Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İyiyim bitanem çok şükür araba bir anda sağa çekti sağ ön tekerim patlamış allah korudu bariyere vurdum izmir manisa yolunda uçurumun kenarındaki bariyere vurduk el frenini çekerek durabildim ama araba pert oldu çok şükür arkadaşım ve ben iyiyiz inşallah bu olayın ardından Rabbim bizi güldürür 🙁🙏🏻
Çok geçmiş olsun Allah korumuş gerçekten.

İyiyim bitanem çok şükür araba bir anda sağa çekti sağ ön tekerim patlamış allah korudu bariyere vurdum izmir manisa yolunda uçurumun kenarındaki bariyere vurduk el frenini çekerek durabildim ama araba pert oldu çok şükür arkadaşım ve ben iyiyiz inşallah bu olayın ardından Rabbim bizi güldürür 🙁🙏🏻
Çok geçmiş olsun canım ya allah korumuş gerçekten 😔

Progestan attığın halde kanaman olur kuzum korkma ama sakın ağır iş yapma ayaklarını uzat yat iğne de vermedi mi
Aynen canım yatıyorum dünden beri. Kanamam bitti gibi sadece kahverengi akıntı geliyor. Yok sadece fitil verdi gerek görmedi sanırım kese iyi yerleştiği için mi bilemedim. Normal dediler ama sen biliyor musun nedir ne değildir ?

Ay heyecanlı bekleyiş o zaman 🎈 orayı hiç duymadım açıkçası, evet ben daha önce 2 defa denemiştim. Omega 3 falan alıyor musun Yumurtaların için
Öyleydi de bekledikçe tamamen strese bıraktı yerini. Ürolog yönlendirdi bizi oraya. Sonra arkadaşımın da orada yaptırdığını öğrendim. O memnun kalmıştı. Biz de ön görüşmeye diye gittik. Çıkınca ikimiz de birbirimize demeden oraya karar vermişiz gibi olmuş. Başka yerle hiç görüşmedik. Telefonda Medistate'in embryiologuyla görüştüm bi. O da bayağı aklıma yatmıştı aslında ama mesafeden dolayı eledik orayı.

Hiçbir şey vermediler bana bu zamana kadar folik asit dışında. D vitamini kullandım bir tek. Folidays kullanıyorum. Onun içinde de iyot, b6, b12, d vit var. Sperm kaynaklı diye bana pek bir şey yapmadılar. Geçen ay antral folikül sayımı yapıldı reglin 3. günü. Hormonlarda da sorun yok gibi. Bir tek tsh ve prolaktin hafif yüksek gibi, böyle devam ederse belki ilaç başlarım dedi tüp bebekçi. Regl olunca önce tahlil olacak işte sonra da doktor uygun görürse tedaviye başlayacağız

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilmiş sadakanız varmış. Çok şükür ikinize de bir şey olmamış. Amin inşallah

Evet canım araba bir anda sağa çekti bir sıkıntı oldu sanırım sağ ön lastiğim patladı çok kötüydü araba pert😢inşallah allah yüzümüzü güldürür böyle şer olayın ardından 🙏🏻🙁
Çok şükür ucuz atlatmışsınız canım 🙏 başınızdan bi tuz ekmek çevirip bi fakire verin, sadaka verin. Allah beterinden korusun 😔

Çok geçmiş olsun canım kısa zamanda iyileşirsin inşallah 🙏🏻

Ben kullanmadım antibiyotik bir şey olmadı. Görevli kıza ağrı kesici içebilir miyim ağrım olursa diye sordum oda var mı ki ağrı alıştırmayın bence kendinizi dedi. Baktım cidden bir şey yok devam ettim bütün gün gezdim hatta. Verdikleri ped scarlet bu arada bim pedi, kendimde götürmüştüm ben. 🤗
sağol canımcım , bugün bir tık daha iyiyim 🌸

Tünaydın kızlar hayırlı pazarlar nasılsınız sizlerden yine uzak kaldım talihsiz bir olay yaşadım kaza yaptık 1 haftadır evdeyim düzelmeye çalışıyorum çok şükür ki birşeyim yok bu arada doktora gittim yumurtam oluşmuş sağda 2 tane solda 1 tane 16 cm dedi klomen vermişti içtim şuan yapabiliriz iğneyi ama bekleyelim dedi garanti olsun 2 cm daha büyüsün dedi pazartesi olsun garanti olsun dedi yarın gideceğim heyecanlıyım iğneden sonraki süreç nası oluyor hemen ilişkimi gerekli biliyorsanız paylaşabilirmisiniz😇
Çok büyük geçmis olsun canım ,umarim hersey yolundadir 🙏🙏
Catlama ignesi sonrasi doktor iliski planlamasını yapıyor canım.Benim doktorum igneden 36 saat sonra arka arkaya iki gun iliski,bir gun ara ,bir iliski seklinde vermisti hep toplam 3 tane

fiona13 fiona13 kuzu ben adetime bir hafta varken mide yanmaları yaşamaya başladım (hala devam ediyor 😕) bat dan bir gün sonra da gebeliği öğrendim. Senin de öyle olmasın 🧐 bence bi kan testi yaptır, sonrasında başla ilaçlara. İnşallah benim gibidir durumun 😍 -tabi öncesi öyle olsun da seninki benim ki devam etmesin, çok amin
ah keşke bu yanmalar bebişten olsaydı canım, ama pek mümkün değil 🤢 ben sürekli test
yapıyorum zaten çıkan eden bişiy yok. hiç bir belirt bir değişiklik yok hatta regl belirtisi de yok. vucut toptan grevde 🙇🏻‍♀️ sana da çok geçmiş olsun inşallah azalır yanmaların 🌸

fiona13 fiona13 mell sana beddua ediyooooo 😳
Ben yandım sen de yan, diyor.
Hamile kal ama diyor, senin de miden yansın gak guk et günde 250 kez diyor hiiiiiiiih çok ayıp mell_in_shell mell_in_shell :KK43:
kalsak da cayır cayırr içten yansın ben razıyım geldiğimiz noktada 🥴😁 gak guk da ederim içime içime ederim kan kusup kızılcık serbeti içtim derim 😓

Ayy püü bunlara. "Ben bu süreci seninle yaşıyorum senden destek bekleyeceğim başka kimden bekleyeyim?" dedim. Senin kadınlar kulübün var ben kime anlatayım dedi. Kulüp de benim oldu bu arada çaktırmayın. Ben anlamam arkadaş. Kendi kendime buhranlar yaşıyorum. O da gidiyor oyunlarına sığınıyor. Gelsin bana anlatsın ne düşünüyorsa ya da hissediyorsa. Bir daha sinirlendim bak şimdi 🤣
10 kilo çok 10 kalmasın. 3 kilo daha alırım, üst kalsın lütfen
Ay bebişim gece elimde telefon uyuya kalmışım 😅
Yavrum eşin zaten kendini yeterince suçlu hissediyor bence spermlerden dolayı. Senin bi off demen bile onun içini yakıyodur bakma umursamaz gibi göründüğüne. Senin ise en çok desteğe ihtiyacın olduğu bi dönem bu 😕 ikinizin birbirini anlaması ve iletişiminiz çok önemli, bunu da konuşa konuşa, anlaya anlaya aşacaksınız emin ol 🥰

Ben bıraktım hacı o işleri. Çocuğuma odaklancam ben ya. Valla bunlar çocuğumun rızkını doktor sayfalarında, rahim filmleri arasında harcıyor. Çocuğum var benim anlıyor musun??? Yani daha yarısı var bende ama alcam diğer yarısını da. Ben niye rahim filmi ezberleyeyim di mi ama? Onun yerine gideyim hangi ayda hangi dişler çıkarılıyor ona bakayım. Leğen kemiğiyle omurgaya bakıp tüp var diyonuz. Diş bakıcam ben, diş diş
bundan tam bir sene önce gebeliğe dair tek bildiğim şeyler pko, hcg ovülasyon gibi anahtar kelimelerdi sadece
suan rahim filmi yorumlanır sperm analizi yapılır hormonlar yorumlanır ve hatta hatta polip miyom gibi şeylerin tanı ve tedavisi için alternatif tıp tavsiyeleri verilir.

müracaat —-> FİONA TIP MERKEZİ SAĞLIKTA EMİN ELLERDESİNİZ

ah keşke bu yanmalar bebişten olsaydı canım, ama pek mümkün değil 🤢 ben sürekli test
yapıyorum zaten çıkan eden bişiy yok. hiç bir belirt bir değişiklik yok hatta regl belirtisi de yok. vucut toptan grevde 🙇🏻‍♀️ sana da çok geçmiş olsun inşallah azalır yanmaların 🌸
Sağol kuzu, kırmızıları görene kadar hep ümit vardır 😇 inşallah benim dediğim çıkar.
sen yine de razıyım herşeye deme, duaları eksiksiz edelim 😂😂 keyifli de bir hamileliğim olsun diye dua et 🥰
hep derdim eşime gece 3 te falan seni uyandırıp eriiikk, karpuzzz, kebaappp diye bağırcam, alcan gelxen mecbur derdim. Şimdi diyorum ki hangi yemeği yesem acaba mideme dokunmaz 😅

Aynen ben hamile sayılırım ama daha tam değilim ya biraz daha işlerim var halletmem gereken.
Miss Bride Miss Bride bana indirimli 15.000'e doğum ayarladı lüks bir otelde, şey hastanede ama ben vazgeçtim. Bu kadar uzman var. Niye hastaneye gideyim? Siz eve gelin. Biriniz havlu getirin, biriniz leğen. Kettle var, biriniz su kaynatır. El birliğiyle çözersiniz bu işi. Size inanıyorum. Zaten evler de yakın. minseo minseo ve fiona13 fiona13 köprüden zırt diye gelebiliyorlar.
Süslenmeli işler benlik değil. Küpe takmamaktan kulak deliklerim kapanayazmış. Bugün evde küpeyle gezdim. Gece de çıkarmayacağım. Kulaklarım deliklerini hatırlasın. "Oraya küpe takılıyordu aa evet" desin.
Ben evde penye-modal karışımı tayt ve picamalarla geziyorum. Shower, lohusa tacı falan yok ya ben çok yanlış adresim onlar için. Bebek bezi araştırayım ben ya da ben niye araştırayım U Uzaygemisi35 araştırsın onu da
benim anneem ve babaanem ebe hemşire hiçbişe yapamadık mı ararız annemi görüntülü hallederiz sen takılma yeter ki doğurcam de 😁

Çok geçmiş olsun, allah korumuş resmen. Bencede sadaka verin, bi çocuk sevindirin mutlaka 🌺

Ah canım benim inanamıyorum verilmiş sadakanız varmış. O yol çok fena canım benim valla gelmiş geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Allah beterinden saklasın🙏🙏
Evet ya hff. Yarın kafa doktoruyla randevum var neyse ki. Accık anlatam da açılam. Sizi de şikayet edem biraz 😈 Aslında ben iyiyim de arkadaş çevrem kötü 🤨
Et et, kafa doktoru da takılma orda der sonra gider bırakırsın bizi 😒

Ay bebişim gece elimde telefon uyuya kalmışım 😅
Yavrum eşin zaten kendini yeterince suçlu hissediyor bence spermlerden dolayı. Senin bi off demen bile onun içini yakıyodur bakma umursamaz gibi göründüğüne. Senin ise en çok desteğe ihtiyacın olduğu bi dönem bu 😕 ikinizin birbirini anlaması ve iletişiminiz çok önemli, bunu da konuşa konuşa, anlaya anlaya aşacaksınız emin ol 🥰
Uyuyamadığın geceler yaz bana ashndndndnjdjd
Neblem zor sahiden. Bugün tekrar konuyu açmayı denedim de gözlerini devirip kaçmaya çalıştı hemen. Konuşmaya bile gelemiyor. Anlayamadım ki fazla mı takıyor fazla mı umursamaz. Neyse yolumuza bakçez

Tünaydın kızlar hayırlı pazarlar nasılsınız sizlerden yine uzak kaldım talihsiz bir olay yaşadım kaza yaptık 1 haftadır evdeyim düzelmeye çalışıyorum çok şükür ki birşeyim yok bu arada doktora gittim yumurtam oluşmuş sağda 2 tane solda 1 tane 16 cm dedi klomen vermişti içtim şuan yapabiliriz iğneyi ama bekleyelim dedi garanti olsun 2 cm daha büyüsün dedi pazartesi olsun garanti olsun dedi yarın gideceğim heyecanlıyım iğneden sonraki süreç nası oluyor hemen ilişkimi gerekli biliyorsanız paylaşabilirmisiniz😇
canımm çok çok geçmiş olsun umarım bir an önce atlatır iyi olursunuz 🌸

X