Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ama verilen her kuruşada değmiyor mu ya, şu işlemin anestezili çekildiğine inanamıyorum başka yerlerde nasıl bir yöntem kullanıyorlarsa bilemedim. Bağırmalı çağırmalı yorumlar falan okumuştum korkuyor bi insan ama çekildikten sonra ilginç geliyor çok basitti çünkü. 😃
Değmiyor. Çok pahalı. Ben o paraya neler alırdım aklım hala orada ahashshns

Ne zaman gideceksin bebiş

Artık tükenmez kalem demek sen demek benim için 😂

O nasıl bi ilişkiydi bebem bahsetsene biraz :KK8:
Şimdi bizi biliyorsun, bana burada anlattırıp insanları da özendirttirme 😎
Nadir olunca demek o şekil oluyor ahahhsjsjshshhsjsjsj

Evet biliyorum canım pgt ya da ngs ye gidiyor embriyolar Ya da istersen ikisinin incelemesinden de geçiyor. Ben ilk denemeyi bahçeci de yaptırdım orada imsi yöntemi uygulandı ama 1 embriyo kaldı genetiğe de göndermedik tabi.Ve tutmadı. Sonra varikosel ameliyatı oldu Ben 3 ay sonra normal hamile kalmıştım ama onuda kaybettik malesef. Şimdi de iki tüpüm de olmayınca mecbur güzel bir yerde tüp yaptıracağız. 2 ay önceki Bahçelievler medicalpark tı. Ve devlet hastanesinden hallice bir yer boşa paramı verip geldim 🙄 Bu arada okuduğum kadarıyla sen anesteziyi almak istemiyorsun. Bir tanıdığım böbrek rahatsızlığı olduğu için opu da genel anestezi olmadı yani olabiliyor biraz kurcala doktorunla o zaman tekrar konuş
Muayeneye gittiğimde konuşacağım. Ben tırsağın tekiyim bana kalsa iğne de kullanmayacağım da işte mecburiyet... Varikosel ameliyatı öncesi denemeseymişsiniz keşke tüp bebek. O zaman yok muydu yoksa? Kuzenim de Bahçeci'de birkaç defa denedi olmadı. Meğer eşinde varikosel varmış. Bir şey dememişler. Sonradan ameliyat oldu o da

Amin inşallah gerçekten hepimizin Allah yardımcısı olsun 🙏🏻 Bize olmaması için bir sebep yok diyorlar hep ama yine de olmuyor 🤷🏻‍♀️ Ben enfeksiyon kapan tüpümü bile embriyomun tutunmasını zorlaştırmasın diye aldırdım ama yine olmadı. Şişli memorial düşüyorum bakalım oranın laboratuarını iyi diyorlar. Siz daha tüp bebek aşamasına geçmediniz anladığım kadarıyla
Amin canım amin işte her şey vesile allah ol demeden olmuyor hiç bir şey. Ben henüz oraya gelemedim canım bu ay 1 yılım doldu korunmayı bıraktığımız ay hamile kaldım ama kimyasal oldu geçen sene bu zamanlar. Bi daha da nasip olmadı eşimde ve bende görünen bir sıkıntı yok. Klomen+ovitrelle kullandım 2 ay yine olmadı. Ctsi rahim filmi çekilicem. Rahimde yapışıklık gibi bi şeyler olmuş olabilir mi diye şüphe ediyorum ama bakalım ne çıkacak.

Amin çok teşekkür ederim 🙏🏻 Ya inşallah iyi gelir size de. Günde 2 mi kullanıyorsunuz siz de. Bizim hareketlilik kötü değil İleri ve yavaş hareketli %40 sadece morfoloji 0 ve baş anomalisi 98. Bilmiyorum bu ilaç iyi gelir mi
Eşime ürolog Pregros plus verdi iki ay kullandı başka ilaçlarla beraber. Daha kötüye gitti. Bazısında işe yarıyormuş diye biz Proxeed mi kullansa diye doktora sorduk. Pregros'ta larginin mi ne varmış ona devam edin dedi. Dediğim gibi eşimde takviye hiçbir işe yaramadı üstelik geriye gitti değerler. Tüp bebek uzmanı da spermi iyileştirecek hiçbir ilaç yok dedi ama burada okuyoruz bazısı çok gelişme olduğunu söylüyor. Çok kafa karıştırıcı şeyler var

Valla fake atabiliyor da işte ☺️ ondan hep dilimiz yandığı için, bişey demeye tırsıyoruz. Sen güzel enerjiler yolla tatlım, olacak inşallah 🙏🥰
Geçmedi valla, iğneden değilse benim hastalığım pik yaptı demektir. Ankilozan spondilit diye bi hastalığım var, bulurum antin kuntin şeyleri böyle 😂 iltihaplı omurga romatizması. O belli dönemlerde coşuyor böyle.. Neyse şu anda gündemimi değiştirmesine izin veremem 😁
Bayan, içeri girerken hastalıkları dışarıda bırakıyoruz. Koridorun sonunda sağda vestiyer var. Oraya bırakabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Amin çok teşekkür ederim 🙏🏻 Ya inşallah iyi gelir size de. Günde 2 mi kullanıyorsunuz siz de. Bizim hareketlilik kötü değil İleri ve yavaş hareketli %40 sadece morfoloji 0 ve baş anomalisi 98. Bilmiyorum bu ilaç iyi gelir mi
2 kullanıyoruz, bugün 2. kutuyu aldım hatta yazmıştım epey zam gelmiş şu kısacık zamanda 🙄 morfoloji 2, baş anomalisi 95, ileri hareket 25. Bu ilaç hakkında baya olumlu yorum okudum umarım iyi olur hepimizin.

75 yaşındaki terelelliye torunları sormuştur "ananeciiiiim annem nasıl oldu?"

ahshhsjsjshsnjssjjsjsjsj
Canım biz el ele tutuşma yöntemini deniyoruz. Sonra da ayaklarımı havaya kaldırıyorum yarım saat kadar. İlk çocuğum da böyle doğdu. Öpüşmek adetimiz değil. Onu yapsak ikiz olur. Biz her doğumda tek olsun istedik. fiona13 fiona13 da ilk hamileliğinde el ele tutuşma yöntemini kullanmıştı ama ayaklarını dikmiş miydi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

ahshhsjsjshsnjssjjsjsjsj
Canım biz el ele tutuşma yöntemini deniyoruz. Sonra da ayaklarımı havaya kaldırıyorum yarım saat kadar. İlk çocuğum da böyle doğdu. Öpüşmek adetimiz değil. Onu yapsak ikiz olur. Biz her doğumda tek olsun istedik. fiona13 fiona13 da ilk hamileliğinde el ele tutuşma yöntemini kullanmıştı ama ayaklarını dikmiş miydi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
el ele tutuşarak amuda kalktık biz de öyle oldu canım ya bizimki 😁

ahshhsjsjshsnjssjjsjsjsj
Sonunda hayırlısı olsun da dediniz mi jdjdjjd benim koca her ritüelden sonra hadi hayırlısı olsun diyo 😂

Sonunda hayırlısı olsun da dediniz mi jdjdjjd benim koca her ritüelden sonra hadi hayırlısı olsun diyo 😂
Yemin et ahshsjj
Yok benimki ritüel öncesi beni yatak odasında hazır ve nazır bulunca "Oo olayımız mı var?" diye soruyor. Çıkışta bazen "Yastık vereyim mi totonun altına?" diyor işte. Bana o bayağı işe yarıyor gibi geldi bak.

Muayeneye gittiğimde konuşacağım. Ben tırsağın tekiyim bana kalsa iğne de kullanmayacağım da işte mecburiyet... Varikosel ameliyatı öncesi denemeseymişsiniz keşke tüp bebek. O zaman yok muydu yoksa? Kuzenim de Bahçeci'de birkaç defa denedi olmadı. Meğer eşinde varikosel varmış. Bir şey dememişler. Sonradan ameliyat oldu o da
Evet ilk etapta baktırmamıştık ona. Bahçecide olumsuz olunca muayene oldu. Biz her şeyi deneme yanılmayoluyla acı tecrübelerle öğrenmiş olduk. Bundan sonrası güzel olur inşallah 🌸

2 kullanıyoruz, bugün 2. kutuyu aldım hatta yazmıştım epey zam gelmiş şu kısacık zamanda 🙄 morfoloji 2, baş anomalisi 95, ileri hareket 25. Bu ilaç hakkında baya olumlu yorum okudum umarım iyi olur hepimizin.
Sizinle değerlerimiz benziyormuş inşallah bu ilaç iyi gelir eşlerimize 🙏🏻 Sizin herhangi bir sorununuz var mi peki

Yemin et ahshsjj
Yok benimki ritüel öncesi beni yatak odasında hazır ve nazır bulunca "Oo olayımız mı var?" diye soruyor. Çıkışta bazen "Yastık vereyim mi totonun altına?" diyor işte. Bana o bayağı işe yarıyor gibi geldi bak.
Evet yakında eyvallah reyiz diye el ense yapcaz 😂
bi de şey diyo "bu sefer kesin oldu" 😂

X