Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Seni 3.günü başlatmış beni 5.günü başatacak..5 gün kullanacağım ilacı.. reglin 10.günü pazara geliyor beni 11.günü çağırdı çatlatma iğnesini yapacak.. sonra ilişki dedi.. senin yumurtlaman erken mi oluyordu.. ilişkiyi 8ve 10 gün de yaptırmış bende kesin olsun diye yapsam mı:)))bide ovülasyon testi kullandınmı.. bana gerek yok.. zaten çatlamayı biz yapacaz dedi önemli olan spermlerin yumurtaya ulaşması dedi bu formda biri hamile kalmaya yardımcı jel kullanmıştı ondan alacağım bu ay... çatlaması iyi bence o şekilde görmeside iyi. bu ay hayırlı haberler alalım inşallah:))
İlaca başlatma tarihleri neye göre belirleniyor? Yumurta sayısı mı büyüklüğü mü

Bana uzun süre ultrasonla baktı senin en az 3 adet yumurtan büyür dedi... amhın çok düşük değil dedi.... benim kafamdaki soru şu; benim yumurtlama tarihim değişiyor bazen 8. gün bazen 14. günü ama ben 11. günü gideceğim.. yumurtalara bakıp çatlatmayı vuracak.. ya çatlatma iğnesi için erken olursa..

minseo minseo kuzu benim batı 2 Nisan olarak güncelleyebilir misin biliyorsun benim ara kanama oldu tarlusal kullandım felan karıştı döngüm ☹️

minseo minseo selam,, satı güncelleyebilirmiyiz "08.04.2021" olarak... ben regliyi çok erken oldum... doktora gittim.. femara yazdı..5.günü başlayıp sabah akşam toplam gün alacakmışım. adetimin 11.günü gidip yumurtalarımın büyüklüğüne bakıp duruma göre çatlatma iğnesini yapacakmış.. adet bittikten sonra yani toplam 11 günde ilişki varmı yoksa çatlatma iğnesi olduğum 12. günümü beklemeliyiz. Çünkü formlarda ilişki yumurta çatlamasını tetikliyor yazıyor... siz nasıl yaptınız. birde doktor kendisi çatlatma iğnesini vuracakmış.. siz kendiniz vurmuştunuz dimi.. bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.. herkese iyi geceler..
Merhaba canım hadi tedavin hayırlı olsun seni bebişine kavuştursun. 😊 İlişki öncesinde de mutlaka olsun gün aşırı veya iki üç günde bir. Çünkü spermler bayatlıyor hem, değerler düşüyor. Hem de doktorun çağırdığı tarihten önce çatlama olduysa kaçmasın diye. Sadece doktora gitmeden önceki gün falan boş bırakırsınız.

Çatlatma iğnesini genelde kendimiz vurduk hep ama bazı doktorlar direkt orada kendileri yapıyor. Ama günü uygun gelmezse sana yarın öbür gün vur da diyebilir.
günaydın kızlar iyi pazarlar 🍀🧚🏼
Günaydınnn canımm 🥰🥰
Ben bunu da okumuştumm deli olduğum için🤣🙈 şimdi normalde kendiliğinden yumurtlaması olmayan veya pcos vs gibi durumlarda yumurtlamayı uyarmak için 5.günde başlanıyormuş. Ama normalde yumurtlamasında sorun olmayan, kontrollü over stimülasyonu dedikleri şeyi ortaya çıkarmak için yani birden fazla yumurta büyütelim ki bu ayki olasılığı artıralım normal döngüye göre diyorsa üçüncü gün başlanıyor.(bu arada bu dediğim 3 ve 5 tam tersi de olabilir, birinde öyle birinde öyle yapıyorlar yani onu anlatmak istedim)

Ama bence doktorlar biraz deneme yanılma yapıp vücudun tepkisine göre değiştiriyorlar.

Bana uzun süre ultrasonla baktı senin en az 3 adet yumurtan büyür dedi... amhın çok düşük değil dedi.... benim kafamdaki soru şu; benim yumurtlama tarihim değişiyor bazen 8. gün bazen 14. günü ama ben 11. günü gideceğim.. yumurtalara bakıp çatlatmayı vuracak.. ya çatlatma iğnesi için erken olursa..
Onu sen anlamazsın ama ultrasonla bakıp öyle yapmayacak mı iğneyi? Doktor bakacak yani yanlışlık olmaz

Merhaba canım hadi tedavin hayırlı olsun seni bebişine kavuştursun. 😊 İlişki öncesinde de mutlaka olsun gün aşırı veya iki üç günde bir. Çünkü spermler bayatlıyor hem, değerler düşüyor. Hem de doktorun çağırdığı tarihten önce çatlama olduysa kaçmasın diye. Sadece doktora gitmeden önceki gün falan boş bırakırsınız.

Çatlatma iğnesini genelde kendimiz vurduk hep ama bazı doktorlar direkt orada kendileri yapıyor. Ama günü uygun gelmezse sana yarın öbür gün vur da diyebilir.

Günaydınnn canımm 🥰🥰

Ben bunu da okumuştumm deli olduğum için🤣🙈 şimdi normalde kendiliğinden yumurtlaması olmayan veya pcos vs gibi durumlarda yumurtlamayı uyarmak için 5.günde başlanıyormuş. Ama normalde yumurtlamasında sorun olmayan, kontrollü over stimülasyonu dedikleri şeyi ortaya çıkarmak için yani birden fazla yumurta büyütelim ki bu ayki olasılığı artıralım normal döngüye göre diyorsa üçüncü gün başlanıyor.(bu arada bu dediğim 3 ve 5 tam tersi de olabilir, birinde öyle birinde öyle yapıyorlar yani onu anlatmak istedim)

Ama bence doktorlar biraz deneme yanılma yapıp vücudun tepkisine göre değiştiriyorlar.
Okumuş olmana neden şaşırmadım acaba 🤣 Yaa çok merak ediyorum bana ne zaman ne kadar ilaç verecekler diye. Bir de benim yumurta takibi geçmişim de yok ya ilk olacak.

Okumuş olmana neden şaşırmadım acaba 🤣 Yaa çok merak ediyorum bana ne zaman ne kadar ilaç verecekler diye. Bir de benim yumurta takibi geçmişim de yok ya ilk olacak.
Tüpte değişebilir ama o süreci hiç bilmiyorum çünkü orada baya fazla yumurta toplamaya çalışıyorlar ay hadi bakalım çok heyecanlı inşallah bissürü kaliteli minnoş yumurtaların olsun 🥰

Tüpte değişebilir ama o süreci hiç bilmiyorum çünkü orada baya fazla yumurta toplamaya çalışıyorlar ay hadi bakalım çok heyecanlı inşallah bissürü kaliteli minnoş yumurtaların olsun 🥰
Yumurtalarımın bu ayki durumundan memnun kaldı doktor. İnşallah hormonlarım düzgün çalışır, yumurtalar gelecek ay da güzel güzel toplaşır kendileri büyürler. Öyle olursa daha az ilaç kullanırmışım hem 😇

X