Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
google: D VITAMİNİ BULUNAN YİYECEKLER :d
okadar guneste yattım inş işe yaramıştır :KK70::KK70:

U Uzaygemisi35 ben de dün eşime korunmucam ben bu ay dedim. Kızıyor, her şeyde doktoru dinlersin neden korunalım mı diye sordun o zaman diye :KK70: ben de sormuş olmam uygulucak olduğum anlamına gelmez dedim. E bu ay hamile kalırsan nolcak doktora gidip ben sizi dinlemedim hamile kaldım mı diceksin diyo. Hamile kaldığımın hesabını mı vercem doktora bi de :sinirli:

Şmdi engin bilgilerinize dayanarak benim sorum olacak?adet öncesi şiddetli bel ağrım oldu hatta kasıklarım yumurtlamamdan beri şiddetle geceleri çok oldu. Bunlar olurken Ben 17 martta adet oldum bu normalde dört gün sürer benim adetim hafif kanamalı ama kan rengi gibi değildi böyle kahvenin açık tertemiz kandı benim çok garibime gitti. Normalde genelleme 29 günde bir olurken 27. Günümde oldum. Normalde kanamam yoğun olurdu ama oldum mu oldum dedim. Hamiş şüphem yok 🙈. Bu sırada benim kasık ağrım çok olmaya başladı çörek otu bal tarçın kullanıyorum adetin üçüncü gününde başlayıp o mu yaptı diye düşündüm zaten hiç almam böyle şeyler başıma iş mi açıyorum diyorum derken bugün adetimin bitimi 8.gün sümüksü sıvıyla kan geldi 😱ilk defa oldum böyle şimdi ne oldu bana ya? Arada kasık ağrım oluyor hatta idrar yaparken batma oluyor sol kasığıma bazen. 🙈

senin 6. gün devam ediyor mu ? ben 7. gün çekildim
Geçen ay 3 gün kesik kesik oldum kisten dolayı. Normal adetim 6.gün lekeyke bitiyor.
Şimdi nasıl olurum bilmiyorum.

Seni çatalda bayıltılar dimi? Uyanınca nerdeydin?
Ne kadar sürede uyanılıyor acaba? Hemen kalkabildin mi? İlla birinin giydirmesi gerekiyor mu uykuluyken? Birde bir kaç saat yatırdılar mı başka bir odada? 😬😬😬

U Uzaygemisi35 ben de dün eşime korunmucam ben bu ay dedim. Kızıyor, her şeyde doktoru dinlersin neden korunalım mı diye sordun o zaman diye :KK70: ben de sormuş olmam uygulucak olduğum anlamına gelmez dedim. E bu ay hamile kalırsan nolcak doktora gidip ben sizi dinlemedim hamile kaldım mı diceksin diyo. Hamile kaldığımın hesabını mı vercem doktora bi de :sinirli:
Eşin haklı 🙈 bunu ben de düşündüm dün sen öyle deyince. Bu kız yine ilk aydan hamile kalır doktor kızmaz mı ben sana korun demiştim diye diye düşündüm ama demedim bişi çok kararlı görünüyordun 🤣 sormasan doktora daha iyiymiş 🙈 ben valla her şeyi sorabilirsin dediği için sormadan da bi işe kalkışamam🤣 sorunca da istemediğim bir cevap verirse tamam der otururum 🤣 mesela ben doktorun dediğini yapamayacaksam sözünü dinleyemeyeceksem utancımdan gider doktor değiştiririm o derece 🤣🤣 doktora hamile kalınca vereceğin hesabı sen düşün artık 🙈

Geçen ay 3 gün kesik kesik oldum kisten dolayı. Normal adetim 6.gün lekeyke bitiyor.
Şimdi nasıl olurum bilmiyorum.

Seni çatalda bayıltılar dimi? Uyanınca nerdeydin?
Ne kadar sürede uyanılıyor acaba? Hemen kalkabildin mi? İlla birinin giydirmesi gerekiyor mu uykuluyken? Birde bir kaç saat yatırdılar mı başka bir odada? 😬😬😬
Canım çatala değil röntgen cihazına yatıyorsun ben yatarak bağdaş kurar gibi açtım bacaklarımı doktor geldi eşim oksijen maskesini taktı doktorla gülüşüyoduk en son devamını hatırlamıyorum uyandığımda serviste yatıyordum 😂 eşime neden uyandırdın az daha uyusaydım dedim hatta çok tatlıydı uyku 💃 istediğin kadar yatabilirsin ben hemen eve gitmek istedim ayılınca

Afafgaga rendele canım yetmez rondodan blenderdan geçir 🤣
Var bazı planlarım bakalım
Aynen yapamam kız doktorum ne derse o bundan sonra. Vurguladım telefonda da inofolice geç dediniz geçtim hemen falan diye afsfsg 🤣 sizi dinliyorum ben tamam mı doktor bey🤣 ya valla seni çok iyi anlıyorum malesef ben de öyle yaptjm biliyor musun. Bir tüp bebek parası dökmüşümdür herhalde bu gitgellerde. Napalım gerçekten çok üzülüylrum sağlık için böyle soygun olmamalı ama elden bir şey gelmiyor valla..
Tabii canım napalım mecburiyetten ödedik, ödüyoruz zaten de keşke böyle olmasa
Olacak olacak. Ben de her seferinde senin gibi oluyorum eşim de küstürcen çocuğu diyor. Ben beklicem onu diyor. Bence bu kafada olmak lazım gerçekten. Umutla bekle onu. O zamanını kendi seçip gelecek biz ne yaparsak yapalım ama heyecanla bir seromoni gibi düşün öyle yaşa.
Bakalım bakalım. Uygulaması teorisi gibi kolay olaydı...
Ben de hep böyle yapıyorum güneş duasına çıkmış gibi oluyor 🤣

Ben bunu canlandıramadım ya kolunçi sırtın yanı dizn arkası falan çok tuhaf bir pozisyon canlandı gözümde 🤣
Bağdaş kurup oturuyorum. Ellerimi kollarımın içini güneşe bakacak şekilde öne uzatıyorum işte. Karşı binadaki komşuya yakalandım bu yaz öyle ahshhs Kadının "Ne iyi yapıyorsun" demesiyle irkildim. Gözüm de kapalıydı bi de ayin yapar gibi boynumu da uzatmışım kafa geriye doğru yatık falan ahshshns "Şey d vitaminim düşük de doktor söyledi ondan şey yapıyorum" dedim 🤣

Eşin haklı 🙈 bunu ben de düşündüm dün sen öyle deyince. Bu kız yine ilk aydan hamile kalır doktor kızmaz mı ben sana korun demiştim diye diye düşündüm ama demedim bişi çok kararlı görünüyordun 🤣 sormasan doktora daha iyiymiş 🙈 ben valla her şeyi sorabilirsin dediği için sormadan da bi işe kalkışamam🤣 sorunca da istemediğim bir cevap verirse tamam der otururum 🤣 mesela ben doktorun dediğini yapamayacaksam sözünü dinleyemeyeceksem utancımdan gider doktor değiştiririm o derece 🤣🤣 doktora hamile kalınca vereceğin hesabı sen düşün artık 🙈
Ay ne utancam ya ben hamile kalayım da doktor utansın :işsiz:sanki hayrına mı bakıyorlar bize eşşek gibi ödüyoruz parasını bi de utanacakmışım pışııık

Canım çatala değil röntgen cihazına yatıyorsun ben yatarak bağdaş kurar gibi açtım bacaklarımı doktor geldi eşim oksijen maskesini taktı doktorla gülüşüyoduk en son devamını hatırlamıyorum uyandığımda serviste yatıyordum 😂 eşime neden uyandırdın az daha uyusaydım dedim hatta çok tatlıydı uyku 💃 istediğin kadar yatabilirsin ben hemen eve gitmek istedim ayılınca
Eyvahh ne var ne yok açıp uyuyorsun demek 🤦‍♀️ inşallah hemen uyandırırlar

Mer

Merhabalar kusura bakmayin hemen donemedim 🌹
Ptesi doktora gittim herhangi bi skiti olmadigini soyledi cok sukur hatta bir tane yumurtam gelismis gun asiri deneyin dedi 1 gun olsun 1 gun olmasin dedi ☺🤭
Hatırlıyorum sana 12 Marttan sonra 3 hafta ilişki yok demişti, demek iyileşmişsin ki ilişki olsun demiş.. Çok iyi canım İnşallah yumurtan döllenir ve güzel haberleri verirsin bizlere :KK68:

X