Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Doktorla konuştuk şimdi. Sol tamamen açık sıkıntı yok, sağda da yapışıklık varmış yüzde 90 ihtimalle açılmış. Sıkıntı görünmüyor geçiş var yani. Şuan hsg çeksek o da sıkıntısız çıkar yüksek ihtimal dedi. Emin olmak için laparoskopi yapabiliriz isterseniz ama bence 6 ay deneyin ben açıldığını düşünüyorum dedi. Bi de 1 ay korunun dedi ama ben korunmucam. Bu arada e nabızdan indirdiğim görüntü bu burda daha net görülüyor geçiş olduğu U Uzaygemisi35
Acaba neden korun dedi, radyasyonlu ya işlem ondan dolayı olmasın ???

Yok kuzu yaptırmıcam şuan için gerek yok zaten geçiş görünüyor. Bi 3 ay falan ilaçsız denicem bakalım. Bazı doktorlar röntgen den ziyade korunma öneriyor radyasyon olduğu için. Bazıları da önermiyor. Ama bu ay ki olasılığı çöpe atamam.
AA burda yazmışsın kuzum.. tamam.

Üff benim de öyle. Tıpkısının aynısı. Bu kadar saçma sebepler olamaz. Sürekli doktora geri gönderiyor beni asistan kızlar. Tanıyı değiştirsin diyorlar. Gidip doktorla para konuşmak gibi bu, beni acayip rahatsız ediyor. Tetkiklerin de ellernden gelse hiçbirini karşılayamayacaklar. Tanı olarak da sadece adet düzensizliği girebiliyor nerdeyse. Başka bir şeyi kabul etmiyor. Rezalet

Parka gidince sadece kolumun iç kısmını açıp tutuyorum yav o kadar da değil hahdjd Balkonun camı yok bizim. Direkt güneş alıyor öğlen. O zaman işte oturuyorum

Arkadaşa faturalarımızı gönderelim
Aynen ya benim doktorum da özellikle çikolata kisti yazmadı karşılamaz diye düzensiz kanama falan dedi. Bil bakalım sigorta ne dedi? E bu sizin kistinize bağlı olabilir. Ondan oluyordur bu belirtiler hep dedi. O nedenle hiçbir şekilde karşılamıyor artık sormuyorum bile direkt özel giriş açtırıyorum. Sinir oluyorum ben de. O konuda doktorla konuşmaya çekinme bence çünkü yani sigortaya tonla para veriliyor zaten. Karşılaması için uğraşıyoruz bir şey çalmıyoruz etmiyoruz doktor da etkilenmiyor maddi olarak bundan. Bence hakkını köküne kadwr ara bu konuda çok gıcım oluyorum sigortaya valla.

Ben bilmem balkondan saylanmaz diyen var 😒 açık maçık anlamam. D vitamini anlıyor senin balkonda olduğunu dur ben gitmeyeyim bu balkonds güneşleniyor diyor.

Valla ya çok pahalı her şey @ilovemenin bir yılda verdiği parayı biz bir ayda veriyor olabiliriz 🙈
Bence yumurta dondurma işlemini de sor kuzum, kaç ay dondurma kaç tane ne kadar vs...
Afsfsg oralara henüz gelemedik doktorum sağolsun aşama aşama gidiyor izin vermiyor bana 🤣🤣

Yaaaa üzüldüm canım çok geçmiş olsun 😔 1 hafta gerekirse dışardan sipariş vereceksiniz sakın kalkma yataktan doktorun dediklerine uy umarım sıkıntısız atlatırsın bu süreci 🙏
Allahım şifa versin inşallah yat hıc kalkma bakcak kmse yokmu hıc . ınsallah şu 1 haftayı sağlıkla atlatırsın
Allah acil şifa versin. İnşallah kısa sürede mutlu haberi alırsın
canım dualarımız seninle hayırlısıyLA herşey yolunda gider inşallh çok dikkat et kendine güzel haberlerini bekliyoruz.
Kuzum üzülüp daha çok strese girme, gerçekten olacak olan oluyor. Geçen ay aldım haberini, bi arkadaşım yeni evlendi, 43 yaşında falan. Doğal yolla gebe kalmış çok istiyordu zaten, senelerdir yumurtalarını donduruyordu neyse. Çok kanaması olmuş, dr dinlen 10 gün demiş senin gibi kalkma ayağa falan. Sonra bi gün parça düşürmüş, dr demiş gel kürtaja alalım, içinde başka parça kalmasın vs. Bi gidiyorlar bebeğin kalbi atıyor hala 😍 ömrü varsa herşekilde doğacak tatlım o, sen umudunu kaybetme, bol bol da dua et ❤️
Bir hafta dışarıdan hazır yiyeceksiniz artık bir şekilde kalkmaman lazım hiç yanına gelebilecek biri yok mu? En azından gündüz, akşam eşin yardımcı olur. İyi bu sefer ilaç vermiş doktor.
İnşallah sağlıkla atlatacaksın bu haftayı, dualarımız seninle ❤️
Allah hayırlısıyla ve sağlıkla versin her şeyi. Para karşılığı yardıma gelebilecek bir tanıdığınız yok mu hiç? Komşu falan bile olur yani gelsin en azından bir yemeğinizi yapsın. İki günde bir gelse bile olur. Kocan sofrayı hazırlar herhalde. Temizliği komple boş ver zaten. O kadarcık tozdan kirden bir şey olmaz
ipek_annesi ipek_annesi canım ben de mutluydum lekelenme yok ne zamandır sende diye. Kalp atışı falan gördünüz mü zamanı geldi mi? Kese ilk oluştuğu zamanlar öyle kanama alanı görebiliyorlarmış inşallah öyle bir şeydir canım. Ama lütfen doktorunu dinle kim yapacaksa deme hiç bir tanıdık akraba komşu vs hiç kimse yoksa da hiçbir şey yapma bir hafta peynir ekmek ye dışarıdan sipariş ver gerekirse geri kalan her şeyi eşin yapsın nolur şu an hiçbir şey senin sağlığından önemli değil. Ev işi şu bu hiçbir şeyi saymıyorum bile sakın bunlara kalkışma böyle durumlarda gerekirse ev berbat durumda olsun hiçbir şey sağlıktan önemli değil. Sırf yemek için bile doktorun dediği gibi yap nolursun 😔 bu bebişin yiyecek lokması varsa seninle kalacak, yoksa sen ne yaparsan yap olmaz. Benim demrk istediğim sen ileride kendini suçlama ben elimden geleni yaptım de Allah korusun bir şry olsa ondan mı bundan mı oldu diyeceksin ama malesef bizim kontrolümüz dışında sen elinden geleni yap için rahat olsun dualarım seninle 🙏
canım öncelikle çok geçmiş olsun ama inşallah miniğin sana sıkı sıkı tutunsun 🤲🏻 acaba içerde kanamanın biriktiğini daha önceden tespit edemezler miydi mesela bu düşük önleyici iğneyi ilk lekelenmede vuramazlar mıydı bilmediimden soruyorum 🤷🏻‍♀️ bir hafta tolere edilebilir bir süreç eşin iyiyse covidle ilgili dırum tamamen ortadan kalktiysa o destek olur inşallah. yüzde elli ihtimalin iiyi tarafından bakıyorum ben inşallah güzel haberlerle gelirsin 🤲🏻
ipek_annesi ipek_annesi canım yeni gördüm... ilk gördüğümde çok sevindim... sonrada okudum çok üzüldüm.. Rabbim yardımcınız olsun.. inşallah birbirinize sıkı sıkı tutunursunuz... çok iyi olun inşallah... güzel günlerde kucağına al... bu günleri güzel şeyler düşünerek geçir olurmu..

Kızlar çok teşekkür ederim ❤ şifa dilekleriniz için 🙏 Çok alternatifim yok eşimden destek alıcam oda kısa süreliğine ,bir kaç günde ben idare edicem.Evde tabi hizmet bekleyen birde bıdık var.Bu iş uzarsa ne yaparım bilmiyorum.Yani bir hafta değil 3 ay yat derse diye ödüm kopuyor 🙄 Yani dışarı akan birsey olmayınca ben herşey yolunda sanıyordum hala da öyle gelen bir kan yok ,akması mı daha iyi bilemedim.Doktor ilaca daha önce başlatsaydı daha mı farklı olurdu bilmiyorum ,aklımda hep bu soru da var.
Uzun bir bekleyiş sanırım ,dua ediyorum ,dinlenmeye çalışıyorum...

Kizzzz yok beeeee ben ne dedim dun ben para bayilmadan hamile kalamıyorum bünyeme ters siz çok umutlanmayın bacim 😆
Hahaha para konuşuyoruz hep sabahtan beri. Bizim veletler çok masraflı çıktı. Henüz ne kadar paraya geleceklerini bilmiyoruz da üstelik 🤣 ben umutlandım senden ya inşallah 🙏

Kızlar çok teşekkür ederim ❤ şifa dilekleriniz için 🙏 Çok alternatifim yok eşimden destek alıcam oda kısa süreliğine ,bir kaç günde ben idare edicem.Evde tabi hizmet bekleyen birde bıdık var.Bu iş uzarsa ne yaparım bilmiyorum.Yani bir hafta değil 3 ay yat derse diye ödüm kopuyor 🙄 Yani dışarı akan birsey olmayınca ben herşey yolunda sanıyordum hala da öyle gelen bir kan yok ,akması mı daha iyi bilemedim.Doktor ilaca daha önce başlatsaydı daha mı farklı olurdu bilmiyorum ,aklımda hep bu soru da var.
Uzun bir bekleyiş sanırım ,dua ediyorum ,dinlenmeye çalışıyorum...
Canım benim aklımdaydon valla. Aynen öyle uzun sürmesi de söz konusu olabilir ama aklıma şey geldi eşin bir sebepten sağlık raporu falan alıp evde kalsa senle ? Bu kurtarmaz mı sizi biraz daha? Minik bıdık için de çok zor onu da birinin oyalaması lazım gerçekten. Dualarımız senle inşallah sağlıkla ilerleyecek bir dahaki kontrole daha güzel haberler alacaksın 🙏

U Uzaygemisi35 @NealStreet arkadaşım siz bu sigortalara ne diye para ödüyorsunuz o zaman ? Ben bile sinirlendim. İnsanla kafa buluyorlar. Bunlar sizin doğumu falan da karşılamaz ben diyim.
Ben doğum ve gebelikteki tetkikler için yaptırdım zaten. Bunu da karşılamayacağını biliyordum baştan yazdılar ama bence yine de saçma. Çünkü onla ilgili bir tedavi almıyorum ben. Diğer şeyleri karşılıyor ya sağolsun 🤣 Yılda 10 muayene tetkik tedavi işlem çekim onların hepsi zaten verdiğin paranın kaç katı oluyor. O açıdan yine avantajlı. Bi de ben sadece doğumu bile karşılasa yeter modundaydım. Başka da bişi yaptırmıcam zaten. Mesela geçen sene bir girişimde 2000 TL para vermiştim birkaç tetkik tedaviye farklı bölümde. O zaman sigortam olsaydı bir kuruş ödemeyecektim..biraz risk meselesi yani

Şmdi engin bilgilerinize dayanarak benim sorum olacak?adet öncesi şiddetli bel ağrım oldu hatta kasıklarım yumurtlamamdan beri şiddetle geceleri çok oldu. Bunlar olurken Ben 17 martta adet oldum bu normalde dört gün sürer benim adetim hafif kanamalı ama kan rengi gibi değildi böyle kahvenin açık tertemiz kandı benim çok garibime gitti. Normalde genelleme 29 günde bir olurken 27. Günümde oldum. Normalde kanamam yoğun olurdu ama oldum mu oldum dedim. Hamiş şüphem yok 🙈. Bu sırada benim kasık ağrım çok olmaya başladı çörek otu bal tarçın kullanıyorum adetin üçüncü gününde başlayıp o mu yaptı diye düşündüm zaten hiç almam böyle şeyler başıma iş mi açıyorum diyorum derken bugün adetimin bitimi 8.gün sümüksü sıvıyla kan geldi 😱ilk defa oldum böyle şimdi ne oldu bana ya? Arada kasık ağrım oluyor hatta idrar yaparken batma oluyor sol kasığıma bazen. 🙈
Canım bu çörek tarcın kürü ara kanama yapıyormuş. Ondan önceki reglin de kist olduysa tam sökülememişsen ya da rahim duvarı yeterince kalınlaşmamışsa olabilir o yüzden değişik bi kanama olmuştur

çektrdim canım subatta, tüpler açık ama kubbemsi görüntü var şimdilşk engel değil dediler raporda herşey ok demişlerZ
benim eşimde de sorun var morf 2 ileri hız yok. ondan aslında tekrar femara almak mantıklı gelmiyor suan bana.
Canım senin eşin takviye kullanmıyor mu?

Ya ben hala eşine bir ürologun elle muayene ve usg ve hormonla bakması gerektiğini düşünüyorum çünkü belki bunların hiçbirini yaşaman gerekmeyecek o zaman. Düşünsene her şey ona ufak bir müdahaleyle düzelebilir. Belki ilaç, belki başka bir şey. Neyin neden olduğu bile belli değil daha. Tüpe gidecekseniz de belki aslında ona gerek yok falan uzar gider
Kesinlikle ben de aynı şeyi düşünüyorum..

Canım bu çöret tarcın kürü ara kanama yapıyormuş. Ondan önceki reglin de kist olduysa tam sökülememişsen ya da rahim duvarı yeterince kalınlaşmamışsa olabilir o yüzden değişik bi kanama olmuştur
Aaa bilmezdim çörek otu bal tarçın yaptığını 🤗ayy nasıl içim rahat etti. Bırakayım en iyisi şurada normal olan bir şeyim var onunda ayarını bozmayalım 😍😂çok teşekkür iyi ki varsın içime su serptin. İlk defa yaşadım bunu 🤗adetim sökülmemiş kalınlaşmamış olblr 👍kist durumum hiç olmadı olduysa gelen ayı beklesin atarız heralde 🙈😏

kızlar günaydın merhaba dün doktora gittim 19.8 17.6 ve 11.8 büyüklüğünde yumurtalarım olmuş iğneyi verdi dün göbeğimden vurdum eşimlede birlikte olduk ne kadar süre yapmamız gerekli kimisi 3-4 gün üst üste diyor doktor gün aşırı dedi 1 hafta dedi 6 nisanda belli olacak dedi nasipse heyecanlıyımm bu süreci yaşayanlar varmı bilgi verebilirmisiniz :KK54: :KK68: :KK200:
3 yumurta ama 2 si döllenecke büyüklükte, inşallah sağlıkla olur ve gebe kalırsınız :))) Ben de iğne vuruldum haftaya bekliyorum.

Aaa bilmezdim çörek otu bal tarçın yaptığını 🤗ayy nasıl içim rahat etti. Bırakayım en iyisi şurada normal olan bir şeyim var onunda ayarını bozmayalım 😍😂çok teşekkür iyi ki varsın içime su serptin. İlk defa yaşadım bunu 🤗adetim sökülmemiş kalınlaşmamış olblr 👍kist durumum hiç olmadı olduysa gelen ayı beklesin atarız heralde 🙈😏
ben hiç denemedim ama deneyenlerin çoğunda ara kanama olduğunu okudum canım

X