Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar 42 yaşındayım. Amh 0.46 çıktı. Doğal yoldan gebe kalma şansım var mı?
merhaba yaş ilerledikçe yumurta kalitesinde azalma olduğu için doğal yolla biraz zorlayabilir ama imkansız da değil, fakat ilk çocuğunuz olacaksa ve bir an önce gebelik istiyorsanız bence destekleyici tedavilere başlamak daha mantıklı

merhaba yaş ilerledikçe yumurta kalitesinde azalma olduğu için doğal yolla biraz zorlayabilir ama imkansız da değil, fakat ilk çocuğunuz olacaksa ve bir an önce gebelik istiyorsanız bence destekleyici tedavilere başlamak daha mantıklı
Teşekkürler, destekleyici tedavi dediğiniz, tüp bebek mi? 10 yıl önce bir gebelik geçirdim ama aldırmak durumunda kaldım :KK43:

Günaydınlar herkese :KK51: catlatma ignesine rağmen regl im gelmiyorsa bu pkonun Allah belasını versin ne diyim
Yaa bende tam burda hafif bi çizgi görüyorum...inşallah inşallah öyledir ve sen yarın süpriz güzel haberlerle gelirsin çoook amin🤲🏻

Eklentiler

• 7530C126-13DC-4296-92BD-484668D54CFA.jpeg
    7530C126-13DC-4296-92BD-484668D54CFA.jpeg
    40,7 KB · Görüntüleme: 43
Bence de hsg çektir ya sen. Alabiliyorsan asistanı mı kimse artık doktorun ekranın kaydettiği notları da paylaşsın sizinle. Hsg'ye onu da götür, ona göre baksınlar

Onların dünyası rahatlık dünyası ya. Giren her türlü bize giriyor. Benimki de sabahtan akşama niye kurcalayıp araştırıyorsun. Onlar sana söyler ne yapacağını deyip duruyor
Evet canım çok haklısın... Randevu aldık 19 Nisan a görüşme için. hem bu ay da test negatif olursa görüşmede bundan sonra ne yapacağız diye konuşmuş oluruz. Eşim geçen yıl semen analizi yaptırmıştı, bu ay sonunda yeniden yaptıracak o güne de sonuçlar çıkar iyi olur.

Yaa bende tam burda hafif bi çizgi görüyorum...inşallah inşallah öyledir ve sen yarın süpriz güzel haberlerle gelirsin çoook amin🤲🏻
Ignenin üstünden 17 gun geçti kuzum olsa böyle gozle görünmez değil erken gebelik testinde coook koyu çıkardı :KK14: Bir de bilmiyorum okudun mu benim sadece igne gunu ilişki oldu ne 36 saat sonrası ne de başka gun ilişki malesef olmadi sperm 36 saat yaşayacak da ohooo :KK51:

Canım kesinlikle sen de destek almalısın. Özel eğitime gidiyor mu? Bir psikolog takip ediyor mu ayrıca ?

Yaa canım benim çok zor bu tarz durumlar, özel eğitime mi gidiyor? Senin de destek alman lazım kolay değil sabır işi gerçekten
Psikolog desteği alıyoruz tabii. Ama hala sebebini anlayamadığı davranışlar var, onun için de psikiyatriste yönlendirdi. Bu hafta oraya gideceğiz bir de. Belki ilaç tedavisine başlarmış. Özel eğitim gerektirecek kadar ciddi bi durum yok aslında. Biraz da öğrenmeye karşı isteksizliği yüzünden aşamıyoruz. Benim de aslen mesleğim öğretmenlik, pedagojik eğitimim var ayrıca çocuk gelişimi de okuyorum dışarıdan. Yani hiç bu kadar zorlanmamıştım. Çünkü başka çocuklar olunca bir süre uğraşıyorsun evine gönderiyorsun tamam. Ama kendi çocuğun olunca öyle olmuyormuş. Teşekkür ederim kızlar. İyi geliyorsunuz 🥰 hayırlısı artık zamana bırakıyoruz napalım. Önemli olan bu sürecin bizim ilişkimize zarar vermemesi

Ama yine de görmeye çalışan gözlerine saglik sagol kuzum ❤
Sabah Ilk idrar mi canim ? Bugun kacinci gunun ? Birde bu marka testler yaniltici olabiliyormus baska marka var mi elinde ,klasik beyaz olan
Sabah ilk idrar canim erken gebelik testi evet ama canlı bi çizgi falan yok
Bu erken gebelik testine benziyor dimi onlar yanıltıcı olabiliyor ama inşallah bu sefer öyle değildir
Sanirim foto da öyle çıkmış bi çizgi yok kizlar 🥲 hani umudum da yoktu da insan elinde olmadan aptalca hayaller umutlar kuruyor

Ignenin üstünden 17 gun geçti kuzum olsa böyle gozle görünmez değil erken gebelik testinde coook koyu çıkardı :KK14: Bir de bilmiyorum okudun mu benim sadece igne gunu ilişki oldu ne 36 saat sonrası ne de başka gun ilişki malesef olmadi sperm 36 saat yaşayacak da ohooo :KK51:
Allahtan ümit kesilmez ya 5 gün bile yaşayabiliyormuş sperm.. düşünsene yumurta geç çatlamış spermde canlı kalmış testte o yüzden çok hafif silik.. hayali bile güzel😍 tabi yok yere ümit vermek istemem ama Allah isterse bu dediklerimin hepsi olur.. hayırlısı olsun şnşallah

Allahtan ümit kesilmez ya 5 gün bile yaşayabiliyormuş sperm.. düşünsene yumurta geç çatlamış spermde canlı kalmış testte o yüzden çok hafif silik.. hayali bile güzel😍 tabi yok yere ümit vermek istemem ama Allah isterse bu dediklerimin hepsi olur.. hayırlısı olsun şnşallah
Ben de tam bu dediğin şeyleri hayal ettim nedense hep beynim ile hayır diyorum ama kalbim bir türlü laf dinlemedi hep bi belki vardi bu umut yok mu bu umut insanı uyutmuyor

Ben de tam bu dediğin şeyleri hayal ettim nedense hep beynim ile hayır diyorum ama kalbim bir türlü laf dinlemedi hep bi belki vardi bu umut yok mu bu umut insanı uyutmuyor
Ahh ah.. hepimiz böyleyiz inan.. adetten önce leke gelse yerleşmemi, test silik olsa geç döllenmemi sancı girdi belirti mi kirpik karıştı hamilemi vs vs gidiyor.. ümitsizde olmuyorki.. inanıyorum hepimiz bir bir güzel haberler alıcaz.. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı şekilde nasip eylesin🤲🏻

Ahh ah.. hepimiz böyleyiz inan.. adetten önce leke gelse yerleşmemi, test silik olsa geç döllenmemi sancı girdi belirti mi kirpik karıştı hamilemi vs vs gidiyor.. ümitsizde olmuyorki.. inanıyorum hepimiz bir bir güzel haberler alıcaz.. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı şekilde nasip eylesin🤲🏻
Ama gönlüne sağlık bu fotoğrafı alip çizip atman bile beni ne kadar düşündüğünü gösteriyor sizler iyi ki varsınız cidden cevremde herkesin bebeği var tek kaldım kimse ile konuşamıyorum artık

Canım 48 saat yaşıyor hatta çok iyiyse 72 ye kadar çıkıyormuş neden olmasın 😍
Bende çevremde kimseyle konuşmuyorum bu konuları o yüzden burası gerçekten iyi geliyor.

fiona13 fiona13 Canım sanırım sende histereskopi olucaktın öyle hatırlıyorum sanki, ne zaman senin?
Başka yaptıran var mı acaba burda, baya anestezi veriyorlar heralde kan testi ve covid testine alacağız anestezi için dedi.

X