Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlar ağlamak istiyorum moralim bozuk :KK42: sali günü dr 11 ve 9 mm yumurta gormusti malum pek büyümemiş cuma gel demisti o gün ovilasyon koyu çıkmıştı bugün tekrar yaptım ovulasyon sipsilik çıktı bu kiste döndü ya da büyümeden söndü demek olmuyor mu :KK42:
canm aldanma testlere inan ki lh dalgalanıyor olabılır

Kizlar igneden sonra ne zaman iliskiye giriyosunuz?
Bide 20 mm yeterlimi sizce igne icin
iğneyi yaptığım gün ve ertesi gün ilişki olmuştu sonra 1 gün ara ile dedi doktor 20mm gayet iyi canım
Ben de bu ay süt maydanoz yapıcam annem sıkı sıkı tembihledi 😂😂
Sen soğan kürü yapacaktın sanki noldu?
denicem ben de :KK14: soğan kürüne üşendim yaa :KK70: macun ile yola devam :KK59:

evet maydanoz son çarem :KK70: artık çok geç yarına yetişmez akrobasik hareketler ile ayarlıcam bi şekilde :KK76:

o zaman ünlü düşünür serdar ortaçtan iki deli gelsin pls :KK59:
İki deli bir araya gelmemeliydiiiiik:KK75:
Eczanelerde de satılıyormuş canım dün denk geldim. Ama devamlı kullanılmayacak bir şey olduğu için pek gerek yok gibi 🙈 artık bu iş için ne pozisyonlara giriyoruz zaten yok amuda kalkmalar yastıklar vs 🤣 onu da yaparsın sen canım 🙈

Valla ikiden çok fazla deli bir araya geleceğizzz 🤣🤣 inşallah tepemizde lohusa topuzuyla tshirtümüzde süt lekesiyle 🤣
Kizlar ağlamak istiyorum moralim bozuk :KK42: sali günü dr 11 ve 9 mm yumurta gormusti malum pek büyümemiş cuma gel demisti o gün ovilasyon koyu çıkmıştı bugün tekrar yaptım ovulasyon sipsilik çıktı bu kiste döndü ya da büyümeden söndü demek olmuyor mu :KK42:
Canım bozma moralini ovulasyon testi yanıltıcı oluyor en iyisi yarın doktorda belli olur. Vücudunu tanıyor doktor bir dahaki ay farklı bir tedavi uygular büyümedşyse de. Sıkma canını sen ovulasyona takılma
Kızlar sonucum 10 çıktı iğne etkisi mi acaba 🤔
Ayy canım çok arada çıkmış değerin. İki gün sonra tekrarla bakalım artıyorsa gebeliktir 🤗 içime doğan gebelik ama iğne etkisi de bazen uzun sürebiliyor o nedenle garanti olsun iki gün sonra bak bakalım. Hayırlısı olsun inşallah 💫
O zaman söndü gitti bilmiyorum dr cok ufak kalmış demisti en azından bi 15 mm olmalıydı dedi demekki söndü buyumedi :KK42: dr yarin daha büyümüş olir diye çağırdı ama ortada yumurta bile olmayacak bence ilişkiye de girmene gerek yok yumurta cok ufak demisti
Doktor çok acayip gerçekten ilişkiye girme ne demek 🙈 sen madem özele gidiyorsun farklı bir doktora mı gitsen acaba? Ama bence her türlü bu doktorla da sonuç alırsın bozma moralini.
Kizlar igneden sonra ne zaman iliskiye giriyosunuz?
Bide 20 mm yeterlimi sizce igne icin
Canım 20 mm çok güzel değer. Daha da büyüdükçe de kalitesizleşiyor. İğneden sonra da 1 2 mm büyüyor ve çatlıyor. Benim doktorum iğneden sonraki gün ve gün aşırı toplam 3 defa ilişki önermişti ama muhtemelen 4 yumurta var diye ve aralıklarla çatlar belki diye öyle önerdiğini düşündüm. Yani salı günü iğneyi vurdum Çarşamba cuma ve Pazar ilişki önerdi önerdi. Benim pazartesi 21 22 mm civarıydı. Aslında benimki biraz büyüktü diyebiliriz ertesi gün vurduğum için. Senin değer harika bence 😍

Bazı doktorlar iğneden 12 saat sonra ve 36 saat sonra öneriyorlar. Yani iğne günü ve ertesi gün, sonra gün aşırı. İki gün üst üste öneriyorlar gördüğüm kadarıyla bazıları ama sonuçta sperm yaşıyor zaten iki gün bilemiyorum 🤷 görüşler çok farklı yani canım, sana ne dedi doktorun?

Hakikaten öyle canım,resim yapıcam ama evim küçük ve eşim boya kokusu etkiler diye evde yapmamı da istemiyor.Bir kaç tablom yarım kaldı🤷Bende aylak aylak takılıyorum.
Ayy ne güzel yeteneklerin var ben anca boşlukları doldurarak boyama yapıyorum :KK70:
Eczanelerde de satılıyormuş canım dün denk geldim. Ama devamlı kullanılmayacak bir şey olduğu için pek gerek yok gibi 🙈 artık bu iş için ne pozisyonlara giriyoruz zaten yok amuda kalkmalar yastıklar vs 🤣 onu da yaparsın sen canım 🙈

Valla ikiden çok fazla deli bir araya geleceğizzz 🤣🤣 inşallah tepemizde lohusa topuzuyla tshirtümüzde süt lekesiyle 🤣
hallederiz bizim elimizden bi uçan bi kaçan kurtulur :KK70: :KK70:

Canım bozma moralini ovulasyon testi yanıltıcı oluyor en iyisi yarın doktorda belli olur. Vücudunu tanıyor doktor bir dahaki ay farklı bir tedavi uygular büyümedşyse de. Sıkma canını sen ovulasyona takılma

Ayy canım çok arada çıkmış değerin. İki gün sonra tekrarla bakalım artıyorsa gebeliktir 🤗 içime doğan gebelik ama iğne etkisi de bazen uzun sürebiliyor o nedenle garanti olsun iki gün sonra bak bakalım. Hayırlısı olsun inşallah 💫

Doktor çok acayip gerçekten ilişkiye girme ne demek 🙈 sen madem özele gidiyorsun farklı bir doktora mı gitsen acaba? Ama bence her türlü bu doktorla da sonuç alırsın bozma moralini.

Canım 20 mm çok güzel değer. Daha da büyüdükçe de kalitesizleşiyor. İğneden sonra da 1 2 mm büyüyor ve çatlıyor. Benim doktorum iğneden sonraki gün ve gün aşırı toplam 3 defa ilişki önermişti ama muhtemelen 4 yumurta var diye ve aralıklarla çatlar belki diye öyle önerdiğini düşündüm. Yani salı günü iğneyi vurdum Çarşamba cuma ve Pazar ilişki önerdi önerdi. Benim pazartesi 21 22 mm civarıydı. Aslında benimki biraz büyüktü diyebiliriz ertesi gün vurduğum için. Senin değer harika bence 😍

Bazı doktorlar iğneden 12 saat sonra ve 36 saat sonra öneriyorlar. Yani iğne günü ve ertesi gün, sonra gün aşırı. İki gün üst üste öneriyorlar gördüğüm kadarıyla bazıları ama sonuçta sperm yaşıyor zaten iki gün bilemiyorum 🤷 görüşler çok farklı yani canım, sana ne dedi doktorun?
Kuzum doktorum yine durdurdu ilaclari yeterince yumurta buyumedigi icin. Bi tane buyudu. Bende bari onu degerlendirigim diyorum igneyi vurulup. Evde var ovitrelle.
Bundan sonrada yapmicam bidq tup bebek falan. Belki bi kere turkiyede denerim ama yoksa kur falan yapicam olmazsada olmaz

Kuzum doktorum yine durdurdu ilaclari yeterince yumurta buyumedigi icin. Bi tane buyudu. Bende bari onu degerlendirigim diyorum igneyi vurulup. Evde var ovitrelle.
Bundan sonrada yapmicam bidq tup bebek falan. Belki bi kere turkiyede denerim ama yoksa kur falan yapicam olmazsada olmaz
aaa neden durdurup duruyor ya :KK43: 1 yumurta ile deneseydi ne kaybedecek ki boyutu da iyiymiş insanlar tek yumurta ile gebe kalıyor tüp bebekte... türkiye ye gelip yapma imkanın varsa çok iyi merkezler ve doktorlar var

Aaa hay Allah ya çok ilginç. Dediğin gibi tek yumurta da işe yarayabiliyor tüp bebekte tek yumurtayı elde etmek için bile çok uğraşıyor ve o altın yumurtayla bile gebelik oluyor. O muhtemelen tek seferde birçok yumurta toplamak istiyor ama tedaviyi sürekli durdurması çok saçma belki bir dahaki ay da yine aynı olacak? Alır toplar biriktirir yani dondurup ne var ki. Sonuçta sen aynı tedaviyi yine almış oldun bu ay vücuduna da yazık. Bence kesinlikle değerlendir canım ovitrelleyi vurup. Benim 21ken ertesi gün vurdurmuştu dikkat et ama bence bu boyut gayet iyi senin. 16dan büyük olması yeterli geliyor doktorlara genelde. Senin tam kıvamında bence. Sadece bazen ovitrelleye rağmen çatlama olmayabiliyor, sende öyle olacağını sanmıyorum çünkü normalde de çatlıyor. Çatlamayacak fazla yumurta olduğunda oluyor sanırım. Sen yine de iğneden bir hafta sonra falan imkanın olursa bir progesteron testi ver. Yurtdışında zor oluyor sanırım bu işler ama kist olmasın ne olur ne olmaz bir de onla uğraşma. Bence bu yumurtanı kaçırma değerlendir her türlü. İnşallah hiçbir ekstra tedaviye gerek kalmaz ama Türkiye gerçekten tüp bebekte baya başarılı. En kötü imkanın olursa burda yaparsın canım. Hakkında hayırlısı olsun.

Kız minseo minseo profilin değişmiş sabahtan beri kim bu diyorum 🙈 çok tatlısınız kızlar ya valla iyi ki varsınız ben de aynı durumdayım farklı bir şey okuyamaz oldum aileden insanlar gibi barları takip ediyorum gebelik haberlerine sevinip regllere üzülüyorum🤣 çok büyük bir aile olduk burada 🤗
Aynen ya bende bu kim dedim 🤣🤣
karavan kiralayıp hepınızı toplıcam merak etmeyin :KK70:
Benüde aluuunnnn :KK48:
Ben şimdi doktordan çıktım kızçeler. Moralin nasıl dedi, konuştuk biraz. Üzgünüm yani neden olmadı falan dedim. İşte keşke 2 kere 2 dört olsa ama böyle değil bu konuda dedi. Gebe kalmaman için hiçbir sebep yok dedi, çikolata kisti olup hamile kalan örnekler çok fazla dedi. Eşinin değerleri kötü olup rezervi kötü olup ilaca yanıt vermeyen birçok insan var dedi. Daha senin ilaca da yanıtın güzel bu ilaç en basiti ve oranları yüksek, iğnelerle veya aşılamaya geçilebilir ama senin için bunları konuşmak için çok erken dedi. Stres olma dedi, bugün en yüksek ileri tedavi tüp bebeğe yönlendirsek bile olasılık yüzde 50 dedi. Velhasıl böyle yani kızlar yine klomen kullanacağım günde ki kez tek seferde. Yarın başlayacağım, haftaya cuma da kontrole çağırdı. Bu sefer daha erken gitmiş olacağım geçen aya göre. Bakalım bu sefer ne olacak, hayırlısı artık.
Canım hayırlı olsun yeni ayın 😇 mart kampanyasina devamkee :KK49:
peki efenimmm :halay:

ben de ters psikoloji uyguluyorum bu ay hiç bişi dikkat etmiyorum yediğim içtiğim pöfff olcaksa olur yeter :KK70:
cuma ve pazar bi maydonoz buharına çömcem bakalım hayırlısı :KK70:
Yumurtlama gunlerinde mi yapiliyor bu kür canim ? Rahim kanallari icin mi
Ohh valla harika dikkat ettik de ne oldu sal gitsin ye iç takıl kafana göre 😍 bir maydanoz kalmıştı canım yap onu dan🤣 hemoroid için wcye konulan oturma banyoları var onlardan al istersen rahat olur

Ayy evet rahat rahat gidebiliyorken şimdi her şeyi hallet sen 🙈 evet yaa. Ay bir yorumda okumuştum çok güldüm hepimiz hamile olalım inşallah yazın diye düşünürken aklıma geldi. Kadının biri hamileyken denize girersem bebek boğulur mu diye sormuş 🤦🤦

İzmir bir deliye daha kavuşacak🤣

Ayy hadi bakalım rast gelsin canım. Sen bu ay herhangi bir şey kullanmış mıydın? Normal döngüde mi kontrol edeveksin yumurtlama olmuş mu diye?
Saol canım,yok hic bir tedavi almadim oylesine, kendim istedim doktordan bu ay

Aaa hay Allah ya çok ilginç. Dediğin gibi tek yumurta da işe yarayabiliyor tüp bebekte tek yumurtayı elde etmek için bile çok uğraşıyor ve o altın yumurtayla bile gebelik oluyor. O muhtemelen tek seferde birçok yumurta toplamak istiyor ama tedaviyi sürekli durdurması çok saçma belki bir dahaki ay da yine aynı olacak? Alır toplar biriktirir yani dondurup ne var ki. Sonuçta sen aynı tedaviyi yine almış oldun bu ay vücuduna da yazık. Bence kesinlikle değerlendir canım ovitrelleyi vurup. Benim 21ken ertesi gün vurdurmuştu dikkat et ama bence bu boyut gayet iyi senin. 16dan büyük olması yeterli geliyor doktorlara genelde. Senin tam kıvamında bence. Sadece bazen ovitrelleye rağmen çatlama olmayabiliyor, sende öyle olacağını sanmıyorum çünkü normalde de çatlıyor. Çatlamayacak fazla yumurta olduğunda oluyor sanırım. Sen yine de iğneden bir hafta sonra falan imkanın olursa bir progesteron testi ver. Yurtdışında zor oluyor sanırım bu işler ama kist olmasın ne olur ne olmaz bir de onla uğraşma. Bence bu yumurtanı kaçırma değerlendir her türlü. İnşallah hiçbir ekstra tedaviye gerek kalmaz ama Türkiye gerçekten tüp bebekte baya başarılı. En kötü imkanın olursa burda yaparsın canım. Hakkında hayırlısı olsun.
Sagol kuzum ya. Burdakilerden baya biktim. Hic durmadan kosturuyosun, doktorlar hic takmiyo falan. Dun kostur kostur oglen anestezisti gormeye gittim, bugun tedaviyi durduyolar. Hic sorma. Bide anestezist hic biseyime bakmadi, tansiyon bile ölcmedi, kan degerlerime bakti, sanki uzaktan bakamaz ona. Oraya cagirdi tahliller iyi deyip gonderdi...

aaa neden durdurup duruyor ya :KK43: 1 yumurta ile deneseydi ne kaybedecek ki boyutu da iyiymiş insanlar tek yumurta ile gebe kalıyor tüp bebekte... türkiye ye gelip yapma imkanın varsa çok iyi merkezler ve doktorlar var
Yazin belki gelirim kuzu. Ameliyata almicak beni ten yumurta icin o kadae hormon aldim umrundami

Iğne yapılan gün iliski onermiyorlar aslinda,doktorun mu o sekilde önermisti canım ?
çok net hatırlamıyorum canım ama birinde eşim nöbetçiydi zaten o gün olmamıştı diğerinde ben yapmıştım kendim ama doktor illa bugün olacak demedi sadece iğne vurulduktan sonraki akşam mutlaka olsun demişti

Ben de saygı duyuyorum böyle becerikli insanlara🙈🙈 NaaNaa NaaNaa 👏👏

İnşallah bakalım burada çok güçlü bir ekip olarak taktiklerle büyüteceğiz bebişleri 🙈
Teşekkür ederim kızçeler🤗Kendinizi bu konuda hafife almayın benimde daha çok öğrenmem gerek teknikler var zaman buldukça kendimi geliştirmeye çalışıyorum.Sizlerde de emin gizli yetenekler vardır.Havalar azcık ısınınca tekrar başlamayı ümit ediyorum,🤲🏻

X