Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ohohohooooy canım ya sen öyle bir incelik bekliyorsun ki 82 milyonda bunu yapabilecek üç ya da dört erkek vardır. Hem aramış bak seni merak etmiş. Hiç ilgilenmemiş değil, önce burasından bak. Bu olumlu bir nokta. İkinci aşamada buna sinirlendiğini ve öfkelendiğini değil ama içerlediğini ve üzüldüğü söyle. Mesela "Neden gelmedin ki? Gelebilirdin, yanımda olabilirdin!" gibi değil de "Yanımda olmadığın için kendimi orda kötü hissettim. Bir dahakine beraber gidelim" gibi

Tam ozetlemissin canım bizi de o kadar benzer ki ben esimi kaybetmeyi asla istemiyorum ama artik alttan almak da istemiyom zaten dedigin gibi tum sorumluluk ben de oglumu tek büyüttüm ama soylesem penceler çıkar kendini savunmaya hazır sürekli haklı olmaya çalışan yapısı kin güdüp uzatması yani ayni evi hayati paylasiyoruz neyini uzatıyorsun gün icinde oglene kadar aramaz mesela beklerim beklerim yok soyluyorum degismiyor yani bilmiyorum ins zaman düzeltir ya da alışırım ama şu an dunya üstüme yıkılmış durumdayim. Ins sizin de iliskiniz duzelir esitlik olsa biraz sorun kalmayacak ama kadınlara çok yük biniyor haksızlık

Kıyamam. Yaşadığın hissi o kadaaaaaaaaar iyi anlıyorum ki. Dünya hiç üstüne yıkılmasın. Ben bizim beklentimizi iletme şeklimizde hata olduğunu düşünüyorum. Yani normal şartlarda değil de, karşında kılıçları çekmiş hazır bekleyen birine o yaklaşım uygun olmuyor. Onu da anladığımızı, kendince onu da haklı bulduğumuz tarafları konuşmanın başında örnekler vererek söyleyip sonra kendi talep ve beklentilerimize gelince daha yumuşak karşılayabiliyorlar

kızlar selam birşey merak ediyorum. Şimdi benim sağ tüpüm tıkalıymış ya, bu tıkanıklığın detayını hangi operasyonla öğrenebilirim? yani açılabilir mi? sıvı mı birikmiş, tüp mü yapışık, doğuştan mı tıkalı vs vs... Doktorum sadece tıkalı dedii, soldan yumurtlama oluyor endişe etmeyin dedi gönderdi..

benim de eşim ilgi manyağıdır, bi başını okşasam mest olur mesela. ben normalde çok mesafeli bi tipim ama eşime elimden geldiğince ilgi göstermeye çalışıyorum çünkü bu iş tek taraflıya dönünce can sıkıcı oluyor. hatta bazen bi şeye canım sıkılsın az soğuk davranayım sen artık beni sevmiyosun galiba falan demeye başlıyor. bence ilişkilerde kritik nokta ne hissedersen hisset iyi ya da kötü eşin ile o hisleri yaşadığın an paylaşmak. biriktirmek hiç iyi bi şey değil. ben başka bi şeyden dolayı da üzgün olsam hemen eşime anlatırım anlatmak bile insanı rahatlatıyor bence. ya da ona mı kızdım hemen o an söylerim. tabi bu karşıdaki insana da bağlı biraz her şeyi kavgaya çeviren bi tiple iletişim kurmaya çalışmak çok daha zor, ama bu da arada ''sevgi'' varsa aşılamayacak bi durum değil bence. evliliğin arkadaşlığa da dönmemesi lazım, karı koca ilişkisinin dinamizmini korumak lazım bence bu da çok etkiliyor kopuklukları. çocuk olunca eşler birbirinden uzaklaşıyor, mesela bebeyi birine bırakıp eşinle zaman geçirsen eski günlerdeki gibi belki ikinize de iyi gelir, kadınların hatası bütün dünyasını çocuğa adıyor erkekte ilgiden uzaklaşınca iyice salıyor umursamamaya başlıyor. işin özü karşılıklı fedakarlık şart. D Duhanin annesi

canım tıkalı olduğu durumu vs hsg de görür zaten ama tedavi amaçlı laparoskopi yapılıyor açıyorlar tüpü

canım genelde tıkalıysa o rahim g filmi sırasında sıvıyla açmayı deniyo çoğu ( ya da denediğini söylüyo )
ama tıkanıklığın sebebi genelde geçirilen ağır enfeksiyonlar olunan ameliyatlar falan oluyo
tüplerin yapışık yada hidrosalpinks (sıvı birikimi) olması ayrı.
sıvı birikimi olunca almayı tercih ediyorlar çünkü zaten sperm geçmiyo ve sürekli sıvı hali yüzünden rahimde de serbest sıvı izleniyor diye biliyorum.

Reactions: niw
gerçekten ne kadar haklısın benm eşimde aynı senin eşin gibi ilgi ister göremeynce de küçük çocuk gibi beni artık sevmiyormusun der dedğin gibi birlikte vakit geçirebilseler belki herşey düzlebilir ne biliyim bişeyler bittiğinde de zor aslında ben ilk evlendğimde çok çektim çok zorlu bir süreçti benim için borçlar bir yandan eşimin ailesi bir yandan ama aştık bazı şeyleri şimdi daha huzurluyuz umarım sizde huzuru tekrar yakalarsınız https://www.kadinlarkulubu.com/uyeler/duhanin-annesi.1015393/

canım tıkalı olduğu durumu vs hsg de görür zaten ama tedavi amaçlı laparoskopi yapılıyor açıyorlar tüpü
canım benimki HSG değildi, radyasyonusuz bir çekim HSG ye benzeyen, ama ne kadar benzer, HSG ile sonuçlar ne kadar paralel bilemiyorum. LAparoskapiyi duydum canım, sonuçta bana yaramıyorsa hatta zarar veriyorsa vücuduma aldırmak en mantıklısı, çünkü gebeliğe bile bu tarz tıkanıklıklar engel olabiliyormuş...
Canım bu sıvı diğer yumurtalıktan salınan yumurtanın spermle döllenmesinden sonra oluşan embriyonun tutunmasına engel oluyormuş, yani gebeliğe engelmiş. Açmayı denedi mi onu da demedi, neyin nesidir diye detay da vermedi. Burada öylece kaldım. Bu ay senin yumurtan olmuş yarın iğneyi vur dedi gönderdi... tekrar sorsam mı acaba detay nedir diye? şayet tüpteki tıkanıklık şişmiş bir sosis gibiyse bana yaramıyorsa alıyorlar... Nedir bu umursamazlık şaştım kaldım. EŞim de bir sorun olsa aralar diyor onla da papaz olduk...

çekim yapmadan tüplerden sıvı geçip geçmediğini nasıl gördüler ?

Cok biktim ben kuzu. O kadar ugrastik izin almak icin falan. Bana gelin muayne edelim ama kesin tedaviye o ay baslanabilir diyemeyiz sizi gormeden diyolar. Onlarda haklilar ama ben napicami bilmiyorum. O kadar ugrastik oraya gidipde tedavi olmazsak cok uzuluruz biktim artik

evet öyle bi durum da var sizden ilk etapta test isteyecekler öncesinde kullanmanız gereken ilaçlar varsa onları verecekler muhtemelen izni 2 ye bölebiliyor musunuz ? ilk etapta 2 günlüğüne gitseniz mesela ?

Yurtdışında olmanın sıkıntıları işte bir de çalışıyorsanız.. Başka kurumda yapılan ön tetkiklerin geçerli olup olmadığını sorabilirsiniz. belki kabul ederler. Trde de işlemler hemen başlar böylece..

Neresi dedi bunu? İki merkezle de görüştün mü? Ya bu arada görmek zorundalar çünkü o ay yumurtaların ne durumda olduğunu ancak regl başladıktan sonra vajinal ultrasonda görebiliyorlat

Ah canım ne desem bilemedim. Çok zor biliyorum ama nolur bebişin için strese girmemeye çalış. Sen üzüldükçe ona daha çok kötülük inan bana. Eşinle neler yaşıyorsunuz bilmiyorum ama umarım düzgün bir şekilde ifade ederek iletişim kurarak çözülebilecek şeylerdir. Hakkında hayırlısı neyse o olsun ama hiçbir zaman çaresiz değilsin, daha iyi olacağını düşünüyorsan o şekilde hareket et. Ben de boşanmış bir aile çocuğuyum ama iyi ki boşanmışlar diyorum. Sadece şu an hamilelik nedeniyle daha yoğun yaşıyorsun bence bu duygularını, biraz zaman tanı kendine ve ilişkinize bence. İnşallah düzelir, daha sakin kafayla dönüp baktığında belki şu ana özgü bir durum gibi olabilir. Hem örnek çiftiz gayet iyiyiz diyorsun yani dönemsel farklı bir stres de söz konusu olabilir. İnşallah hakkında hayırlısı olsun.
Ooo patron çıldırdı baktın tabi bizde iş yok Mart ayını da yakıyoruz önden hazırlık yaptın sevdim bunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…