Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım çok giremiyorum ama sonucun iyi çıkmış sanırım gözün aydın. Ben sadece çekildiğim gün girmedim ilişkiye sanırım. Kanlı ilaçlı sıvı gelmeye devam ederken regl gibi düşün ilişki yok sauna havuz vs yok dedi. Ertesi gün ya da bir gün sonra kanama falan yoktu ilişki olmuştu canım. Antibiyotik vermişti bana da aynı şekilde 5 günlüktü ama doktor 3 gün içsen yeter demişti. Ben 5 gün kullandım yine de ne olur ne olmaz diye. Sen de kullanabilirsin bence.

Yaaa harika canım çok sevindim 2 gündür üst üste güzel haberler alıyoruz maşallah sağlıkla ilerlesin. Soru cevabı yapsana müsait zamanında merak ettim sürecini
Yaparım tabii canım ama bu ay bi kez daha anladım ki gerçekten kafaya takmamak gerekiyormuş hiç umudum yoktu bu aydan hatta adet olcam nasıl olsa diyodum ama büyük sürpriz oldu bize

Canım teşekkür ederim yorumun için. Pcos olduğumu söyleyen olmadı aslında şimdiye kadar. Adetlerim çok düzenlidir hatta saati bile bellidir Ama dediğim gibi tüylenme çok göğüs ucumda çene altımda çıkıyor mesela. Cildim yağlı ve sivilcem eksik olmaz oda doğru fsh da biraz yüksek gibi dimi testere dişli Aslan pençesi alıp içeceğim adetim bitsin. Çok iyi geliyormuş. Özellikle pko olan kadınlar için birebir diyorlar. Benim gizli pko var galiba

Bana 1 kutu vermişti ama ben de hafif enfeksiyon da vardı B grubu antibiyotik yazmıştır zaten gebelik için zararı yok onların. Hsg den sonra 3 gün ilişki yasağı öneriyorlar
Hmm bana biteral 500 mg antibiyotik yazmış. Üreme ve idrar yolları enfeksiyonlarında kullanır diye yazıyor içinde. Hsg de hemşire 3 gün banyo ve ilişki yasak dedi. Bide inifolic kullanmıcakmışım pco yok sende dedi doktor farklı bi folikasit yazdı adını unuttum alcam eczaneden şimdi

ben içmiştim canım 5 gün 2-3 gün yasak koymuştu
Evet canım bana da öyle dediler içeyim bakalm
Teşekkür ederim canım evet sıkıntı çıkmadı çok şükür evet bu ara kimse aktif değil buralarda bana da aynı şeyleri söylediler kan leke gelebilir korkma dediler ama benden bişe gelmedi bakalım yine de ilişki için dedikleri günü bekliyim ahaha kocam bekleyebilirse adetten önce 1 hafta annemdeydim sonra adet oldu filmdi derken 20 gün oldu adam habire sinyal çakıyor artık neyse bakalım hayırlısı olsun herkes için bu ay güzel sonuçlansın inşallah

çocuğunuz var mıydı peki? yoksa ilk mi düşünüyordunuz? Bebek rızkıyla gelir derler, Allah yardım eder.. Yengem 2. çocuğa hamile kaldığında 1. si 10 yaşındaydı, dayım da o zaman 3 katlı apartmanın asansörün boşluğundan düşmüştü, tedavi aşamasındaydı.. maddi açıdan cok güçsüzlerdi.. Anneannem kalsın dedi , bereketiyle gelir... öyle de oldu çok şükür.. iyi ki aldırmamış..

Çok şükür canım çok sevindim. Aynen şart değil benim de hafif gelmişti zaten öyle ped falan dolmadı yani. Rahat geçmiştir inşallah filmin de. Memnun kalmışsındır umarım. Valla tabi risk olmaması açısından dedikleri güne uymak önemli ama biz de duramamıştık fazla yani doktor da net bir şey demediği için. Antibiyotik de kullanıyorsun çok endişelenme bence bir şey olmaz. İnşallah güzel sonuçlandı bakalım amin

İlk dusunuyoruz.

Kuzum FSH normal, aralık zaten raporda yazıyor, sen foliküler fazda baktırdın diye tahmin ediyorum. Normal yani, boşuna bu bitkileri kullanıp dengeni bozma, başka bir taraftan çöker sonra, Allah korusun...Kız gizli mi bilmem ama tüylenme varsa kesin erkeklik hormonları fazladır... belki bunu detsekleyen birşeyler verir, çünkü gebe kalmaya da engelmiş...

Evet doktora sonuçlarımı gösterdikten sonra belki dediğin gibi ilaç verir.

Aynen öyle valla kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…