Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet eşim sağolsun hep destek ve olumlu yaklaşıyor o beni rahatlatıyor. Doktorumla tedaviyi planlarken hap tedavisinden sonuç alamazsak büyütücü iğneye geçeceğiz ondan da cevap alamazsak en az 3 aşılama sonra tüp yaparım sana demişti, 2 klomen+ovitrelle tedavim negatif. ama şuan tabi filmde ne çıkacak ne olacak o da belirsiz belki minik yapışıklık lar vardı açtık diyecek belki hiç bi sorun yok diyecek duruma göre belki farklı bir yol izleriz. Bu ay her halükarda boş geçecek zaten film sonrası inşallah hiç birine gerek kalmaz da şans yüzümüze güler 🙏
inşallah inşallah

@terelellidenhalliceyim canim seb merkez icin kararini verdin mi?
Evet biz pazartesi ödemeye gideceğiz çünkü başka yerler zaten bütçemizi çok zorlayacak. Burası hem eve yakın, hem sorularımıza cevap aldık, ilk görüşme içimize de sindi. Bir daha karıştırmayalım başka yerleri dedik. İnşallah hayırlısıyla güzel sonuçlar elde ederiz bakalım

Haydaa 🙈 kullan sen her gün bence canım ya da bir soru daha sormaya çekinme. Artık üçyüzbinbeşyüzmilyon para vereceksiniz oraya. Bence hakkını ara, hiçbir şeye çekinme her türlğ soru sormak hakkın, gerekirse tekrar tekrar sor. Çünkü bu zaten zor bir süreç bari bir şeyleri kendi kenfine çözmeye anlammaya çalışmaya yorulma. Bir de bence fazla sorgulamayan hastalara onlar da ona göre davranıyor olabilirler. Sizin dişli olduğunuzu bir şeyler bildiğinizi araştırdığınıxı bu süreci önemsediğinizi bilsinler bence.

Önemli bence ya. En önemlilerinden hatta. Ben tam tersini diyorumm @iloveme nin canım @terelellidenhalliceyim . Çünkü sinir sistemi için çok gerekli ve biz hamile kaldığımızı farkında olduktan sonra taslağı çoktan oluşmuşnoluyor zaten. Eksikliğinde nöral tüp defekti oluyor sinir sisteminin arkası tam kapanamıyor. Beyin hasarı veya farklı ciddi sorunlar oluyor. Bu sebepten düşük veya doğumda engelli olma riski çok yüksek oluyor. Bizim depolarımız diye bir şey çok da yok çünkü zaten fazlası depolanmıyor atılıyor. Ve bebek direkt onlardan alıyor. Bizim şu an normal beslenme düzenimizde bunu karşılamamız pek mümkün değil malesef. Tabi ki hiç sıkıntı olmayabilir, ama bence riske girmeye değmeyecek kadar önemli diyorum. Benim her gün içmesen mi deme sebebim içinde d vitamini falan olması ve onun takip edilmezse fazlasının toksik etki yaratabilmesi😬

Ah aynen bu mesela 😔

Evet canım malesef. Hatta forumda da bir kadınds gördüm çok ciddi bir şekilde yaşamış.

Aynen canım nöral tüp defekti diye geçiyor. Pek çok başka soruna yol açıyor Allah korusun. Doğsa da sıkıntı yani

Canım işte depo gibi olmuyor aslında çünkü zaten biz farkında olunca ne kadsr varsa da hepsini çocuk emmiş oluyor. Fazla fazla birikmiyor yani şu an normal sınırlarda olsa da bebek bizdekinin hepsini alıyor. Ben böyle biliyorum hatta doktor bana da artık haftada 2 3e azalt dedi ama fazlasının zararlı olduğuna dair bir şey çok da okumadım. Üç beş tutarsız çalışma var. O nedenle ben yine her güne geçicem galiba doktora da tekrar bu konuyu açıp.

Selam canım, dur bakalım kesen hala orada duruyor daha çok erken ve ilk oluşmaya başlarken kanama alanları gözükebiliyormuş etrafta. İnşallah sağlıkla ilerleyecek sen moralini bozma. Lekelenme de devam etmiyor dimi? İnşallah sağlıkla ilerleyecek bizim hep aklımızda dualarımızdasın zaten. Hiçbir iş yapma sakın, evi bok götürsün senin sağlığından önemli değil. Güzelce dinlen ve inşllah haftaya bize bebişinin olduğu ultrason fotosu ile ve kalp atışını duyduk diye geleceksin 😍😍🍀🍀

Ah kıyamam. Babana da geömiş olsun annene de çok kolay gelsin. Benim annrm de rahatsız, böyle zamanlarda yanında olamaması, olsa da yeterince destek olamaması çok koyuyor insana..

Canım benim inşallah hsg sorunsuz çıkacak. Hemen düşünme @terelellidenhalliceyim in dediği gibi. Hepsine aşama aşama karar verirsin, görüş al, içine sinen seçenekleri artısınu eksisini düşün. Hakkında inşallah hayırlısı ne ise o olsun. Gönlüne dön o seni ne istediğine dair yönlendirir. Eşinin karışmaması da iyi bence. Sen sadece içinden geleni yap.

Aynen katılıyorum harfiyen

Belki biraz daha klomene şans vermek ister canım. Konuş bakalım, bunaldığını falan da söylersin. O sana artısunu eksisini olasılığını söyler ama neticesinde yine sana bırakır bence. İnşallah hsgden sonra gerek kalmadan güzel haberş verirsin bizlere.

Peki ben hala bugünkü durumdan hiç bişi anlamadım. Yarın sabah benim için ateşini ölçer misin?
Her gün kullanacağım. Bence adamın kastettiği de buydu zaten. Sadece kısa kesmiş mesajı. Yok sormak istediğim her şeyi sordum orda zaten bıdı bıdı ama benim sorularım bitmez. Böyle sonradan gelenleri de şimdi telefonda sormaya çekiniyorum. Yüz yüze gelince bıraktığım yerden devam

Plansız gebelik. Öğrendikten sonra kullanmaya başlamış ama yetmemiş. Folik asit eksikliğine bağlı omurga hasarı mı bir şey oluşabiliyormuş ya adı neydi unuttum o olmuş işte. Yurt dışındaydı. Orada hemen almak istemişler. Çok üzülüp buraya geldi buradaki doktorlar görsün diye. Burada da aynı şeyi demişler. Sonra almak zorunda kaldılar

Aaa onun folik asit depoları bomboşmuş o zaman yazık 😔
Canım benim teyze kızımda 14.haftada erken doğum yaptı suni sancıyla başka bir sebeple. Ama folikasiti sonradan kullanmaya başlamış. Bebeğin patolojide spina bifida(omurilik açıklığı) olduğu görülmüş. Yani aslında çok büyük rol oynuyor folik asit

Her gün kullanacağım. Bence adamın kastettiği de buydu zaten. Sadece kısa kesmiş mesajı. Yok sormak istediğim her şeyi sordum orda zaten bıdı bıdı ama benim sorularım bitmez. Böyle sonradan gelenleri de şimdi telefonda sormaya çekiniyorum. Yüz yüze gelince bıraktığım yerden devam
Aynen canım bence de. D vitaminine de baktırırsın fazlalık ihtimaline karşı(kıştan çıktık ve pandemiden çok mümkün değil yüksek olması ama yine de bir bak bence). Evet sende o potansiyel var zaten adamı çıldırtmadan süreci tamamlarsınız inşallah 🤣 çok heyecanlanıyorum biliyor musun. Aileden biri gibi haberini bekleyeceğim valla

Canım benim teyze kızımda 14.haftada erken doğum yaptı suni sancıyla başka bir sebeple. Ama folikasiti sonradan kullanmaya başlamış. Bebeğin patolojide spina bifida(omurilik açıklığı) olduğu görülmüş. Yani aslında çok büyük rol oynuyor folik asit
Çok üzüldüm. O nedenle üreme çağındaki her kadına gebelik düşüncesi olmasa bile öneriyorlar. Kazara hamile kalırsa diye

Aynen canım bence de. D vitaminine de baktırırsın fazlalık ihtimaline karşı(kıştan çıktık ve pandemiden çok mümkün değil yüksek olması ama yine de bir bak bence). Evet sende o potansiyel var zaten adamı çıldırtmadan süreci tamamlarsınız inşallah 🤣 çok heyecanlanıyorum biliyor musun. Aileden biri gibi haberini bekleyeceğim valla
Ya benim en son 16 mı neydi bir iğne kırdım üstüne bir ay mı ne geçti 35'ti. Bir tane daha kırdım d vitamini iğnesi. İğnelerden önce yine bu içinde d folik asitle beraber ağızdan sprey d vitamini kullandım ve malak gibi öğlen saatinde güneşe çıktım. Ona rağmen düşmüştü. Noluyo la benim vücut d vitaminini yok mu ediyor diye tırsmıştım. İğneyle arttı neyse ki. O yüzden toksik seviyeye çıkacağını sanmıyorum. Zaten bebek tutarsa baktırırım yine d vitaminime. Ya biliyor musunuz benim de içim fazla kıpraşık. Kendimi çok umutlandırıp üzülmek istemiyorum ama bir sürü kaygıya rağmen çok heyecanlıyım. İnşallah her şey güzel ilerler. Sağlıkla tamamlarız her şeyi. Sonra gelip kazara oldu ya biz beklemiyorduk yazacağım buraya 😎

Aaa kaçırdım kuzu. Bolca mide bulantılı halsiz ve uykulu ama çok şükürr 🤲💕😍
Zor ama harika 😍😍 çok kolay gelsin valla, geçecek ama bebiş de sen de sağlıklı olun da 😍
Ya benim en son 16 mı neydi bir iğne kırdım üstüne bir ay mı ne geçti 35'ti. Bir tane daha kırdım d vitamini iğnesi. İğnelerden önce yine bu içinde d folik asitle beraber ağızdan sprey d vitamini kullandım ve malak gibi öğlen saatinde güneşe çıktım. Ona rağmen düşmüştü. Noluyo la benim vücut d vitaminini yok mu ediyor diye tırsmıştım. İğneyle arttı neyse ki. O yüzden toksik seviyeye çıkacağını sanmıyorum. Zaten bebek tutarsa baktırırım yine d vitaminime. Ya biliyor musunuz benim de içim fazla kıpraşık. Kendimi çok umutlandırıp üzülmek istemiyorum ama bir sürü kaygıya rağmen çok heyecanlıyım. İnşallah her şey güzel ilerler. Sağlıkla tamamlarız her şeyi. Sonra gelip kazara oldu ya biz beklemiyorduk yazacağım buraya 😎
Afsfsg normal valla d vitaminimix bence eksilerde çünkü 🙈 tutarsa bakarlar muhtemelen her şeye zaten. Aynen çok heveslenmeden umutla bekleyelim, pozitif olmaya çalış, tedavine inan ve inşallah en kısa sürede güzel sonuç al 😍

O yazıyı her yere çerçeveletip asalım 🙈

Zor ama harika 😍😍 çok kolay gelsin valla, geçecek ama bebiş de sen de sağlıklı olun da 😍

Afsfsg normal valla d vitaminimix bence eksilerde çünkü 🙈 tutarsa bakarlar muhtemelen her şeye zaten. Aynen çok heveslenmeden umutla bekleyelim, pozitif olmaya çalış, tedavine inan ve inşallah en kısa sürede güzel sonuç al 😍

İnşallah kuzum inşalllaahh pazartesi randevum var kalp atışı duymadık bebişi görmedik dahaa çevremdeki bazı gereksizlerde aman çok heveslenmeyin boş gebelik olabilir falan dediler iyice endişelendim. Bazı insanlar çok boşş

Evet eşim sağolsun hep destek ve olumlu yaklaşıyor o beni rahatlatıyor. Doktorumla tedaviyi planlarken hap tedavisinden sonuç alamazsak büyütücü iğneye geçeceğiz ondan da cevap alamazsak en az 3 aşılama sonra tüp yaparım sana demişti, 2 klomen+ovitrelle tedavim negatif. ama şuan tabi filmde ne çıkacak ne olacak o da belirsiz belki minik yapışıklık lar vardı açtık diyecek belki hiç bi sorun yok diyecek duruma göre belki farklı bir yol izleriz. Bu ay her halükarda boş geçecek zaten film sonrası inşallah hiç birine gerek kalmaz da şans yüzümüze güler 🙏
Filmden sonra olasılık çok yüksek. Hadi inşallah hiçbişeye gerek kalmasın, gelsin şu akıllı bıdık 😍

Peki şuan kullandığınız bi ilaç var mı sadece femara+ovitrella mi oldu?
Hayır vitamin takviyesi olarak folik asit ve d vitamini kullanıyorum.

Benim her şeyim aşırı anam ya. Korunmayı bıraktığım ilk ay daha denemeye başladığımız gün kendimi hamile gibi hissetmeye başlamıştım. Öyle saf bir inançla. Sonra hüsran da öyle büyük oldu. Bu sefer balataları sıyırmadan sakin ve güzelce minnoşlu bir sonuca sağlıkla ulaşabiliriz inşallah.

O cümleyi dövme bile yaptırrrıız beeeeh! 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
İnşallah kuzum inşalllaahh pazartesi randevum var kalp atışı duymadık bebişi görmedik dahaa çevremdeki bazı gereksizlerde aman çok heveslenmeyin boş gebelik olabilir falan dediler iyice endişelendim. Bazı insanlar çok boşş
"Aynen öncekini de ben doğurmamıştım zaten, o da boştu" falan diyeceksin böylesine. Ne kadar hadsiz insan var ya ortalıkta

X