Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canim ben nerdeyse 3 yildir istiyorum dile kolay, ozel saglik sigortasi yaptirdim uc senedir salak gibi oduyordum hadi bu sefer hadi bu sefer diye diye.ama kismet bu zamanaymis.ocakta cektirdim ben rahim filmini 14 ocak
Salak deme kendine ya. Bak zamanını beklemiş. Ne vesile oldu bilemiyoruz ki. Önemli olan bebişinin sağlıkla gelecek olması. Ya biz madem takviyelere devam edip şaapsak mı doğal yoldan. Benim de sabrım kalmadı. Yaşımı düşünüyorum. 1.yi yapmadan kardeşini falan düşünüyorum of

Sen kur farkından kurtarırsın da biz ne yapacağız bakalım. Bu hangi doktor bu arada? Dediler mi? Bir de hangi şube için konuşmuştun sen
Hangi sube oldugunu sormadim kuzu, istanbulda.
Gercekten cok pahali ya. Bide ilaclari var bunun.
Benim yumurtaliklara gunluk 300 vuruyoruz, bide yanina fyramidel yada decapeptyl. Ettimi sana gunluk 800 1000 tl
Ozkan bey diyolar soyadini unuttum

Anladim 100 TL yani tahminen en fazlasi.cok teşekkür ederim cevabin için.amh yaptırdın mi peki hiç o ne kadardır sence.
Evet tahminen öyle olur. Rica ederim. Amh biraz pahalı geçen sene 300 400 arası değişiyordu. O da hastaneye göre değişir tabi ama onu 2 3 yerden fiyat almıştım.
Havuz ney? Birden fazla sperm örneği mi alıyorlar? Bazen kocama hak vermiyor değilim. Bu kadar yeri karıştırma gidelim bir yerle konuşalım diyor
Ya valla havuz ney ben de tam bilmiyorum. Sperm tek mi alıyorlar bilmiyorum ama birden fazla döngüde yumurta toplama işlemi yapılarak biriktiriliyor embriyolar. İçlerinden en iyi olanları seçiyorlar galiba. Şu tüp Bebek Özel bçlüm kısmında yazıyordu sanki havuz nedir faydası nedir falan diye.
Canim cozdurme fiyati da vardi o sistemde yani hersekilde giriyor , burda bir arkadas transfere giderken dua istemisti bahceciye gidiyordu hatirladiniz mi ? minseo minseo ,ona ben ozelden yazdim tutmus onun ki ama buraya gelip yazmadi sonra 🙄 onun taze transfer olmus oda MRA ya yaptirmis fulyada , onun icin uyguna gelmis sadece ilaclar o kadar
Ben hatırlayamadım 🙄 hayırlı olsun sevindim valla. Mra çok övülüyor zaten. Kişinin durumuna göre değişiyor mesela benim iş o noktaya gelse kesin dondurarak yapılır, birkaç ay geçici menopoza sokarlar falan diye düşünüyorum. Taptaze olunca her şey baya uygun ama insan riske atmak istemiyorlar her şey düzgün yapılsın ona da bakalım vs diye

Hangi sube oldugunu sormadim kuzu, istanbulda.
Gercekten cok pahali ya. Bide ilaclari var bunun.
Benim yumurtaliklara gunluk 300 vuruyoruz, bide yanina fyramidel yada decapeptyl. Ettimi sana gunluk 800 1000 tl
Ozkan bey diyolar soyadini unuttum
Hmm onu hiç duymadım. Fulya'dakidir belki. Avrupa yakası. Sen şu Eurofertil'de Hakan Özörnek'le de bir görüş bakalım orası ne diyecek sana

Evet tahminen öyle olur. Rica ederim. Amh biraz pahalı geçen sene 300 400 arası değişiyordu. O da hastaneye göre değişir tabi ama onu 2 3 yerden fiyat almıştım.

Ya valla havuz ney ben de tam bilmiyorum. Sperm tek mi alıyorlar bilmiyorum ama birden fazla döngüde yumurta toplama işlemi yapılarak biriktiriliyor embriyolar. İçlerinden en iyi olanları seçiyorlar galiba. Şu tüp Bebek Özel bölüm kısmında yazıyordu sanki havuz nedir faydası nedir falan diye.

Ben hatırlayamadım 🙄 hayırlı olsun sevindim valla. Mra çok övülüyor zaten. Kişinin durumuna göre değişiyor mesela benim iş o noktaya gelse kesin dondurarak yapılır, birkaç ay geçici menopoza sokarlar falan diye düşünüyorum. Taptaze olunca her şey baya uygun ama insan riske atmak istemiyorlar her şey düzgün yapılsın ona da bakalım vs diye
Benim arkadaşımın taze transfer. Üç yumurta toplanıyor. Biri gidiyor. Biri hemen transfer, diğeri sonradan toparlayınca donduruluyor bir yıllığına. Olacağı varsa tüpte de her türlü oluyor yani

fransa da fiyatlar nasıl türkiye ye kıyasla ?
Burda yasin 40 dan azsa, ve gercekten sorunun varsa cogunu sigorta karsiliyo. Ama oyle oluncada guzel yapmiyolar iste.
Ilaclari hic odemiyorum, tranfer bide yumurta toplama gunlerinde cebinden veriyosun yaptirdigin yere gorede o fiyat cikiyo. 2000 3000 en fazla
4 kereye kadar hakkin var sonra sigorta ödemiyo.
4 gecersen o zaman kotu iste, ilaclar falan asiri pahali.
Ben daha 1e gelemedim ama transfer olmadikca 1 sayilmiyo :KK70:

Şu kahveyi az bi bırak bacım. Şansını nasıl da zorlatıyor yahu. Biz benim regl günlerimde 1-2 kez içiyoruz. Onun dışında kahve yasakladım. Canım da nasıl çekiyor
Şimdi sana bir fotoğraf atardım 🙈 kızım kahvesiz çalışamıyorum ya. İlk 3 ay hiç içmedim, hamileymişim gibi çok dikkat ettim. Olmadı sonra da azalttım günde bir falan içiyordum. Sonra yine iki üç fincana çıktı. Doktor filtre kahve günde bir içebilirsin demişti. Şimdilik 3 teyim. Eşin içsin bence canım. Türk kahvesi özellikle spermleri hızlandırıyor, ben dün türk kahvesi içirdim özellikle. Filtre kahve de pek zararlı değil ya bence. Kafein bebiş için zararlı sonra.
erkeklere türk kahvesi ve bitter faydalı canım sperm hızını artırıyor
Aynen ben de o nedenle pek yapmam ama dün türk kahvesi yaptım ilişki öncesi
Canim ben nerdeyse 3 yildir istiyorum dile kolay, ozel saglik sigortasi yaptirdim uc senedir salak gibi oduyordum hadi bu sefer hadi bu sefer diye diye.ama kismet bu zamanaymis.ocakta cektirdim ben rahim filmini 14 ocak
Ah canım kıyamam. Benim de sigortada ilk yılım, bekleme süresi yoktu benimkinde ama ilk ay hemen olacak sandım garanti olsun diye korunmuştum. Ne bileyim böyle olmayacağını. Salak gibi deme canım vaktini kısmetini bekliyormuş. Gerçekten hayırlısı hayırlı zamanda olsun diye dua ediyorum hep. Ama yine de çok uğraştırmasınlar annelerini ya.

Senin süper olmuş hemen şubat regli sonrası gebe kalmışsın o zaman dimi? Önceki bekleme süreci zor ve zahmetli ama rahim filmi sonrası Çok hızlı tarife valla. Darısı başımıza inşallah.
Benimki kovayla filtre kahve içiyor. O yüzden ambargo koydum. Bitter yiyor. Ona alıştırdım
Kız bence filtre kahvenin pek zararı yok ya. Var mı?
Bizde kovayla içen benim. Filtre kahve Makinesi bozuldu. Demliyor ama sıcak tutmuyor. Kahveyi alıp mikrodalgada ısıtıp tekrar içiyorum 🤣 ne yani yenisini almayı veya tamir olmasını mı bekleyeydim?
Salak deme kendine ya. Bak zamanını beklemiş. Ne vesile oldu bilemiyoruz ki. Önemli olan bebişinin sağlıkla gelecek olması. Ya biz madem takviyelere devam edip şaapsak mı doğal yoldan. Benim de sabrım kalmadı. Yaşımı düşünüyorum. 1.yi yapmadan kardeşini falan düşünüyorum of
Bence de zamanını bekliyor bebişler. Kız çok haklısın benim de sabrım kalmadı. Ama bilemiyoruz işte kısmetin ne zaman nasıl olacağını. Takviyeleri ihmal etmeyin bence. Biz bir şey kullanmıyoruz takviye. Doktor eşime gerek yok dedi bana da çok gönüllü vermedi ben de almadım. Ama tüp sürecinde de mutlaka destekliyorlar takviyelerle. İş o noktaya gelse bile gelene kadar takviyelerle doğal yoldan deneyin bence. İpin ucunu kaçırmamak lazım sadece. Bu çocuk sahibi olmada zorluk sürecinde hep şunu öneriyorlar, kendinize hep zaman aralıkları koyun. Ne bileyim 3 ay deneyeceğim olmasaa bir üst aşamaya geçeceğim, 6 ayda da olmazsa şuraya gideceğim falan. Çünkü belirsiz bir süreç insanı psikolojik olarak daha çok yıpratıyor. Önden planlı olursa bir ay olmayıp regl olduğunda o üzüntüyle şimdi ne yapçaz, bir ay daha mı denesek, başlasak mı artık vs stresi olmaz her ay.

Burda yasin 40 dan azsa, ve gercekten sorunun varsa cogunu sigorta karsiliyo. Ama oyle oluncada guzel yapmiyolar iste.
Ilaclari hic odemiyorum, tranfer bide yumurta toplama gunlerinde cebinden veriyosun yaptirdigin yere gorede o fiyat cikiyo. 2000 3000 en fazla
4 kereye kadar hakkin var sonra sigorta ödemiyo.
4 gecersen o zaman kotu iste, ilaclar falan asiri pahali.
Ben daha 1e gelemedim ama transfer olmadikca 1 sayilmiyo :KK70:
Bizim burda da tüpe düşenin vay haline 🙄

Benim arkadaşımın taze transfer. Üç yumurta toplanıyor. Biri gidiyor. Biri hemen transfer, diğeri sonradan toparlayınca donduruluyor bir yıllığına. Olacağı varsa tüpte de her türlü oluyor yani
Kısmet ya gerçekten. Ama gitmeden önce şunu da bil ve sorgula beybi. Özellikle tüp bebek merkezlerinde bazı doktorlar ve bazı merkezler herkese hazır reçete aynı yöntemi uyguluyorlar. O zaman da AA sixin şuyunuz da var sanırım size böyle yapalım falan oluyor. Bu süreçte en önemli şey kişiye ve çiftin durumuna özgü bir tedavi planlamaları. Kısa veya uzun protokol yani ama o tamamen o kişinin durumu göz önünde bulundurulmalı. Hazır herkese aynı şeyi önerenlerde kaçın.

Ben de cuma test yapcam igne yapılan gunle beraber toplam 13. Gun oluyor :KK70: iğnenin etkisi gecer herhalde tertemiz bir negatif göreyim ki umudu kesip bekleyim regl yi

Şimdi sana bir fotoğraf atardım 🙈 kızım kahvesiz çalışamıyorum ya. İlk 3 ay hiç içmedim, hamileymişim gibi çok dikkat ettim. Olmadı sonra da azalttım günde bir falan içiyordum. Sonra yine iki üç fincana çıktı. Doktor filtre kahve günde bir içebilirsin demişti. Şimdilik 3 teyim. Eşin içsin bence canım. Türk kahvesi özellikle spermleri hızlandırıyor, ben dün türk kahvesi içirdim özellikle. Filtre kahve de pek zararlı değil ya bence. Kafein bebiş için zararlı sonra.

Aynen ben de o nedenle pek yapmam ama dün türk kahvesi yaptım ilişki öncesi

Ah canım kıyamam. Benim de sigortada ilk yılım, bekleme süresi yoktu benimkinde ama ilk ay hemen olacak sandım garanti olsun diye korunmuştum. Ne bileyim böyle olmayacağını. Salak gibi deme canım vaktini kısmetini bekliyormuş. Gerçekten hayırlısı hayırlı zamanda olsun diye dua ediyorum hep. Ama yine de çok uğraştırmasınlar annelerini ya.

Senin süper olmuş hemen şubat regli sonrası gebe kalmışsın o zaman dimi? Önceki bekleme süreci zor ve zahmetli ama rahim filmi sonrası Çok hızlı tarife valla. Darısı başımıza inşallah.

Kız bence filtre kahvenin pek zararı yok ya. Var mı?

Bizde kovayla içen benim. Filtre kahve Makinesi bozuldu. Demliyor ama sıcak tutmuyor. Kahveyi alıp mikrodalgada ısıtıp tekrar içiyorum 🤣 ne yani yenisini almayı veya tamir olmasını mı bekleyeydim?

Bence de zamanını bekliyor bebişler. Kız çok haklısın benim de sabrım kalmadı. Ama bilemiyoruz işte kısmetin ne zaman nasıl olacağını. Takviyeleri ihmal etmeyin bence. Biz bir şey kullanmıyoruz takviye. Doktor eşime gerek yok dedi bana da çok gönüllü vermedi ben de almadım. Ama tüp sürecinde de mutlaka destekliyorlar takviyelerle. İş o noktaya gelse bile gelene kadar takviyelerle doğal yoldan deneyin bence. İpin ucunu kaçırmamak lazım sadece. Bu çocuk sahibi olmada zorluk sürecinde hep şunu öneriyorlar, kendinize hep zaman aralıkları koyun. Ne bileyim 3 ay deneyeceğim olmasaa bir üst aşamaya geçeceğim, 6 ayda da olmazsa şuraya gideceğim falan. Çünkü belirsiz bir süreç insanı psikolojik olarak daha çok yıpratıyor. Önden planlı olursa bir ay olmayıp regl olduğunda o üzüntüyle şimdi ne yapçaz, bir ay daha mı denesek, başlasak mı artık vs stresi olmaz her ay.
İnşallah canım saglikla 🙏

X