Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
6 yıl önce evdeyim çalışmıyorum kardeşimde denemelere başlamıştı bende deneyeyim yeaaa dediğim ay hamile kaldım. Düşük oldu o ayrı. Şu an aynı kafayı bulamıyorum :)

ya ben eylülde iki senedir olmuyo diye doktora gittim hani noluyo iççerde diye bana düzenli ilşki önerdi.
ben güç bela kendimi 3. güm hormon testi için kapısına attım

Sana da hak veriyorum. Kocadan dayak yiyenler ne bileyim engelli bir çocuğu olup ikinciye hamile kalanlar v.s onlar nasıl hamile kalabiliyorlar o zaman. İki ucu b.klu değnek
Aynen karışık mevzular ya, sosyal hayat kalitesi için tabi stressiz olmak en güzeli ama bu süreçte stresim sıfırdı diyene asla inanmam. Stres hayatımızın her anında var önemli olan kontrol altında tutmak

Kesinlikle o yanlış canım benim. Çoğu hastalıkta da daha diğer sebepleri elemeden psikolojik bu psikiyatriste git, şu ilacı kullan diyorlar. Asla öyle bir şey yapılmamalı zaten. Kesinlikle sonuna kadar araştırılması gerekiyor. Haklısın.

Yaptığın da yanlış değil zaten, öyle rahatlıyorsun, o sana daha güvenli geliyor. Diğer b planlarının olması insana daha iyi hissettirir zaten. Biz birbirimize takılıyoruz burada sadece, felaket tellalı olmaya da gerek yok ama polyanna olmak da hiç iyi değil. İkisinin arasında gitmemiz lazım
6 yıl önce evdeyim çalışmıyorum kardeşimde denemelere başlamıştı bende deneyeyim yeaaa dediğim ay hamile kaldım. Düşük oldu o ayrı. Şu an aynı kafayı bulamıyorum :)
Geçmiş olsun. İnşallah yine olur, insan bu kadar bilmese daha rahat edecek muhtemelen.

bu arada ben çoook daha efsane stres yapan insanların ilk denemede gebe kaldığını gördüm bu bence vucudun stresi toleresiyle de alakalı tabi ama rahim filminde t şekli olup da tüpte sıvı biriken düşük amh ve çikolata kisti olan birine çoğu tetkiği yapmadan senn stresten olmuyor demek baya baştan savma oluyo artık

Sağol ya. Aaa öyle mi yapılıyordu çocuk? Hiç aklımıza gelmemişti deseydin.
amh da ekleyelim mi diyorum hormonlara gerek yok diyor. eski gittğm doktor 21. gün progestan baktırmaya gittim de amh da ekleyin diye sekreterşne tembihledim öyle eklemişlerdi.

b
amh da ekleyelim mi diyorum hormonlara gerek yok diyor. eski gittğm doktor 21. gün progestan baktırmaya gittim de amh da ekleyin diye sekreterşne tembihledim öyle eklemişlerdi.
Bende amh ı burada öğrendim. İlk doktora gittim çocuk düşünüyoruz hormon testi istiyorum dedim sadece tsh fsh bakmış. Bu ayın adet zamanını bekliyorum. Bir de baktırılması gereken lh hormonu varmış

Agagaga kadın doğum bölümünde de hormonlara gerek olmaması ne bileyim çok acayip yaa mekanizmayı mı anlatalım baştan

ben de çoğu seyi burda öğrendim okudum doktorlar çok araştıran kişileri de sevmiyo farkındasınızdr. ben şimdiki doktoruma güveniyorum belki ondan çok sorgulamıyorum ama mesela dhea so4 diye bi
hormon var ona da bakın demiştim bakmadılar .

bahçeci mi canım?

O ne işe yarayan bir hormon?

Bilmiyorum. Benim bildiğim oraya fazla ilaç, jel, şu, bu sürmemek lazım. Antibiyotik yazdırmaya gittim doktora. Bana yine probiyotik fitil verdi. Gebeliği de kolaylaştırır demişti daha önce.
Hic bakmadim basari oranlarina falan desem o kadar inanmiyorumki olucagina. Denemis olmak icin denicem. Cok stresli bi surec sevmiyorum
İnanmadan bu iş çok daha zor canım. Etraflıca araştır. Bana önceki gün konuştuğum embriyolog bile dedi, nerede yaparsan yap doktoruna güven diye. Tabii ki hepimiz için stresli ama öyle olmayacak diye de düşünme
ben unuttum ya istemeyi sonradan gidip istesek veriyorlarmı ?
Bilemiyorum ki. Arayıp sorsan?
Eurofertillede gorusme ayarladim @terelellidenhalliceyim
Canim senin bu nik beni ölduruyo zor buluyorum her seferinde
Ne zaman gelebileceksin muayene için
Hangisiyle konuştun? Ben şimdi kendi kadın doğum doktoruma antibiyotik yazdırmaya gittim hsg için. Eurofertil iyi dedi o da

Çok üzüldüm ya doktor dedi ki "senin her şeyin çok iyi. İnsan üzülüyor böyle olunca değil mi? Hiçbir sorunun yok ama olmuyor. Eşinin değerlerinde düzelme olmazsa çok zor. Mecbur tüp yapacaksın napacaksın"

Hsg'den gelince "Karın bozuk çıktı napalım" dedim. O da sende bir şey yok ki ben bozuk çıktım dedi. Ona da ayrı üzüldüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…