Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya onlar bir an önce bitsin de yenisini alın diye diyordur. Siz bir denemelik yavaştan başlayın. Etkisine göre gerek görürseniz artırın. Kalbi yorar hafazanallah. Benimki de bol kepçe dalıyordu bir gazla. Zor ikna ettim. Etkisini görünce anladı zaten

Anestezide hiçbir şey yok ya, hiç endoskopi oldun mu? Onun kadar kısa bir işlemdir bu. En korkulmaması gereken şey o, hem hiçbir şey hissetmiyorsun. Ayıldıktan sonra da mışıl mışıl uyuyorsun oh mis kafası süper.

"Türkün aklı helada çalışır" ilkesi gereği tuvalette doğum fiyatları ne kadar yüksek ki acaba bu uzaygil dehşete düşüp sıkorta yaptırmışlar diye kendi kendime düşünüp, "Doğum fiyatları..." diye bağırarak çıktım. Kapı açık, kocam toplantıda, mikrofon açık.... Potlar kraliçesi ben İyi oldu iş yerindekilerden sakladığımız. Zaten zırt pırt izin alıyor diye geçenlerde bir arkadaşı "Artık hayırlı olsun diyelim mi?" demiş. Ne için gittiğimizi bile bilmeden beni hamile ilan etmişler. Ben de cilasını çektim

Eşimin değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok.. Bakalım artık aşılama mı Tüp mü... ne gerekiyorsa yapacağız.
Merkezler genelde maliyetinden ötürü tüpe yönlendirir diye düşünüyorum ama normal bir kadın doğum doktoruyla görüşebilirsin ihtimaller ve yüzdelik şanslar üzerine. Sonuçta tek tüp tıkalı da olsa bir şekilde her ay yumurtan oluyor. Tek olay zamanı iyi değerlendirmek. Biz erkekler gibi sürekli yumurta üretemediğimiz için hazır rezervden yiyoruz. Bir de yaş da ilerliyor

Hayır korkma, ameliyat taki gibi entübe edilmiceksin tabi ki de sadece sakinleştirici uyumanı sağlayacak bir ilaç verecekler damardan o kadar. Senin zaten bir sürü kan testin yapılır işlemlerden önce ezbere iş yapacaklarını sanmıyorum tüp titizlik isteyen bir süreç çünkü

Elden verdiğiniz paraya tahsilat makbuzu aldınız mı?

4 kez yaptırdım endoskopi. Hsg'de verilen ilaç endoskopideki gibi ama yumurta toplama işlemi bayağı operasyon gibi oluyormuş. 15-20 dk sürecekmiş. Özellikle sordum sedasyon mu diye. Hayır genel anestezi dedi doktor

Sedasyon değil onu sordum. genel anestezi dedi doktor

Haklısın canım buna da şükür diyelim.. neyse ki sol tüpüm her ay en az 1 yumurta veriyor... Aşılama mı yoksa tüp mü denenmeli sizce?
Tüp tıkalıyken aşılama deneniyor mu onu bi öğrenin canım, eşinin değerleri iyiyse bence aşılama deneyebilirsiniz öncelikle

Haklısın canım. ben zaten yumurtlamamı doktorla takip ediyorum, evde de garanti olsun diye strip testler var onları kullanıyorum. hem doktor kaç mm olmuş ve rahim kalınlığını da söylüyor. mesela app kullanıyorum orada yumurtlamaya 4 gün var ama doktor yarın dedi iğneyi vur.

E keşke baştan yapsa sen adeti beklerken TSH falan yüksekse ona göre baştan düşmesi gerekmiyor mu? Benim kafam çok bu işe yatmadı canım. Size hormon başı şu kadar TL dediler ya olması gereken tahliller listesi falan yok mu elinizde yani neye göre ne zaman neyi yaptıracaksanız? Bu konuyu bir netleştir bence adete kadar hem vakit kaybetme hem de yani gereken şeyler yapılmadan paldır küldür paket yapmasınlar sizi ya. Bir şey gözden kaçmasın yani böyle bir sğreçte her şey takipli olsun bence. Sor ve yaptır bence canım ama belki de 2.gün arayıp randevu oluşturcaklarınds söylerler ne yapmam gerektiğini. Ben sadece acaba TSH için falan geç mi olur diye de düşündüm

Hadi ya baya genel anestezi miymiş. O zaman geçmiş olsun korkma kuzum çünkü onlar kendilerini riske atarlar mı? Her şey olması gerektiği gibi yapılır hiç merak etme içini ferah tut. Hem sen o gün gittiğinde biz burada dualarla Voltran oluşturacağız

4 kez yaptırdım endoskopi. Hsg'de verilen ilaç endoskopideki gibi ama yumurta toplama işlemi bayağı operasyon gibi oluyormuş. 15-20 dk sürecekmiş. Özellikle sordum sedasyon mu diye. Hayır genel anestezi dedi doktor
Hım bunu bilmiyordum ama yinede kısa bir işlem, çok yoğun olduğunu sanmıyorum ya belki zamanı gelince bakarlar duruma.
4 kere sedasyon almışsın bak bunuda atlatırsın sen kolayca

Adafaffa tabi ki de helada gelecek sakladığınızı iyi olmuş ben bir kere ne zaman sevişçez diye bağırmıştım kocaya bütün apartman duymuş olabilir. Ya üstelik prize fiş takma sesi, yan komşunun öksürüğü falan baya bizim evin içinde gibi geliyor hiç yalıtım yok. Artık napayım refleks olarak öyle çıktı volüm ayarlayamadım

Arkadaşının içine doğmuş belki de hemen arkasından öyle olacak kaç gayme çıkıyor sizde doğum fiyatları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…