Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım bana Fransa tüp bebekte çok uğraşmıyor gibi geldi, sen Türkiye de olumlu sonuç alırsın kesinlikle Türkiye de dene bence
Canim dun aklima bisey geldi olurmu bilmiyorum. Turk doktorlarina sorucam.
Benim burdani doktorumla gelecek hafta cuma gorusmem var. Kadinda ben ne istersem son kez yapicak gibi.
Anlasicam tup bebek merkezine sorucam, benim durumumda hangi ilaclari kullanmami isterdiniz diye. Burdaki doktora yazdiricam onlari, burda bi sonraki reglimde baslicam, ve takibi burda yapicam. Ayni anda butun sonuclari turkiyeye gondericem. Bir yumurta bile olsa Turkiyede ok diyolar. Ovitrelli vurulup hemen istanbula ucuyum diyorum. Toplamayi ve transferi orda oluyum.
Biraz zor olucak cunku covid testi falan lazim ama yapilabilir gibi geliyo.
Turkiyeden de mecburiymis gibi bi kagit isterim diyorum. Bakalim ne dicekler
Bana mantikli geldi, esim cok zor diyo

Peki kızlar ,benim şuanki özel durumumu düşünmeden cevap verin lütfen,sanki yokmuş gibi

Bu normal mi? Erkekler kendi aralarinda yada kendi kendilerine bu gibi davranislar sergilemeleri anlayışla mı karşilanmali 🙄
Ben mi abartıyorum yani
Bu uzulecek bir durum degil mi ,benim kalbim kırıldı,yarın dogum gunu ,ne kadar hazirligimiz vardi sürprizlerim falan şuan hepsi çöp
Canimm hic normal degil bize gore ama onlar bakiyo iste😡
Seni rahatlatmak icin soylemiyorum, cogu erkek bakiyor galiba biz gorsekte gormesekte
Ama alttan falan alma bence, yaptiginin kotu bisey oldugunu kabul etsin en azindan.
Ama sadece sen kendini uzme

Günaydın kızlar, benim ki rüya değil maalesef gerçek,bende dün gece çok ağladım😔
Eşimin instagram keşfetine baktım öylesine ,uygunsuz hesaplarla dolu hepsi rus ciplak ve erotik hesaplar ne oldugumu şaşırdim😏 şok oldum
Dün tartısma cikti ,cok normalmis ona göre ,öylesine bakmiş gecmis 😏 arkadaşi gostermişmiş
Ya benim kritik zamanlarim lekelenmem oldu sevinemeden daha kahroldum tekrar agrilarim artti gece gece ,midem bulanıyor 😪 tiksiniyorum
Kuzum sen haklısın saçma bir durum olmuş, belki tek seferlik öylesine bakmıştır erkekler kendi arasında yapıyor olabilir bilmiyorum ama normal değil tabiki. Affettirir kendini umarım yaptığı hoş değil özellikle böyle bir süreçte. Sen kendini yıpratmamaya bak, bebişini düşün öncelikle. 😔

Peki kızlar ,benim şuanki özel durumumu düşünmeden cevap verin lütfen,sanki yokmuş gibi

Bu normal mi? Erkekler kendi aralarinda yada kendi kendilerine bu gibi davranislar sergilemeleri anlayışla mı karşilanmali 🙄
Ben mi abartıyorum yani
Bu uzulecek bir durum degil mi ,benim kalbim kırıldı,yarın dogum gunu ,ne kadar hazirligimiz vardi sürprizlerim falan şuan hepsi çöp
Yılbaşı gecesi biz onun telefonunda bir şeye beraber bakarken erkek arkadaş grubundan video geldi. İki tane Victoria's Secret mankeni çırılçıplak, malum yerleri kırmızı kurdeleyle fiyonklanmış. Müzik eşliğinde dans ederek o fiyokları açıyorlar. Devamına katlanamadan kapattırdım. Arkadaşlarından tekrar mesaj geldi bu arada. "Seninki görmesin olum olay çıkar" diye.
İlkokul arkadaşım var erkek. Hala görüşüyoruz, ailem falan tanıyor yani. Biz iki ay arayla evlendik. Evlenmeden önce böyle konular yüzünden kaç kez tartışmıştım onunla. Erkek whatsapp grubuna karısı hiçbir şekilde bakamazmış. Orda dönen muhabbetleri karısı niye görsünmüş.
Bu arada yazdığın şeyi eşime de sordum. Bir arkadaşı var. Ondan bahsetti. O arkadaşı da buna o hesapların linklerini falan atarmış hep. Bu tıkaldığında onun keşfeti de hep onlarla dolarmış ama bunların akıl fikirleri hep bir. Parmaklıklar Ardında diye bir hapishane dizisi vardı yıllar önce. Aliye diye belalı bir karakter vardı. Bir bölümde demişti ki "Erkekler kendi aralarında bire ayrılır: Hepsi aynı". Hiç unutamıyorum bu cümleyi. Çok doğru bir tespit maalesef.
Biz ilk tanıştık. O hafta bir arkadaşı bunun evine gelmişti. Tatil planı yapıyoruz dedi bana. Zaten önceden ayarlamışlar da işte bilet mi kalacak yer mi ne ayarlıyorlarmış. Ben de daha çok yeni tanışıyoruz diye sormadım. Mayıs ayıydı. Güneye gidecekler oo deniz kum diye düşünüyorum. Tanıştığımızın 2. ya da 3. haftası Ukrayna'ya gitti o arkadaşıyla. O tatil o tatilmiş yani. 10 gün kaldılar ve benim kocam eve girdiği an nefes bile almadan bilgisayarını açar öyle bağımlı ama Ukrayna'ya gittiğinde bilgisayarını yanına almamıştı. Aklımı yedim tabii o dönene kadar ama daha sevgili bile değildik. O yüzden direkt hesap da soramıyordum. Özetleyemedim sori ama durumlar böyle

Benim burdani doktorumla gelecek hafta cuma gorusmem var. Kadinda ben ne istersem son kez yapicak gibi.
Anlasicam tup bebek merkezine sorucam, benim durumumda hangi ilaclari kullanmami isterdiniz diye. Burdaki doktora yazdiricam onlari, burda bi sonraki reglimde baslicam, ve takibi burda yapicam. Ayni anda butun sonuclari turkiyeye gondericem. Bir yumurta bile olsa Turkiyede ok diyolar. Ovitrelli vurulup hemen istanbula ucuyum diyorum. Toplamayi ve transferi orda oluyum.
minseo minseo 'ye bu konuda ben de katılıyorum. Belli sağlık alanlarında Türkiye'ye dışarıdan tedavi için gelen çok insan var. Bildiğin sağlık turizmi bir gelir kapısı oldu. Saç ekimini geçti. Diş, tüp bebek ve estetik başı çekiyor

Selam hatunlarrr 💚💚💚

Nasilsinizzz 😘😘
Günaydın canımm, iyiyiz sırtım çok ağrıyor benim bugün sen nasılsın?
Canım, mantıklı ama bu tarz ilaç isimlerini doktor seni muayne etmeden vermez bence 😕

Günaydın canımm, iyiyiz sırtım çok ağrıyor benim bugün sen nasılsın?

Canım, mantıklı ama bu tarz ilaç isimlerini doktor seni muayne etmeden vermez bence 😕
Esimde diyo doktorlar seni gormeden yapmaz gibi diye.
En kotu burdaki doktorumun dusundugu ilaclari kullanirim gene
Insallah kabul ederler ya

minseo minseo 'ye bu konuda ben de katılıyorum. Belli sağlık alanlarında Türkiye'ye dışarıdan tedavi için gelen çok insan var. Bildiğin sağlık turizmi bir gelir kapısı oldu. Saç ekimini geçti. Diş, tüp bebek ve estetik başı çekiyor
Bende buna guvenerek kabul ederler diye dusunuyodum. Burdan bi kadin yumurta dondurma islemini ispanyada yapmis. Butun takip olayi fransada olmus, sadece yumurta toplama olucagi zaman ispanyaya ucmus

günaydın canlarım :KK37:

rüyamda kocam kendine sevgili yapmış çok normal bişeymiş gibi kayınvalidemle onun kritiğini yapıyorduk :KK17:
Günaydın canım 😍 kıçın açıkta kalmış Jane Jetgil Jane Jetgil ün dediği gibi ,🤣🤣 ne kritiğini yapıyordınuz allaasen 🙈 güzel mi değil mi 🤔
kızlarımm güzel hatunlar anne olmayı sonuna kadar hakeden mücadeleci ana adaylarıı güüüünaayyydııınnnn :) çok mutluyum çok çok çok şükürler olsun kistim erimiş ve biz yumurta takibine başladık klomenlendim bende :) 5 gün içicem 17 sinde yine gidicem çatlatma olucaz inşallahhhh :KK68: :KK200: :21:
Ah canım günaydın ne güzel yazmışsın. Çok sevindim gözün aydın hadi bakalım klomen bu ay bebişine kavuştursun seni :) nasıl kullanıyorsun, dozu ve kullanım şekli? Hadi hyırlı olsun inşallah güzel sonuç alırsın🥰
Günaydın kızlarrrr minseo minseo toton açıkta kalmış kuzum 😃😃 12gun gecıkmenın acısını cıkarırcasına ağrılarla uyandım bende
Günaydın canım de olacak o kadar 12 gündür bu anı bekliyor 🙈
Günaydın kızlar. Ben de rüyamda kocamdan haber alamıyordum. Telefonunu bir kadının telefonuna yönlendirmiş. Arıyorum o kadın açıyor. Sonra kabuslar kabuslar.
Dün geceye göre daha iyiyim çok şükür. O da biraz daha iyi gibi. Doktora gidiyoruz sonuç göstermeye
Günaydın canım. O kadar strese sıkılmaya vücut tepki veriyor tabi. Çok korkunç kıyamam. Daha da iyi olacaksınız inşallah. Doktoru da yaz bize. Güzel şeyler söylesin 🙏🙏
Günaydın kızlar, benim ki rüya değil maalesef gerçek,bende dün gece çok ağladım😔
Eşimin instagram keşfetine baktım öylesine ,uygunsuz hesaplarla dolu hepsi rus ciplak ve erotik hesaplar ne oldugumu şaşırdim😏 şok oldum
Dün tartısma cikti ,cok normalmis ona göre ,öylesine bakmiş gecmis 😏 arkadaşi gostermişmiş
Ya benim kritik zamanlarim lekelenmem oldu sevinemeden daha kahroldum tekrar agrilarim artti gece gece ,midem bulanıyor 😪 tiksiniyorum
Ah canım günaydın nolur ağlama yıpratma üzme kendini bebişin ve kendin için sakın.. yani bir aldatma veya konuşma olsa başkasıyla ben kesinlikle otur üzül derim ama bu görüntüleri izlemeyi veya mastürbasyon yapmayı da çok sorun olarak görmüyorum ben. Ha ben de aynı şeyi yakalasam belki üzülür sinir olurdum ama belki uyarılmaya ihtiyacı olabilir bazıları için çok kolay olmuyor o moda girmek ve görsel şeylerden destek alabiliyorlar. Ha ama birisiyle bu şekilde konuşursa vs bu apayrı bir şey bence. Lütfen kendini bunun için yıpratma.
Negatif çıktı. 6 gün geçti Bati. Olsaydı çıkardı değil mi? Sanırım yine nur topu gibi kistim var o yüzden gecikti.
Bence düzenli adet görüyorsanız 6 gün sonra çıkardı. Dediğiniz gibi kist olabilir ya da bu ay yumurtlama olmamış olabilir
Ya ben şansa gordum bunu ,görmeyebilirdim de ,yaş olmuş 38 ,biz neyin derdindeyiz o 18 lik delikanli gibi neyin peşinde.tam üste cıktı ,hic alttan almadi kesinlikle ,normal onemli bisey yok dedi
Ya bizim iliskimizden bahsettim zaten biliyorsunuz,adam oldum olasi sekse duskun degil ,ilk gunden beri boyle ,zor bela geldik bu gunlere
Boyle mi seviyor acaba uzaktan uzaktan 🤮
Canım işte dediğim gibi hormonal olarak kendini ekstra uyarmaya ihtiyacı olabilir. O nedenle kullanmış olabilir. Böyle sorunca da tabi zor oluyor başka türlü ereksiyon olamıyorum falan ddmeye utandığı için de böyle üste çıkacak normal falan diye ..
Hay allahım yaa 😠 takma diyemiyorum ki takılmayacak bişey değil ama yıpratma kendini be kuzum niye ihtiyaç duyuyorlarsa yapıyorlar işte. Bi de utanmak yerine üste çıkmaları... Tam dayaklık bunlar
Evet insan ister istemez üzülür ama aldatmak gibi değil bence öyle ihtiyaç duyuyor olabilir belki başka türlü ilişkiye bile giremeyecek 🙄
Selam hatunlarrr 💚💚💚

Nasilsinizzz 😘😘
Selam canım valla yuvarlanıp gidiyoruz işte sende ne var ne yok bebiş nasıl?

Ben mi abartıyorum yani
Ben yukarda uzun uzun yazdım görüşümü canım. Ha bekar bazı erkekler böyle güzel kız hesaplarını gönderip duruyorlar baksınlar diye çok ilginç gelitor bana bu da. Ama çok var böyle. Kırılmakta haklısın ama bence kalkıp karı kız muhabbeti yapmıyorsa başka erkeklerle, sadece kendini uyarmak için uzaktan böyle şeyler izleyip takip edebilir diye düşünüyorum
Canım bana da çok mantıklı geldi. Bence onlar prosedür için yönlendirirler seni çünkü @terelellidenhalliceyim in dediği gibi yurtdışından resmen sağlık turizmi var bu konuda çok yoğun. Oradaki ameliyatla elde edilen spermi bile getirebiliyorlae. Ama onların görüşünü de al yine bence. Belki yumurta gelişimini iyi takip edemeyecekse Fransa belki yine alacağın yumurta sayısı yanıtı değişebilir. Bence tüp bebek merkeziyle konul dediğin gibi onlar ülkeler arası çok yaptıkları için biliyorlardı yönlendirirler
Aynen bu konuda gerçekten çok iyiyiz. İnşallah iş o noktaya gelmez ama gelirse hepimiz bence emin elleede olacağız

Esimde diyo doktorlar seni gormeden yapmaz gibi diye.
En kotu burdaki doktorumun dusundugu ilaclari kullanirim gene
Insallah kabul ederler ya
Bende buna guvenerek kabul ederler diye dusunuyodum. Burdan bi kadin yumurta dondurma islemini ispanyada yapmis. Butun takip olayi fransada olmus, sadece yumurta toplama olucagi zaman ispanyaya ucmus
Kuzu türkiyede ağrı kesiciyi bile vermezler telefondan. doktor illa ki muayene edip hormon testlerini i, eşinin testlerini ordaki lab da yaptırmanı ister tekrar. çünkü senin kritik bir durumun var çikolata kisti gibi. Konumu, büyüklüğü, yumurtaların durumu vs doktor hepsini görüp ona göre doz ayarlar. Hatta belki rahim filmini bile tekrar çekmek isteyebilirler. Veririz yaparız diyen yere de sakın güvenme para için yapar başka da bi işe yaramaz.
Günaydın canım 😍 kıçın açıkta kalmış Jane Jetgil Jane Jetgil Jane Jetgil Jane Jetgil ün dediği gibi ,🤣🤣 ne kritiğini yapıyordınuz allaasen 🙈 güzel mi değil mi
Hahahah kayınvalideme diyodum ki bak gördün mü oğlun üstüme gül koklamış sonra kızı bulup ona resmini atıyodum 😂🙄

kızlarımm güzel hatunlar anne olmayı sonuna kadar hakeden mücadeleci ana adaylarıı güüüünaayyydııınnnn :) çok mutluyum çok çok çok şükürler olsun kistim erimiş ve biz yumurta takibine başladık klomenlendim bende :) 5 gün içicem 17 sinde yine gidicem çatlatma olucaz inşallahhhh :KK68: :KK200: :21:
canımm ne güzel haber hep aklımdaydın sen de oh oh mis gibi hadi bakalım. 🤲🏻

ahhh bizim kaç gündür bu kocalardan çektiğimiz ne ola ki ya kızılcık sopasıyla kovalamak lazım bunları cidden . ay biz ne duygusal seyler düşünüp yörümgemizi evlat huzur falan çevirirken adamların hali.
aman salla kuzum ya cidden salla.

Ben mi abartıyorum yani
Canım sen hamile misin? ben baya sayfa kaçırıyorum bu aralar okuyamıyorum fazla. Konuyla ilgili şunu söyleyeyim eşimin bi araba markası WhatsApp grubu vardı evli bekar aynı marka arabası olanlar toplaşıp arada çay çorba içiyorlar. Bigün denk geldi gruba bakayım dedim birisi twerk videosu atmış. Bu ne dedim hergün böyle şeyler mi konuşuluyor bu grupta sinirlendim çıktı gruptan zaten ev almak için o arabayı da sattık iyi oldu.

minseo minseo cim biz değerlendiremedik dünü ya 😬 doktor pazartesi çarşamba cuma demişti. Pazartesi salı değerlendirdik o da sizin önerinizle iyi ki olmuş baksana Çarşamba da kaçacakmış 😢 sence çarşambayı kurtarır mı ? Fazla zaman geçmesin diye de bu sabahı da değerlendirdik iyice karıştı bizim tablo

Valla ben de eşime sordum bu arada erkek gruplarında böyle şeyler dönüyor mu diye. Bizimkilerin bir grubu var zaten orada konuştuklarını az çok biliyorum. Hiç dönmedi şimdiye kadar dedi genelde siyaset futbol vs tartışıyorlar. Ama Instagram ile ilgili de şunu dedi mantıklı geldi. Acaba böyle çok takipçili hesapları daha çok erkeklerin karşısına çıkarıyor falan olabilirler mi algoritması öyle ayarlanmıştır ne bileyim dikiş nakış çıkmaz bence de erkeklerin karşısına. Bilemedim ipek_annesi ipek_annesi 🤷

minseo minseo cim biz değerlendiremedik dünü ya 😬 doktor pazartesi çarşamba cuma demişti. Pazartesi salı değerlendirdik o da sizin önerinizle iyi ki olmuş baksana Çarşamba da kaçacakmış 😢 sence çarşambayı kurtarır mı ? Fazla zaman geçmesin diye de bu sabahı da değerlendirdik iyice karıştı bizim tablo
kurtarır canım dün ara vermeniz iyi olmuş zaten 2 dolu 1 boş en önemli 2 günü değerlendirdin artık gerisi allahın takdiri :dua:

X