Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Herkese merhaba öncelikle, grubu biraz anlamak için 100 sayfa kadar okudum herhalde bu benim en kötü huyum 🙄 herkes umarım bir an evvel bebeğine kavuşur🙏🏻 Ben 33 eşim 36 yaşında 2 tüpüm de yok ve eşimin sperm değerleri biraz sıkıntılı morfoloji 0 baş anomalisi %98 🤮 yeni tüp bebek sürecinden geçtik tutmadı. Şimdi ne yapabiliriz diye araştırmaya başladık🤷🏻‍♀️
Bu arada geçmiş olsun. Biz de tüp bebek sürecine yeni giriyoruz eşimin morfoloji %1 ve baş anomalisi %66. Bize mikroenjeksiyonda bu değerlerin bir önemi olmadığını ve zaten sağlıklı spermlerin seçileceğini söyledi hem tüp bebek uzmanı hem de ürolog

Herkese merhaba öncelikle, grubu biraz anlamak için 100 sayfa kadar okudum herhalde bu benim en kötü huyum 🙄 herkes umarım bir an evvel bebeğine kavuşur🙏🏻 Ben 33 eşim 36 yaşında 2 tüpüm de yok ve eşimin sperm değerleri biraz sıkıntılı morfoloji 0 baş anomalisi %98 🤮 yeni tüp bebek sürecinden geçtik tutmadı. Şimdi ne yapabiliriz diye araştırmaya başladık🤷🏻‍♀️
Çok zorluklar çekmişsin cidden çok geçmiş olsun, inşallah sonunda sağlıkla bebeğine kavuşursun 🙏🏻
Bizde proxeed plus kullanmaya başlamıştık iyi gelmesini ümit ediyoruz işte.

Bizim 6. ayımız ama 3. ayda eşimin sperm değerlerinin kötü olduğunu öğrendik. İki ay ilaç tedavis verildi ama daha da kötüye gitti değerler. Yaşımız da 33-34. Beklemeden tüp bebeğe gidin dedi doktorlarımız. Regl olunca başlayacağız tedaviye bakalım
Ister 6 ay ister 3 ay bunun zamani yok maalesef. Erken davranmak en iyisi. Rabbim hakkinizda hayirlisi neyse onu versin inşallah 🤲🏼

Ister 6 ay ister 3 ay bunun zamani yok maalesef. Erken davranmak en iyisi. Rabbim hakkinizda hayirlisi neyse onu versin inşallah 🤲🏼
Öyleymiş gerçekten. Böyle üç beş satırda yazmak kolay da bu süreçte neler oluyor neler bitiyor yaşayan bilir. Beni altı ay yıpratmaya yetti. Şimdi daha da meşakkatli bir sürece giriyoruz. Bakalım hayırlısıyla olur inşallah

Astımcıma sormuştum genel anestezi olursa bıdı bıdı diye.
"Genel Anestezi uygulanacaksa işlem öncesi prednol 40 mg 2 tane bir saat önceden yapılmasında fayda var" dedi.
Prednol dediği de kortizon 🤦🏻‍♀️

Sonra merkezi aradım genel anestezi muhabbeti için. Hemşireye yönlendirdiler. Mesaj attım "astımımı takip eden doktor bunların bunların yapılması gerektiğini söylüyor. Tam olarak ne tip bir anestezi olduğunu öğrenmem mümkün mü doktoruma doğru bilgi verebilmem için" dedim.
Cevap: Terelelli hm genel anestezi altında yapıyoruz. Tedaviye başladığınızda anestezi Dr görüşecek sizinle.

Üffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Astımcıma sormuştum genel anestezi olursa bıdı bıdı diye.
"Genel Anestezi uygulanacaksa işlem öncesi prednol 40 mg 2 tane bir saat önceden yapılmasında fayda var" dedi.
Prednol dediği de kortizon 🤦🏻‍♀️

Sonra merkezi aradım genel anestezi muhabbeti için. Hemşireye yönlendirdiler. Mesaj attım "astımımı takip eden doktor bunların bunların yapılması gerektiğini söylüyor. Tam olarak ne tip bir anestezi olduğunu öğrenmem mümkün mü doktoruma doğru bilgi verebilmem için" dedim.
Cevap: Terelelli hm genel anestezi altında yapıyoruz. Tedaviye başladığınızda anestezi Dr görüşecek sizinle.

Üffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
canım arkadaşıma sordum ben de bguün iki kere yumurta toplandı sedasyon ile oldu aynı bizim rahim filminde aldığımız gibi. çok ilginç 🤔

Her yerde farklı uygulaması varmış. Lokal yapıverselermiş nolurmuş :KK43:

Bu Ankara Üniversitesi

CDE9B207-F19D-4802-9C6E-37D9A06E8641.jpeg

Bu da Brüksel tüp bebek merkezi

5B9F7C71-AFC4-43F8-9383-77D6FFC198F1.jpeg

Öyleymiş gerçekten. Böyle üç beş satırda yazmak kolay da bu süreçte neler oluyor neler bitiyor yaşayan bilir. Beni altı ay yıpratmaya yetti. Şimdi daha da meşakkatli bir sürece giriyoruz. Bakalım hayırlısıyla olur inşallah
Tup bebek goz korkuttugu kadar zor degil tecrubeleri olanlara gore. Aslinda dusununce binevi doğru çünkü dollenen embriyo ile eve donuyosun binevi hamilesin 🥰 sonucta pozitif oldu mu daha ne isterki insan.

Inanmak basarmanin yarisifir derker ya inanc ve sabır gerekiyor mesakatli bir yol evet ama sonun guzel olacagina hep inandir kendini. Ve olacak da inşallah
İnşallah. Gayet inançla ve hatta fazla umutla bir girişmiştim ama gittikçe daha çok korkmaya başladım

12 martt lekelenmem başlamıştı adet oluyorum sandım başta kahverengi lekelenme pedin yarısını doldurdu ertesi gün sadece serçe parmak kadar geldi adet kesinlikle değil kahverengi leke 2 gündürde sadece sildikçe gelen çok sulu kahverengi akıntı var adete dönmedi bu yaşadığım ne bi fikri oln varmı kızlar

minseo minseo
U Uzaygemisi35
fiona13 fiona13
Gelin size yeni soru ve sorun. Tüpçüye sordum "tsh ve prolaktin yüksek, böyle seyrederse ilaç başlarız gibi bir şey demiştiniz. tam hatırlayamıyorum. regl olunca tekrar yaptırayım mı tahlilleri?" dedim. Evet dedi
Şimdi ben reglin ilk günü merkezi arayacağım, beni 2. ya da 3. günü çağıracaklar ama ben tahlili dışarıda yaptıracağım. Özelde yaptırsam bile sonuçların çıkması birkaç saat sürer ve merkeze de aç gel dediler. Nasıl yapam şaştım. Elimde sonuç olmadan gitsem, muayene sonrası telefondan mı sonuçları göndersem. İlaçlara gerek varsa bir gün sonra başlarım bir şey fark eder mi acaba

Çok zorluklar çekmişsin cidden çok geçmiş olsun, inşallah sonunda sağlıkla bebeğine kavuşursun 🙏🏻
Bizde proxeed plus kullanmaya başlamıştık iyi gelmesini ümit ediyoruz işte.
Çok zor bi süreç Allah yardımcınız olsun 🙏 ne mucizelere tanık oluyoruz. Moralinizi bozmadan, birbirinize destek olarak atlatırsınız bu süreci ve alırsınız güzel bebeğinizi sağlıkla kucağınıza inşallah 🥰

minseo minseo
U Uzaygemisi35
fiona13 fiona13
Gelin size yeni soru ve sorun. Tüpçüye sordum "tsh ve prolaktin yüksek, böyle seyrederse ilaç başlarız gibi bir şey demiştiniz. tam hatırlayamıyorum. regl olunca tekrar yaptırayım mı tahlilleri?" dedim. Evet dedi
Şimdi ben reglin ilk günü merkezi arayacağım, beni 2. ya da 3. günü çağıracaklar ama ben tahlili dışarıda yaptıracağım. Özelde yaptırsam bile sonuçların çıkması birkaç saat sürer ve merkeze de aç gel dediler. Nasıl yapam şaştım. Elimde sonuç olmadan gitsem, muayene sonrası telefondan mı sonuçları göndersem. İlaçlara gerek varsa bir gün sonra başlarım bir şey fark eder mi acaba
Tsh ve prolaktin için 3. Günü beklemene gerek yok regl olduğun gün Tsh ve prolaktine baktırabilirsin bu sonuçlar cebinde olur hormon için de başka merkeze gideceksen 3. Günü onları yaptır ilaç başlanacaksa yumurta büyütücü 4. Gün de başlayabilirsin sıkıntı değil

minseo minseo
U Uzaygemisi35
fiona13 fiona13
bence 2. gün tahlillerini yaptır sabahtan muhtemelen aynı gün zaten çıkar 3. gün de sonıçlarla merkeze git bence 🙂

X