Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hayatin amacını anlamını neden evlendigimi bir erkegin esaretine neden girdigimi neden hamile oldugum halde kocamin psikolojik siddetine maruz kaldığımı 5 yasindaki oglumun buyudugunde sağlıklı bir ruh halinde olup olmayacagini düşünmekten yoruldugum günler yasiyorum ve bunlar yaşama hevesimi silip supuruyor her sey boş geliyor neden 2.cocugu yapmakta direttigimle ilgili kendimle savaş halndeyim boşanmak bana daha iyi gelecekken neden 1 yavrunun daha günahına girdim. Eşimle son 4 yila yakindir hafta içleri ayri yasiyorduk islerimiz dolayısıyla arada her evde olan ufat tefek tartismalar olurdu ama normaldi simdi tayin oldu 2.cocuk için bunu bekliyorduk ama evde kavgasiz hafta yok ve esim olgun degilmis bunu anladim hamilelige ragmen alttan alayim gonlunu alayım ozur dileyeyim barismak için çaba sarf edeyim yok biz daha iletişim kurmakta sorun yasiyorken neden öz yavrularimizi kurban ediyoruz bunu sorgulamaktan beynim yandı neden evlendim maddi manevi kimseye ihtiyacim yok ki neden kendimi yakmak yetmezmis gibi bir de çocuğumu yaktım normal mi bunlar anlatsam cevreme kimse inanmaz esim öyle sakin öyle düşünceli biri güya ben neden göremiyorum neden 2 gün iyi 7 gün kötü olduk son 2 aydır evde buzur namına bisey yok ve ben hamileyim 6 haftalık ne yapsam bilemiyorum içimi dökmek zorundaydim okuyanlar haklarını helal etsin uzun olduysa😢

Hsg sonrası hemen aşılama yaptırmanı istiyorum ya. Mikro mikroçiplerle şakkadanak hamile kalacakmışsın gibi geliyor. Agülülü spermler de ayrıştırılacak. Sıfır soru işaretli bebek 🤩
ben de umutluyum ya ondan niyeyse, inşallah müdahalelik bir durum çıkmaz da denerim sonraki ay :KK49:
Heh o zaan iyi. Benimki de düşük ben de rahat rahat kullanıyorum da sende fazlaysa diye dedim
benim b12 ve d vit yerlerde ya b12 yi yükselttim de d vit daha zor yükseliyor
Canım bugün öğlen gideceğim bakalım ne diyecek 😊
haberlerini bekliyoruz canikom :KK52:
Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bugünlerde cukulatam cukulatam 'ın mart kampanyasını kendi inisiyatifimle uzatıyorum: Bahar Kampanyası hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu yaz bikiniye mayoya sığmayanalar sığmadığına sevinsin, denize iki kişi olarak girelim 🥳
varım diyooooor :anneadayı:

Hayatin amacını anlamını neden evlendigimi bir erkegin esaretine neden girdigimi neden hamile oldugum halde kocamin psikolojik siddetine maruz kaldığımı 5 yasindaki oglumun buyudugunde sağlıklı bir ruh halinde olup olmayacagini düşünmekten yoruldugum günler yasiyorum ve bunlar yaşama hevesimi silip supuruyor her sey boş geliyor neden 2.cocugu yapmakta direttigimle ilgili kendimle savaş halndeyim boşanmak bana daha iyi gelecekken neden 1 yavrunun daha günahına girdim. Eşimle son 4 yila yakindir hafta içleri ayri yasiyorduk islerimiz dolayısıyla arada her evde olan ufat tefek tartismalar olurdu ama normaldi simdi tayin oldu 2.cocuk için bunu bekliyorduk ama evde kavgasiz hafta yok ve esim olgun degilmis bunu anladim hamilelige ragmen alttan alayim gonlunu alayım ozur dileyeyim barismak için çaba sarf edeyim yok biz daha iletişim kurmakta sorun yasiyorken neden öz yavrularimizi kurban ediyoruz bunu sorgulamaktan beynim yandı neden evlendim maddi manevi kimseye ihtiyacim yok ki neden kendimi yakmak yetmezmis gibi bir de çocuğumu yaktım normal mi bunlar anlatsam cevreme kimse inanmaz esim öyle sakin öyle düşünceli biri güya ben neden göremiyorum neden 2 gün iyi 7 gün kötü olduk son 2 aydır evde buzur namına bisey yok ve ben hamileyim 6 haftalık ne yapsam bilemiyorum içimi dökmek zorundaydim okuyanlar haklarını helal etsin uzun olduysa😢
Ben evlenmeden önce erkeklerin geç olgunlaştığını kabul ederek evlenmiştim. Evlendikten sonra hiç olgunlaşmadıklarına kanaat getirdim. İlkokul seviyesinde falan bir yerlerde kalıyorlar. Bence sebebi tamamen toplumun erkeği yücelten anlayışı. Olgunlaşmayı gerektirecek bir itici güç yok onlarda. Ben de hiçbir zaman alttan alınmamaktan, hep üste çıkmasından şikayetçiyim. Şu an girdiğimiz süreçten dolayı sular biraz durulmuş gibi ama ben de tamamen çözülmediğini biliyorum. Şu an hamile olduğun için de daha fazla etkileniyorsundur bu durumdan. Sorunu dile getirebiliyor musun? Bunun üstüne konuşabiliyor musunuz?

Tühh yaa kaç gün var ki?

Artık hiçbişeyin üstüne düşmicem yaa normal hayatıma devam edicem. Bu kadar stresle olacağı da yok zaten.

Bizim evliliğimizde, ikili ilişkimizde hiç sıkıntı yok kuzum. Tek derdimiz, sıkıntımız, kavgamız kızımız. Onun da derdine düşen bi tek benim. Sıkıntısını yaşayan, üzülen, gerilen, ağlayan da bir tek benim. Yoruldum 😔
Daha 6 gün var canım 🤷

Canım işte farklı anne babadan çocuk bir de özel durumu olan bir çocuk olunca ister istemez gerginlik oluyor. İnşallah çözersiniz bu durumu. Allah yardımcın olsun🙏
aynen iş ciddiye bindi keşke son dk alsaydım randevuyu :KK43: korkularımla yüzleşeceğim diye aklım çıkıyor inşallah her şey normal çıkar da kafam rahatlar :KK43:

inşallah üzüldüm :KK43:

nasipten öte köy yok, bekleyip göreceğiz kuzum :KK43:

nasıl ya eşinde dna hasarı da var morf bozuk daha ne olmasını bekliyorlar :silah:

allah kolaylık versin canım söz konusu çocuklar olunca malesef her şey daha da zorlaşıyor inşallah halledersiniz problem her neyse :KK43:

bence çekil canım film
Evet canım kendin yaptın valla çok çok erkenden alarak hatta eminim geçen ay bile denemeler yaparken aklında nasılsa bu ay rahim filmi var diye kafan oradaydı diye düşünüyorum. Olsun kaç aydır düşündüğün bir aşamayı atlamış olacaksın o açıdan benim içim ferah. Hemen arkasından aşılama da yapsan çok güzel olmaa mı?
Korkumdan folik asit ve D vit e başladım :KK17:@uzaygemisi35 @terelellidenhalliceyim
Hahaha ben folik asit lobisiyim 🤣 iyi yapmışsın canım. Ama d bir arada kontrol ettir kanda ne olur ne olmaz
Sana ne oldu canım😔
İkisinde de d vitamini var ya ölçtür kanda da dikkat et
He aynen
Gunaydin kizlar. Bu gece herkes kotu uymus, herkesin morali bozuk galiba. Bende ayni
Günaydın canım hayırdır inşallah noldu topiğe ya? Bi okutup üfletelim
Folik asittekinin dozu düşük, benim d vit düşük çıkıyor doktor kullan demişti de ben çok üstüne düşmedim
Aynen düşüktür ama ne bileyim kullandıktan sonra ayda bir falan bence bi ölçtür
Hsg sonrası hemen aşılama yaptırmanı istiyorum ya. Mikro mikroçiplerle şakkadanak hamile kalacakmışsın gibi geliyor. Agülülü spermler de ayrıştırılacak. Sıfır soru işaretli bebek 🤩
Ben de ben de 😍😍

ben de umutluyum ya ondan niyeyse, inşallah müdahalelik bir durum çıkmaz da denerim sonraki ay :KK49:

benim b12 ve d vit yerlerde ya b12 yi yükselttim de d vit daha zor yükseliyor

haberlerini bekliyoruz canikom :KK52:

varım diyooooor :anneadayı:
Benim d vit bir tek iğne kırıp ekmeğe döküp onu yediğimde yükseliyor. Bunu artık anladım. Damla falan şaapmicam bir daha. Yetmedi bana onlar. İnşallah sana yeter

ah canım benim ya çok dolmuşsun sen :KK43: erkekler öküz işte başka ne diyebiliriz ki duygu yoksunu hareketler sergilemekte üstlerine yok, bulmuşlar da bulanıyorlar :sinirli: hamilelik hormonları da duygusala itiyor seni şimdi. hamileliği evliliğin düzelir diye mi düşünmüştün ? :KK43:

Ben evlenmeden önce erkeklerin geç olgunlaştığını kabul ederek evlenmiştim. Evlendikten sonra hiç olgunlaşmadıklarına kanaat getirdim. İlkokul seviyesinde falan bir yerlerde kalıyorlar. Bence sebebi tamamen toplumun erkeği yücelten anlayışı. Olgunlaşmayı gerektirecek bir itici güç yok onlarda. Ben de hiçbir zaman alttan alınmamaktan, hep üste çıkmasından şikayetçiyim. Şu an girdiğimiz süreçten dolayı sular biraz durulmuş gibi ama ben de tamamen çözülmediğini biliyorum. Şu an hamile olduğun için de daha fazla etkileniyorsundur bu durumdan. Sorunu dile getirebiliyor musun? Bunun üstüne konuşabiliyor musunuz?
Bir kaç gün sonra evet ve aynısi tekrar olsa değişen bir şey olmuyor ve sorun ne dersen sorun yok ufacık olaylar devlesiyor bence şiddetli geçimsizlik bu yasanan tahammülümüz kalmamış birbirimize karşı ne yapmaliyim ki şiştim

Evet canım kendin yaptın valla çok çok erkenden alarak hatta eminim geçen ay bile denemeler yaparken aklında nasılsa bu ay rahim filmi var diye kafan oradaydı diye düşünüyorum. Olsun kaç aydır düşündüğün bir aşamayı atlamış olacaksın o açıdan benim içim ferah. Hemen arkasından aşılama da yapsan çok güzel olmaa mı?
inşallah canım, ertesi ayı için konuşacağım doktorla bakalım ne dicek
Hahaha ben folik asit lobisiyim 🤣 iyi yapmışsın canım. Ama d bir arada kontrol ettir kanda ne olur ne olmaz
Aynen düşüktür ama ne bileyim kullandıktan sonra ayda bir falan bence bi ölçtür
d vit 3 aydan önce bakılamıyor devlet izin vermiyor canım hamilelik için 60 üstü istiyorlar benim 27 falandı :eek: o kadar yükselmediğine adım gibi eminim
Benim d vit bir tek iğne kırıp ekmeğe döküp onu yediğimde yükseliyor. Bunu artık anladım. Damla falan şaapmicam bir daha. Yetmedi bana onlar. İnşallah sana yeter
umut fakirin ekmeği :KK51:

ah canım benim ya çok dolmuşsun sen :KK43: erkekler öküz işte başka ne diyebiliriz ki duygu yoksunu hareketler sergilemekte üstlerine yok, bulmuşlar da bulanıyorlar :sinirli: hamilelik hormonları da duygusala itiyor seni şimdi. hamileliği evliliğin düzelir diye mi düşünmüştün ? :KK43:
Kız yok normalde parmakla gösterilen çiftiz olagan surecte oglumuz buyuyunce ikincinin vakti diye planlı yazdan beri ugrastik oldu hamdolsun kistim vardi hatirlarsin klomenden olan 8 cmdi bu gebelikte büyümüş 10 cm olmuş dun onun takibine gittim eve gelmis on defa aradi naptin ne ettin diye ama aramak nedir işin yok gelip eşinin yanında olsana böyle seylere doluyorum ben sonra patlıyor desem gelecek ama neden soylememi bekliyor onun da bebegi eşi var insan koşarak gitmez mi

Ah evet canım malesef kronik hastalıklar böyle bir şeyi düzelteyim derken başka yerleri ilaçlar bozabiliyor. Dediğin gibi bugüne de şükür 🙄 inşallah bebiş gelsin de sonra bakarsın yeniden 🤗

Günaydın canım. Şu rahim filmi kafanda ya çok normal. İnşallah atlatınca biraz rahatlayacaksın🙄

Günaydın canım sana noldu hayırdır inşallah 😔

Haydaa neler oluyor 🙄😱

Niye küstünüz ya 😔 öyle küsülüyor mu kız ben en son ilkokulda falan küsüyordumm🙄 vazgeçme ya gelecek bebişinnsana. En kritik günü değerlendirfiniz zaten. Etmeyin kavga 🥺
bılmıyorum sebepsiz..

• Beğen
Reactions: niw
Bir kaç gün sonra evet ve aynısi tekrar olsa değişen bir şey olmuyor ve sorun ne dersen sorun yok ufacık olaylar devlesiyor bence şiddetli geçimsizlik bu yasanan tahammülümüz kalmamış birbirimize karşı ne yapmaliyim ki şiştim
Biz de aynı şeyi yaşıyoruz. Pskiyatristi de usandırdık. Elle tutulur bir sorun yok ama işleri biz zorlaştırıyoruz. İkimiz de alttan alamıyoruz. O mesela hep haklı çıkmaya çalışır, ben de buna tahammül edemem. Hemen hatasını görsün ve kabul etsin diye diretirim. Ben diretince o daha çok çıldırır. Böyle krizi tırmandırırız. Ben kendimi biraz törpülemeye başladım. Şimdi ben daha sakinim bu sefer o çok fevri. Tahammüller bitiyor dediğin gibi bir zaman sonra. O zaman daha da küçük sorunlar büyüyor. Benim çok yıprandığım halde bitirmeyi istememe sebebim böyle bir sebepten ayrılırsak bize çok yazık olacağına inanmam çünkü düzelmeyecek bir şey değil gibi geliyor. Çift olarak iki tarafın da azıcık çabasıyla düzelecek şeyler aslında. Biz sorunları hiç konuşamazdık mesela. Şimdi ufak ufak aşıyoruz onları. Sana sabırlı ol diyemiyorum çünkü bütün yükü kendi omzunda hissediyorsundur ama ona ondan neler beklediğini tartışmadan sakince anlatabilirsin belki. Burada kelimeleri cımbızla seçmek gerekiyor çünkü bu sefer sen suçlayıcıymışsın gibi bir tabloya çevirebiliyorlar olayı

Kız yok normalde parmakla gösterilen çiftiz olagan surecte oglumuz buyuyunce ikincinin vakti diye planlı yazdan beri ugrastik oldu hamdolsun kistim vardi hatirlarsin klomenden olan 8 cmdi bu gebelikte büyümüş 10 cm olmuş dun onun takibine gittim eve gelmis on defa aradi naptin ne ettin diye ama aramak nedir işin yok gelip eşinin yanında olsana böyle seylere doluyorum ben sonra patlıyor desem gelecek ama neden soylememi bekliyor onun da bebegi eşi var insan koşarak gitmez mi
Haklısın insan eşi yanında olsun istiyor düşüncesizlik etmiş ama ona sorsan der ki ''e neden gel demedin, gelirdim.'' kendi beyinleri ile bunu düşünemiyorlar çünkü kapasite kısıtlı :KK11:

X