Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ah canım benim Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış, buraya yazıcaz çünkü birbirimizin dilinden en iyi yine bizler ve bu yoldan geçenler anlıyor

evet canım onda da endoskopi gibi hafif uyutma yapıyorlar . benim bu reglimden sonra bakılcak polip mi değil mi diye , benim filmde çıkmadı. döngümün 15 . gününde usg de allttan görüldü yani. öyle olunca ya bebek için bir
kalınlaşma yada polip dedi doktor. ama bebek olması pek muhtemel değil. bakalım

İnşallah polip değildir ya

Kızlar selam size bir şey danışmaya geldim ben testlerimi yaptırdım
Lh: 5.99
Fsh: 6.88
TSH: 1.44
Estradiol: 32.11
Prolaktin: 45.97
Amh: 2.73 çıkmış.
Ne diyorsunuz bu sonuçlara. Bir de 1,5 yıl once Amh baktirmistim 2.40 çıkmıştı bu sonuçlara güvenmeli miyim özel hastanede yaptırdım da. Pkos ihtimali var mı ultrasonda öyle göründü sanırım

prolaktin yüksek biraz muhtemelen dostinex verecek. tsh güzel, e2 normal, teoride pcos demek için lh/fsh ın 2,5 ve üstü olması gerekiyor ama esas olan ultrason görüntüsü hormonlar normal düzeyken de pcos olabiliyor. amh ın da iyi. ins direnci bakılmadı mı ?

Canım istediğin süreyi biraz abart eğer sende ve eşimde sorun yoksa infertelite bölümüne yönlendirilen test vs isterler
Süre 17 ay uzun bir süre diye düşünüyorum.ikimiz de de sorun çıkmadı Bugün kasik ağrım çok her ay devamlı sağ kasıkta var. Adet düzenim olsun birde şu ağrım geçsin istiyorum.

Süre 17 ay uzun bir süre diye düşünüyorum.ikimiz de de sorun çıkmadı Bugün kasik ağrım çok her ay devamlı sağ kasıkta var. Adet düzenim olsun birde şu ağrım geçsin istiyorum.
evet artık araştırılması için yeterli bi süre canım rahim filmi çekilmeni isticekler muhtemelen çekilmediysen

Yok canım bakilmadi sanırım ona yani bu durumda ultrason görüntüsü de varsa pkos teşhisi mi koyacak bana acaba

50 altına vermiyor ilac dr en azından benimki vermem 50 altına dedi

Güzel hatunlar Sessiz sessiz takip ediyorum sizi kızlar ya eşleriniz ve siz nasıl vitaminler kullanıyorsunuz? Doktor bana multivitamin tavsiye etti (karı-koca kullanın dedi) ama çok pahalı kadın için olanı 150 Euro, erkek için olanı ise 160 Euro (ikisinde de 3 aylık hap varmış, yani aya bölersek ayda 100 Euro gibi). Neyse bu bana pahalı geldi. Folik asit zaten kullanıyorum. Doktora bana tek tek vitamin söylesene dedim, mesela b12, d vitamini falan, o zaman da, tamam sen tek tek al ama eşine verme, kullanmasın o zaman diyor. Erkeklere sadece multivitaminler yarıyor, öyle tek vitamin alacağına hiç almasın diyor. Pregnacare him&her diye bir vitamin var. Onun fiyatı daha uygun. Onu kullanan oldu mu hiç? Veya eşiniz ve siz neler kullanıyorsunuz?

ultrasonda pcos gördüyse o tanıyı koyar ama lh ve fsh a göre pcos gibi durmuyor ama dediğim gibi ultrason görüntüsü daha önemli
Anladım canım henüz bir şey söylemedi hormon sonuçları gelsin öyle değerlendirelim dedi ama ben öyle anladım sanki. İnşallah hayirlisi olur bugün biraz moralim bozuldu ama iyiki gitmişim en azından bir şey varsa öğreneceğim

Kizlar adet söktürücü tarlusal yerine verilen bir ilac vardi baş harfi sanirim d ile başlıyordu ismini hatırlayan var mı??

Canım ayrı bir odada kalsın, yanınıza gelecekse maskeli gelsin. Yemeği ayrı yesin sizden. Ablam bu tedbirlerle evde kimseye bulaştırmadan atlattı şükür. İnşallah değildir tabi de olursa da bebeğin seni korur zaten tedbiri elden bırakma yeter

minseo canım bir de bunlar ovulasyon testlerim sanki pcos olsa böyle çıkmazdı gibi geliyor yarına kadar nasıl sabredecegim bilmiyorum kadın bir şey de söylemedi hormonlar çıksın öyle dedi

Eklentiler

• IMG_20210301_142943.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 37
tl ye çeviremedim şu an
kadın için bilinen multivitaminler prowomen, gynositol erkek içinse promen k var onun dışında keçiboynuzu özü çok kullanılıyor bu arada eşinin d vit düşükse takviye alsın mutlaka.
sen ne kullanıyosun dersen hiç bişey benim doktor multivitamin vermiyor bi işe yaramıyor para tuzağı diyor ben şuan folik asit içiyorum bir de bitkisel bir macun var kendim ondan yiyorum eşime de erkek verisyonu aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…