Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sen de kapitalizmin bir neferisin uzay ahshsjsj Adama saydırdım saydırdım kesin yarın arar randevu alırım ön görüşme için ahshsjbssn

Kahveyi şöyle düşün. Hamile kalınca zaten mecbur bırakacaksın. Sonra bırakmak zorunda kalınca daha zor olacak. Şimdiden suya falan alıştır kendini.

İçerik yazısı uyduruk şeyler ya. Bir siteyle anlaşmalı parçabaşı iş gibi içerik üretimi yapıyorum seçmece. Tanıtım yazıları e-ticaret sitelerine. Hem biraz kafam oyalanıyor hem de zerre kadar değmese de elime kuruşla biraz para geçiyor. Akmasa da damlar diye kendimi kandırıyorum.

Senin holter boşluğu sandığın şeyi nasıl değerlendirdiğini ve üstüne döndürdüğünüz muhabbeti geri gidip okudum. Kahkaha atarken ben niye sigara içen insan gibi hırıldadım ya diye anksiyetem bile devreye girdi öyle güldüm. Bu günü değerlendirmiş olmanızın bana verdiği rahatlıkla bu gece rahat uyuyabilirdim ama uyuyamam çünkü sabah spermiogram var. Kocam şeyine takmadığı için Allah tarafından onun kaygılarını da ben taşıyorum

Inanir misin tamam bu ay uc klomen kullanmayı deneyecek doktor ama ben şimdiden strese girdim yine boşa ilac almaktan korkuyorum gerim gerim gerildim daha regl gelmeden offf
Benimki pamuk pamuk. O kadar inanıyor ki hsg sonrası düzenli değerlendireceğimize. Yerim. Keşke video kaydını alsam da sinirlenip yataktan gittiği anda izletebilsem. Neyse inşallah öyle şeyler olmaz ve güzel güzel değerlendiririz. Biz olumsuzu çağırmayalım. Bakarsın bu ay kafalarına saksı falan düşmüş etkisi yaşarlar. Bir değişiverirler. Her şey yolunda gider

Kızlar doğum haritası yorumlarınız üzerine 2 saattir gömüldüm haritayı anlamaya çalışıyorum başım ağrıdı ne zor şey ya. Bende 2 tane 5.ev var bir türlü anlamadım. Çok gıcık oldum

Neresi? Bana ICSI de aynı fiyat dedi 9000 ama dondurma 7 mi neydi
Pendik Medicalpark canım, mikroenjeksiyon 4500 demişti, yani sperm için birkaç işlem saydı en yükseği buydu zaten.
Embriyoları 5 yıla kadar donduruyoruz dedi ama o ek ücret mi diye sormak hiç aklıma gelmemişti benim

Kızlar hiç doğum haritanıza baktırdınız mı bebek için ben çok baktırmak istiyorum gözüküyormuş haritada ama ne kadar inanmalıyız bilmiyorum sgshhsj
Çok şükür benim anam doğum saatimi hatırlamıyor. Her seferinde sallıyor. Yükselenimi bile bilmiyorum. Kafa raad
gitti valla düğündeki takılar :)))) Bu ne ya....
Bizde takı da yok. Ev alacağız diye hepsini bozdurduk. Üstüne borç aldık babamdan. Yeni bitmişti borç da. 14 ayar para etmeyen bir setim bir de 14 ayar aksesuar tipli bileziğim var. Tüp bebeğin t'sini yaptıramayız o parayla :/
Film uğurlu gelmiş sana bence :)))
Uğur değil ya muhtemelen dedikleri gibi o sıvının embriyonun tutunmasını kolaylaştırıcı bir etkisi var. Daha önce de bununla ilgili yazılar okumuştum. Darısı başımıza
Tüm kaygıların boşa çıksın, emeklerin sonuç versin, bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah

O ne ya başta dediğin tutara ek mi 4500 ICSI için? Yuh anasını delirmiş bunlar. Kendi tüpümü evde yaparım ben ya böyle iş mi olur

O ne ya başta dediğin tutara ek mi 4500 ICSI için? Yuh anasını delirmiş bunlar. Kendi tüpümü evde yaparım ben ya böyle iş mi olur
9500 tedavi ücreti, sperm içinde 3 tane işlem saydı bunların gerekip gerekmediğine bakıyoruz sizle karar veriyoruz dedi, 1500-4500 arasında bu işlemlerin fiyatıda. Mikroenjeksiyon 4500 işte. Diğerlerini ben unuttum malesef

Ya ICSI 4500 ise başta aldığı 9500 ne. İndi bindi fiyatı mı? Vallahi delirmişler bunlar neye para alacaklarını şaşırmışlar. Bugün hangi merkezinkiydi hatırlamıyorum birini okurken şey gördüm, çözdürme fiyatı yazmış. Dondurmaya alıyon çözdürmeye de ayrı mı alıyorsun. Oldu olacak ayak bastı parası da al merkeze girince. Nerden nasıl öpeceklerini şaşırmışlar

Kahvenin yararlı olduğu her yazıya tutunuyorum
Kahve içmeden asla ayılamıyorum ya, özellikle haftaiçi başlayamam işe içmezsem eğer. 1 fincan filtre kahveden bir şey olmaz bence ya, anca buraya kadar azalttım. Hamile kalırsam içmem tabi ama şimdilik devam

Asfafaf kız valla öyleyim, kötüleyip kötüleyip alırım ben de kesin hatta tabi tabi paylaşın beni de her yerde falan derim

Çok kısıtlanmış hissediyorum beybi ya. İlk 2 3 ay hiç içmedim aşırı dikkat ettim. Öyle zorlanmadım da o kafada olunca. Ama çalışma performansım ciddi düştü. Bir de kalp sağlığı için de bir fincan kahve faydalı (şu an holterle ritmimi ölçtrüyor olmamı göz ardı edersek). Yine bırakçam yani ama en azından bebiş gelene kadar şu akademik işleri kolaylıyayım. Yeşil çay su falan gibi şeyler de çok içiyorum sürekli wcdeyim hatta o nedenle ama kahvenin yerine kıyamıyorum cidden. O ketlenmişlik de sinirlendiriyor beni sonra. Kafeinsiz odunlara belki geçerim ama. O da aynı etkiyi yaratmayacak ama belki öyle öyle bırakırım

İş güzelmiş kız. Nasıl duyurdun kendini nasıl buldun bu işi bana anlat detayları bir ara kardeşim de böyle şeylere merak sardı. Ben adının bu olduğunu bilemedim. Güzeldir bence iç kuruş beş kuruş fark etmez ki. İnsana bir şeyler yapmak her türlü iyi gelir. Eline sağlık valla.

Hahahah kız bi daha daha sakin güldürelim biz seni ya ben bi de çok kuralcıyım, doktorun öğretmenin vs dediğinden şaşmam. Şimdi doktordan gizli şaaptım ya gidip mesaj atasım var doktor bey ııı şey beni kk kadınları gaza getirdi de biz şaaptık ama ilişki günü değildi haberiniz olsun gidip kendi kendimi ispiklerim ben.

Kız stres olma, spermi o şaapacak güzel uyusun uykusunu alsın sabah erken saatte gidin verin. Sen de stresini çok çaktırma. Onların değerler hemen ondan bile etkileniyor. Erkek için o psikoloji d baya kötü ya. Ben bozuğum demiş ya üzüldüm. Stres olmasın inşallah da daha iyi çıkar sonuçları. Kötü çıkarsa da çemkirme adama. Benimki bana senin kistin var ondan olmuyor dese üç gün ağlarım valla.
Yaa ben de anlamıyorum azcık okudum kavrayamayınca muhabbete dahil bile olamadım

İşte oda genel tedavi falan, haklısın her şeye alıyorlar bahçecinin dosyayı görünce de şok oldum her kalem ayrı ücret. Sen hangi hastaneden aldın fiyat, her şey dahil 9 bin mi?

Hahaha ben de kahveden sorumlu devlet bakanımız @terelellidenhalliceyim maşallah bağımlılıkla mücadele kurulu gibi çalışıyor beni ikna etmeye çalışıyor

İş sıkıntı ya. Yemek içmek aramam ama kahvesiz olmuyor valla. Uzunnsaatler çalışmam bazen sabahlamak da gerekiyor. Ee napıcam öyle

Bir fincana kadar azalttıysan çok iyi. Benim bir fincanım bir küçğk çorba tenceresi kadar şaka bir yana benim doktorum hamile kalmaya çalışırken izin verdi bir fincana. Sıkıntı olmaz şimdilik o kadar bence hala şşşş @terelellidenhalliceyim duymasın

Ben de öyle yaparım kesin.

Kahve beni de çok zorladı. Sahile yürüyüşe gidince milletin elinde görünce içim gidiyor. Bazen mutfakta iş yaparken kahve kavanozuna gidiyor gözüm. Açmadığım halde burnuma kokusu geliyor falan. Alışıyorsun ama napıcan. Analık işte. Ben doğurmadan ana oldum ya la

Ay ben ona kıyamam. Hiç öyle şeyler söylemem. Aksine bugün onu çok motive edecek bir konuşma yaptım. Yanına kabul ederlerse ben de geleyim bile dedim. Stres olma, o anda güzel şeyleri düşün falan dedim.

Doktoruna deme öyle şeyler. Delirdin iyice. Napacak sanki zamanı geri mi alacak. Olan oldu. Çok da iyi çok da güzel oldu. Bütün zamanları değerlendirin çatır çatır. Holteri de yemişim gerekirse bir daha taktırırsın.

Fincan dedim değil mi, öhöm küçük bir termos olarak değiştirelim onu. Evden çalıştığım için böyle aslında, fabrikaya giderken daha çok içiyordum. Yeşil çay falanda içiyorum ama o öyle bir etki yapmıyor. Sabah uyandığımda ilk işim filtre kahve demlemek oldu.
Dediğin gibi bir fincandan bir şey olmaz Daha az demlemeye çalışıyorum git gide bende.

İşte oda genel tedavi falan, haklısın her şeye alıyorlar bahçecinin dosyayı görünce de şok oldum her kalem ayrı ücret. Sen hangi hastaneden aldın fiyat, her şey dahil 9 bin mi?
Eurofertil 9000. Medistate Kavacık 9500 dedi. Muayeneler ve ilaçlar hariç. Medistate'te sadece iki tahlil dahil dedi hangileri unuttum. Eurofertil'de de tüm tahliller dahil mi emin değilim ama yumurta toplama, sperm örneği alma ve transfer 9000. IVF ve ICSI aynı fiyat mı diye özellikle sordum aynı dedi. Medistate'e sormayı unuttum ICSI fiyat farkı var mı diye :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Eurofertil uygunmuş aslında tüp bebek merkezi birde bir bakayım. Benimkinde tahlil muayene ilaçlarda dahil değil tabi. Ama doktorum çok içime sindi nedense bilmiyorum tüpe gelirse iş oraya devam ederim muhtemelen.
Keşke şu hsg sonrası hop olup bitse de gerek kalmasa.

Olmuşsun kız sen maşallah bu önce arabayı alıp sonra ehliyet almaya benziyor. Bu kız anne oldu, bebişini verin

Kesinlikle destek olman çok iyi canım. İnşallah iyi geçer ve aranızdaki o iletişim sorunu da çözülür. Bir an önce sonuç alırsınız da en büyük tartışmanız bu çocuk kime daha çok benziyor konusunda olur

Deliyim demiştim dimi söylemem şimdilik. Bebiş Olursa söylerim ama. Yalan veya eksik bilgi verince kafamı meşgul ediyor o sekme hep açık kalıyor orda bende

Medistate'in embriyologuyla uzun uzun telefonda görüştüm. O kadına bayağı güvendim aslında ama bize uzak kalıyor. Eve yakın bir merkez olsun istiyorum. Bir de medistate genel olarak pahalı bir hastane. Tahliller vs çok tutacak orada yaptırırsam

Hahaha aynıyız valla. Muhtemelen ondan oluyor. Biz de makineyi evden çalışma sürecinde kullanmaya başladık. Şu an en çok tükettiğimiz şey valla. Yavaş havaş azaltarak hallederiz bence o işi. Yeter ki pozitifi görelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…