Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hayır korkma, ameliyat taki gibi entübe edilmiceksin tabi ki de 😂 sadece sakinleştirici uyumanı sağlayacak bir ilaç verecekler damardan o kadar. Senin zaten bir sürü kan testin yapılır işlemlerden önce ezbere iş yapacaklarını sanmıyorum tüp titizlik isteyen bir süreç çünkü
arkadaşıma sordum. kan tahlili yapılmamış ona :KK43: sadece bir sürü soru sordu anestezist diyor. ben kan vermeden anestezi falan almam. astımımı takip eden doktora sorularımı döşedim şimdi. zaten salak kafam akıl da edememiş. bana verecekleri ilaçları ve iğneleri ben ona sormadan kullanamam. adam bana soğuk algınlığı ilacı bile vermiyor. alabileceğim ağrı kesiciler bile kısıtlı. o söylüyor hepsini

enteresan geldi bana eşime soracağım
Sor canım bakalım ne diyecek
arkadaşıma sordum. kan tahlili yapılmamış ona :KK43: sadece bir sürü soru sordu anestezist diyor. ben kan vermeden anestezi falan almam. astımımı takip eden doktora sorularımı döşedim şimdi. zaten salak kafam akıl da edememiş. bana verecekleri ilaçları ve iğneleri ben ona sormadan kullanamam. adam bana soğuk algınlığı ilacı bile vermiyor. alabileceğim ağrı kesiciler bile kısıtlı. o söylüyor hepsini
Bence hala sedasyon yapılmıştır diyorum ya. Sor bakim boğazına boru soktular mı de 🙈 öyleyse kan falan bakmamışlardır. Değilse ekgye falan da gerek oluyor. Bir de sen astımınu mutlaka söyle kız tüpçülere. Aman baştan bilsinler farklı bir reaksiyon olur falan. İletişim halinde gitsinler

evet kronik rahatsızlığın olduğu için çeşitli testlere bakılması lazım

E keşke baştan yapsa sen adeti beklerken TSH falan yüksekse ona göre baştan düşmesi gerekmiyor mu? Benim kafam çok bu işe yatmadı canım. Size hormon başı şu kadar TL dediler ya olması gereken tahliller listesi falan yok mu elinizde yani neye göre ne zaman neyi yaptıracaksanız? Bu konuyu bir netleştir bence adete kadar hem vakit kaybetme hem de yani gereken şeyler yapılmadan paldır küldür paket yapmasınlar sizi ya. Bir şey gözden kaçmasın yani böyle bir sğreçte her şey takipli olsun bence. Sor ve yaptır bence canım ama belki de 2.gün arayıp randevu oluşturcaklarınds söylerler ne yapmam gerektiğini. Ben sadece acaba TSH için falan geç mi olur diye de düşündüm 🤷

Hadi ya baya genel anestezi miymiş. O zaman geçmiş olsun 🙈 korkma kuzum çünkü onlar kendilerini riske atarlar mı? Her şey olması gerektiği gibi yapılır hiç merak etme içini ferah tut. Hem sen o gün gittiğinde biz burada dualarla Voltran oluşturacağız 🤗
zatan bu ayın 3'ünde yapılmış testlerle gittim adama. belki de direkt ilaca başlayacak anlamadım ama ben sağlama almak için 3. gün tsh, t4, prolaktin dışarıda yaptırıp öyle gideceğim. tsh ve prolaktin için ilaç verevek gibi konuştu adam ama kesin de demedi ama düşük olması lazım dedi. gerisi için de hep geldiğinde konuşuruz dediler

Sor canım bakalım ne diyecek

Bence hala sedasyon yapılmıştır diyorum ya. Sor bakim boğazına boru soktular mı de 🙈 öyleyse kan falan bakmamışlardır. Değilse ekgye falan da gerek oluyor. Bir de sen astımınu mutlaka söyle kız tüpçülere. Aman baştan bilsinler farklı bir reaksiyon olur falan. İletişim halinde gitsinler
Onu da ilk muayeneye gidince anestezistle konuşacağım

canım asıl o zaman bakılması lazım ciğerlerin durumunu bilmeden entübe edemez, ya ciğerlerde enfeksiyon varsa ? solunumu durduruyor tamamen ciğerleri makine solutuyor. ben eşimle telefonda falan konuştuğumda bana çoğu zaman hastanın kan sonuçlarını bekliyorum ameliyata gireceğim diyor.

Adafaffa tabi ki de helada gelecek 🤣🤣 sakladığınızı iyi olmuş 🤣 ben bir kere ne zaman sevişçez diye bağırmıştım kocaya 🤣 bütün apartman duymuş olabilir. Ya üstelik prize fiş takma sesi, yan komşunun öksürüğü falan baya bizim evin içinde gibi geliyor hiç yalıtım yok. Artık napayım refleks olarak öyle çıktı volüm ayarlayamadım 🤣🤣

Arkadaşının içine doğmuş belki de hemen arkasından öyle olacak 😍😍 kaç gayme çıkıyor sizde doğum fiyatları 🤣
Bakmadım. Rezilliğimle oturdum hayatı sorguluyorum şu an koltukta. Apartman bizim nelerimizi duydu bundan mı çekincem ama kocamın bütün iş yerine rezil olup durıyorum. Bir kere de bu memelerim kendi kendine niye büyüyor hem prolaktin yüzünden demiştim. yine mikrofon açıkmış. ne kadarını duydular bilmiyoruz. Canlı yayınlarda yayına küfür, reklam falan gitmesin diye geciktirici kullanıyorlar ya ben de ondan yapıcam kendime

Eklentiler

• Screenshot_20210315_153519_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20210315_153519_com.whatsapp.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 27
zatan bu ayın 3'ünde yapılmış testlerle gittim adama. belki de direkt ilaca başlayacak anlamadım ama ben sağlama almak için 3. gün tsh, t4, prolaktin dışarıda yaptırıp öyle gideceğim. tsh ve prolaktin için ilaç verevek gibi konuştu adam ama kesin de demedi ama düşük olması lazım dedi. gerisi için de hep geldiğinde konuşuruz dediler
Bence de yaptır elinde olsun canım en iyisi. Bence her şey yeni diye ekstra istemiyorlar ama her bir hormon dedikleri ne acaba ne yapacaklar ne zaman yapacaklar merak ettim
Onu da ilk muayeneye gidince anestezistle konuşacağım
Kesin konuş canım
canım asıl o zaman bakılması lazım ciğerlerin durumunu bilmeden entübe edemez, ya ciğerlerde enfeksiyon varsa ? solunumu durduruyor tamamen ciğerleri makine solutuyor. ben eşimle telefonda falan konuştuğumda bana çoğu zaman hastanın kan sonuçlarını bekliyorum ameliyata gireceğim diyor.
Aynen bence işte yine de öyle yapılmamıştır diyorum. Genel anestezi dediği sedasyondur diye iddia ediyorum ben de hala 🙄 aynen öyle genel anestezide ciddi ciddi solunum duruyor yani hele astımlılarda çok daha kritik.
U Uzaygemisi35 hatta geçenlerde bi hasta gelmiş ciğerlerde aşırı enfeksiyon çıkmış korona testi negatif ama yeni geçirmiş hastalığı ameliyatı ertelediler diyordu eşim
Aynen canım tabi akciğer filmi kalp grafisi mutlaka çekilir. Allah korusun tehlikeli tabi ki ihmal edilecek bir şey değil yani.
Bakmadım. Rezilliğimle oturdum hayatı sorguluyorum şu an koltukta. Apartman bizim nelerimizi duydu bundan mı çekincem ama kocamın bütün iş yerine rezil olup durıyorum. Bir kere de bu memelerim kendi kendine niye büyüyor hem prolaktin yüzünden demiştim. yine mikrofon açıkmış. ne kadarını duydular bilmiyoruz. Canlı yayınlarda yayına küfür, reklam falan gitmesin diye geciktirici kullanıyorlar ya ben de ondan yapıcam kendime
🤣🤣 Bence sana gerekli gibi bu durumda bir düşün 🤣
muayeneye gidince daha ayrıntılı konuşacağım. ben özellikle sordum o zaman doktora endoskopideki gibi sedasyonla mı diye hayır genel anestezi dedi
Ya işte bu şaşırtıyor beni de 🤷
@terelellidenhalliceyim U Uzaygemisi35 eşime sordum, bu ne demek entübe mi dedim. Sedasyon demek, ameliyathane dışında entübe edilemez hiç bi hasta dedi.
Evet doğru normal solunum devam ediyor kendiliğinden demek spontan yani. Ben anlamadım bir burası ayrı bir işlem yapıyor olmaz herhalde?
@terelellidenhalliceyim U Uzaygemisi35 he bi de sedasyon da genel anestezi sayılıyormuş. Senin uyuyup hissetmediğin her şey genel anestezidir dedi.
Hah bence de öyle. Onun bir türü yani sedasyon. Ama doktor niye hayır öyle değil böyle demiş ki. Bazı şeylerde hafif sedasyon oluyor mesela bazen dişle ilgili işlemlerde. Lokal anestezi değil, uyumuyorsun da ama hafif sedasyon tam sedasyon değil yani. Acaba doktor hani uyuyacaksın hafif bir uyuşturma yapmayacağız demek için mi hayır genel anestezi dedi. Bence böyle @terelellidenhalliceyim

@terelellidenhalliceyim U Uzaygemisi35 he bi de sedasyon da genel anestezi sayılıyormuş. Senin uyuyup hissetmediğin her şey genel anestezidir dedi.
Bilemedim valla gidince konuşacağım. Tahliller için de tüpçüye mesaj attım. Bunlara yüksek demiştiniz ilaç başlayabilirim dediniz ama tam hatırlamıyorum tekrar ne zaman tahlil yaptırayım yazdım. Bakalım ne cevap verecek.

İki seçenek görüyorum önümde; Ya bu merkez bana "Sigigit yapmıyoruz tüp müp senlen mi uğraşçaz lan. Kapının önünden geçme bi daa!!!" diyecek ya da ben üstümde önlükle yumurta toplama işlemi yapılmadan kaçacağım ordan. Başka türlüsü pek aklıma yatmıyor

X