Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ha ahhshsh zaten o şarkı o sözlerden ibaret. bir mumdur iki mumdur üç mumdur dört mumdur on dört mumdur bana bir bade doldur bu neee biçim dügündüüüüür ha ninnah

heh işte öyle bi şarkıydı ama yok yok yok aklıma gelmiyo geldiğinde atıcam buraya hahahaha
Afafafga yine dünyayı kurtaracağız 🙈 ya ben de pandemide bir kere bile kuaföre bile gitmedim. Aynı ortamda yakın çalışıyor onlar da. Hijyen olur mu yeterince emin olamadım. Hamile kalırsam hep jilet galiba. Bacağa yetişmek de zor. Ben daha önce cesaret etmiştim, baya rahat oluyor. Yaşlanınca falan da en zoru o bence. Kimseye muhtaç olmamak adına yapmak isterim yani. Ağdanın acısına pek dayanamıyorum ya. Bir de gebelikte o bölgeyi uyardığı için ve enfeksiyon riski olduğu için çok önermiyorlar. Pandemide zaten kesin gitmem.

Ya iyi yapmışsın kız ben bu dönemde cesaret edemem. Bir de acısına dayanamıyorum ya. Lazer sonrası az kaldı baya, bir de ben ağdanın çekeceği kadar bile uzatamıyorum. Sıfır olcak baby face gibi 😬 o nedenle kafama taktım baya bunu.

Hahaha kız azcık mırıldan belki buluruz

Yaa evet ben çok önceden başlamıştım. Hamile kalırsam da yukarıda yazdığım nedenlerle ağdadan korkuyom. Eve gelmesi iyiymiş ama yine virüs riski var hem de ev ortamında yabancı biri her yere virüs saçabilir gibi geliyor bana 🤣

Ayy benim de aklımdan geçti biliyor musun. En yakınım o sonuçta ne yapayım yani. Yapabilirse isterim ondan. Ben yaparım dediydi daha önce 🙈

Hatırlamıyorumkiiiii hiç hatırlayınca bunalana kadar atıcam o şarkıyı buraya hahahah

Püü aklıma niye soktun gebelikte özel bölgede ağdanın enfeksiyon şaaptığını. Hamile kalmadan hamile dertlerini yüklenmemiz harika
Agsgsgsn o da benim kaygım. Dur hele ben öyle kaygılar yükleyeceğim ki size, elinizi sabunlarkenden tutun yüzünüze iki makyaj yaparken bu ürünlerin nasıl zararlı olduğunu getireceğim aklınıza 🤣 buraya ilk geldiğimde ben daha gebelik düşünürken hangi kozmetik ürünleri bırakmam lazım falan diye sordum hatta insanlar doktorlarına nasıl sormuyorlar diye kınadım 🤣 ayrıca senin kampanyaya katıldım ben, şimdiden hafif hamileyim.
U Uzaygemisi35 sen her duşta jilet vurursan zaten uzamaz eşin o zaman yapar sıkıntı yok 😂 ben de jilet ten bıktım artık ya uğraşamıcam dedim, başladım 😂
Vuruyorum sorma. Hiç gelemiyorum azcık uzasa kaşınıyorum psikolojik olarak. Valla çekilir dert değil her duş süremi uzatıyor baya. Aslında işte lazerde baya azaldı da, bitmediği için mecbur devam ediyorum 😬

heh işte öyle bi şarkıydı ama yok yok yok aklıma gelmiyo geldiğinde atıcam buraya hahahaha

Hatırlamıyorumkiiiii hiç hatırlayınca bunalana kadar atıcam o şarkıyı buraya hahahah
O derece mi hatırlamıyosun 🙄 kadın mı erkek mi söylüyor yeni mi eski mi hiç mi bilgi yok 🙄 hatırlarsan söyleme biz bulmaya çalışalım🤣

Selam canım, umarımtedavin başarılı geçiyordur . Ben de Yasemin Hanım'ı araçtırıyorum. Nasıl bir doktor. Kliniğinde muayen edip tedaviyi anlaşmalı olduğu yerlerde yapıyo sanırım. opu trasnfer vs.

Tüp bebek fiyatlatı nedir senin bilgin vardır

merhabalar yasemin hocadan ben çok memnunum ilgisinden enerjisinden kişiye göre tedavi uygulamasından.. işlemlerini acıbadem veya eurofertil de yapıyor duruma göre yoğunluğa göre onun dışında ise hep kendi kliniğinde muayeneler devam ediyor sık sık. işinde çok titiz bir doktor instagramda görünen şen şakraklık iş yerinde çok daha ciddiye dönüşüyor:) fiyat ise şuan aynı mı bilemiyorum ben 2020 de başladım tüp bebek 6.500 dü ama tabiki bununla sınırlı değil ilaçlar 4ten fazla tuttu benim ( benden dolayı olabilir dozlar fazlaydı) daha sonrasında embriyo dondurulacaksa onun ücreti ayrı.. dondurulmuş transfer olacaksa onun ücreti de ayrı oluyor.. yani ne fiyat söylesem yalan olur benim tedavim uzun ve yoğunn ilaçlı geçmek durumunda kaldı sizin çok daha uyguna gelebilir. benim ilk denememdi ama tavsiye ederim yasemin hocayı.. tüp bebek merkezlerinde bu kadar bireysel ilgileniliyor mu bilemiyorum.. yasemin hocayla birebir iletişim halinde ilerliyor her şey

Afafafga yine dünyayı kurtaracağız 🙈 ya ben de pandemide bir kere bile kuaföre bile gitmedim. Aynı ortamda yakın çalışıyor onlar da. Hijyen olur mu yeterince emin olamadım. Hamile kalırsam hep jilet galiba. Bacağa yetişmek de zor. Ben daha önce cesaret etmiştim, baya rahat oluyor. Yaşlanınca falan da en zoru o bence. Kimseye muhtaç olmamak adına yapmak isterim yani. Ağdanın acısına pek dayanamıyorum ya. Bir de gebelikte o bölgeyi uyardığı için ve enfeksiyon riski olduğu için çok önermiyorlar. Pandemide zaten kesin gitmem.

Ya iyi yapmışsın kız ben bu dönemde cesaret edemem. Bir de acısına dayanamıyorum ya. Lazer sonrası az kaldı baya, bir de ben ağdanın çekeceği kadar bile uzatamıyorum. Sıfır olcak baby face gibi 😬 o nedenle kafama taktım baya bunu.

Hahaha kız azcık mırıldan belki buluruz

Yaa evet ben çok önceden başlamıştım. Hamile kalırsam da yukarıda yazdığım nedenlerle ağdadan korkuyom. Eve gelmesi iyiymiş ama yine virüs riski var hem de ev ortamında yabancı biri her yere virüs saçabilir gibi geliyor bana 🤣

Ayy benim de aklımdan geçti biliyor musun. En yakınım o sonuçta ne yapayım yani. Yapabilirse isterim ondan. Ben yaparım dediydi daha önce 🙈
Benimkine sordum şimdi ben cırtt dıye cekerım aşkım dıyo gozum yemedi 😃😃😃😃

Kızlar ya gebelik durumunda tüy temizliği nasıl yapılacak ben çok takıyorum kafama bu durumu. Çok rahatsız oluyorum çünkü. Birkaç yıl önce lazere gitmiştim özel bölge için. Ama tam bitmedi yarım bıraktım. Şimdi de malum devam edemiyorum. Duşta jiletle hallediyorum ama o göbekle imkansız olur birkaç aydan sonra. Ne yapacağız, daha önce doğum yapan arkadaşlarım nasıl oluyor bu işler 😬 pandemi döneminde ağdaya falan da gitmem açıkçası.

R Random3 @ipek_annesi daha önce anne olan diğer kızlar ne öneriyorsunuz?
Tatlım valla mecburen hijyenik açıdan güvendiğin bi yere gidip paşa paşa ağda yaptıracaksın 😁 gebelikte en rahatı da o zaten. Lazer artık yaptıramazsın, jilet başına bela olur çünkü orayı geç bacaklarını bile görmüyorsun uzun süre ve sürekli jilet yapmak çok zor olur o vücutla. Ağdadan başka seçeneğin yok kuzum, en temizi 😉

Hazır konuyu açmışız hamileymişiz gibi dertlerimizi şaapıyoruzken benim saçlarım acayip azaldı ya hamilelik ve sonrasında daha da azalıyor. Kel kalmak istemiyorum :KK43: Saç dibime uyguladığım bir serum vardı ama gebelik için denemeye başlayınca onu da kullanamaz oldum. Eczane ürünü bir şey içeriğine çok güvenemiyorum klasik kozmetik şeysi değil yani

Valla benimki bayılıyor öyle şeylere ben yapayım ağdanı diyor 😁 yav gitttt.. Ağdadan gelirim ya, 1 saat elinde cımbız didik didik tarama yapar ruhum sıkılır. Saçlarımı tarar banyodan sonra, çok sever öyle şeyleri. O da böyle canım benim yaa gidip seviyim azcık bari 🥰😁

X