Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Dr um tekrar döndü bana deneyimli bi dr simdi girdi hastaneye nöbetçi bilg verdim vi daha gidebilir misin dedi tabi dedim gittim hemen bakti bu sefer büyütüp bakti ve 16 buçuk değil yumurta 17-18 mm arasında igne yapılabilir dedi igne oldum simdi catlatma pazartesi yi bekleyim mi igne için dedim simdi olabilirsin dedi uc gün üst üste ilişki önerdi kizlar
Süper ya cnm, benim de geçen ay 15-18 2 tane yumişim vardı çatlatma yapmıştım.. tabi olmadı da ..nasip değilmiş... ama çatlatma için boyut iyi yani...
Ayyy canım o kadar bayılırım ki Starbucks kurabiyeye. Diyette değilken her hafta yapardım nerdeyse 🙈 en özlediğim şeylerden biri valla biraz daha devam edeyim diyeye birkaç hafta sonra acısını çıkaracağım. Sen bugün benim için de ye afiyetle 🙈

Aaa çok ilginç bak doktordan doktora ölçüm farklı olabiliyor gerçekten. Hadi bakalım güzel sonuçlara vesile olsun inşallah 🍀🙏
Ayy ben de bayılırım, tarif verebilir misin canım minseo minseo :KK36:
Tabii ki sadece yaş faktörü değil, benim de ilaçsız gelişmiyor yumurtalarım 8 mm de kalıyordu. Ilaçla çok güzel büyüdü ama sağlıksız gebelik oldu bu sefer de. Keşke doğal yolla olsa, bizim de denemediğimiz yol kalmadı ama mecburuz bunları kullanmaya napalım. Beslenmenize dikkat edin. Bol meyve sebze ve Kuruyemiş ama çiğ olanlarından. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Emekler, umutlar boşa gitmesin 🙏
Hayırlısı olsun canım, tıp çok gelişti, yumurta varsa sorun yok, napar ederler büyütürler... hazır hale getirirler, demi?

Arkadaslar ovulasyona bakamisiniz bir de dünü değerlendirdik bugun de mi değerlendirmek lazim yoksa yarina birakmak mi daha iyi olur

Eklentiler

• 16145191832182312623814747024531.jpg
    16145191832182312623814747024531.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 42
evet inşallah canım, benim ilaçsız gelişiyor mu gelişmiyor mu hiç bilemedim çünkü direk ilaçla başladık.ilk kontrolümüzdü hiç ilaçsız ilerleyelim demedi doktor bey.
o zaman ovülasyonda gördüğümüz pikler benim progestab testleri falan toptan hikaye oldu 🤭
Aslında 1 ay ilaçsız takip etmesi daha iyi olurdu çünkü mantıken dozunu da ona göre ayarlmalıydı. Bişey de diyemiyoruz işte, el mahkum.. Test hakkında haklısın çünkü ben doktor takibine başlamadan önce 3 ay pik görüyordum testlerde. Sonra ultrasonda bu ölçüleri görünce şoke oldum. En sağlıklısı doktor takibi o yüzden. Ben de bu ay daha rahat olucam çok şükür. Benimki de inatla çatlatma iğnesi vermiyor bu sefer çok büyüyor işte bekledikçe.

Kaçıncı tedavim canım femara ile? 3mü olacak?
Evet ara vermiştim ama 3.olacak bu canım.

Süper ya cnm, benim de geçen ay 15-18 2 tane yumişim vardı çatlatma yapmıştım.. tabi olmadı da ..nasip değilmiş... ama çatlatma için boyut iyi yani...

Ayy ben de bayılırım, tarif verebilir misin canım minseo minseo :KK36:

Hayırlısı olsun canım, tıp çok gelişti, yumurta varsa sorun yok, napar ederler büyütürler... hazır hale getirirler, demi?
Ya büyüyor evet çok şükür ama zamanında iğne vermeyince çok büyüyor belki o yüzden kalitesiz oluyor. Mecbur ne diyorsa öyle yapıyoruz işte.

X