Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Onu da yaptılar mı mikroçip aşılama değil, mikroenjeksiyonla tüp bebek oluyor işte. Bizim daha çok paramız olduğu için biz ondan yaptıracağız. Fakir spermler mecbur kendi gidip döllemeye çalışıyor yumurtayı. Ay sinirlerim bozuldu ya sabahtan beri para hesabı yapıyoruz. Kimse de bilmiyor. Ailelerimizden de isteyemiyoruz o yüzden. Acaba taksit yapıyorlar mıdır falan diye bir umut bekliyoruz görüşmeyi. 9000 fiyat çekti bunlar da. İlaçlar ve muayene dahil değil. Yumurta dondurma dahil değil. O da olursa 7000 de o. Böhü

Dunden beri bana bu topikten bildirim gelmedi canim kendim merak edip girip baktım beni falan etiket yapmışsın ama hiç bildirim gelmemiş anlamadım ilk kez oluyor bi suru de yazışma olmuş sayfalarca
Bana da birkaç defa oldu o
Doğru dedin. Benim kocam her koşulda haklı zaten. İçim çok rahat o konuda ama çocuk olmuyor işte

Yaa valla ben normal muayene de bile şekilden şekile giriyorum muhtemelen c kollu dediklerindendir ama ben yine de ayık cesaret edemem. inşallah su gibi geçer seninki de bakalım gelişmeleri bekliyoruz

Yaa valla ben normal muayene de bile şekilden şekile giriyorum muhtemelen c kollu dediklerindendir ama ben yine de ayık cesaret edemem. inşallah su gibi geçer seninki de bakalım gelişmeleri bekliyoruz
Ben de her muayenede ruhumu teslim edeceğim sanıyorum. İnşallah rahat geçer neblem. Anestezisiz giriştik bakalım. Sanırım istesem de olmuyormuş burada biri öyle dedi gibi kalmış aklımda

Biz sadece elden 8.000 verdik . İlaclarada 5.000 harcadık . Gidis-gelis yemegede 2.000 toplam tam 15.000 gitti ..

Ben de her muayenede ruhumu teslim edeceğim sanıyorum. İnşallah rahat geçer neblem. Anestezisiz giriştik bakalım. Sanırım istesem de olmuyormuş burada biri öyle dedi gibi kalmış aklımda
Ay hadi bakalım cesaretini alkışlıyorumbende aynen senin gibi kamerayı soktuğu gibi ruhum havalanıyor kamerayı çıkarınca geri geliyor. Çatala bide ben önce bi bacağımı atıyorum diğerini atmıyorum her seferinde aynı muhabbet 'diğer bacağınızı da yerleştirin lütfen' diye diye bıkıyor doktorun yanında ki kız. O yüzden bayılayım da artık ne sokuyolarsa soksunlar yan mı çeviriyor düz mü pompalıyor hiçbirine şahit olamıcam valla

Ya bence radyoloji uzmanının yoğunluğuna göre değişiyor canım. Hastane çok yoğun ve tüm çekimlerin raporları birikiyor tabi. Ama zaten dediğin gibi ekrandaki durumu yorumluyor kadın doğum doktoru. Yine de asıl uzman radyolog olduğu için onun raporunu bekliyor. Benimki korunma önermedi özellikle korunmayın olasılık artıyor dedi. Bir de ben de çekimden önce muayene eder sandım ama etmedi. Enfeksiyon varsa falan yapmayabiliyorlarmış.. bir de antibiyotik verdi 3 gün kullansan yeter dedi. Ben ameliyathanede olmadığım için şey dedi, ben steril çalışıyorum ama ortam steril değil sonuçta. O nedenle kullan dedi. Bence rahim filmini geç çekilmediysen korunmaya gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü daha yumurtlama bile olmadı nasıl zararı olacak ki? Bir gün sonraya radyasyon falan kalmaz bence.

Rüyalar da hep stresten bence. İlaçların da etkisi olabilir tabi
Yarın sabah gidiyorum. İnşallah moralim iyi olursa yazacağım buraya. Her şey tertemiz ve olması gerektiği gibi çıksın diye dualarınızı bekliyorum
Ayy canım sen yaz ya merak ederiz. Kötü olursa da moralin moral motivasyon ekibi olarak çabalarız yani. Korkma ben de anestezisiz çekildim orası da rahat diyorlar.
Belki yapıyorlardır ya. Ya da kredi kartıyla çekip karta sonradan taksit yapılabilir? Çok pahalı her şey valla bir de sanki net fiyat yok da her an her şeyden ekstra maliyet çıkabilirmiş gibi geliyor bana ya.

Belki de tüp bebek kredisi vardır bankalara sorsak mı ödeyemezsek çocuğu ipoteklerler

Yarın sabah gidiyorum. İnşallah moralim iyi olursa yazacağım buraya. Her şey tertemiz ve olması gerektiği gibi çıksın diye dualarınızı bekliyorum
Dualarımız seninle, genellikle orada herkesin rahat geçiyormuş, sonuçlarda inşallah temiz çıkar
Bende 9000 diye fiyat aldım, sperme ek müdahale gerekirse +fiyat demişti, mikroenjeksiyon falan. İlaçlar çok tutmaz, 3 tutar senin için muhtemelen demişti. Dondurma işlemini sordum, onu zaten saklıyoruz demişti. Öyle benim aldığım fiyatta.

Tüp bebek için kredi çeken bir sürü insan var ya sen ne diyorsun. Herhalde ihtiyaç kredisi adı altında oluyordur. Bebeği ipotekletmek şeytanın aklına gelmez ahshhsjsj İyi düşündün
Ben de ekstraların çıkacağını tahmin ediyorum. Bu önden "Buyrun devamını içeride geçirelim" deme şekilleri

Nerden aldın bu fiyatı? Bana ICSI de IVF de aynı fiyat dedi

Ahagsga evet canım ihtiyaç kredisidir muhtemelen. Artık onda da ne için çekiyosunuz diye sorguluyorlar baya. Ya ben bankalarla çok uğraştım da ondan kafam onlar gibi çalışıyor

Evet ya. Düğün dernek süreci de öyleydi bence. Hesap kitap yapıyosun evdeki hesap uymuyor çünkü yolunacak kaz geldi gözüyle bakıyorlar. Paketimiz var her şey dahil, aaa ama şu olmuş bu ekstraya giriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…