Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Günaydın kızlar ❤
@terelellidenhalliceyim evet dün sonuclar cikti aksam ,negatif çok şükür 🙏 ama yine de önlem amaçlı ayrı takiliyoruz ,iyi hissederse yarın işe bile gidebilirmiş.Lavoba temizligi evet beni zorluyor.Birde gül gibi bakıyorum bu halimle ona.Bazen yalancı negatif oldugu icin ciger filmi mi cekilsen dedim de kabul etmedi ben iyiyim falan dedi 😏
Bizde durumlar böyle guzel kızlar ❣ ,okuyorum sizi de.Guzel sonuçlarınızı bekliyorum inşallah 🤲

dur yav hemen mutasyonu düşünme. herkesinki mutasyonlu olmuyor. test yaptırsın eşin de sağlama almak için
coktann kapmışızdır Allah korusun. eşim için ayrı korkuyorum kendım ıcın ayrı .aynı ağrıları yaşamak istemiyorum ya şuan psikolojik olarak bacaklarım ağrımaya başladı. başka bölümde çalışsa okdar korkmamda çocuk kendi elemanı pof.

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔30
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔9
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ikinci
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ikinci
  • KAYBIN VAR MI? ➔yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔hayir pcos var
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔bende pcos vardi başka bilmiyoruz hiç doktora gitmedik
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔yumurtlama testleri dışında kullanmadım
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔hayir
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔evet
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔23-24 Şubat
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ovulasyonda pik gördükten 5 gün sonra başladı vücutta kırgınlık halsizlik ateş üşüme baş dönmesi ile başladı hatta Corona kaptım sandım
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔son adet tarihi 17 ocakti normalde 20 Şubat'ta adet olmama lazım 33 günde bir olurdu adet olmadım hatta 23 Şubat'ta henüz yumurtlama oldu
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADA
  • Arkadaşlara diyeceklerim su olumsuz hiç bir düşünceyi kafanızda bulundurmayın ilk oğlum 5 yaşında pcos var bende ileri derece diyebilirim 45-50 günde adet olduğum olur ilk hamilelik istemeden önce doktora gittik en az bir yıl olmaz bir sürü kistin var dedi tabi ben bı üzüldüm çünkü bir yıllık evli idim neden evlendigim gibi istemedim bekledim diye kendime kızdım ama ilk denemede tuttu hamdolsun . Çok şükredin kızlar verene de vermeyene de bilinki rabbim her şeyin en iyisini bilir .Sadaka verin tavsiye ederim var olan sıkıntıları götürsün niyeti ile hiç bir şeyi Allah'tan büyük sebep görmeyin hamilelik için ilaç kür bunlar sadece vesileler tabiki yapacağız ama ben bunu yaptim hamile kaldim demeyin sadece tavsiyem vücudunuzu tanıyın bunun için sakin kafada olun ovulasyon testlerini muhakkak yapın ben hayret ettim demekki adetlerim geleceği zmaan yeni yumurta atiliyormus e haliyle adet gecikmesi oluyormuş ben hep adet yaklaştı artık diye denemeyi bırakırdım o vakitler aslında bıraktığım vakitte olmaliymis ilişki bu ay ancak hamile kalınca anladim .çok dua ediyorum sizler için umudu kaybetmeyin en hayırlı vakti mevlam biliyor yürekten isteyin inşallah herkes bir gün annelik duygusunu sevincini yasar Allah'a emanet sizlerde duanızı eksik etmeyin 🌷🌷🌷🌷💞💞💞💞

Günaydın kızlar ❤
@terelellidenhalliceyim evet dün sonuclar cikti aksam ,negatif çok şükür 🙏 ama yine de önlem amaçlı ayrı takiliyoruz ,iyi hissederse yarın işe bile gidebilirmiş.Bazen yalancı negatif oldugu icin ciger filmi mi cekilsen dedim de kabul etmedi ben iyiyim falan dedi 😏
Bizde durumlar böyle guzel kızlar ❣ ,okuyorum sizi de.Guzel sonuçlarınızı bekliyorum inşallah 🤲
nolduu sızde demı virüslü bırı cıktıı

Günaydın kızlar ❤
@terelellidenhalliceyim evet dün sonuclar cikti aksam ,negatif çok şükür 🙏 ama yine de önlem amaçlı ayrı takiliyoruz ,iyi hissederse yarın işe bile gidebilirmiş.Lavoba temizligi evet beni zorluyor.Birde gül gibi bakıyorum bu halimle ona.Bazen yalancı negatif oldugu icin ciger filmi mi cekilsen dedim de kabul etmedi ben iyiyim falan dedi 😏
eşiminde ilk test negatıftı ıkı gun sonra pozitif cıkmıstı 11.ayda aman Allah koru yarabbim. ama belirti vermişti baya

Günaydın kızlar ❤
Oh çok şükür. Bunlar hep sağlam. Onların hiçbir şeyi yok. Sorun bizde. Ben şu an test yaptırdığına şükredelim diyorum. Ona da itiraz edebilirdi. Neyse sen dikkat etmeye devam. Aklımız sende

Çocuk sahibi olma arzusuyla kapı kapı çare arayan kadınlara gidin nakil yaptırın demek de insanlık dışı geliyor bana. Bu Avrupa medeniyet derken bazı şeylerin b.kunu çıkarıyor. Dayım yurt dışında hastanede yatarken son haftalarında ve odada yalnızken doktor içeri girip "Ne kadar zamanın kaldığını bilmek ister misin?" diye sormuş. O da "Hayır" demiş. Hala aklıma geldikçe göğsüme bir öküz oturuyor sanki. Bunu bile bile, o iki haftayı bekleye bekleye gitti adam resmen. Vicdansızlık. Burda bilerek hastadan gizleyin son günlerini umutla yaşasın diyor doktorlar.

Neyse uzay'ın dediği gibi her şeyler güzel olacak. Burada bir tane bile yumurtan olsa kıymetli diyecekler, değerlendirecekler inşallah. Sonra da çocuğunuzla gezeceksiniz Türkiye'de istediğiniz yerleri 😇
Herseyi soyluyolar dan diye 😒 hastanin bilinci yerindeyse doktorlar bazi seyleri direkt hastaya sormak zorunda. Mesela sedasyon yapmak gibi, kanser hastalarinda...

Insallah kuzu, senin bat ne zaman?
Ayy canım benim çok duygulandım valla. Ne mutlu umut olduysam. Ayy ne kadar höt höt doktorlar ya. Bütün Fransızlar mı böyle? Gerçekten bence burada baya iyiler tek yumurta tek sperm bile olsa özellikle belli merkezler çok temkinli işlem yapıyorlar. İnşallah bir an önce bebişinle aile turu yaparsınız ülkede 🥰
Hepsi oyle degildir heralde kuzu bilmiyorum, doktorunada baglidir tabi.
Burda tup bebekte basari orani 25% en fazla, turkiyede 50% kadar cikiyomus ya!
Hangi enerji? Yumurta toplamayı genel anestezi altında yapıyoruz dediklerinden beri ordan kaçış planları yapıyorum. Mecbur önlükle kaçıcam
Kizimmm ne taktin, yatican cikican ne guzel. Uyaniyosun kafa biraz guzel, biseyde anlamicaksin oh

Günaydıınn 🌸 minseo minseo bende rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum ama öncesinde bi yumurta takibi yaptırayım tutmazsa onu yaptırayım diyorum sende içini ferah tut düşünmemeye çalış İnşAllah filmi çektikten sonra tutar artık 🤲🏻

Herseyi soyluyolar dan diye 😒 hastanin bilinci yerindeyse doktorlar bazi seyleri direkt hastaya sormak zorunda. Mesela sedasyon yapmak gibi, kanser hastalarinda...

Insallah kuzu, senin bat ne zaman?
Öyle sorma ya çok üzücü.
Benim bat 29 mart ama bu ay hsg çekildim ya o oynatabiliyormuş.
Hepsi oyle degildir heralde kuzu bilmiyorum, doktorunada baglidir tabi.
Burda tup bebekte basari orani 25% en fazla, turkiyede 50% kadar cikiyomus ya!
Burda gerçekten daha yüksek galiba ya başarı oranları. Yurt dışından geliyor insanlar
Kizimmm ne taktin, yatican cikican ne guzel. Uyaniyosun kafa biraz guzel, biseyde anlamicaksin oh
Ay hadi inşallah

X