Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Geldim ama bir sorun nasıl geldim. Sorun bir nasıl geldim 🙄 Sonucu aldım, korkudan açıp bakmadım kocamın yanına erişene kadar. Çok şükür temiz çıkmış. Kızlar çok ilgilendiler. Beni çekime hazırlayıp ilacı veren kadıncağız her aşamasında şimdi şunu şimdi bunu yapacağım diye bilgi verdi. U Uzaygemisi35 'nin geçen fotosunu attığı o lanet aletle içimi açarken yırtılıyor sandım ama siz korkmayın. Benim oram aşırı aşırı hassas. İlacı verirken adet sancısı gibi bir ağrı olacak dedi. Başta hiçbir şey olmadı ama sonra berbat bir ağrıya dönüştü. Çekim bozulmasın diye kıpırdayamadım da... Sonra doktor olduğunu düşündüğüm kişi geldi "son bir çekim daha yapacağız, ilaç iyice dağılsın diye önce sağa sonra yüzüstü sonra sola sonra tekrar sırtüstü yat dedi. Birkaç pozumu da öyle aldılar. Saldılar sonra. Çekim öncesi helaya gitmek yasak sim84sim sim84sim demişti galiba onu da. Böyle işte
Beni hic saga sola cevirmemislerdi ,ayni alet aslinda ama.bu arada ben bu kadar agri hissetmedim, herkeste farkli oluyordur muhakkak.gelmis gecmis olsun tatlim 😍

Merhaba kızlar bayadır bakmıyordum sayfaya hayırlı haftalar olsun kadınlar gününüz kutlu olsun umut dolu mutluluk dolu yarınlarımız olsun inşallah ben heyecanlıyım stresliyim bu aralar adet olmam lazım olunca malum doktora gideriz rüya gördüm paylaşmak istedim doktora gitmişiz doktor tüm değerlerimin çok iyi olduğunu artık gebelik için tedaviye başlayabiliriz dedi ağlıyordum sevinçten çok mutluydum öyle uyandım hayır olsun inşallah şuan kasık ağrılarım var sanırım bu hafta gelecek benim kırmızılar :KK54::dua:

Cidden baya öğretmen varmış ya okul çok büyük demek ki norm fazlası olunca noluyor başka okula mı atama yapıyorlar ?
Evet cnm norm fazlasi olunca tercih döneminde başka okula atanıyorsun puanım cok düşük hep merkezde çalıştığım için ben daha çok gezerim gibi görünüyor

Beni hic saga sola cevirmemislerdi ,ayni alet aslinda ama.bu arada ben bu kadar agri hissetmedim, herkeste farkli oluyordur muhakkak.gelmis gecmis olsun tatlim 😍
Beni de çevirmediler ya dümdüz durdum öyle 🙈 ama Cartedor Cartedor un sanırım çevirmişlerdi sol tüpten geçsin diye. Benim de çok ağrım olmadı neyse ki. Olsa da kısa sürüyor Allah'tan.
Merhaba kızlar bayadır bakmıyordum sayfaya hayırlı haftalar olsun kadınlar gününüz kutlu olsun umut dolu mutluluk dolu yarınlarımız olsun inşallah ben heyecanlıyım stresliyim bu aralar adet olmam lazım olunca malum doktora gideriz rüya gördüm paylaşmak istedim doktora gitmişiz doktor tüm değerlerimin çok iyi olduğunu artık gebelik için tedaviye başlayabiliriz dedi ağlıyordum sevinçten çok mutluydum öyle uyandım hayır olsun inşallah şuan kasık ağrılarım var sanırım bu hafta gelecek benim kırmızılar :KK54::dua:
Merhaba canım evet sesin soluğun çıkmıyor gel uğra arada 🥰 yaa inşallah olmazsın ama olursan da tedaviye başlayacaksınız güzel gelişme sonuçta🍀 her geçen gün bizi bebişimize daha çok yaklaştırıyor. Çok güzel rüya görmüşsün hayırlara çıksın 🕊️
ben de canım fiona13 fiona13 e filmden önce idrara çık demişler
Çok ilginç. Ama şey geldi aklıma, hatırlarsan aşılama öncesi de sıkışık ol diyorlarmış. Rahim ağzı daha düz bir konumda duruyormuş idrar torbası dolu olunca. Muhtemelen kolay olsun diye böyle öneriyor olabilirler.

Beni de çevirmediler ya dümdüz durdum öyle 🙈 ama Cartedor Cartedor un sanırım çevirmişlerdi sol tüpten geçsin diye. Benim de çok ağrım olmadı neyse ki. Olsa da kısa sürüyor Allah'tan.

Merhaba canım evet sesin soluğun çıkmıyor gel uğra arada 🥰 yaa inşallah olmazsın ama olursan da tedaviye başlayacaksınız güzel gelişme sonuçta🍀 her geçen gün bizi bebişimize daha çok yaklaştırıyor. Çok güzel rüya görmüşsün hayırlara çıksın 🕊️

Çok ilginç. Ama şey geldi aklıma, hatırlarsan aşılama öncesi de sıkışık ol diyorlarmış. Rahim ağzı daha düz bir konumda duruyormuş idrar torbası dolu olunca. Muhtemelen kolay olsun diye böyle öneriyor olabilirler.
olabilr canım anestezilide belki altına işemesin diye diyorlardır wc ye git diye :KK70:

Hangi ilaçları kullandığını hatırlıyor musun? Bir de anlaşmalı eczaneden alınmış hali mi bu fiyat
Evet eczane her seferinde 220 - 200 lira filan indirim yapıyordu . Hatta dedi ki tedavi için iyi zaman secmissiniz. Mart ayında tüp bebekte kullanılan ilaçlara Zam gelecek..
Gonal-F 450 mg göbekten
menogon iğne kalçadan ovitrelle çatlatma iğnesi gobekten daha sonra progestan , folik asit , corasprin falan verdiler . Transferden sonra ise 1 kutu oksapar iğne aldık bitene kadar koldan vurduk . Bitince ertesi günü kanda gebelik testine gittik

aaa dimi ben de onu düşündüm. Ama şöyle bişi var bir doktor konuşmasında "yatak odasında hamile kalmak zorlaştı" demişti. Evet tıp çok ilerledi ve çok güzel sonuçlar elde ediliyor yardımcı üreme teknikleri ile ama doğal yoldan olma olasılığı yaşam koşullarımız nedeniyle azalıyor artık sanırım 😬

Aaa evet Nm88326 Nm88326 çok doğru dedin. Bence de mantıklı. Çünkü biz normalde doğal yoldan denerken fazla yumurta çok sıkıntı olmuyor (ki bazı drlar o zaman bile bu ay korunun diyebiliyorlar) ama aşılamada fazla yumurta olsa direkt o ay yandı yani. O nedenle tek veya iki olsun diye düşünüp normalde çok yanıt verenlere düşük doz uygulayabilirler bence de. Ama minseo minseo bir de aklıma şu geldi. İğnelerin mgları farklı olabiliyor ya. Aşılamada sık kontrolle belki fazla yumurta olursa düşük doza geçme yüksek doza geçme gibi şansları olabiliyordur. Klomende femarada çok öyle değil gibi sanki. Salladım belki bundan dolayı daha çok iğne tercih ediyor olabilirler 🤔

Ayy ben de diyetteyim ve bu en sevdiğim kurabiyelerden 😍😍
aynen cnm ben de senin gibi düşünüyorum..Mglar farklı olabilir.. Bir de iğneler daha hızlı sonuç veriyor. İlacın kana geçmesi için belirli bir süre lazım. Aşılamada en fazla 2 yumurta kabul ediliyor, 3 ve üstü olunca iptal oluyor.

Kurabiyeleri naptın minseo minseo bitti mi :))))

aynen çok uzak kaldımmm geldim burdayımm :) teşekkür ederim inşallah Allahım hepimize anne olmayı nasip etsin birgün olacak inanıyorummmm inşallah sorunlarımda geçmiştirde bana malum olmuştur :KK200:

Kızlar ya minseo minseo @Random33 klomen veya femara falan kullananlar aklıma başka kimse gelmedi. @Mordus ve @Duygu933 geldi ama sizin süreçler de biraz karışık oldu ondan size sormayayım dedim.

Ya benim ilk klomen kullandığım ay iğneden önceki 3 gün yani ilacın bittiği 3gün aşırı ağrım olmuştu. Bu ay hiç ağrım yok tık yok yani normal zamandaki gibi yumurtlama belirtisi bile yok🤷 doktor bu ay progesteron bakmamıza gerek yok dedi ama benim içime dert olur kesin ya 😬 niye bende tık yok🤣
Cnm çok normal, bende de ilk ay çok ağrım olmuştu ama 2. ay hiç yoktu.. sanırım vücut alıştı...

ohh temız cıkmasına cok sevındımm canımmm şükür

Masallah canım cok sevimdim temiz cikmasina ,hadi bakalim sira sağlicakla digerlerinde inşallah :halay:
Çok teşekkürler kızlar. Darısı çektirecek olanlara
Ama keşke tutsaydi o kadar igneyi ilacı yedigime degseydi .. o para da çi
Üzücü gerçekten. Hem madden hem manen kayıplar veriyor insan. Tekrar düşünüyor musun?
Canım bende ordaya gitmeyi düşünüyorum doktor raporu isteniyor mu çekim için yoksa çektirmek istiyorum diyerek direk gidebiliyor muyuz?
Benim elimde istek kağıdı vardı. Onu aldılar. Her gelene soruyorlardı istek kağıdını. Yoksa da doktor ismi soruyordu kim yönlendirdi diye. O da yoksa bize nerden ulaştınız diye soruyordu.
Ayy canım çok geçmiş olsun. Hadi gözün aydın büyük bir aşamayı atlattın. Aynen benim de en çok o aletli kısmı acımıştı bir de işlem bittikten sonra baticon gibi bir şeyle rahim ağzını temizledi o acıdı hatta doktor güldü işlemde gıkım çıkmadı diye 🙈 berbat bi ağrıya dönüşmeseymiş keşke ya yavaş uavaş vermedi mi acaba ilacı. Kıyamam o aşamada kıpırdamadan durmak da zor. Neyse atlattın çok şükür canım benim beni öyle evirip çevirmemişlerdi ve WC konusunda bişi dememişlerdi. Ama çok sevindim güzel çıkmasına inşallah bebişine giden yolları açmıştır 🥰 antibiyotik falan verd mi? Korunma konusunda ne dedi?

Ben de ilk defa duydum bana öyle bir şey demişlerdi hatta ben stresten baya bir tuvalete çıkmıştım 🙈
Teşekkür ederiiim. Telefonda böyle bir şey demediler. Ben evden çıkmadan önce 35 kez tuvalete girdim ama orada girişte söylediler işlem öncesi tuvalete girmiyorsunuz diye. İdrara sıkışık olmak gerek olsa telefonda söylerlerdi bence minseo minseo

Korunmayı sordum. Gerek yok dedi. Aynı güm banyo da yapabiliyormuşuz ama benden hala şarıl şarıl bir şeyler akıyor. Akşamı beklerim banyo için. İlaç vermediler ben de anlamadım. Temizleme mendili ve ped verdiler. El salladılar

Evet eczane her seferinde 220 - 200 lira filan indirim yapıyordu . Hatta dedi ki tedavi için iyi zaman secmissiniz. Mart ayında tüp bebekte kullanılan ilaçlara Zam gelecek..
Gonal-F 450 mg göbekten
menogon iğne kalçadan ovitrelle çatlatma iğnesi gobekten daha sonra progestan , folik asit , corasprin falan verdiler . Transferden sonra ise 1 kutu oksapar iğne aldık bitene kadar koldan vurduk . Bitince ertesi günü kanda gebelik testine gittik
Bayağı da ilaç varmış ya

aynen cnm ben de senin gibi düşünüyorum..Mglar farklı olabilir.. Bir de iğneler daha hızlı sonuç veriyor. İlacın kana geçmesi için belirli bir süre lazım. Aşılamada en fazla 2 yumurta kabul ediliyor, 3 ve üstü olunca iptal oluyor.

Kurabiyeleri naptın minseo minseo bitti mi :))))
benim iptal olma olasılığı çok yüksek yumurtalarım klomene bile aşırı tepki veriyor, klomenle 6 yumurtam olmuştu. O kadar ilaç içip iptal olursa kahrolurum. :KK43:

yarısını anneme gönderdim, eşim dün akşam kim yaptı bu kurabiyeleriiii diye evin içinde geze geze kalanı da bitirdi :KK70:

Teşekkür ederiiim. Telefonda böyle bir şey demediler. Ben evden çıkmadan önce 35 kez tuvalete girdim ama orada girişte söylediler işlem öncesi tuvalete girmiyorsunuz diye. İdrara sıkışık olmak gerek olsa telefonda söylerlerdi bence minseo minseo minseo minseo

Korunmayı sordum. Gerek yok dedi. Aynı güm banyo da yapabiliyormuşuz ama benden hala şarıl şarıl bir şeyler akıyor. Akşamı beklerim banyo için. İlaç vermediler ben de anlamadım. Temizleme mendili ve ped verdiler. El salladılar
normalde antibiyotik veriyorlar kuzu enfeksiyon olmasın diye kendi doktoruna bi sor istersen içmeme gerek var mı diye

Hahaha ben ilk Mart sandım ya 🙈 hangi Mart olduğu belli değil yani🙈 hadi o Mart bu Mart olsunn🍀🍀

Ayy canım maşallah seni böyle mutlu görelim inşallah 🍀 ne durumdasın ?

Hahaha ben de öyle yazacaktım 🤣 kız @terelellidenhalliceyim bırak beğeni yapmayı yaz bize sadete gel

yok yok kuzum espri yaptım ilk mart bu😂

X