Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Olmuşsun kız sen maşallah 🙈 bu önce arabayı alıp sonra ehliyet almaya benziyor. Bu kız anne oldu, bebişini verin 😍

Kesinlikle destek olman çok iyi canım. İnşallah iyi geçer ve aranızdaki o iletişim sorunu da çözülür. Bir an önce sonuç alırsınız da en büyük tartışmanız bu çocuk kime daha çok benziyor konusunda olur 🥰

Deliyim demiştim dimi 🤣 söylemem şimdilik. Bebiş Olursa söylerim ama. Yalan veya eksik bilgi verince kafamı meşgul ediyor o sekme hep açık kalıyor orda bende 🙈
Ay ne güzel dua ettin yerim. Amin inşallah sağlıkla olsun hepimizin her şeysi.

Tamam bebek olunca itirafçı olursun. O bug bende de var. İlla bir noktada açıklamam gerekiyor tüm gerçekleri 🤣

Hahaha aynıyız valla. Muhtemelen ondan oluyor. Biz de makineyi evden çalışma sürecinde kullanmaya başladık. Şu an en çok tükettiğimiz şey valla. Yavaş havaş azaltarak hallederiz bence o işi. Yeter ki pozitifi görelim 🥰💫
Ever kesinlikle bir pozitif çizgisine bakıyor her şey 😍

Medistate'in embriyologuyla uzun uzun telefonda görüştüm. O kadına bayağı güvendim aslında ama bize uzak kalıyor. Eve yakın bir merkez olsun istiyorum. Bir de medistate genel olarak pahalı bir hastane. Tahliller vs çok tutacak orada yaptırırsam
Evet yakınlıkta önemli, hep bu hastaneye koşuyorum hastalandığımda, bir de bana yakın sayılır ondan ilk buraya gitmiştim. Güvende önemli aynı zamanda.
İnşallah hayırlısı neresiyse oraya yönlensin bir şekilde ayaklarımız.

Merhaba,
Öncelikle anne olma yolunda verdiğiniz emekler için sizleri kutluyorum. İnanıyorum ki insan inandığı her şeye sahip olabilir. Ancak yaşadığınız süreç bazen inancınızı da kırabiliyor. Bu nedenle böyle zorlu süreçlerde destek almak iyi olabilir. Ben yedi yıldır tüp bebek alanında kadınları ve çiftleri psikolojik olarak rahatlatmak için çalışıyorum. Birlikte çalıştığım kadınların bu destekten çok fayda sağladığını görüyorum. Hem sizlere destek sağlamak hem de bu süreçte sizi nelerin iyi hissettireceğini öğrenmek isterim. Destek programı hakkında bireysel de konuşabiliriz. İhtiyacınız olan destek, bilgi ya da herhangi birşey olabilir, burdan paylaşırsanız birlikte sizler için güzel şeyler oluşturabiliriz.

Çok şükür benim anam doğum saatimi hatırlamıyor. Her seferinde sallıyor. Yükselenimi bile bilmiyorum. Kafa raad 😎

Bizde takı da yok. Ev alacağız diye hepsini bozdurduk. Üstüne borç aldık babamdan. Yeni bitmişti borç da. 14 ayar para etmeyen bir setim bir de 14 ayar aksesuar tipli bileziğim var. Tüp bebeğin t'sini yaptıramayız o parayla :/

Uğur değil ya muhtemelen dedikleri gibi o sıvının embriyonun tutunmasını kolaylaştırıcı bir etkisi var. Daha önce de bununla ilgili yazılar okumuştum. Darısı başımıza

Tüm kaygıların boşa çıksın, emeklerin sonuç versin, bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah 🤲🏻

hahahhaja ben bi ara ciddi ciddi kafayı bozmuştum ama çözemedim şu harita işlerini shsjhdjs bide kovalar hep astrolog olur diyolar... has kovayım ilgim var ama beceremedim. Eğitim şart! Ahjshsj

Saka gibi ya adami ikna etmeye çalışıyorum bize erkekleri hep hazır nazır anlattılar ama biz resmen iki katı stres oluyoruz bebis olmuyor olur mu böyle strese ben her yumurtlama dönemi iki kati stres oluyorum adamı nasıl ikna ederim diye ama böyle de iste vücudum rahat olmuyor off offf valla zor ama emin ol bi sure sonra sen de bikacaksin
Damizlik olduklarini unutuyolar 🤨

Hahaha ben de 🙈 kahveden sorumlu devlet bakanımız @terelellidenhalliceyim maşallah bağımlılıkla mücadele kurulu gibi çalışıyor beni ikna etmeye çalışıyor 🤣

İş sıkıntı ya. Yemek içmek aramam ama kahvesiz olmuyor valla. Uzunnsaatler çalışmam bazen sabahlamak da gerekiyor. Ee napıcam öyle🙄

Bir fincana kadar azalttıysan çok iyi. Benim bir fincanım bir küçğk çorba tenceresi kadar 🤣 şaka bir yana benim doktorum hamile kalmaya çalışırken izin verdi bir fincana. Sıkıntı olmaz şimdilik o kadar bence hala şşşş @terelellidenhalliceyim duymasın 🤫🤫
Kizlar ben daha uc gune kadar gunde 3 fincan iciyordum filtre turk karisik ,yani kahve tiryakisiyim diyebilirim.oyle sutlu falanda degil sek ve sert 🙈🙈 sadece bir kac gundur bire düşürdüm o kadar, yani bu kadar kasmaya gerek var mı bilemedim,ben mi yanlıs dusunuyorum 🙄gunde bir tane den birsey olmaz bana kalırsa ,oncesinde zaten sınırım yoktu 😆😆

:kahve:

Eklentiler

• Screenshot_20210310-070903_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210310-070903_Samsung Internet.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 30
Kizlar ben daha uc gune kadar gunde 3 fincan iciyordum filtre turk karisik ,yani kahve tiryakisiyim diyebilirim.oyle sutlu falanda degil sek ve sert 🙈🙈 sadece bir kac gundur bire düşürdüm o kadar, yani bu kadar kasmaya gerek var mı bilemedim,ben mi yanlıs dusunuyorum 🙄gunde bir tane den birsey olmaz bana kalırsa ,oncesinde zaten sınırım yoktu 😆😆

Günaydın canım 🥰 ben de tek içtikten sonra sıkıntı olmayacağını düşünüyorum fazlası zarar 🥰 hatta azı faydalı bile gibi geliyor ama tabi terelelli ile ayrılıyoruz bu konuda 🙈

Günaydın canım 🥰 ben de tek içtikten sonra sıkıntı olmayacağını düşünüyorum fazlası zarar 🥰 hatta azı faydalı bile gibi geliyor ama tabi terelelli ile ayrılıyoruz bu konuda 🙈
Günaydin 🥰 Günde tek turk kahvesi (kaldı ki ben hep duble icerdim) yada kücük kupa filtre kahve ,o sekilde devam ediyorum ben şuan.oncesinde de kisitlama yapmadim dedigim gibi oyle olsa benim 27 aydir bu eziyeti kendime yapiyor olurdum 🤭🤭

Günaydin 🥰 Günde tek turk kahvesi (kaldı ki ben hep duble icerdim) yada kücük kupa filtre kahve ,o sekilde devam ediyorum ben şuan.oncesinde de kisitlama yapmadim dedigim gibi oyle olsa benim 27 aydir bu eziyeti kendime yapiyor olurdum 🤭🤭
Bence de 🙈 dediğim gibi 3 ay denedim ağzıma sürmedim ama baktım bu bebişim geleceği yok. Çok da zorlamaya gerek yok doktor da teke izin verdi. Döndüm geri. Şimdi baya içiyorum ama gelirse azaltırım yine. Çocuk gelene kadar komple her şeye dikkat etmek mümkün değil zaten..

Bence de 🙈 dediğim gibi 3 ay denedim ağzıma sürmedim ama baktım bu bebişim geleceği yok. Çok da zorlamaya gerek yok doktor da teke izin verdi. Döndüm geri. Şimdi baya içiyorum ama gelirse azaltırım yine. Çocuk gelene kadar komple her şeye dikkat etmek mümkün değil zaten..
Aynen surece hakim degiliz ne yazik ki 😏 zaten takipte oldugumuz icin erken ogreniyoruz cok şukur 😇🥰🤗

Günaydın kızlar hayırlı kandiller 🙏
Sabaha karşı gördüğüm rüya yüzünden ağlayarak uyandım. O kadar tatlı bi erkek çocuğunu emziriyordum ki, onu koynuma basıp annecim diye sevdim içim aktı resmen 😔
İnşallah rüyaların hayra çıkacak tatlım 😚🤲 banada sen erkek annesi olacakmışsın gibi geliyor 🤗🤗

Günaydın kızlar hayırlı kandiller 🙏
Sabaha karşı gördüğüm rüya yüzünden ağlayarak uyandım. O kadar tatlı bi erkek çocuğunu emziriyordum ki, onu koynuma basıp annecim diye sevdim içim aktı resmen 😔
gunaydın canm o emzırme harika bıseydı bende gormustum agzından sutler akıyordu aşırı farklı bı duyguydu senı cok ıyı anlıyorum

herkese gunaydın kızlar.
adet felan olmadım hala ben söküluyorm sandm ama rüya görmusum heralde. yarın gıdebılırsem kan vermeye gıdıcem. ondan sonra tarlusal alıcam. kan sonucunada gerek yokta genede yaptırayım. keyıfsızlıgım diz boyu

İnşallah rüyaların hayra çıkacak tatlım 😚🤲 banada sen erkek annesi olacakmışsın gibi geliyor 🤗🤗
İnşallah canım inşallah bu işlere girişmeden önce kız bebek olsun diye geçerdi hep içimden ama şuan hiç farketmez kız erkek olsun da ☹️
gunaydın canm o emzırme harika bıseydı bende gormustum agzından sutler akıyordu aşırı farklı bı duyguydu senı cok ıyı anlıyorum
Çok etkilendim ben de içim parçalandı resmen inşallah gerçeğini de yaşarız 🙏

herkese gunaydın kızlar.
adet felan olmadım hala ben söküluyorm sandm ama rüya görmusum heralde. yarın gıdebılırsem kan vermeye gıdıcem. ondan sonra tarlusal alıcam. kan sonucunada gerek yokta genede yaptırayım. keyıfsızlıgım diz boyu
O zaman sökülemiyor desteğe ihtiyacı var sen bi kan ver sonra tarlusal al içmeye başla hemen

Bende sek şekersiz içerim kahveyi, devam o halde günde bir bardak 🙈

X