrı acı ve 3 gün de kanamam oldu, aşılama da tutmadı, neyse benim adetlerim aşılama öncesi ağrılı olurdu, aşılama sonrası rahim ağzını biraz açtık dedikten sonra ağrılar azaldı ve daha rahat adet oldum, ama son 2 aydır yine ağrılar başladı ve miktarda azalma var, yine gittim bu aşılama yapan doktora, muayne ederken tekrar kontrol etti ve yok yine geçiş yok rahim ağzından dedi, sonra histeroskopi ve ardından 1,5 yıl korunmasız ilişkşye rağmen gebelik oluşmadığı için tüp bebek önerdiler, direkt tüp bebek de önermedi önce histeroskopi olması şart dedi yani bir profesöre de danışarak söyledi bunu

daha sonra ben histeroskopi için doktor aradım bir doktora gittim ama histeroskopi yapmaya yanaşmadı gerek yok darlık yoktur sperm çok küçük ve ordan geçer dedi, aşılama yapıp da rahim ağzını görene kdr diğer doktor de öyle diyordu ama geçemiyorlar içeri, ben spermlerin fln da geçebildiğini düşünmüyorum, çok afedersiniz çok fazla geri geliyor ilişkiden sonra zaten

şimdi aklım o kadar karışıkki, histeroskopi yaptırmak kesinlikle bnm düşüncem ama doktorla anlaşamadm, yarın yine görülmeye gidicem bakalım

yildizsavascisi senin yumurtalar ne oldu canım?
O gün yazdim canım gormemissindir dr bakti ancak yumurta yok bi tane zar zor gördü ama günde üç ve iki kutu bitirmeme rağmen bes alti Yumurta olup tedavi iptal olabilirdi senin yanıt vermiyor başka bi ilac deneriz dedi yumurtalarim çok inatciymis . Ola ola yumurta inatçı oldu kilo almaya falan inatçı olsaydı bünyem keşke. Yarın tekrar gideceğim bi daha gel bakalım belki büyümeye başlamıştır dedi ama pek umutlu değildi klomen e yanıt vermemiş benim bünyem.

Sağol canım iyiyim sen nasılsın? Bu ay hsg çekildim canım, rahim normal sıkıntı yok ama maalesef sağ tüpümde yapışıklık varmış ilk 2-3 vuruşta geçiş olmamış. Doktor baya uğraşmış basınçlı vermiş sıvıyı 5. Vuruşta falan geçiş olmaya başlamış. 5 dk sonra tekrar çekmişler orda daha net görülmüş geçiş. Doktor 2 seçenek sunabilirim 6 ay deneme ya da laparoskopi dedi. Ama bana kalırsa laparoskopiye şuan gerek yok ben açıldığını düşünüyorum bi daha çeksek sıvı kolayca geçer tüpten dedi. Bi de geçen ay yeşil akıntım vardı maydonoz buharı yaptıktan sonra söküldü, herhalde içerde bi yerde olan bi enfeksiyonu söktü doktora muayene oldum antibiyotik verdi bir kutu onu içtim işte korunmasız devam ediyorum şimdilik bakalım.

Her doktorun farklı görüş bildirmesi cidden beyin yakıyor. Ama bence de yaptır ya, bi tüp doktoru ile görüştün mü hiç onlar bu tarz mevzulara daha yatkın belki histereskopiye daha olumlu yaklaşırlar gibi geliyor bana. Aşılama bile zor yapıldıysa embriyo transferi, yumurta toplama vs. de zor olur bence de histeroskopi şart gibi duruyor

Tamam şimdi yazınca hatırladım canım ben güzel hissediyorum, şu kritik haftaları atlayınca her şey yoluna girecek bence tatlım. İçin rahat edecekse bir kaç doktordan daha fikir alabilirsin

Demek ki klomen yetersiz kalıyor canım sende, artık bi üst basamağa geçer belki direk iğne verir bir daha ki aya.

Demek ki klomen yetersiz kalıyor canım sende, artık bi üst basamağa geçer belki direk iğne verir bir daha ki aya.
Sanirim femara verecek bakalım bekliyorum daha yumurta oluşacak da igne verecekte tam büyümezse igne vermeyecek tarlusal verir söktürsün diye falan ohioo baya var yani ben istedikçe tarihler hep uzaklaşıyor benden

Çok kötü olmuş ya gerçekten nasıl bir yer orası öyle çok zor geçmiş.

Evt bir sürü doktora gittim herkes başka bişey söylüyor deliricm artık gerçekten, histeroskopi konusu çok mantıklı geldi bana ben kesinlikle istiyorum ztn, bu en son histeroskopi için gittim doktor zaten tüp bebekçi, ama o bile bakmadan histeroskopiye gerek yok dşrek tüp yaparız dedi, yoktur darlık falan dedi Yokturla olacak iş mi 1buçuk senedir uğraşıyorum burda her ay doktor her ay bişey nası rahat rahat konuşuyolar bazen deliriyorum, kesinlikle darlık tüp bebek yapılırken de sıkıntı çıkaracak bencede, embriyo transferinde ağrı olacak geçemeyecekler rahim kasılıcak başarısını etkilicek, histeroskopi önermesi gerekiyodu diye düşünüyorum ama direk tüp bebek yapalım dedi diğer doktorlar kesinlikle önce histeroskopi önerirken, bu belirsizlik insanı mahvediyo
Klomen rahmi incelttiği için aşılamada ya da ymurta takibinde kullanmayı tavsiye etmiyorum dedi görüşmeye gittiğim tüp bebek doktoru, iğneler kesinlikle daha etkiliymiş
Sanirim femara verecek bakalım bekliyorum daha yumurta oluşacak da igne verecekte tam büyümezse igne vermeyecek tarlusal verir söktürsün diye falan ohioo baya var yani ben istedikçe tarihler hep uzaklaşıyor benden
Israrla iğne isteyin, sizin durumunuza göre doktor ne verir bilmiyorum ama letu önermişlerdi bana, yukarda yazdığım gibi tüp bebek doktorları klomeni rahim incelttiği için kullanmıyormuş pek, doktorun ağzından duydum bunu, bi çabalayıp uğraştıkça sanki bişeyler ters gidiyor vallahi bn de aylardır tırmalıyorum yani sürekli bir belirsizlik çıkıp duruyo, Allah beterinden korusun

Bende iyiyim şükür canım.
Ooo ozmn güzel haberi bu ay bile alabiliriz senden. Sorunlar bulununca insan daha bi yaklaştığını hissediyor
Müjdeli haberini okumak için takipteyim seni

Igne olayı nasıl oluyor ya biliyorsan bilgi verir misin ayda kac gun vuruluyor ? Bi de dr recete yazıyor mu devlet karşılaması açisindan ?

Igne olayı nasıl oluyor ya biliyorsan bilgi verir misin ayda kac gun vuruluyor ? Bi de dr recete yazıyor mu devlet karşılaması açisindan ?
Bilmiyorumki ben de hiç kullanmadım, 1 sefer klomen kullanmıştım aşılama için, göbekten yapılan yumurta büyütme iğnelerinden bahsediyorum, çatlatma iğnesi gibi göbekten kendin yapıyosun, klomen içmek yerine o şekilde iğneler veriyolar, dozunu miktarını kişisel ayarlıyolar, iğneyle yumurta büyütme çok daha etkiliymiş bitek onu biliyorum

Anladım ancak onlar aşılama tüp bebek hariç pek verilmiyor galiba ve raporla veriliyormuş galiba rapor için de şartlar gerekiyormuş yaş vb gibi

Anladım ancak onlar aşılama tüp bebek hariç pek verilmiyor galiba ve raporla veriliyormuş galiba rapor için de şartlar gerekiyormuş yaş vb gibi
Özelde veriliyor galiba ama onları da kendimiz alıyoruz heralde, pek emin değilim yinede bilenlere sormak lazım

Neva yı söylemek biraz zor sanki ipek ve vera yı sevdim ben
Neva’yı çocukluğumda trt nin bi dizisinde duymuştum ilk çok sevmiştim ama söylemesi tınısı falan zor gerçekten
İzninle fikrimi söylemek isterim : Melis, İpek, Vera
Melis eşimle tek ortak beğendiğimiz ama vera yı da çok severim, bakalım eş durumunu ikna edebilecekmiyiz
Neva veya ipek güzel
İSöyleye söyleye kulağımı alıştırcam birine

Melis ve ipek iyi aralarında, diğerleri garip biraz vera hariç ilk defa duydum
Dide ismini de çok severim, bi akrabamız koymuştu kızına ama kız artık 17 yaşında bence ben de koyabilirim diide gibi okunuyor. Melis ve ipek kulağa en yumuşak gelenler, tınıları güzel bakalım neye karar vericez

Enseyi karartma canım en azından neyin ile yarayıp yaramadığını görüyorsun bu süreçte öyle düşün, demek senin pco baya dirençliymiş
Sen beli tüp yapmak istemiyorsun, ne saçma bir öneri tüp yapalım diyip geçiştirmek. Yani var olan Bi soruna çözüm bulmaktan daha doğal isteğin ne olabilir ki. Doktorların bazen çok basit gördüğü bir şey ile engel olabiliyor çoğu şeye. Hangi şehirdesin?
Klomen rahmi incelttiği için aşılamada ya da ymurta takibinde kullanmayı tavsiye etmiyorum dedi görüşmeye gittiğim tüp bebek doktoru, iğneler kesinlikle daha etkiliymiş
Evet o haplar benim de gözümü korkutuyor. 2 ay kullandım bi daha kullanmayı düşünmüyorum
Bende iyiyim şükür canım.
Ooo ozmn güzel haberi bu ay bile alabiliriz senden. Sorunlar bulununca insan daha bi yaklaştığını hissediyor
Müjdeli haberini okumak için takipteyim seni
İnşallah canım inşallah hepimiz için hayırlısını diliyorum
Kizlar en son cumartesi günü klomen kullandım amh testi yarın yaptırsam yanıltıcı olur mu yoksa etkisi olmaz mı?
Bence şuan kan testi verme hormon tedavisi alıyorsun yanıltabilir sonuçları, sen zaten amh baktırmamış mıydın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…