Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Selam kizlar battan beri on gün geçti hala adet olmadım. Ama göğüslerim bir tuhaf. Bu üçüncü test olmakla birlikte sabah yine test yaptım çıkmadı bişi. Beni Mart'ta beklemeyin anlayacağınız.😔 Ve çarşamba günü univesite hastanesine muayene olmaya gideceğim. Ciddi ciddi bu işe el atacağım. Çok sıkıldım düşünmekten. Sınav ayrı dert bu ayrı dert yedi beni.

Ben De sabah verdim hep ama nette sabah saatleri en yüksek düzeyde olduğu yazıyor 🙄
Şimdi şöyle bir baktımda ilişki olmamalı filan yazıyor. Hatırlamıyorum hiç ne durumda gittiğimi. Bundan sonra tahlile gitmeden tek tek bakayım bari ne yapmalı diye 😃

Bu en çok kullandığım vidyolardan biri ama şimdi oldu mu bu ha oldu mu? Yakıştı mı? Biz gül gibi geçinip gidiyoruz. Tahlil öncesi mi tartışacakmışız???
Hiiiiiiiiiç sen kiiiiim adama sataşmak kiiiiim 😂 ki sen laboratuvardaki tek kullanımlık kalemi aldı diye kocasının ağzına eden terelelli :KK53:

Sümüksü akintim var kizlar ama rengi beyaz ve yeşil karışık bu enfeksiyon mu demek :KK64: regl öncesi oluyor mu sizinde klomen ve igne sonrasi bir de yumurtlama olmaz herhalde bu klomene rağmen bi tane zar zor büyüdü mağlum

Birinci deneme imsi yöntemi diğerinde öyle bir şey olmadı galiba saçma bir yere gittim çünkü 🙄
Bize direkt ICSI dediler morfolojiden dolayı. Bunda sağlıklı spermleri seçerek yumurta içine enjekte ediyorlarmış. Bir de şöyle bir şey de var embriyodan yine emin olamıyorsan transfer öncesi ekstra ödemeyle dna hasarı baktırabiliyormuşsun. Ürolog bize ilk denemede buna gerek yok dedi ama senin de aklında olsun

Bugün şişli echomar ı aradım hangi saat aralıklarında rahim filmi yaptıklarını sormak için. Allahım o telefondaki kızı yiyecektim. Öyle güzel konuştu benimle ne sorsam cevap verdi. Çok tatlıydı. Normalde bi hastaneyi aradığımızda kapaaaaat der gibi konuşuyolar shjshsj

Bugün şişli echomar ı aradım hangi saat aralıklarında rahim filmi yaptıklarını sormak için. Allahım o telefondaki kızı yiyecektim. Öyle güzel konuştu benimle ne sorsam cevap verdi. Çok tatlıydı. Normalde bi hastaneyi aradığımızda kapaaaaat der gibi konuşuyolar shjshsj
O kadar parayı verince merkezde de prenses muamelesi görüyorsun merak etme 🤣

O kadar parayı verince merkezde de prenses muamelesi görüyorsun merak etme 🤣

Ama verilen her kuruşada değmiyor mu ya, şu işlemin anestezili çekildiğine inanamıyorum başka yerlerde nasıl bir yöntem kullanıyorlarsa bilemedim. Bağırmalı çağırmalı yorumlar falan okumuştum korkuyor bi insan ama çekildikten sonra ilginç geliyor çok basitti çünkü. 😃

Bize direkt ICSI dediler morfolojiden dolayı. Bunda sağlıklı spermleri seçerek yumurta içine enjekte ediyorlarmış. Bir de şöyle bir şey de var embriyodan yine emin olamıyorsan transfer öncesi ekstra ödemeyle dna hasarı baktırabiliyormuşsun. Ürolog bize ilk denemede buna gerek yok dedi ama senin de aklında olsun
Evet biliyorum canım pgt ya da ngs ye gidiyor embriyolar Ya da istersen ikisinin incelemesinden de geçiyor. Ben ilk denemeyi bahçeci de yaptırdım orada imsi yöntemi uygulandı ama 1 embriyo kaldı genetiğe de göndermedik tabi.Ve tutmadı. Sonra varikosel ameliyatı oldu Ben 3 ay sonra normal hamile kalmıştım ama onuda kaybettik malesef. Şimdi de iki tüpüm de olmayınca mecbur güzel bir yerde tüp yaptıracağız. 2 ay önceki Bahçelievler medicalpark tı. Ve devlet hastanesinden hallice bir yer boşa paramı verip geldim 🙄 Bu arada okuduğum kadarıyla sen anesteziyi almak istemiyorsun. Bir tanıdığım böbrek rahatsızlığı olduğu için opu da genel anestezi olmadı yani olabiliyor biraz kurcala doktorunla o zaman tekrar konuş

Çok zorluklar çekmişsin cidden çok geçmiş olsun, inşallah sonunda sağlıkla bebeğine kavuşursun 🙏🏻
Bizde proxeed plus kullanmaya başlamıştık iyi gelmesini ümit ediyoruz işte.
Amin çok teşekkür ederim 🙏🏻 Ya inşallah iyi gelir size de. Günde 2 mi kullanıyorsunuz siz de. Bizim hareketlilik kötü değil İleri ve yavaş hareketli %40 sadece morfoloji 0 ve baş anomalisi 98. Bilmiyorum bu ilaç iyi gelir mi

Ah canım benim ya ne zorluklar yaşıyoruz allah yardımcımız olsun çok üzülüyorum böyle 😔 gelmeye başladı mı üst üste geliyor. Sanırım sperm kaynaklı sizin daha çok sorun çipli mi denemiştiniz tüpü normal mi?
Amin inşallah gerçekten hepimizin Allah yardımcısı olsun 🙏🏻 Bize olmaması için bir sebep yok diyorlar hep ama yine de olmuyor 🤷🏻‍♀️ Ben enfeksiyon kapan tüpümü bile embriyomun tutunmasını zorlaştırmasın diye aldırdım ama yine olmadı. Şişli memorial düşüyorum bakalım oranın laboratuarını iyi diyorlar. Siz daha tüp bebek aşamasına geçmediniz anladığım kadarıyla

Evet canım inşallah vücudum bana fake atmamıştır 🤣 bacak ağrısı pek duymadım canım farklı bir durum olabilir mi? İğneyle alakalı olduğunu sanmıyorum? Şimdi nasılsın?

Aminnn inşallah size ne güzel sürpriz olur cidden. Ben de hep böyle özel günlere denk gelsin istiyorum 🤗
Valla fake atabiliyor da işte ☺️ ondan hep dilimiz yandığı için, bişey demeye tırsıyoruz. Sen güzel enerjiler yolla tatlım, olacak inşallah 🙏🥰
Geçmedi valla, iğneden değilse benim hastalığım pik yaptı demektir. Ankilozan spondilit diye bi hastalığım var, bulurum antin kuntin şeyleri böyle 😂 iltihaplı omurga romatizması. O belli dönemlerde coşuyor böyle.. Neyse şu anda gündemimi değiştirmesine izin veremem 😁

X