Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Regl 1 gun gecdi ama kasık agrisi bel ağrısı disinda bir belirti yok belim ve kasiklarim geneldr agrir zatem bunu belirtiden sayamam belkide regl olcamdir onun belirtisidr falan 😔.test yapmak istyorum ama negatif gormekten çok korkuyorum. Her negatif görüşümde 1 hafta kadar hayata küsüp yataktan çıkmıyorum gozyasim dinmiyor Allahım ne olursun bu defa mucizem benimle olsun rabbim tum isteyenlerede versn inşallah 🤲

Canım etki görülmesi için devam etmen gerekiyor, bu yumurta büyütücü ilaç gibi değil, içeriği vitamin olduğu için belli bir seviyeye gelmesi lazım vücutta, 3 ay en az 😘
Nasıl yani canım mesela hamile olduğumu öğrensem de devam edeyim mi? Normalde hamilelikte de ilk 3 ay kullanmak gerekiyor folikasit ama bunun içeriği biraz farklı ya ondan merak ettim

Kızlar ovulasyon testinin pikten sonra hemen ertesi gün silikleşmesi mi makbul olan yoksa iki üç gün sonra silikleşmesi mi??? Kafamda deli sorular :halay:

Regl 1 gun gecdi ama kasık agrisi bel ağrısı disinda bir belirti yok belim ve kasiklarim geneldr agrir zatem bunu belirtiden sayamam belkide regl olcamdir onun belirtisidr falan 😔.test yapmak istyorum ama negatif gormekten çok korkuyorum. Her negatif görüşümde 1 hafta kadar hayata küsüp yataktan çıkmıyorum gozyasim dinmiyor Allahım ne olursun bu defa mucizem benimle olsun rabbim tum isteyenlerede versn inşallah 🤲
Ama bunu öğrenmek için test yapmalısın, eğer bebeğin seninleyse ona göre beslenirler ona göre dikkat edersin. Eğer yoksada bir gün olacaktır ümidiyle devam et.
Hayallerinden Asla Vazgeçme, Güçlü olmak zorundayız.

Canım sen test yapsan belkide sonuç alırsın 😊 benim 9 günüm kaldı ama bata 4-5 kala kan testi yapsam mı yapmasam mı diye arada kaldım.
Canım goguslerım cok acıyor, sanırım çatlatma iğnesinin etkisi daha gecmedı, bazı kısılerde biraz geç gecebiliyormus iğne etkisi,aslında salı 14.gun ama pazartesi büyük ihtimal test yaparım ❤️

Canım goguslerım cok acıyor, sanırım çatlatma iğnesinin etkisi daha gecmedı, bazı kısılerde biraz geç gecebiliyormus iğne etkisi,aslında salı 14.gun ama pazartesi büyük ihtimal test yaparım ❤
Çatlama iğnesinin etkisi kalacağını zannetmiyorum, göğüsünün ucu mu acıyor? Çatlama iğnesi bende hiç göğüs ağrısı yapmadı. Bazı kişilerle göğüs ağrısı yapıyor ama çatlama iğnesi vurulduktan en geç 6.7. Günde geçiyor. Sen çatlama iğnesi olalı ortalama 11 gün oluyor

Çatlama iğnesinin etkisi kalacağını zannetmiyorum, göğüsünün ucu mu acıyor? Çatlama iğnesi bende hiç göğüs ağrısı yapmadı. Bazı kişilerle göğüs ağrısı yapıyor ama çatlama iğnesi vurulduktan en geç 6.7. Günde geçiyor. Sen çatlama iğnesi olalı ortalama 11 gün oluyor
10.güne yeni girdim cnm, ortalama 10 gün dedıler hep bıraz arastırdım da, göğüs ucu deıl sadece bastırınca heryer acıyor

Progestan da bu belırtılerı yapabılırmıs ayrıca, bi de ben iğnesini kullanıyorum baya kuvvetli, o yuzden bu belırtılere inanmıyorum cnm

Progestan da bu belırtılerı yapabılırmıs ayrıca, bi de ben iğnesini kullanıyorum baya kuvvetli, o yuzden bu belırtılere inanmıyorum cnm
Doğru progesteron hormonuda göğüs ağrısı yapabiliyor diye bende duydum. Hakkımızda hayırlısı canım. Pazartesi güzel haberler bekliyorum 🤗

ay inci lafından nefret ettirdiler bizi güzelim incilerden :eek: hiç bi fikrim yok canımcım ama ovü yapsan en azından pikte 21-22 gösteriyo demişti instada gebenn günlüğğ
Ovülasyon yapmaya başladım pike birkaç gün kalaki şekildeydi bugün..doktor dün 12 mm Cuma’ya kadar bekleyelim gelirsin yine bakarız büyüyebilir demişti.. geçen ay 18 mm olduğunda eve gelip meraktan ovülasyon yapmıştım gayet koyu bir pikti.. yani illa 21-22 değilmiş demek...kuru incir tüketiyorum yürüyüş yapıyorum faydası olur dediler bakalım testler ve doktor ne dicek

Herhangi bi ilaç kullanmıyorsan yumurta gelısıtırcı gibi, 1 mm ye yakın büyüyormus gunde ve iki güne yakın sürede cnm
5 gün günde 1 letu kullandım ama büyümedi..doktor bıtane 12 mm var cuma tekrar gel büyüyebilir dedi..merak ediyorum büyücek mi bakalım 😊

Ovülasyon yapmaya başladım pike birkaç gün kalaki şekildeydi bugün..doktor dün 12 mm Cuma’ya kadar bekleyelim gelirsin yine bakarız büyüyebilir demişti.. geçen ay 18 mm olduğunda eve gelip meraktan ovülasyon yapmıştım gayet koyu bir pikti.. yani illa 21-22 değilmiş demek...kuru incir tüketiyorum yürüyüş yapıyorum faydası olur dediler bakalım testler ve doktor ne dicek
Ortalama 18 ve 22 mm gibi çatlıyormuş, ama doktorlar genelde 20 ve 22 mm de çatlamasını sağlıklı buluyor tabi en önemlisi foliküllerin içinin sıvı dolu olmasıymış. Bazı yumurtalar içine sıvı birikmeden çatlayabiliyormuş ve bu durumda gebe kalınamıyor yada sağlıklı döllenme olmuyormuş.

Ortalama 18 ve 22 mm gibi çatlıyormuş, ama doktorlar genelde 20 ve 22 mm de çatlamasını sağlıklı buluyor tabi en önemlisi foliküllerin içinin sıvı dolu olmasıymış. Bazı yumurtalar içine sıvı birikmeden çatlayabiliyormuş ve bu durumda gebe kalınamıyor yada sağlıklı döllenme olmuyormuş.
Doktorlar bunu görebiliyor mu acaba..geçen ay 18 mm de çatlatma iğnesi vermişti belkide ondan olmadı kimbilir

X