Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Anlıyorum tabi anlamazmıyım 😕 hiç kolay şeyler yaşamadık/yaşamıyoruz. sadece tek diyeceğim Yarın ola hayrola kuzum, önce bi doktor da yorumlasın da. Ona göre bi planlama yaparsınız. Tıpta herşeyin çaresi var artık. Biraz kendinize gelin bak gör herşey çok güzel olacak ❤️
Zaten önümüzü görecek kafada değiliz şu an. Bir karar alsak da sağlıklı bir karar olmayacak. Doktor baksın sonrasını sonra düşünürüm. Bu kadar düşündüm de ne geçti elime sanki

ileri hareket 45, ml'de sayı 10 milyondu.
ileri hareket 26, ml'de sayı 5.3 milyon olmuş
Canım çok şükür sperm var , inşallah tıpta ilerledi.sonucta tüp bebekte secenekler arasinda ne guzel bir yola girdiniz ,senin esine destek olman lazım.tedaviye karşi da çıkabilirdi.ameliyatla sperm cikariyorlar da tup bebek yapiyorlar ,insallah sizin daha kolay olucak yeterki destek olun birbirinize.hersey guzel olucak inşallah 🤲
Bende hepimize dua ettim ,kabul olanlardan olsun ❤

Amin çok sağ ol. Tüp bebekte şansımızın artması için de tedavinin olumlu sonuç vermesi bekleniyordu. Yani zaten doktoru bizi aslında direkt söylemese de tüp bebeğe hazırluyordu. Ben çok uzun süre hem Türkçe hem İngilizce kaynaklarda araştırdım bununla ilk yüzleştiğimizde. Mikroenjeksiyonda da sıkıntılı durumlar var çünkü istedikleri kadar büyüterek seçsinler dış görünüşüne bakarak seçiyorlar spermleri ve görüntüsünde sıkıntı olmayan spermler de sorunlu olabiliyormuş. Merkezlerin işi umut tacirliği. Benim bu tedaviden umudum çoktu. Şu an kendimi yüksek bir yerlere çıkarıp oradan aşağı başkası tarafından atılmış gibi hissediyorum. Tutunacağım bir dal kalmamış gibi
Canimm benimm seni cok iyi anliyorum. Kac kere orayz ciktim ciktim geri dustum...
Yeniden umutlar dogacak merak etme, umut hep var
Varikosel falan vardir belki ameliyatla duzeliyo bakalim urolog ne dicek

Spermiogram sonucu geldi. Şu an barut gibi. Yarın Bursa'ya gitmiyormuşuz. Doktora gidecekmişi. Sperm sayı ve hareketliliği azalmış. Morfoloji yine %1. Direkt midem bulanmaya başladı. Ben fazlasıyla umutluydum iyileşme olacağına dair. Aynı bile kalmamış, resmen kötüye gitmiş. İnanılmaz moralim bozuldu
Canim benim üzülme nolur olacaksa bir sperm yeter tabi ve açık konuşmak gerekirse bu ay sonu bizim de test vermemiz lazım çok korkuyorum esimin morfoliji sınırda ne iyi ne kötüydü. Ama baş anomalisi tami tamına %98 di 🥲 bu da yumurtayı delemiyo demek inan ben de de var o korku bizim de vermemiz lazım yeniden test
ilki eurofertil'di, bu biruni. kriterler ve referans değerleri aynı ya. tek fark eurofertil'de semen hazırlama kısmında da yani yıkama sonrası, aşılama yapılacak olsa mesela, oluşan sonuç da yazıyor. biruni'de bu yok. biruni'deki ekstra bilgi de anomali ayrıntısı ki zaten olabilecek en kötü senaryo sanırım. %66 baş anomalisi çıkmış yani dna'yı taşıyan ve yumurtayı delebilmesi için gereken maddeyi taşıyan kısımda sıkıntı. ne diyeceğimi bilemiyorum

Allah herkesin dualarını kabul etsin. Desteğiniz için de teşekkür ediyorum. Atladığım, göremediğim, cevap veremediğim olduysa kusura bakmasın. Böyle kalmam, toparlanırım yine, biliyorum. Sadece hala inanamıyorum. Gerçek değil gibi geliyor. Biz de birlikte dua ettik, biraz daha hafiflemiş hissediyorum. Sizin için de kullanıcı adlarınızla dua ettim. İnşallah hamile olanlar sağlıkla tamamlar süreci, hamile kalmak isteyenler de tez vakitte hayırla ve sağlıkla mucizesine kavuşur. Allah layığıyla anne babalık yapabilmeyi ve hayırlı evlatlar yetiştirebilmeyi nasip etsin

Allahım senden gelecek bir müjdeyle bize baharları yaşat 🤲
Anne olmak için çabalayan tüm kadınlara bu duyguyu yaşamayı nasip eyle 🤲
Sağlık sorunları ile uğraşanları şifalandır,
Yavrusunu taşıyanlara güç kuvvet ver 🤲 Bizleri evlat hasreti ile sınama yarabbim.
Kalbi darda olanlara ferahlık ver bizlere sabretme gücü ver 🤲

Canim benim üzülme nolur olacaksa bir sperm yeter tabi ve açık konuşmak gerekirse bu ay sonu bizim de test vermemiz lazım çok korkuyorum esimin morfoliji sınırda ne iyi ne kötüydü. Ama baş anomalisi tami tamına %98 di 🥲 bu da yumurtayı delemiyo demek inan ben de de var o korku bizim de vermemiz lazım yeniden test
Buraya sırf bu yüzden yazmak istemedim. Sakın korkma canım. Biz istisnayız gibi düşün. Sizin sonuçlarınız inşallah çok güzel gelir. Kötüyü çağırma hiç. İçini karartma. Mübarek gece bak açtık elimizi yine dua ediyoruz. Koşullar aynı anda denk geldi mi olmayacak şey yok. İnşallah eşinin değerleri düzelmiştir. Her şey yoluna girer. Aşk bebeği olur bebeğiniz doğal yoldan 🤲🏻

Yavrusunu taşıyanlara güç kuvvet ver 🤲 Bizleri evlat hasreti ile sınama yarabbim.
Amin canım 🙏🙏

Ne güzel dua bu böyle canım.. Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Buradaki herkes bir diğerine çok içten dua ediyor buna inanıyorum. Kimin duasının kime yarayacağı belli olmaz. İnşallah güzel günler göreceğiz hepimiz..

Ben reglim bu gece kuran okuyamiyorum. Ama duama sizleride katicam kuzular. Allah hepimize hayirli saglikli evlarlar nasip eylesin insallah 🤲
Sen ne zaman regl oldun ki canım kaçırmışım. Sanki daha yeni çatlatma iğnesi vurdun diye kalmış aklımda. Hayırlısı olsun. Allah razı olsun bizim de dualarımızdasın.

ben artık çok yoruldum. beş ay gibi kısa bir süre ama o kadar çok geldi ki bana bu yük. artık taşıyamıyorum
Canım çoğu kişinin de dediği gibi sperm var yumurta da var inşallah geç de olsa kavuşursun yavruna, moralin bozulmus ne desek boş gelecek anlayabiliyorum. Bir doktor görsün bakalım ondan sonra bakarsınız nasıl olacağına kendini üzme lütfen. Evet bazen çaresiz hissediyoruz ama her gecenin bir sabahı var 🤲

Sen ne zaman regl oldun ki canım kaçırmışım. Sanki daha yeni çatlatma iğnesi vurdun diye kalmış aklımda. Hayırlısı olsun. Allah razı olsun bizim de dualarımızdasın.
Iki hafta oldu vurulali canimm. Hatta bugun kan tahlili yaptim. Fsh lh dusmus baya cok sevindim. Amh sonradan geldi oda dusmus. Gelde anla, sevincim geri kursagimda kaldi

X