Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Galiba düzensiz yumurtladigimi düşünüyorlar. Sinav zamanı olursa ders çalışmam diye de düşünüyorum. Beynim engelliyor gebeliği sanırım. Öğretmenim çocuk gelişimi üzerine o kadar eğitim aldım ki çok heves ediyorum kendi cocugumu aldığım eğitimlere göre büyütmeyi boyamalar yapmayı. Hikaye okumayı. Anlamlı vakit geçirmeyi, belki atandigim okulda o da okur diye hayal ediyorum. İzmir'de hava kapalı benimde içim karardi
Olucak inşallah canım evet bugün hava kötü cidden 😒 yumurta takibi yaptırdın mı hiç 1 ay denesen yumurtlama hafta da gitsen? Ya da büyütücü hap ile destek alsan o şekilde denesen?

Olucak inşallah canım evet bugün hava kötü cidden 😒 yumurta takibi yaptırdın mı hiç 1 ay denesen yumurtlama hafta da gitsen? Ya da büyütücü hap ile destek alsan o şekilde denesen?
Yaptırmadım herşey güzel git dene dedi. Esin görünsün dedi eşimde de sıkıntı yok.

o zaman artık bekleyerek zaman kaybetmenize gerek yok canım, dün akşam ben de araştırdım biraz sperm sorunu olanlarda testesteron hormonu düşük oluyormuş o da isteksizliğe sebep oluyormuş. Ginsengli bir macun var deneyebilirsiniz, başka markaların da var bi araştır. Ginseng Ekstraktlı Karışım
Bu markayı duymuştum. Bakayım. Doktor da ginseng ve birkaç şey daha saydı. Bakalım ya önce bir görüşmeyi yapalım da

Amin çok sağ ol. Tüp bebekte şansımızın artması için de tedavinin olumlu sonuç vermesi bekleniyordu. Yani zaten doktoru bizi aslında direkt söylemese de tüp bebeğe hazırluyordu. Ben çok uzun süre hem Türkçe hem İngilizce kaynaklarda araştırdım bununla ilk yüzleştiğimizde. Mikroenjeksiyonda da sıkıntılı durumlar var çünkü istedikleri kadar büyüterek seçsinler dış görünüşüne bakarak seçiyorlar spermleri ve görüntüsünde sıkıntı olmayan spermler de sorunlu olabiliyormuş. Merkezlerin işi umut tacirliği. Benim bu tedaviden umudum çoktu. Şu an kendimi yüksek bir yerlere çıkarıp oradan aşağı başkası tarafından atılmış gibi hissediyorum. Tutunacağım bir dal kalmamış gibi
Kendini üzme canım , emin ol ki bunların hepsi bir imtihan .. yeter ki Rabbim ol desin olmayacak şey yoktur.. bı kendi doktoruna da gidip gosterin , bakalım o doktor ne diyecek.

Kuzu türkiyede ağrı kesiciyi bile vermezler telefondan. doktor illa ki muayene edip hormon testlerini i, eşinin testlerini ordaki lab da yaptırmanı ister tekrar. çünkü senin kritik bir durumun var çikolata kisti gibi. Konumu, büyüklüğü, yumurtaların durumu vs doktor hepsini görüp ona göre doz ayarlar. Hatta belki rahim filmini bile tekrar çekmek isteyebilirler. Veririz yaparız diyen yere de sakın güvenme para için yapar başka da bi işe yaramaz.

Hahahah kayınvalideme diyodum ki bak gördün mü oğlun üstüme gül koklamış sonra kızı bulup ona resmini atıyodum 😂🙄
Para icin yapicaklar zaten, baska carem yokki, burda para icinde yapmiyolar 😂

Ah canım hadi hayırlısı olsun artık. Bence çok iyi yapmışsın gerekenleri sorarak. Mesir macunu falan çok etkili diyorlar ginseng de enerji artırır ama kalp sorunu falan yok dimi? Bir konuşun görüşün odayla da bakalım yarın diğer yerle görüştükten sonra. En içinize inen yerle devam edersiniz canım. Doktor bence doğru söylemiş artık gerçekten normal yolla olması pek çok kişi için zor, değerler kötüye gidiyor yaşam şartlarımız stresimiz vs. Moral bozmadsn bilinçli olarak adım adım hareket edin canım. Neyse ki çok zaman kaybetmediniz. İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun 🙏🙏

Çok sağol canım valla çocuğumun göbek adını iloveme koyucam 🙈
Vaay biz demek başçavuşun eşeği olduk. Tamam uzay tamam. Ben anladım tamam

Macun falan işleri sonra ya şimdi önce merkez bulmamız lazım

Kendini üzme canım , emin ol ki bunların hepsi bir imtihan .. yeter ki Rabbim ol desin olmayacak şey yoktur.. bı kendi doktoruna da gidip gosterin , bakalım o doktor ne diyecek.
Ben özelde de devlette de kadın doğuma hem kendi sonuçlarım hem eşimin eski sonuçlarıyla gittim zaten. Bize doğal yolda düşük riski yüksek, tüpe yönelin dediler. Şu anda da değerler kötüye gittiği için zaman kaybetmenin bir anlamı yok. Ben ürologla hemfikirim

canım oyle ya da boyle o bebek gelecek biliyosun en kotu tup bebekle ama olacak. belkı bıraz bıtkısel takvıyelerle o da her yapması gerekene uyarsa gerek bıle kalmıcak bıraz sars silkelensın uzulsun gerekırse
Takviyeleri değerler düzelsin diye demedi ya. Fıtı fıtı yapamıyoruz diye sorduğumuz içindi o. Pregros Plus'a devam et dedi tüp için

Takviyeleri değerler düzelsin diye demedi ya. Fıtı fıtı yapamıyoruz diye sorduğumuz içindi o. Pregros Plus'a devam et dedi tüp için
belkde cıdden değerler düşük dıye ısteksız yanı o dedıgını kullansın bakalım kesınlıkle etki edecektır. daya keçiboynuzunuda

Vaay biz demek başçavuşun eşeği olduk. Tamam uzay tamam. Ben anladım tamam

Macun falan işleri sonra ya şimdi önce merkez bulmamız lazım
Afafafga ama bebeğim çocuk o zaman brezilyalı futbolcu gibi 4 isimli falan olur 🤣 valla eşim soruyor neye göre napıcaz falan, diyorum kızlar böyle söyledi ya bence onları dinleyelim 🤣

Evet cnaım siz bu ürologun önerdiği yerle de görüşün. Yarın bir eurofertille görüşün bakalım da ne diyecekler belki çok içinize sinecek. Ama her yerle de görüşmeyi bir iki yer belirleyin çok da kafanız karışmasın sonra. İnşallah su gibi geçsin gitsin süreciniz 🙏🙏🍀🍀

Sıkıntı yok. Sen iyi değerlendirdin. İçin raht olsun. Bu sabah da iyi olmuş. Çok da iyi çok da güzel olmuş
Sağol canım valla dün bir güzel sızmışız kaç gündür uykusuzduk yoğun çalışıyoruz 😬

Ya şu geri gelen spermler beni deli ediyor. Biliyorum tamam işte orada başka hücreler de var spermleri göremiyoruz onlar kendi halinde gidiyor falan ama ne bileyim sanki yine de böyle geri gelen miktarda da kim bilir kaç milyon sperm var henüz gidemedi onlar gibime geliyor.🙄

canım ben bu sayıdır hızdır geçtim ama morfolojinin kesin isteksizlikle bi alakası var.
evet belki hormonal bi dengesizliğin getirdiği sorunun sonucunda morfoloji bozuluyor. biz aslında morfolojiyi sebep sanıyoruz da morfoloji bence bişeyin sonucu.
aynı dertten muzdarip bütün arkadaşlarımızın eşlerinin aynı durumda olması tesadüf olamaz bence .
biz de suan northvital kullanıyrouz takviye pregros ile hemen hemen aynı.

Afafafga ama bebeğim çocuk o zaman brezilyalı futbolcu gibi 4 isimli falan olur 🤣 valla eşim soruyor neye göre napıcaz falan, diyorum kızlar böyle söyledi ya bence onları dinleyelim 🤣

Evet cnaım siz bu ürologun önerdiği yerle de görüşün. Yarın bir eurofertille görüşün bakalım da ne diyecekler belki çok içinize sinecek. Ama her yerle de görüşmeyi bir iki yer belirleyin çok da kafanız karışmasın sonra. İnşallah su gibi geçsin gitsin süreciniz 🙏🙏🍀🍀
Kızların beyanı esastır 🤪

Ya bırak bırak ben anladım. Bundan kelli kendi başınızın çaresine bakın. Ben yoğum :KK43:

Ürologun önerdiği merkezin lokasyonu bile çok şey anlatıyor ya. Kalamış'taki bir merkezin ekstraları da Kalamış gibi olur. Bizi aşar oralar

Ya bırak bırak ben anladım. Bundan kelli kendi başınızın çaresine bakın. Ben yoğum :KK43:

Ürologum önerdiği merkezin lokasyonu bile çok şey anlatıyor ya. Kalamış'taki bir merkezin ekstralarında Kalamış gibi olur. Bizi aşar oralar
Öyle deme kız. Senin taktikler olmazsa ne edeceğük🙈

Ya evet. Çok bilmiyorum İstanbul'u ama zaten her türlü her şeyiniz altından gibi. Belki doktorun yönlendirmesi ile gidince fiyatta falan yardımcı olunmaz mı? Bence bir de bu süreçte üç aşağı beş yukarı yine hepsi aynı miktara denk geliyor benim gördüğüm. Tabi küçük şehirde bilinmeyen bir yerde yapmıyorsan. O nedenle bence bu noktada fazla takılmayın bence çok fark olmaz içinize sinen yere gidin

Peki kızlar ,benim şuanki özel durumumu düşünmeden cevap verin lütfen,sanki yokmuş gibi

Bu normal mi? Erkekler kendi aralarinda yada kendi kendilerine bu gibi davranislar sergilemeleri anlayışla mı karşilanmali 🙄
Ben mi abartıyorum yani
Bu uzulecek bir durum degil mi ,benim kalbim kırıldı,yarın dogum gunu ,ne kadar hazirligimiz vardi sürprizlerim falan şuan hepsi çöp
Kuzum tabii ki üzücü.. Eminim bizim başımıza gelse hepimiz tepki veririz, kimsenin amaaan nolacak diyeceğini sanmıyorum. Ama anormal bi durum da değil çünkü ne yazık ki onların yaradılışı böyle. Hepsi bakıyordur, hepsi hoşlanır kadın vücudundan. Elinin altında görürler eşlerini. Nasıl olsa her gün gördüğü şey yani... İğrenç bi düşünce evet ama senin eşine özel bir durum değil. Böyle düşünürsen öfken diner belki biraz. Ne ekstrem durumlar var burada okuduğum, ağzımın açık kaldığı.. Bu onların yanında masum bile sayılır

X