Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Smear de belli oluyor mu vajinal ph vs. Ph bozuk olunca sperme saldırıp öldürüyormuş
O anlaşılmıyor sanırım. Bu daha çok hpv ve rahim ağzı kanseri için teşhis oluyor galiba. Ben çok verdim smear ama hiç elimde sonucu yok. Hep arayıp normal çıktı temiz çıktı falan dediler sonra çıkıyor hemen çıkmıyor zaten.

Ben enfeksiyon mantar bi de ph bakılsın istiyorum ama hangi testle belli oluyor bilgim yok smear de çıkar bence bi sorcam doktora

Ben enfeksiyon mantar bi de ph bakılsın istiyorum ama hangi testle belli oluyor bilgi yok smear de çıkar bence bi sorcam doktora
Canım mantar ve enfeksiyonu genelde muayene ile inceleyip söylüyorlar zaten. Bir de vajinal kültür alınabiliyor. Ama vajinal kültür alınması çok mantıklı değil çünkü vajinada sağlıklı bakteriler de olduğu için hep sonuç üreme var şeklinde çıkar diye okumuştum. Onun için idrar kültürü ve vajinal kültüre bakıyorlar daha çok ille tetkik gerekirse.

Görünüşe göre bende enfeksiyon ve mantar yok ama değişik akıntılarım var o beni kıl ediyo açıkçası, acaba florası mı bozuk diye düşünüyorum

Senin e nabızında yok mu smear sonucun? Detayda ne yazıyor?
Yok canım hiçbir yerde yok. Çok ilginç valla ben de bilmiyorum neden çıkmıyor. Ankara'da birkaç defa Bursa'da da birkaç defa yaptırdım. Bazıları özel muayenehaneydi ama özel hastanelerde de yaptırdım. Anlamadım neden yok. O nedenle hiç rapor fln da almadın. Ama bu ay gebelik olmazsa gelecek ay ben de doktora söyleyeceğim çünkü bir yıl olmuş oluyor tekrar yapsjn bakalım. Hep beni telefonla arayıp temiz dediler hastane sistemlerinde falan da yoktu

Sinir oluyorum şöyle sisteme yüklemediklerinde ya

Görünüşe göre bende enfeksiyon ve mantar yok ama değişik akıntılarım var o beni kıl ediyo açıkçası, acaba florası mı bozuk diye düşünüyorum
Bu akıntılarını söyledin mi hiç doktora? Mesela ben de eski doktoruma çok akıntım oluyor demiştim. Baktı normal dedi. Yani belki de normaldir ama bunu söylersen muhtemelen ona göre idrar ve kültür testlerini yapar. Ama muayenede bir şey görmezse ekstra istemez bile belki

Sinir oluyorum şöyle sisteme yüklemediklerinde ya
Valla her şeyi yüklediler. Smear hiçbir hastane hiçbir muayenehane sonucunda çıkmadı. Ben de bu böyle oluyor herhalde dedim üstüne düşünmemiştim ama elimde bir rapor olsa iyi olurdu gerçekten. Herhalde normal olunca da vermemiş olabilirler

Bana da normal dedi bu gidişimde tekrar söylicem ama bazen mesela bembeyaz akıntım oluyor yapışkan gibi bazen su gibi geliyor bazen sarı geliyor şimdi bi de açık yeşil çıktı başıma çeşit çeşit

Olabilir canım ben sisteme yüklenmeyince darlıyorum hastaneyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…