Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Gecmis olsun canim ,ve başınız saolsun
Ben hep 0,1 li degerlere alışkın oldugum icin bir umut geldi bana ,inşallah bebis vardir
Sağolasın tatlım evet bende de öyle çıkardı hep ama bu gibi değerler görüp regl olan da çok. Hayırlısı

Ben yarın ilk defa progesteron tahlili yaptiricam, asıl gittigim doktor gerek yok demisti ama bu son gittigim doktordan ben kendim istedim

Kizlar ilacsiz yumurta takibi oluyor mu ?Onu danışacağim doktora bu ay
Evet ilaca başlamadan zaten ilaçsız takip etmesi gerekir önceden. Eğer kendiliğinden gelişip ya da kendiliğinden çatlamıyorsa o zaman ilaçla takip olmalı. Bana öyle yapmıştı

Bende her ay ,diger ayda bunu yapariz,bunu ekleriz,martta bunu yaparim olmazsa nisanda buna giderim ,mayista şu olur diye diye plan yapıyorum buda yanlış sanirim onumde 6 aylik hareket planim haziŕ resmen

Amin canim hayirlisi
Bana direk ilacla baslamıslardi pco oldugum icin mi acaba ? Ilac alinca benim dunyam degisiyor ya ,bir kere de olsa denemek istiyorum.inşallah gerek kalmaz mart bombalarini patlatırız burda

Aaa neden canım korku ve endişeler yüzünden mi? Eşin yanında mı?

Aaa neden canım korku ve endişeler yüzünden mi? Eşin yanında mı?
o kadar isteyen ben değilmişim gibi hiçbir bağım yok bebekle hatta hayatımı zehir ettim ben hiç çocuk istemiyordum neden uğraştım vs diye düşünceler bile vuruyor arada.. Ama şu aralar biraz rahatım diğer hamileler de böyle hissediyormuş normalmiş sonra geçiyormuş... İnşallah yani

Canım bence de normal bu tarz şeyler yaşayan çok kişi var kendini suçlama bu duyguları hissetmene sebep altta yatan başka olaylar var muhtemelen o yüzden kendini çıkmazda hissediyorsun sanki sana üstüne yük gelmiş gibi geliyor sorun çıkacak yeni sorunlarla uğraşacakmışsın düşüncesi yüzünden bunları düşünüyorsun haftan ilerledikçe her şey güzel olacak geçecek alışacaksın merak etme

B bitkiselhayat mell_in_shell kızlar napıyosunuz ? nasıl gidiyor ?
İyi kuzum, gebelik reflüsü çektim bir ay boyunca, baya zorladı beni. İki gündür sadece hafif bulantım var, buna şükür diyorum ah kadınlık, her hali zormuş topiği de takip ediyorum canım bu arada, bu sevdiğim gruptan asla ayrılmam

Bende her ay ,diger ayda bunu yapariz,bunu ekleriz,martta bunu yaparim olmazsa nisanda buna giderim ,mayista şu olur diye diye plan yapıyorum buda yanlış sanirim onumde 6 aylik hareket planim haziŕ resmen
Canım her zaman 1 B planı olması iyidir.Attığımız her adımın olumlu sonuç vereceğine inanarak adım atmamız,bu adımlardan bazılarının olumsuz sonuç verebileceğini de unutmadığımız müddet daha sağlıklı düşünebiliyoruz.Yoksa yanacak devrelerimiz

çok şükür canım ilk haftalar zorlar sonra rahat olur inşallah :) ayrılma tabi arada ses verin özletmeyin :)

Canım hamilelik=Depresyon
Hamileyken inan çok farklı duygu durumu yaşanıyor.Ben ilk hamile olduğumu bilmeden iş yerinde de çok stresli dönemler geçiriyordum reglimin geçtiğini bile unutmuşum.Sürekli gereksiz şeylere ağlıyordum sırf bu yüzden psikiyatriye gittim.Hanilelik şüphesi vardır ye şurup vermişti.Bir kaç gün sonra hamile olduğumu öğrendim.İnan o dönemde ben ben değildim.İçimde aynı anda başka bir kaç kişi varmış gibi gel gitlerim oluyordu.Her duygunun tadını çıkarmaya bak

Aynen en sağlıklısı doktorun ultrasonda görmesi ve boyutunu söylemesi.. gerekirse takviye vermesi...Hatta doktor rahim kalınlığını bile söylemeli...

çok şükür canım ilk haftalar zorlar sonra rahat olur inşallah :) ayrılma tabi arada ses verin özletmeyin :)
Pazartesi kontrol var, bakalım inşallah herşey yolundadır da bir adım daha ilerleriz tabi tabi, gizli takip etmiycem ses etcem artık bu arada mart totemini takip ediyorum, hergüne güzel haberler okuyacağız inşallahh dualarım hep sizinle.

inşallah canım mart ayında pik olur güzel haberler kontrolden sonra haber ver bize de :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…