Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Anladım canım henüz bir şey söylemedi hormon sonuçları gelsin öyle değerlendirelim dedi ama ben öyle anladım sanki. İnşallah hayirlisi olur bugün biraz moralim bozuldu ama iyiki gitmişim en azından bir şey varsa öğreneceğim
hiç sıkma canını pcos görüntüsü varsa da ağır bi pcos olduğunu sanmıyorum değerlerin normal
minseo minseo canım bir de bunlar ovulasyon testlerim sanki pcos olsa böyle çıkmazdı gibi geliyor yarına kadar nasıl sabredecegim bilmiyorum kadın bir şey de söylemedi hormonlar çıksın öyle dedi 😑
reglin düzenliyse korkma canım

Güzel hatunlar ❤️ Sessiz sessiz takip ediyorum sizi 🤗 kızlar ya eşleriniz ve siz nasıl vitaminler kullanıyorsunuz? Doktor bana multivitamin tavsiye etti (karı-koca kullanın dedi) ama çok pahalı 🤑 kadın için olanı 150 Euro, erkek için olanı ise 160 Euro (ikisinde de 3 aylık hap varmış, yani aya bölersek ayda 100 Euro gibi). Neyse bu bana pahalı geldi. Folik asit zaten kullanıyorum. Doktora bana tek tek vitamin söylesene dedim, mesela b12, d vitamini falan, o zaman da, tamam sen tek tek al ama eşine verme, kullanmasın o zaman diyor. Erkeklere sadece multivitaminler yarıyor, öyle tek vitamin alacağına hiç almasın diyor. Pregnacare him&her diye bir vitamin var. Onun fiyatı daha uygun. Onu kullanan oldu mu hiç? Veya eşiniz ve siz neler kullanıyorsunuz?
Canım vitaminler hakkında hiç bir bilgim yok da, fiyatlar için, sen yunanistandaydın yanlış hatırlamıyosam, bi gün gelin edirneye, al paket paket 😅 olmaz mı.

hiç sıkma canını pcos görüntüsü varsa da ağır bi pcos olduğunu sanmıyorum değerlerin normal

reglin düzenliyse korkma canım
Düzenli canım. Çok teşekkür ederim vallahi Allah razı olsun. Beni ferahlattin Allah da sana gönül rahatlığı versin inşallah 😊🤲

Canım vitaminler hakkında hiç bir bilgim yok da, fiyatlar için, sen yunanistandaydın yanlış hatırlamıyosam, bi gün gelin edirneye, al paket paket 😅 olmaz mı.
Aaah ah sınır açık olsa günübirlik geziye gidiyorduk Edirne’ye 😁 ama maalesef 😑 ya şu vitamin olayı canımı sıkıyor hiç meyve yemiyoruz o yüzden kafaya takıyorum. Alıyoruz ama kenarda çürüyor 🙄

merhaba kızlar, ovülasyon testi yaptım ama hiçbişey anlamadım, yorumlayabilirmisiniz, bugün adetin 11. Günü, son testi bugün 13:00da yaptım
3ABC04AB-3962-436C-8A58-0B9AF8D722CE.jpeg

minseo minseo sen mi sormuştum canım @terelellidenhalliceyim mi? Ben bugün çok bakamadım bazı mesajları kaçırdım arada nasıl olduysa. Canım ovitrelle yani çatlatma iğnesi soğuk zincir, buzdolabında tutuluyor vurana kadar. Dışarı çıkaracaksan iğneyi buz aküsüyle götürüyorsun 3 saat falan öyle duruyormuş ama uzun sürede ne yapılır bilmiyorum. Tüp için yumurta geliştirici iğneler de soğuk zincir mi bilmiyorum direkt aklıma o geldi yoldan nasıl gelecekler diye.
Gonal falan ovitrellden biraz daha iyi kuzu. Gonalin boyle 900luk kalemleri var. Ayni kalemo bir kac kere kullanibiliyosun yuzluk yuzlik vuruuosun mesela 9 gun boyunca. 25 derece altinda 3 ay boyunca tutabikiosun bisey olmiyo. Ama ben yinede soguk biseylerin yanina koyucam. Zaten ucakta valizlerin oldugu yer soguk.
Cunku ben gunluk 450 vurulucam buyuk ihtimal, bana gunluk maaliyet 650 lira yapiyo. Burdan doktoruma yazdirdigimda sigorta oduyo. Ondan bu islere kalkisiyorum. Yoksa bize ilaclar tup bebekden daha pahaliya gelicek. Menopurunda fiyati 450 liraymis. Bide o olursa gunluk 1000 lira

Gonal falan ovitrellden biraz daha iyi kuzu. Gonalin boyle 900luk kalemleri var. Ayni kalemo bir kac kere kullanibiliyosun yuzluk yuzlik vuruuosun mesela 9 gun boyunca. 25 derece altinda 3 ay boyunca tutabikiosun bisey olmiyo. Ama ben yinede soguk biseylerin yanina koyucam. Zaten ucakta valizlerin oldugu yer soguk.
Cunku ben gunluk 450 vurulucam buyuk ihtimal, bana gunluk maaliyet 650 lira yapiyo. Burdan doktoruma yazdirdigimda sigorta oduyo. Ondan bu islere kalkisiyorum. Yoksa bize ilaclar tup bebekden daha pahaliya gelicek. Menopurunda fiyati 450 liraymis. Bide o olursa gunluk 1000 lira
Haa çok iyiymiş canım o zaman. En azından bozulma derdi yok. Ama tabi çok pahalı burada malesef bu ilaçlar. Dediğin gibi burada raporu olmayan herkes mecbur bu paraları veriyor ve aynen dediğin gibi tüp bebek fiyatını geçiyor ilaç fiyatları. Oradaki ilaçlarını getir ne varsa hatta daha fazla yazdırabiliyorsan yazdır da gel 🙈 off günlük 1000 TL nedir ya kaç gün kullanılıyor bunlar 😱
Bilmeden instagramda mra videosunu begendim :bicak:
Hahaha kaderin o adam 🙈🙈

Haa çok iyiymiş canım o zaman. En azından bozulma derdi yok. Ama tabi çok pahalı burada malesef bu ilaçlar. Dediğin gibi burada raporu olmayan herkes mecbur bu paraları veriyor ve aynen dediğin gibi tüp bebek fiyatını geçiyor ilaç fiyatları. Oradaki ilaçlarını getir ne varsa hatta daha fazla yazdırabiliyorsan yazdır da gel 🙈 off günlük 1000 TL nedir ya kaç gün kullanılıyor bunlar 😱

Hahaha kaderin o adam 🙈🙈
Canim herkes icin o kadar pahali degil. Benim yumurtalar gelismedigi icin dozaji cok fazla. Normalde gunde 100 vurulsan bi 900luk kalem yeter butun tedavi icin oda 1300 lira. Menopurede gerek kalmaz. Ovitrelde 100tl.
Ama benim gibi amh problemi olanlar galiba rapor alabiliyor, ne kadar zor aliniyor bilmiyorum ama bu forumda Merve var amhi dusuk raporu var. Raporu olmayanlar zengin olmasi lazim

X