Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hayırlısı olsun hepimiz için 🙏 benim kimyasaldan sonra oldu bu yapışıklık, inşallah tekrarlamaz. 1 kutu antibiyotik verdi onu içiyorum şimdi
Ben 10. Ayımda çekildim hsg ve daha önce bildiğim kadarıyla hiç hamile kalmadım kimyasal falan ama yapışıklık varmış işte.. bana antibiyotikte vermedi ilişki de yasaklamadı 1-2 gün sonra ilişkiye devam edebilirsin demişti.. hakkımızda en hayırlısı olsun inşallah

gunubırlık gıdcez tamm onuda yazdım kenara
Ya siz fırt diye Yalova'ya gidebilirsiniz. Feribot iskelesine yakın bir yere arabayı bırakıp Yürüyen Köşk'e gidebilirsiniz. Çok güzel bir yürüyüş parkuru var oraya iskeleden. Bir tarafı deniz bir tarafı yeşillik. Yanınıza içecek alıp orda mola verip piknik masalarında da oturabilirsiniz. Hiç durmadan direkt yürüyebilirsiniz de

Benim de öyle sanki cnm çok nadir sağdan yumurta geliyor o zaman da biliyorum sağdan yumurtladigimi tikanik mi olduğundan bilmem ama apandisit sancısı gibi agrim oluyor o zamanlar genelde hep soldan yumurta geliyor bende ben kızıma hamile kaldığımda Sağ tikanik olduğundan dolayı yumurta takibiyle hamile kaldim eğer o ay sağdan yumurtlasam doktor korunun dicekti ama şansa soldan yumurtlama oldu ve kızıma hamile kaldim
Tek tüple hamile kalmışsın çok iyi ya.. Allah bağışlasın..benim pek umudum yok, hep soldan ben de yumurta veriyorum, doktor kontrolünde. 3. klomen oldu. Bilmiyorum tıkanıklığın sebebini araştırıp açılma ihtimali üstüne mi gitsek yoksa direkt tüp mü denesek.. aklım karışık.

O okuduğun şeyi ben yazmış olabilirim 🤣 baya araştırmıştım bu amh meselesini. Aynen öyle canım kesinlikle ama işte yukarda yazdığım gibi ona doktorluğuna ilişkin bir yorum eleştiri yapıyormuşum bilmişlik taslıyormuşum gibi geliyor o durumu sevmiyorum. Yoksa doktorum çok rahat her şeyi sorabilirsin çekinme yaz ara falan diye her konuda çok rahat ve açık davranıyor ama ben burada biraz bilmişlik taslama muhabbetinden istemiyorum yani. Ama regl btince yumurta takibinde gideceğim ya o zaman söyleyeceğim hem smear hem akıntı konusunu o zaman illa ki bakacak. Hatta o zaman genelde vajinal muayene tercih ediyorlar falan diye bir çaktırmadan yollarım en fazla böyle yapabilirim 🙈
Yok ya bir merkezin ya da doktorun sayfasında okudum. Allahım ya Rabbim adam sana ortayı açıyor niye golü atmıyorsun sen canım benim?! Genelde menelde deme bence direkt "Bu sefer vajinal ultrasonla mı baksak? Biraz akıntım var hem şu bu" falan diye dal işte mevzuya

ilişki üzerinden yada yumurtlama üzerinden ikiside aynı zamanlara denk geldiğinden,, en erken 10.günü ile 12. günleri arasında pozitif görenler var... Testin hassaslığı da önemli tabi...En az 2 test yapmalısın. biri bozuksa diğeri doğru çıkar düşüncesiyle...
O zaman yine beklemek lazım 1 hafta kadar. Bize bol sabır gerek, yeter ki olsun 😍

Tek tüple hamile kalmışsın çok iyi ya.. Allah bağışlasın..benim pek umudum yok, hep soldan ben de yumurta veriyorum, doktor kontrolünde. 3. klomen oldu. Bilmiyorum tıkanıklığın sebebini araştırıp açılma ihtimali üstüne mi gitsek yoksa direkt tüp mü denesek.. aklım karışık.
Keşke aslında ilaç tedavisine başlamadan önce tüpü açmaya yönelselermiş ya da araştırmaya. Neye göre tedavi veriliyor ki yoksa? Her ay hormon alıp duruyor sonra kadınlar

Yok ya bir merkezin ya da doktorun sayfasında okudum. Allahım ya Rabbim adam sana ortayı açıyor niye golü atmıyorsun sen canım benim?! Genelde menelde deme bence direkt "Bu sefer vajinal ultrasonla mı baksak? Biraz akıntım var hem şu bu" falan diye dal işte mevzuya
Tamam tamamm🙈 bugün demicem ama reglim ya rahat edemem zaten akıntıyı da muhtemelen göremez. Reglim bitince yumurtaların boyuna bakmaya gittiğimde dicem söz🙈

Evet cnm ya çok şükür çok fazla tedavi görmedim hamile kalabildim kızıma yani neden olmasın tel tuple de hamile kalınabilir yeter ki Rabbım ol desin

Keşke aslında ilaç tedavisine başlamadan önce tüpü açmaya yönelselermiş ya da araştırmaya. Neye göre tedavi veriliyor ki yoksa? Her ay hormon alıp duruyor sonra kadınlar
Kuzum bu tüp kontolünü ben istemesem doktor önermeyecek bana... bekle babam bekle.. diyorum ki acaba tüpten para kazanıyorlar ondan mı bu şekilde davranıyorlar.

Evet cnm ya çok şükür çok fazla tedavi görmedim hamile kalabildim kızıma yani neden olmasın tel tuple de hamile kalınabilir yeter ki Rabbım ol desin
tüpe kadar bekliyoruz işte sıramızı nasip olursa ne ala.. sen ne kadar zamanda kızına hamile kaldın canım?

İyi yapmışsın. Bir görün bakalım ne olacak ne bitecek, ona göre karar verirsiniz. İki yıl yaşadım ben yurt dışında. Annemin tarafı komple çok uzun yıllardır yurt dışında yaşıyor. Kendim yaşamasaydım da onların çektiklerini biliyorum
neresi canım? peki neden Tr desin suanda?

Tamam tamamm🙈 bugün demicem ama reglim ya rahat edemem zaten akıntıyı da muhtemelen göremez. Reglim bitince yumurtaların boyuna bakmaya gittiğimde dicem söz🙈
Uzay vallahi bak eşimi dürtücem basıcaz gelicez elinden tutup ben götürecem o olacak. Ben reglken o muayeneye girebildiysem sen koşa koşa girersin. Bugün bir baksın folikülleri kolaçan etsin hem eli alışır ahsnndj Reglin bitince de akıntıya yine baktırırsın. Ondan sonra da öyle devam eder zaten. Mis gibi doktoru bulmuşun kullanmayı bilmiyorsun cık cık

Ben 10. Ayımda çekildim hsg ve daha önce bildiğim kadarıyla hiç hamile kalmadım kimyasal falan ama yapışıklık varmış işte.. bana antibiyotikte vermedi ilişki de yasaklamadı 1-2 gün sonra ilişkiye devam edebilirsin demişti.. hakkımızda en hayırlısı olsun inşallah
Ben korunmayı bıraktığım ilk ay hamile kaldığım için bi de yumurtlama ve eş sorunu olmadığı için kimyasal sonrası oldu diye düşünüyorum,doktor da kimyasaldan sonra yapışıklıklar olabiliyor demişti çünkü bakalım sonraki süreç ne olacak hayırlısı olsun. Bana 1 kutu verdi normalde 3 adet veriyorlarmış galiba

Kuzum bu tüp kontolünü ben istemesem doktor önermeyecek bana... bekle babam bekle.. diyorum ki acaba tüpten para kazanıyorlar ondan mı bu şekilde davranıyorlar.
Bilemedim de yazık değil mi yani o ilaçlar hormon dengemizi bozuyor. Hem de psikolojik olarak yıpranıyor insan zaten her regl olduğunda. Bari tüm koşullar elverişli hale getirilsin de ondan sonra tedavi verilsin

tüpe kadar bekliyoruz işte sıramızı nasip olursa ne ala.. sen ne kadar zamanda kızına hamile kaldın canım?
Cnm biz ilk denemeye başladık 4 5 ay sonra hamile kaldim ama dis gebelik oldu 6 ay korunma verdi doktor korunmadan sonra 5 6 ay kendimiz denedik olmadı sonra doktora gittim klomen catlatma verdi ilk ay olmadı ikinci ay dis gebelik geçirmişsin rahim filmi cekelim dedi çektirdim işte sag tıkalı cikti rahim filminden sonraki ay yine klomen verdi solda iki yumurtam oldu çatlatma iğnesi vuruldum ve o ay hamile kaldim yani tedavinin 3. Ayinda sadece 2 ay klomen çatlatma kullandim

Bilemedim de yazık değil mi yani o ilaçlar hormon dengemizi bozuyor. Hem de psikolojik olarak yıpranıyor insan zaten her regl olduğunda. Bari tüm koşullar elverişli hale getirilsin de ondan sonra tedavi verilsin
İşte doktor bu şekilde.. tabi canım hormon yükleniyorsun dediğim gibi 10 aydır yaklaşık oldu olmadının yanında gerilim, moral bozukluğu, saç dökülmesi, kasık sırt baş ağrısı, şişkinlik, gaz problemi, kilo alımı (!) .... yıprandım.

X