Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Konuştuk şimdi d vitaminin çok düşük ilaç yazcam haftada iki kullan dedi. Klomene folik asite devam. Haftaya Çarşamba kontrole gidicem. Diş tedavisini sordum şimdi yaptırabilirsin hemen ama adete yakın yaptırma dedi.

Sizin bence zaten tüpte her türlü sağlıklıyı elde edecekler canım belki ondan ekstra gerek görmezler. Çünkü zaten spermler yenilenene kadar 3 ay geçmesi gerekiyor. E öyle olunca bence size faydası olmaz sizin şıppadanak olacağı için gerek görmemiştir muhtemelen. Normal deneyecek olsanız söyelrdi dr belki de.

Valla fiyatlar çok uçuk ya. Smear testi ne kadar çıkacak diye aklım çıkıyor 🤣 geçen sene 400e yaptırmıştım.

Onu da doktora sormadan alamam ben baya bir fırça yedim dün hala korka korka konuşuyorum 🤣 @NealStreet ve eşim abarttığımı söylüyor ama olsun. Doktorcumla buzları yeni eritmişken yeni polemiğe giremem 🙈 ne yazmış göremiyorum ya eczaneye de bugün gidemem 🤷 eşim de geç gelecek o da alamaz gelirken. Yarın bakarım artık 😬
Ya ben bunu alıp azıcık rendelicem kızlar müsaade edin. Herkeş kenara çekilsin lütfen kimseye bordo ojeli tırnak sıçramasın 🤣
Doktora sormadan alma bence. D vitaminin yükselecek ve tek başına engel değil tamam mı? Günde beş vakit hatırlat bunları kendine. Ah o tetkiklere ne paralar döktüm uzay. 500'er 500'er saçtım her gittiğimde.
Şıppadanak olacak mı uzay be? Olur mu dersin? Benim ümitlerim gidip geliyor. Kendime kızıyorum çocuğu küstüreceksin diye ama düşüncelere engel olamıyorum

Dünürümle tatil qeyfi ⛱☀️🍉
Bu arada güneş kremi olunca güneşten d vitamini alamıyormuşuz ya buna çok üzülüyorum. Ben denize dört güncük girebildim bu yaz sadece ama daha uzun da kalsam bir işe yaramayacaktı. Ay bu sene güzel bir tatil yapam yaaa
Gel yapalım bebişlerimiz karnımızda organik meyvesularımızı, churcillerimizi yudumlarız 👶 evet güneş kremi engelliyor ama şu bilek içleri var ya en iyi ordan emilim oluyormuş oraya sürme krem güneşe yatarken bileklerin açık şekilde yat

Gel yapalım bebişlerimiz karnımızda organik meyvesularımızı, churcillerimizi yudumlarız 👶 evet güneş kremi engelliyor ama şu bilek içleri var ya en iyi ordan emilim oluyormuş oraya sürme krem güneşe yatarken bileklerin açık şekilde yat
Ay hadi yapalım bunu 🤩🥳
Ortopedist bana kollar dirseğe kadar iç kısım ve bacaklar da dizden aşağı açık olsun öyle güneşte dur dedi

D vit aslında bi hormon, bakılmasıda meşakatli bi test sanırım maliyeti yüksek. Devlet bu yüzden 3 aydan önce bakılmasına izin vermiyor. Bu ay baktırdıysan bi daha 3 ay sonra baktırabiliyorsun. Ama ben illa baktırcam dersen özel lablarda ücreti karşılığında baktırabiliyorsun Jane Jetgil Jane Jetgil
goremedm kı benm kan tahlılımde

Ya ben bunu alıp azıcık rendelicem kızlar müsaade edin. Herkeş kenara çekilsin lütfen kimseye bordo ojeli tırnak sıçramasın 🤣
Doktora sormadan alma bence. D vitaminin yükselecek ve tek başına engel değil tamam mı? Günde beş vakit hatırlat bunları kendine. Ah o tetkiklere ne paralar döktüm uzay. 500'er 500'er saçtım her gittiğimde.
Şıppadanak olacak mı uzay be? Olur mu dersin? Benim ümitlerim gidip geliyor. Kendime kızıyorum çocuğu küstüreceksin diye ama düşüncelere engel olamıyorum
Afafgaga rendele canım yetmez rondodan blenderdan geçir 🤣

Aynen yapamam kız doktorum ne derse o bundan sonra. Vurguladım telefonda da inofolice geç dediniz geçtim hemen falan diye afsfsg 🤣 sizi dinliyorum ben tamam mı doktor bey🤣 ya valla seni çok iyi anlıyorum malesef ben de öyle yaptjm biliyor musun. Bir tüp bebek parası dökmüşümdür herhalde bu gitgellerde. Napalım gerçekten çok üzülüylrum sağlık için böyle soygun olmamalı ama elden bir şey gelmiyor valla..

Olacak olacak. Ben de her seferinde senin gibi oluyorum eşim de küstürcen çocuğu diyor. Ben beklicem onu diyor. Bence bu kafada olmak lazım gerçekten. Umutla bekle onu. O zamanını kendi seçip gelecek biz ne yaparsak yapalım ama heyecanla bir seromoni gibi düşün öyle yaşa.
Ben de hep böyle yapıyorum güneş duasına çıkmış gibi oluyor 🤣
Ay hadi yapalım bunu 🤩🥳
Ortopedist bana kollar dirseğe kadar iç kısım ve bacaklar da dizden aşağı açık olsun öyle güneşte dur dedi
Ben bunu canlandıramadım ya kolunçi sırtın yanı dizn arkası falan çok tuhaf bir pozisyon canlandı gözümde 🤣

Şimdi filmi çektireceğim doktorun sekreteriyle konuştum cuma muayeneye gidicem film içinde 6.günü olmaz mı dedim olmaz dedi. Bitiyor mu adet dedi bende leke leke geliyor 6.günü dedim. Bakim ne dicem cuma günü. Hadi sen atlattın bitti sıra bende karnım ağrıyo stresten 😬
lekeyi sorun etmiyorlar ya neden olmaz dedi ki acaba

X