Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ben evlenmeden önce çocuk sahibi olm konısında zorlanacağımı bildiğim için galiba biraz daha olumsuz başladım zaten herşeye. bi doktor bana sen zor doğururusun dediydi. suan sürekli
instama sponsorlu düşüyo az kaldı giydircem bi gün bi gönderisnn altına. 🤫

bilmiyorum ki zaten ümidim de yok en azından böyle kendmi alıştırıyorum galiba .birazcık ara isticem doktordan ilaç tedavisi için. sonra sil baştan yaparım motivasyonumu toplayınca 🙇🏻‍♀️
Ne doktoru bu? Neye dayanarak söyledi bunu? İnsanların yüzüne böyle istediğini söyleme hakkını unvanında mı buluyor bu insanlar. Çok kızıyorum. Ne açıdan böyle bir kanıya varmıştın? Sorumluluk alamam gibisinden mi

Numara aynı da bu whatsapp numarası oranın sekreteri gibi birinde sanırım. Çok sağlıklı bilgi olmayabilir o. Ben sana demedim mi sana koordinatörün numarasını vereyim istersen diye. Benim seninle ilgili görüştüğüm kişi koordinatördü. Sizin bilgilerinizi paylaşsam direkt sizinle görüşse olur mu diye sordum. Evet dedi kadın. Bu kadın aynı zamanda genetik uzmanı. Sana iki seçenek sunayım. İstersen yarın ben koordinatörle konuşayım senin adına önden. Arkadaşıma böyle ön ödeme falan denmiş diye. İkinci seçenek numarayı vereyim sen direkt kendin konuş kadınla
Kadin Kubra hanimmi kuzu?

Ne doktoru bu? Neye dayanarak söyledi bunu? İnsanların yüzüne böyle istediğini söyleme hakkını unvanında mı buluyor bu insanlar. Çok kızıyorum. Ne açıdan böyle bir kanıya varmıştın? Sorumluluk alamam gibisinden mi
yok canım ya sorunlarım vardı gittim eski bankamda çalışıyorum o zaman. herkesin gittiği bi kaddın doğumcu var bizim banka ona gidiyo toptan ona git dediler bende gittim büyük bi kist ve polip var. kist o kadwr büyük ki yumurtalıklarını göremiyorum dedi 6 ay ağır bi ilaç kullandım ben .
bu arada ciddi be uzun süren kanamalarım oldu.
sonra ilaç bitti kontrole gittim.
aman tanrım diyo şaşırıyo ulttasonda paso o bakıyo şaşırıyo sen dedi çok zor gebe kalırsın falan pko kilo direnç kısır döngü kısırlık bilmem ne . oyle işte . ben o kdından sonra travma oldum. doktora gitmekten korktum. sağ göğsümde hep hassasiyet kaldı. hala var en son kasımda gittim ultrasona bakıyolar allam diyom ne dicek.
işte bunlar yüzünden terapi alıyorum ben.
babam geçen rahatsızlandı memlekete gitmiştik. safra sorunu var tekrar hastaneye gittiker dönene kadar dokuz doğurdum evde.

demem o ki ben bunu öğrendikten üç gğn sonra nikahlandım bı arada. düğünü sonra yaptık işten ayrıldm evlilik akdiyle. o zaman dedim eşimin ailesi de dahil benm böyle sorunlarım var diye kimse sallamadı herkes he he abartma dedi ama geldiğimz nokta bu 🌸

ben evlenmeden önce çocuk sahibi olm konısında zorlanacağımı bildiğim için galiba biraz daha olumsuz başladım zaten herşeye. bi doktor bana sen zor doğururusun dediydi. suan sürekli
instama sponsorlu düşüyo az kaldı giydircem bi gün bi gönderisnn altına. 🤫

bilmiyorum ki zaten ümidim de yok en azından böyle kendmi alıştırıyorum galiba .birazcık ara isticem doktordan ilaç tedavisi için. sonra sil baştan yaparım motivasyonumu toplayınca 🙇🏻‍♀️
Benim o kadar sorunum var doktor bana oyle demediydi evlenmeden hic. Hatta ben seni cocuk sahibi yapicam demisti yapamadi. Doktoruna bagli gercekten. Biri der her turlu olucak birisi der olmaz

O zaman bana baska bi koordinatorunle ilestisime gecirdiler canim benimki Kubra hanim. Due onunda numarasini atiyim sana. Bana fiyat bilgisini bu hanim verdi bide bu ön odeme olayinida o soyledi. Kapora niyetine aliyoruz dedi
Allah allah ya çok şaşırdım. Orda bi de ödeme alan kız var ayrıca muhasebede. Acaba o mu bu? O da fiyat bilgisi nasıl verir anlamadım. Koordinatör yönlendirdi bizi muhasebeye eeen son aşamada. Sadece ödeme yaptık orda. Tüm fiyat şu bu görüşmesi koordinatörle oldu

Allah allah ya çok şaşırdım. Orda bi de ödeme alan kız var ayrıca muhasebede. Acaba o mu bu? O da fiyat bilgisi nasıl verir anlamadım. Koordinatör yönlendirdi bizi muhasebeye eeen son aşamada. Sadece ödeme yaptık orda. Tüm fiyat şu bu görüşmesi koordinatörle oldu
Canim senden aldiklari ön ödemeyle ayni belki. Kac ödedin sen ?

Benim o kadar sorunum var doktor bana oyle demediydi evlenmeden hic. Hatta ben seni cocuk sahibi yapicam demisti yapamadi. Doktoruna bagli gercekten. Biri der her turlu olucak birisi der olmaz
valla ne gördü neden öyle dedi bilmiyorum ama üç gün falan ağladımdı. noluyo diye. değişik bir süreç. ben o yüzden evlendikten aonra hiç korunmadım. aklın varsa çocuk sahibi olana kadar kd iç dedi bana. aklım yok ki
içmedim 🙇🏻‍♀️

yok canım ya sorunlarım vardı gittim eski bankamda çalışıyorum o zaman. herkesin gittiği bi kaddın doğumcu var bizim banka ona gidiyo toptan ona git dediler bende gittim büyük bi kist ve polip var. kist o kadwr büyük ki yumurtalıklarını göremiyorum dedi 6 ay ağır bi ilaç kullandım ben .
bu arada ciddi be uzun süren kanamalarım oldu.
sonra ilaç bitti kontrole gittim.
aman tanrım diyo şaşırıyo ulttasonda paso o bakıyo şaşırıyo sen dedi çok zor gebe kalırsın falan pko kilo direnç kısır döngü kısırlık bilmem ne . oyle işte . ben o kdından sonra travma oldum. doktora gitmekten korktum. sağ göğsümde hep hassasiyet kaldı. hala var en son kasımda gittim ultrasona bakıyolar allam diyom ne dicek.
işte bunlar yüzünden terapi alıyorum ben.
babam geçen rahatsızlandı memlekete gitmiştik. safra sorunu var tekrar hastaneye gittiker dönene kadar dokuz doğurdum evde.

demem o ki ben bunu öğrendikten üç gğn sonra nikahlandım bı arada. düğünü sonra yaptık işten ayrıldm evlilik akdiyle. o zaman dedim eşimin ailesi de dahil benm böyle sorunlarım var diye kimse sallamadı herkes he he abartma dedi ama geldiğimz nokta bu 🌸
Ya inanamıyorum okuduklarıma da sana da. Doktora diyecek tek kelimem yok. Böyle insanlar başını yastığa nasıl rahat koyuyor bilmiyorum. Sana gelince nasıl kendine bunları yakıştırdın, yapıştırdın, kendi beynini buna inandırdın, bir de etrafındakileri inandırmaya çalıştın? Sana yazık değil mi? Hele de eşinin ailesi niye bilsin bunları. Doktor resmen beynine işlemiş 😡

Canim senden aldiklari ön ödemeyle ayni belki. Kac ödedin sen ?
Ben 4000 ödedim ama benim tedavim planlandı sonuçta. Tüm tetkiklerimizi gördü doktor. Yüz yüze ayrıntılı konuştuk. Sonra koordinatörle yüz yüze ayrıca ayrıntılı görüşme yaptık

valla ne gördü neden öyle dedi bilmiyorum ama üç gün falan ağladımdı. noluyo diye. değişik bir süreç. ben o yüzden evlendikten aonra hiç korunmadım. aklın varsa çocuk sahibi olana kadar kd iç dedi bana. aklım yok ki
içmedim 🙇🏻‍♀️
Soylediklerinin ne gibi izler birakicagini dusunmeden konusuyolar.
Bir gece agridan acile gitmistim, orda bi doktor bana endometriosiz kanser gibi icten kemiriyo organlari demisti manyak adam
Biriside 20 yasindayken cocuk icin hizli davran demisti

Ben 4000 ödedim ama benim tedavim planlandı sonuçta. Tüm tetkiklerimizi gördü doktor. Yüz yüze ayrıntılı konuştuk. Sonra koordinatörle yüz yüze ayrıca ayrıntılı görüşme yaptık
Belki yurt disindan gelenlerden daha az istiyorlardir yazarim sana canimm

Soylediklerinin ne gibi izler birakicagini dusunmeden konusuyolar.
Bir gece agridan acile gitmistim, orda bi doktor bana endometriosiz kanser gibi icten kemiriyo organlari demisti manyak adam
Biriside 20 yasindayken cocuk icin hizli davran demisti
Al işte

Ya inanamıyorum okuduklarıma da sana da. Doktora diyecek tek kelimem yok. Böyle insanlar başını yastığa nasıl rahat koyuyor bilmiyorum. Sana gelince nasıl kendine bunları yakıştırdın, yapıştırdın, kendi beynini buna inandırdın, bir de etrafındakileri inandırmaya çalıştın? Sana yazık değil mi? Hele de eşinin ailesi niye bilsin bunları. Doktor resmen beynine işlemiş 😡
suanki yasım olgunluğum ve tecrübem olsa arkasını arardım sorgulardım nedir ne değildir ama o zaman öyle bi
öğrenilmiş çaresizlk yaşadım ki , ağlayıs zırlayıs kapanış 🤝ya bende daha hikaye çok da işte bundan sonra güzellerini anlatmak nasip olsun inşallah. show must go on 💁🏻‍♀️

suanki yasım olgunluğum ve tecrübem olsa arkasını arardım sorgulardım nedir ne değildir ama o zaman öyle bi
öğrenilmiş çaresizlk yaşadım ki , ağlayıs zırlayıs kapanış 🤝ya bende daha hikaye çok da işte bundan sonra güzellerini anlatmak nasip olsun inşallah. show must go on 💁🏻‍♀️
Benim de öyle anlatsam sabahlara kadar gider sağlık anksiyetemin temelleri ama biz önümüze bakacağız. Sen de anne olunca çocuğu al götür, tükür çocuğum doktorun yüzüne de

Hadi bakalım inşallah bu sefer regl olmadan o heyecanı yaşar kan verir bize de pozitif sonucu paylaşırsın 😊😊

Oh çok iyi canım. İnşallah bu ay olmuştur. Doktorun pek gizemliymiş nedir hahaha gülesim geldi valla çok acayip 🙈 neyi saklıyor anlamadım 🙈 iyi sormuşsun canım valla benim doktor da öyle söyledi ben de çok sormadım ilk başladıpım için. Normalde o da ekstra para vermemi sevmiyor söyleyin halledelim diyor çoğu şeyde. O nedenle mutlaka vardır bir düşündüğü dedim bilemiyorum. Dün yazan arkadaşın ablası alamamış ya neymiş acaba onun durumu da nickini unuttum şimdi etiketleyemiyorum? Çünkü benim doktor da tüp bebek yapmıyor benimki de aşılama için verilen iğnedir dediği diye düşündüm. Anlamadım bu işi valla 🙈 tüp demez hemen bence ama sen hsg falan çekilmiş miydin sakın aşılama yapma hsg çekilmeden ve eşinin değerlerine baktırmadan

Hahaha Allah seni 🙈 nasıl piyasa canım oralarda? çok korkunç dimi 🙈 bir de fiyatları yazmıyorlar internette zorla buluyorsun bilgiyi. Aramıştım ben genelde.

Çok acayip gizemli bir vatandaşmış kendisi 🙈 sen kimin tedavisini kimden saklıyon doktor efendi aloo 🙈

Özel sağlık sigortasının doğumu karşılamssıçin baştan anlaşıp "doğum teminatlı" paket yaptırmanız lazım. O da hamileyken yapılmıyor. Arkadaşım 3 yıl önceden yaptırmıştı 3 yıl sigorta parası ödedi sonra doğumdaki muayene ve doğum karşılandı. Baştan öyle seçilmesi lazım. Kadınlara yapılırken genelde soruyorlar.

Ben bekleme süreli olmayan bir paket buldum onu yaptırdım bir iki paket var malesef böyle. Diğer hepsi en az 1 2 yıl hamile kalmaman şartı ile doğumu karşılıyor. Baya boşa para vermiş oluyorsun yani bir süre.

Hahaha aynen şaşırtmacalı doktır 🙈

Cıx beybi eğer baştan doğum teminatı yaptırmadıysan hiçbiri karşılamıyor. Onun da kriterleri var işte bekliyorsun falan. İzmir'de nasıl fiyatlar? İstanbul zaten ateş pahasıdır da.
Evet doktorum baya ilginç bi kişilik 😂 yok tatlım yaa hsg, spermiogram yaptırmadan falan hayatta girişmem o işlere. Zaten dünya masraf, riske atamam. doğru düzgün hormon testlerim bile yapılmadı, ne desem gerek yok diyor adam ama kendileri her şeye rağmen çok umutlu 😁

Süper canım iyiki anlatıyorsunuz... eşim femarayı alırken bile üf püf etti.. bide otrivile de 140 tl verince çok sevinecek:)) onuda sanırım hastane de doktor yapacağı için muayene artı otrivile iğne ücreti öderiz...... ama bu iğnelerden kaç ay kullanabiliriz ki yani siz kaç ay kullanacaksınız ki rapor çıakcak..... en fazla 2 ay deneyelim dedi doktor...özelde...
Daha önce 2 ay Femara kullandım ama rapordan bahsetmedi hiç. Bu ay çatlatma iğnesi ilk defa vurulacak olduğundan çıkardı o raporu. Bundan sonraki planında da bu tedaviye devam etmeyecek zaten anladığım kadarıyla.

X