Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
canım ben şöle hesaplıyorum yumurtlama ve çatlamayı bilince az çok zaten testlerde belli
oluyo. 9 gün kalalar erken yumurtlayan muhtemelen de. regl sonrası.
e geç yumurttlayınca da zaten belli oluyor ileri atıyo.ondan yapıyorum aslında biraz da işte benimki yoksa rahata bağlama olayı

Geçmiş olsun canım çok şükür ki açılmış tüpler :)) peki operasyondan kaç ay sonra bebek için denemelere devam edilebiliyor? Hemen mi?
Cok tesekkur ederim
3 hafta iliski yasak dedi doktor henuz 1 hafta olacak p.tesi kontrolum var girince sorumcam insallah korunup korunmiyicagimi bakalim ne diyecek

Ben de böyle düşünüyorum U Uzaygemisi35 yani kendim zaten hayatta ölçmem çünkü ben ölçersem düşünce gücümle ateşimi yükseltip ordan hastalığa geçiş yaparım ama hamilelik oluştuysa nasıl seyredeceğini bilmiyorsun ki. Ya regl olduğun zaman gibi olacaksa?
Cumartesi buralara girmezsem bilin ki ben şok ben vefat ben yıkılmış
Ben içeri adamlarımı saldım. Burayı bilgilendiririm sen merakma
ne görümcem ne eltim var kafa raaad ama sana elti olarak atandım, hayatta başarılar
Ya ablamın kocası için diyordum "Allah bana elti olarak bu adamı göndermiş diye. Demek ki orası tek kontenjanlık değilmiş ki üstüne sen geldin

Aranacaklar listesini mi güncelliyoruz? Heemmen
1) Anası
2) Kadın doğumcu
3) Diyetisyen
4)
Aynen canım
Kız dur daha hemen rahata bağlama. Ben bağladım kahve makinasını ağzıma dayadım ama sen bağlama bebeğim nasıl çıkacak bana bir hele desene. Yumurtlamadan sonra döllenip rahme yerleşmesi 6-12 gün sürüyor. Yerleşince anca bhcg salgılanmaya başlıyor. O testin duyarlılığını geçene kadar zaten en iyi ihtimalle beklenen adet günü geliyor. Bence idrar testini bu anlamda hiç kullanma. Kan yapsan neyse 12 gün sonra belli olur hafif bir artış bile olsa ama idrara geçmesi çok zor ya. Yani her şey en hızlı sürede olmalı. Yumurta sperm hemen birleşecek spermler anında dölleyecek ışık hızıyla rahme gidecekler tutunacaklar 7 günde. Ondan sonra hafif hafif artacak yani bu en hızlı tablo sen hep böyle olacağını varsayıyosun bana kalırsa @NealStreet ile yine birbirimize katılıp duralım biz
Hahaha düşünce gücü forever bana mı diyorsun hamilelik oluştuysa nasıl seyreyçeğini bilmiyorsun diye? Bilmiyom tabi aynı olmaması lazım araştırmalarıma göre alın size bilimselliği şüpheli ama her yerde yazan veriler ben de her ay regl olduğum ve buradaki gibi yaşadığım için kendimce doğruladı bu yöntemi ama hamilelik kısmını doğrulama fırsatım olmadı onu da MEMUR54 doğrulamıştı dün.

GeminiWoman senin ateş durumunu anlamadım. Her sabah yataktan kalkmadan ölçmen lazım öyle mi yaptın? Hiç düşmedi mi regl tarihin geçince de? Hep aynı mıydı?

Eklentiler

• Screenshot_20210318-134456.png
    303,9 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20210318-134422.png
    281,3 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20210318-134415.png
    309,2 KB · Görüntüleme: 20
Yataktan kalkmadan değil tabi kuzum aklıma geldikçe ölçtüm. Ama benim ateşim hep düşüktür yani. Yarın sabah kalkmadan ölçerim bi

Bir üst cevapta okuduğumuz her şeyi norm kabul etmeyelim deyip bir sonrakinde ateşin yüksek kalması gerekliliğini okuduklarına dayandırman...

Kuzenimin karısının oğlu olacağını haber verdim anneme. "Geçen sene hamile kalıp bu sene doğuranların hep kız oldu. Bu sene hamile kalanların da erkek. Ona göre yapın hazırlıklarınızı" dedi bana. Bana dedi. Hazırlık dedi. Yapın dedi. Sırf erkek olsun diye dedi. Yani bizim zaten çocuğumuz oluyor, biz hazırlıklarımızı erkeğe göre yapalım istedi. Anlıyorum anne. Seni çok iyi anlıyorum

Yataktan kalkmadan değil tabi kuzum aklıma geldikçe ölçtüm. Ama benim ateşim hep düşüktür yani. Yarın sabah kalkmadan ölçerim bi
Hep düşükken şimdi normalden yüksek mi seyrediyor hamilelikte canım? Tam orayı anlamadım
Bir üst cevapta okuduğumuz her şeyi norm kabul etmeyelim deyip bir sonrakinde ateşin yüksek kalması gerekliliğini okuduklarına dayandırman...
Hahaha beyin bedava o söylenti bu gerçek bence
Her şeyi biliyorum ya öyle görürsünüz her wcye regl oldum sanıp gidiyorum o derece hazırım yani

Hahahah canım anneler

Hayır hayır kuzum hala düşük ömrü hayatımda 36.3-36.4ten fazla olduğunu hatırlamıyorum ateşimin. Ama yarın sabah kalkmadan bir ölçeceğim bende merak ettim şimdi :)

Hayır hayır kuzum hala düşük ömrü hayatımda 36.3-36.4ten fazla olduğunu hatırlamıyorum ateşimin. Ama yarın sabah kalkmadan bir ölçeceğim bende merak ettim şimdi :)
Haa olmadı o zaman tüh ya bu da mı tutmadı.. reglde düşüp yumurtlamadan sonra aynı seyrediyormuş daha da değişmez canım senin

Boş ver ya çok saçma bir durum olmuş. Aklında kalmasın diye düşünürsen gelince gider bir doktordan fikir alırsın yine. Öbür merkezin dediklerini teyit etmek için.

Nasıl, neden yasak?
Ne bilim ya, son gunlerde cok kontrol geliyomus munkun degilmis bilmem ne. Bisim ise gitmemiz yasak normalde, arkadaslarla goruselim diye gidek dediydik ne akil ama
Benimde ayni malesef bes alti gun once biliyorum zaten. Hatta bazen diyorul belki ben su hamileyken bile regl olanlardan olurum. Reglerim ben cok seviyor. Menopoz ignesi bile yaramadi bana regl oldum su araliksiz icilen dk haplarida durduramadi, bence hamile kalsam bile durmazlar. Seninkide oylemi ? Hastaliktan mi boyle yoksa bunyemmi

aaa nasıl yani oğlan mı doğurcakmışız benim senle dünür olma hayallerim vardı senin kız doğurman lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…