Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım sana çok dua ediyorum sıradan bir konuda dahi insan biriyle zitlassa yipraniyor. Senin eşin zor birine benziyor bazen burda okuyodum aynen katılıyorum catala oturuyoruz hormon yukleniyoruz pms yaşıyoruz her adette yıkılıyoruz hic kimseye bir sey caktirmamak için güçlü görünmek zorundayiz, gebelikten sonra da her sey bizim omzumuzda taşıması dogumu emzirmesi sağlığı eğitimi. Kadın olmak zor eşten destek alamayinca bu zorluk katlanıyor tabii ins bir gün anlasilirsin hepimiz az çok aynıyız erkekler çok bencil yaratılmış haksızlık😔
Allah razı olsun. Ben de çok kolay biri değilim de bir şekilde uğraşa uğraşa terapiye gide gide törpülemeye çalışmaya başladım en azından kendimi. Ben iyiye gidiyorum derken o saçmalamaya başladı. Ona göre de ben aşırı kuralcı ve dayatmacıyım. Belki kendince o da haklı bilmiyorum ama sürekli haklı çıkmaya çalışması aşırı yorucu. Bunun yerine çözüm arasak daha kolay olacak her şey

agahshjsjsjsjs videoyu kocama da izlettim. güldü yaa. kendinin o kadar farkında ki. yalnız ben kahkaha attım. karnıma ağrılar girdi bu nasıl vidyo la 🤣

şu son dediğini biz korunmayı bıraktığımızdan beri yaşıyoruz. ne zaman ilişkiye girmek zorunluluk oldu o zaman işler daha da sarpa sardı. tüp bebek yapan arkadaşım da aynılarını biz de yaşadık dedi ama benimki biraz kendine has bir model. tam bir yeni gelin. adamı mütemadiyen pohpohlamam gerekiyor 😒 çocuk olsun da görsün dünya kaç bucak. o zaman beni mumla arar
Evet canım kolay hamile kaldı sandıklarımız bile kim bilir ne süreçler yaşıyor. Gerçekten kolay değil psikolojik olarak iki taraf da bence kadın daha fazla yıpranmasına rağmen iki taraf da yıpranıyor. Bence de erkeklerin geriden olgunlaşması gibi bir şey bu sonradan dank edecek😬
🤣🤣🤣Bilimsel bir dayanagi var mı bilmiyorum ama spermlerin depolandığı testisler erkeklerin normal vucut sicakliklarina göre 2 derece daha soguktur çünkü sperm soğuk sever. O yüzden kış ve ilkbahar spermleri daha kalitelidir diye bir seyler görmüştüm geçmişte hadi hepinize denk gelsin💜
Ayy inşallah kaçırmayız ya şimdiki spermler daha iyiyse bunlar üç ay öncenin spermleri yani biz en az 3 ay sonra mı hamile kalacağızzz 😬😬
Bu saatte bana tatlı yaptırdınız ha 🤦🏻‍♀️
Diyette olanlar napsın 😬
Cok

Canım teşekkür ederim her sey yolunda çok şükür inanabilsem tamam aslında zamana ihtiyacım var🙄 biyolojik saat gerçeği var sen de biliyorsun ama yumurtalarda değişim oluyor mu acaba. Ogretmenler genelde ilkbaharda hamile kalıyor🤣
Canım kaygılanma inşallah her şey yolundadır ve öyle gidecek. Ben de akademisyenim sayılır inşallah 🤣
Ben de öğretmenim ama şu anda çalışmıyorum. Saylanır mı acaba? Allahım inşallah saylanıyordur. Amin
Sayılır sayılır 🙈

Koydum bu tatlilari buraya ama sonradan dedim grupda hamileler de var bi pisman olmadim degil 😂
Hahahah ama burası hamile topiği değil kuzu çoğunluk çocuksuz gören de hakkını helal etsin artık 😂 sen doğma büyüme oradasın galiba kuzu ailen falan da mı orada?
agahshjsjsjsjs videoyu kocama da izlettim. güldü yaa. kendinin o kadar farkında ki. yalnız ben kahkaha attım. karnıma ağrılar girdi bu nasıl vidyo la 🤣
Hahahaha Hayriye favorim 😂
Bu saatte bana tatlı yaptırdınız ha 🤦🏻‍♀️
Naptın kız 😂
Canım kalp atışını duyup yapim dedim burda bir kaç kiside olumsuz durumlar yaşandı emin olamiyorum ikizler burcunun özelliği mi bu da 😢 sıkıntı yok beta da 500lere çıkmış çok şükür bir kaç gün sonra yaparım
sende mi ikizlersin 🥰
Evet tipik😏 lekelenmen var mı daha iyi hissediyo musun
Bende aynen tam tipik 🥲 kese ve kalp atışını duymadan rahat edemeyeceğim sanirim, zaten takıntılıydım şimdide bu başıma gelince diken üstündeyim,annelik hali baştan sona endişe kaygı hali zaten 😏
Kızlaaaar sizi çok iyi anlıyorum ben de ikizlerim hatta kızlara diyorum testte çift çizgi görürsem beni 10 gün sakın ellemeyin kan falan vermem kalp atışı duymadan hamileyim demem kritik haftalar bitmeden kimseye söylemem vs. Vs.

Hahahah ama burası hamile topiği değil kuzu çoğunluk çocuksuz gören de hakkını helal etsin artık 😂 sen doğma büyüme oradasın galiba kuzu ailen falan da mı orada?

Hahahaha Hayriye favorim 😂

Naptın kız 😂
Sütlü irmik tatlısı ama gerçek adı bu mu emin değilim ahshsh Muhallebi gibi oluyor, tepsiye yarısını döküp arasına ceviz kırığı ve tarçın sonra kalan muhallebi üstüne

Sütlü irmik tatlısı ama gerçek adı bu mu emin değilim ahshsh Muhallebi gibi oluyor, tepsiye yarısını döküp arasına ceviz kırığı ve tarçın sonra kalan muhallebi üstüne
Annem onun arasına kakaolu burçak bisküvi koyup üstüne kakao serper prenses tatlısı der 😂 ben de cheesecake aldım allah affetsin 🤤

İzmirlilerinn yine farklı bir isim koyma durumu🤣🤣 benim annem de prenses tatlısı der. Muhtemelen o da Çiğdem gibi gevrek gibi bir şey🤣
Evet hahahah eşim hep diyor bütün Türkiye yanlış biliyor bi siz doğru biliyonuz 😂 geçen onla şambali tartışması yaptık o diyor şam tatlısı ben diyorum hayır şambali şam tatlısı ne ya ilk kez duydum diyorum bütün Türkiye şam tatlısı diyor sen uzayda mı yaşıyorsun diyo 😂😂😂

@fiona13 @yildizsavascisi @ minseo minseo @ U Uzaygemisi35 @ ipek_annesi ipek_annesi MEMUR54 MEMUR54 Kızlaaaaaar kist ameliyatlarımı yapan doktorun çalıştığı hastanedeki embriyologla görüştüm bilgi almak için. Sağ olsun kız tek tek anlattı. O da mikroenjeksiyon dedi. "Hangi merkeze giderseniz gidin doktorunuza güvenin. Konuştuğunuz yer de size yanlış bir bilgi vermemiş. Bize de gelsen yazmayabilirdik morfoloji ayrıntısını, her zaman gerek olmuyor. Hatta bir şey değişmiyor onu bilince" dedi. "Önemli olan transfer için seçeceğimiz sperm. Onu zaten embriyologlar tek tek inceliyor. Baş, kuyruk, boyun anomalisi olanları eliyor, biz de öyle yapıyoruz" dedi. "Hatta eşinden başka genetik testler de isteyebilirler" dedi. İstediler dedim. "İnan, onlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Sadece daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olacaksınız ama müdahale edilebilecek bir durum olmayacak" dedi. Zaten ürolog da böyle demişti. Embriyolog bence çok tatlı bir kadındı. Para mara almamasına rağmen ayrıntılı anlattı her şeyi. Ameliyatımı yapan doktor da cevap yazdı şimdi. O tüp bebek merkezinde değil ama aynı hastanede kadın doğumcu hala. "Bana gel ben seni tüp bebek merkezine emanet ederm beraber takip ederiz" dedi. Hastane 9500 fiyat verdi ama buna iki tahlil, yumurta toplama, transfer ve sperm toplama dahilmiş. Muayeneler yok içinde
Canım bizde ocakta sormuştuk 8000 TL demişlerdi şubatta zam gelicek demişlerdi.. muhtamelen 9000-9500 olmuştur... U Uzaygemisi35 nin dediği gibi ek ödemelerde varmış.. birde 6 aylık hsg varsa kabul ediyorlarmış yoksa tekrar çekiliyormuş.. 3 aylık sperm testi sonrası yine tekrar yapıyorlar bunlar hep ek ücret.. birde eğer yumurtaları saklatacaksan onlar içinde ayrıymış... vs vs.. Allah yardımcın olsun en güzeli tüp bebek aslında bi kere ikiz üçüz yaptırıp bidaha düşünmeyeceksin:))bugun bi haber okudum bi kadın tüp bebek tedavisine başlayacağı ay hamile kalmış:)) inşallah allah sizlere de nasip etsin...

Bir numarası yok ya dümdüz tatlı. Soğuyunca hindistan cevizi şaapacağım üstüne
249DA22A-8654-447A-B598-ED737AA5E630.jpeg

Amin canım inşallah. Dediğin gibi biraz sakinleşip durumu analiz edince insan daha makul düşünüp karar verebiliyor. Hayırlısı olsun inşallah yani gerçekten tüm faktörleri düşününce riske atmaya değer mi diye düşünüyorsun zaman kaybı olabiliyor. Ama kısmet tabi bu işler tam tüp olacağı ay hatta transferi bekledikleri ay bile hamile kalan o kadar çok var ki. Senin için hayırlısı nasılsa öyle olsun inşallah diyorum.

Doktor ve hastane pahalı da olsa inan bana bu fiyatlar aşağı yukarı her yerde hemen hemen aynı. Bence güvendiğin doktorun referansı olması bile iyi bir şey. Bu arada emin ol bence en iyi doktorla ilgili bile olumsuz şeyler hep okuruz,duyarız. Çünkü çok karmaşık süreçler. İnsanlar üzüntüsüyle doktora da sallayabiliyorlar. O nedenle onlara da çok takılma bence. Embriyologa güveniyorsun, kendi doktoruna güveniyorsun, hastanenin fiyatları diğer yerlere göre uç değil. Bence bir düşünün burayı gerçekten. Ha eşinin izin kısmı da var ama eşin olmadan sen gidemez misin? Ona çok da ihtiyaç olmuyor her seferinde sanırım. Bir anestezi alacağın yumurta toplamada bir de sperm vermede gelse yeterli olur zaten?

Eczacı tanıdık da yardımcı olursa daha uygun olur. Çok büyük bir maliyet de ilaçlar tutuyor çünkü
Canım ben ilaçlarımı sürekli aldığım eczaneden tüm reçetesiz aldığım vitamin vs herşeyde pazarlık yapıyorum acayip düşüyor sağolsun... Proxeed de falan epey yardımcı oldu... sizde vitaminlerde vs herşeyde pazarlığınızı yapın karları epey fazla ve düşme şansları var... @terelellidenhalliceyim

Belki de benim uydurmamdandır ya 🤣
Yok ya bence seninki daha yaygındır 🙈 bizim uydurmamız olması çok muhtemel🤣
Evet hahahah eşim hep diyor bütün Türkiye yanlış biliyor bi siz doğru biliyonuz 😂 geçen onla şambali tartışması yaptık o diyor şam tatlısı ben diyorum hayır şambali şam tatlısı ne ya ilk kez duydum diyorum bütün Türkiye şam tatlısı diyor sen uzayda mı yaşıyorsun diyo 😂😂😂
Hahaha aynı benimki de yaa 🤣 ama o şambali tabi ki de kimse kusura bakmasın🙈 Şam tatlısı neymiş ilk defa duyuyorum. Eşim de aynen buna takılıyor eşinin dediği gibi. Türkiye'nin her yerinde böyle farklı söylemler vardır o yöreye özgü diyor. Ama onlar Türkiye'de genel olarak o şeye ne dendiğini bilirler ve öyle kullanırlar, şaşırmazlar aaa bu ne demek diye dedi. Siz gizli bir oluşum gibisiniz diyor dünyadan uzak izole mi yaşadınız🤣 yani hiç mi farkında değilsiniz doğrusunun o olduğunu ve herkesin öyle söylediğini sanıyor iddia ediyorsunuz diyor 🤣

Geçen bir şey sordu bana nerde diye. "Bangonun üstünde"dedim. Neyin? Dedi. O kadar şaşırdım ki tekrar tekrar bangonun üstünde dedim. Ben herkes bango diyor sanıyordum. Mutfak tezgahı demem gerekiyormuş 🙄

Canım bizde ocakta sormuştuk 8000 TL demişlerdi şubatta zam gelicek demişlerdi.. muhtamelen 9000-9500 olmuştur... U Uzaygemisi35 nin dediği gibi ek ödemelerde varmış.. birde 6 aylık hsg varsa kabul ediyorlarmış yoksa tekrar çekiliyormuş.. 3 aylık sperm testi sonrası yine tekrar yapıyorlar bunlar hep ek ücret.. birde eğer yumurtaları saklatacaksan onlar içinde ayrıymış... vs vs.. Allah yardımcın olsun en güzeli tüp bebek aslında bi kere ikiz üçüz yaptırıp bidaha düşünmeyeceksin:))bugun bi haber okudum bi kadın tüp bebek tedavisine başlayacağı ay hamile kalmış:)) inşallah allah sizlere de nasip etsin...
Ya bir de bizim mikroenjeksiyon olacaksa daha da maliyetli olacak. Dediğin gibi yumurta dondurması vs ekstraları da var. Hsg taze çekilmiş olacak benim. Spermiogram da yeni çekilmiş olacak. Benim hormon tahlilleri de bu ay yeni yapıldı. Hepsini toplayıp bu ay gideceğim galiba görüşmeye. Kendi kendimi gaza getirdim çok pis. Yarın hamileyim, 10 güne doğum. Hızlandırılmış paket yaptım 🤣

Canım ben ilaçlarımı sürekli aldığım eczaneden tüm reçetesiz aldığım vitamin vs herşeyde pazarlık yapıyorum acayip düşüyor sağolsun... Proxeed de falan epey yardımcı oldu... sizde vitaminlerde vs herşeyde pazarlığınızı yapın karları epey fazla ve düşme şansları var... @terelellidenhalliceyim
İnternetten alıyor benimki takviyeleri. Bir ayda ona da zam gelmiş. Bize giren girene he öyle böyle değil

X