Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bu arada herkese günaydın bacılar birazdan kan vermeye gidecem sonuç cikinca dr a mesaj atcam artık tatlusal alayım mı diye sanirim al der . Yahu yumurtayı klomen ile büyütüp igne ile çatlattik yine de gelmiyor bu pko cooook bela bir şey kizlar cok
Günaydın canım ya sende İnsülin direnci var mı yoğun pkosu yaşıyorsun beslenmene falan dikkat ediyor musun? Hiç konuşmadık o konuda. Neyse aşağıda okudum neyse ki bu ay ilaçsız gelmiş bu da güzel bir şey. Belki de klomen düzene sokacak böyle böyle ?
Günaydın kızlar güzel günler dilerim hepinize
Ben dün ikinci aşılamamı oldum
13 gün sonra test yap dedi doktorum bekleyeceğim artık
minseo minseo kuzum rahim filmi mi çekileceksin ben bayadır pek ilgilenemedim burayla
Çok kolay bir işlem sakın kasma kendini kuzum 🌺
Günaydın canım tedavin hayırlı olsun kan testi mi yapacaksın inşallah güzel haberler alırsın çok heyecanlı 🤗 çatlatma iğnesi sonrası kaçıncı gün oluyor test günü?
Kizlaaaaar :KK51: :KK51: tam saglik ocağına gitmeye kalktım bilin bakalım hangi beklenen misafir geldi :duduk: resmen dalga geçiyor benle yaaaa
Kendi kendine gelmesi çok iyi bir şey canım gözün aydın diyelim inşallah son reglin olur
Sus sus hatırlatma. Her çiko yediğimde "Bu böyle kahvesiz yenir mi" diye içim gidiyor :KK43:

Kendi çıkar bizi içeri tıktırır ha. Yapar mı yapar

Kocam uyandırdı, kalkmazsan dedi yataktan düşücem dedi, beni dedi, buraya dedi, sıkıştırdın dedi. Sonra uyuyamadım. Bahanem oldu o ya. Beynimin uyuyan yerleri devredışı dün gece de zorla uyuttum kendimi. Yazı almıştım ben de önceki gün. En çok kısmını düne sıkıştırınca kafaları yaktım ya da tüp yüzünden bilmiyorum. Kafamın içi sorulaaaaarla dolu
Sakin ol şampiyon güzel şeyler olacak bir soluklan bakemm🤗
Aynen ben bile ben ben ben 😂 ben izin veriyorum filtre kahve, Türk kahvesi şekersiz olmak kaydıyla içebilirsin. Benim eski kahve bağımlısı günlerim olsaydı ne hamilelik ne kansızlık dinlerdim valla ben de @terelellidenhalliceyim kocası gibiydim günde 4 duble Türk kahvesi falan içiyodum :KK17:

O iş bende feminist arkadaşlarımı arkama alır hallederim ben bu savunmayı 😂

Evet canım 12 gibi kan vercem 12, 30 gibi işleme gircem 👀

Bacikom ben anesteziden işlemden korkmuyom ki benim canım katıdır, ben uyandığımda doktorun evet iloveme filminde şöyle bişey gördük demesinden korkuyom:110:

Günaydın canım güzel haberlerini alırız inşallah, evet cumartesi günü çekilcem

Hı hı :KK17:cumartesi günü çekilcem canım :olamaz:
Kuzum öyle dese de rahim filminde bir şey olsa da Allah korusun, senin kafandaki belirsizlik ortadan kalkacak bu da iyi bir şey değil mi? Neyse tedavi sürecine geçilecek ve bebeğine bir adım daha yaklaşacaksın. Ve daha fazla zaman kaybetmeyeceksn bir sıkıntı varsa onu bilmeden deniyordun. Ama inşallah güzel haberlerini alacağız.
20'sinde öğlen çekilecek. Tüm yürekler bir, o anı bekliyoruz. Biz bunu doğuma nasıl yollayacaz la böyle? İzmir'e otobüs kaldırmamız lazım
Bence de 🤣
Olmaz ya az daha sabredicem. Hem midem kötü, hem çarpıntı yapıyor, hem kansızlık var hem de bir şeyler ters giderse kendimi suçlarım sonra. Şimdilik duruversin az daha

Biz de uyanamamaktan korkuyoruz herhalde. Normalde ben de sonuçlardan korkarım ama bunda sonucu önceden söyleyecekleri için anestezi korkum devreye giriyor.
Bende de nerdeyse hepsi var. Ben valla denedim kaç ay ama olmayınca dayanamadım kuzu ya. Gebelikte azaltçam kesin zaten. Sen grubun irade uzmanısın tebrik ediyorum 👏👏
Teselliye bak. Sen gelene kadaaaaar...
Ya ben ikinci ameliyattan sonra nefes alamayarak uyandım anesteziden. Boğuluyorum sandım. Korkunç bir travma olarak kaldı bu bende. Şimdi bir de astımcım genelse kortizon iğnesi yapsınlar işlem öncesi dedi ya beş kat stres yüklendim. Anesteziciyle de bir konuşayım bakalım. Solunumuma müdahale etmeyeceklerine ve sedasyon gibi olacağına inanmak istiyorum hala
Afsfsfs kız minseo minseo uyanamamamaktan korkuyorum dedi korktuğun o mu olsun dedin senn🤣🤣 daha neyden korkabilir ki insan 🤣🤣 kuzum bence içini ferah tut çünkü bence gerçekten solunuma müdahale etmeyecekler. Etse fe senin doktorun onlara gerekeni söyler ve ekstra hastalığı olanlarda çok daha fazla üstüne titrerler her şey yolunda gider merak etme.

Günaydın canım ya sende İnsülin direnci var mı yoğun pkosu yaşıyorsun beslenmene falan dikkat ediyor musun? Hiç konuşmadık o konuda. Neyse aşağıda okudum neyse ki bu ay ilaçsız gelmiş bu da güzel bir şey. Belki de klomen düzene sokacak böyle böyle ?

Günaydın canım tedavin hayırlı olsun kan testi mi yapacaksın inşallah güzel haberler alırsın çok heyecanlı 🤗 çatlatma iğnesi sonrası kaçıncı gün oluyor test günü?

Kendi kendine gelmesi çok iyi bir şey canım gözün aydın diyelim inşallah son reglin olur

Kuzum öyle dese de rahim filminde bir şey olsa da Allah korusun, senin kafandaki belirsizlik ortadan kalkacak bu da iyi bir şey değil mi? Neyse tedavi sürecine geçilecek ve bebeğine bir adım daha yaklaşacaksın. Ve daha fazla zaman kaybetmeyeceksn bir sıkıntı varsa onu bilmeden deniyordun. Ama inşallah güzel haberlerini alacağız.

Bence de 🤣

Bende de nerdeyse hepsi var. Ben valla denedim kaç ay ama olmayınca dayanamadım kuzu ya. Gebelikte azaltçam kesin zaten. Sen grubun irade uzmanısın tebrik ediyorum 👏👏

Afsfsfs kız minseo minseo uyanamamamaktan korkuyorum dedi korktuğun o mu olsun dedin senn🤣🤣 daha neyden korkabilir ki insan 🤣🤣 kuzum bence içini ferah tut çünkü bence gerçekten solunuma müdahale etmeyecekler. Etse fe senin doktorun onlara gerekeni söyler ve ekstra hastalığı olanlarda çok daha fazla üstüne titrerler her şey yolunda gider merak etme.
Insulin direncinin en babasi var bende ayıp ettin .. olmasa hatrim kalırdı cunku 🥲

Aaaa bak bu konuda hiç bilgilendirmedi doktor. Teşekkür ederim

1 yıldır olmuyor diye çıkardılar raporu işte bakamadım ki, o gün sistemde sıkıntı var demiştim ya sonradan çıkardılar raporu. Yaa bu adamın rahatlığı beni deli ediyor. Ben mi bilicem? Sen söyliceksin işte 😡 ilerde lazım olursa sıçtık yani U Uzaygemisi35
Tabi canım biz nerden bileceğiz ki. Bana doktor söylemese hiçbir şeyden haberim yoktu. Ama ne kadar hakkımız var nedir ne değildir bilmiyorum açıkçası. Eczacı da şey demişti, ovitrelle sadece tüp bebek tedavilerinde karşılanıyor. Ama işte bilmiyorum doktor baya hakim gibiydi ben ovitrellein fiyatını bile bilmiyordum ama arada ciddi fiyat farkı olmasa öbür iğnelerle o zaman hiç böyle söylemezdi bence

öyle tabi sanırım ben gerçeklerle yüzleşmekten korkuyorum :KK17:
Afsfsfs kız minseo minseo minseo minseo uyanamamamaktan korkuyorum dedi korktuğun o mu olsun dedin senn🤣🤣 daha neyden korkabilir ki insan 🤣🤣 kuzum bence içini ferah tut çünkü bence gerçekten solunuma müdahale etmeyecekler. Etse fe senin doktorun onlara gerekeni söyler ve ekstra hastalığı olanlarda çok daha fazla üstüne titrerler her şey yolunda gider merak etme.
uyanık kaldıkta noldu be uzay :KK14:

Tabi canım biz nerden bileceğiz ki. Bana doktor söylemese hiçbir şeyden haberim yoktu. Ama ne kadar hakkımız var nedir ne değildir bilmiyorum açıkçası. Eczacı da şey demişti, ovitrelle sadece tüp bebek tedavilerinde karşılanıyor. Ama işte bilmiyorum doktor baya hakim gibiydi ben ovitrellein fiyatını bile bilmiyordum ama arada ciddi fiyat farkı olmasa öbür iğnelerle o zaman hiç böyle söylemezdi bence
e ben şimdi rapor çıkarttırayım mı anlamadım aşılama falan olursa işime yarar mı

Simdi benim cok önemli bir soruya cevap vermem lazım.. bu ay klomen kullanmak istiyor muyum ?? Aslında ben istiyorum da işte.. neyse ya
dene istersen canım ben gecen ay ıctım hem yumurtlamadım hem 2 gün aşıırıı kanamam oldu oyüzden bu ay ne doktor ne bişe kendine haline bıraktım. mecbur kalırsam bidakı ay. senın yumurtan gelişmişti belkı oyuzden bu ayda deneyebilirsin

Kızlar tarihleri güncelleyelim ne durumdayız ?
@ipek_annesi ve @Duhanin annesi sizden de soru cevap bekliyoruz kızlar
:anneadayı:
@venushatun28 10.03.202114 AY
@Angell77 10.03.20212 AY
@gocmenkizi_35 11.03.20218 AY
@Balkiz94 12.03.20213 AY
@goldies16 12.03.20216 AY
@ELIF7007 13.03.20215 AY
@brckst 14.03.202130 AY
@MEMUR5415.03.202127 AY
@Blacklight 15.03.202119 AY
@ummhan 15.03.202130 AY
@pcoscuk 16.03.202127 AY
@bercestesi 16.03.202113 AY
Canim minseo minseo ben önceki aylarda devamlı ismimi yazdirirdim hamdolsun yeni öğrendim 5+5 hamileyim şükürler olsun şimdi sizlere duacı olarak yine burdayım 🌷💞

Bence de 🤣

Her şeyin en zorunu bu yaşıyor ya. Biz canımızı sokakta bulduk. Napak hepimiz gittik çekildik işte. Bize öyle anestezi falan da verilmedi. Soktular aleti, açtılar acımadan. Döndere döndere çektiler. Senin ruhun duymayacak. Bir şey de çıkmayacak. Beni oraya getirttirtirme basarım o hastaneyi minseo minseo

Her şeyin en zorunu bu yaşıyor ya. Biz canımızı sokakta bulduk. Napak hepimiz gittik çekildik işte. Bize öyle anestezi falan da verilmedi. Soktular aleti, açtılar acımadan. Döndere döndere çektiler. Senin ruhun duymayacak. Bir şey de çıkmayacak. Beni oraya getirttirtirme basarım o hastaneyi minseo minseo
kan benim damar benim :63:

kızlaarr eşimin elemanı covid çıktııı :S napcaz yaa. eşimin dıbındekı eleman bıde. dun hastaymıs eşimde git test yaptır demiş göndermiş:S bız covid geçirdik ama 11. ayda geçirdik. 3 ay koruması var diyorlardı ki antikor ürettikmi bilmiyorum. eşim test vermemiş gidip bişeyide yok gerçi ama ben oldum benden 2 gün sonra hastalanmıştı o . off çok sınırım bozuldu mutasyondan cok korkuyorum.

yap yap ben de demin düşünüyordum bu kız depresyonlara falan mı girdi, kafasına bir şey mi düştü pek bi dingin diye. fırtına öncesi sessizlikmiş meğer 🤣
hayır daha erken zaten bıtane yapcam bakcam cok silikse 2 gun sonra yaparım. sadece belkı klomen etkıliyse bu ay erken yumurtlatırmı dıye. ama şu covid olayı gundemimi değiştirdi yinee

kızlaarr eşimin elemanı covid çıktııı :S napcaz yaa. eşimin dıbındekı eleman bıde. dun hastaymıs eşimde git test yaptır demiş göndermiş:S bız covid geçirdik ama 11. ayda geçirdik. 3 ay koruması var diyorlardı ki antikor ürettikmi bilmiyorum. eşim test vermemiş gidip bişeyide yok gerçi ama ben oldum benden 2 gün sonra hastalanmıştı o . off çok sınırım bozuldu mutasyondan cok korkuyorum.
dur yav hemen mutasyonu düşünme. herkesinki mutasyonlu olmuyor. test yaptırsın eşin de sağlama almak için

X