Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Amin saolun 😍 hayır hiç bi ilaç kullanmamıştım sadece kontrole gittim
Hakkında hayırlısı olsun canım, sağlıkla kucağına al inşallah :)))
benim regliye son uc gun . ama sankı bebek dusunmuyormus gıbı rahatım nasılsa yumurtlama yok hamıle değilim diye bı rahatlık var panık yok ustumde. aylardır her reglı zamanı delı gıbı belırtı ararken şuan kac gun kaldıı yaa dıye baktım reglıye :KK70: panıksız gecen şu zaman iyi geldi bana :KK70:
buarada 8 günde 2 kilo :spor:
Maşallah maşallah.. diyetisyenlere rakip olacaksın :))) Tebrik ederim.
Instegram cok gereksiz oldu benim için ya hikayeleri geçiyorum hepsi bebek ya bi tane farklı durum olmaz mj yok ?? Bi insan bebeğinin kirpigini paylasir ve altına bu duyguyu tatmayan asla anlayamaz hislerimi der mi ya ..
Kesinlikle katılıyorum.. benim arkadaşlarım da yeni doğan bebeğe instagram açmışlar, afedersiniz yese içse sıçsa paylaşıyor.. olan var olmayan var.. hem bir de nasıl diyim düşüncesizlik gibi geliyor.... herkesin bir özeli olmalı bence.bu kadar alelade duyurmak paylaşmak bana göre değil..

gözlerimizin açık göründüğü uyuma teknolojisini ne zaman gerçekleştireceksiniz sayın bilim insanları ?:işsiz:
çok fena uyku basıyor yemekten sonra esnemekten çenem ağrıdı kızlar :KK14:

Merhaba Arkadaslar. Sene sonuna dogru hamile kalmayi planliyorum. Yani evlenince hemen cocuk sahibi olmak istiyorum. Yas oldu 35. ve hic hamilelik vs yasamadim.
Sizce ganilelik öncesi nelere dikkat etmem gerekiyor. Suanda icin kilom fazla onu biliyorum. Bu arada vejetaryenim.

Engin bilgileriniz icin simdiden tesekkür ederim. :)

Kuzular beta çıktı vajinal ultrasonda bakalım dedi ben istemedim istemiyosan bakmayalım ozaman pazartesi gebe kliniğine gel dedii🥰

Eklentiler

• Screenshot_20210224_142435.jpg
    Screenshot_20210224_142435.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba Arkadaslar. Sene sonuna dogru hamile kalmayi planliyorum. Yani evlenince hemen cocuk sahibi olmak istiyorum. Yas oldu 35. ve hic hamilelik vs yasamadim.
Sizce ganilelik öncesi nelere dikkat etmem gerekiyor. Suanda icin kilom fazla onu biliyorum. Bu arada vejetaryenim.

Engin bilgileriniz icin simdiden tesekkür ederim. :)
evlenmeden 1 ay önce folik asit başlayabilirsiniz , yumurtlama günlerinizi belirleyin düzenli ilişki gebelik olasılığını artırır. Yaştan dolayı doktora gidip geç kalmadan hormon testlerinizi ve vajinal muaynenizi isteyin, hızlı yol almak adına eşiniz de sperm verirse çok iyi olur :super:

Biliyorum 🙈 Ama baktıraamadım pazartesi kendi görünür sağlıklıdır inşallah
Canım inşallah sağlıklıdır ve sağlıkla kucağına alırsın.Sağlıklı da olsa sağlıksız da olsa sakın endişelenme şu saatten sonra herşeyi zamana ve yaradanın takdirine bırak ,içine zaten hamiş olduğun için bir rahatlık gelmiştir.Hamileliğin ilk 3 ayında tüm anne adaylarında hamileliklerinde problem olmazsa dahi bebeklerini düşürme korkusu olur sadece sende oluşan bir korku değil...Ben her öğürmemde kesin bu sefer düşer dediğim sağlıksız bebeğimi düşürmedim aldırmak zorunda kaldım.Hemde kalbinde çok büyük sıkıntı olmasına rağmen....
Sen bundan sonra hamileliğinin tadını çıkar,enşelenme,olumsuz düşünmeye başladığında elini karnına koy bebeğinle sohbet et,şarkılar ninniler söyle ,hatta komedi filmleri izlemek çok keyifli olur.🤗

Canım inşallah sağlıklıdır ve sağlıkla kucağına alırsın.Sağlıklı da olsa sağlıksız da olsa sakın endişelenme şu saatten sonra herşeyi zamana ve yaradanın takdirine bırak ,içine zaten hamiş olduğun için bir rahatlık gelmiştir.Hamileliğin ilk 3 ayında tüm anne adaylarında hamileliklerimde problem olmazsa dahi bebeklerini düşürme korkusu olur sadece sende oluşan bir korku değil...Ben her öğürmemde kesin bu sefer düşer dediğim sağlıksız bebeğimi düşürmedim aldırmak zorunda kaldım.Hemde kalbinde çok büyük sıkıntı olmasına rağmen....
Sen bundan sonra hamileliğinin tadını çıkar,enşelenme,olumsuz düşünmeye başladığında elini karnına koy bebeğinle sohbet et,şarkılar ninniler söyle ,hatta komedi filmleri izlemek çok keyifli olur.🤗
Allah razı olsun kuzum Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Daha kese göremedim kalp atışı duyamadım o yüzden bi acaba kimyasal mı acaba dış gebelik mi korkusu var yalan söyleyemem 🤭 Rabbim inşallah sağlıklı olmasını nasip etsin

Allah razı olsun kuzum Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Daha kese göremedim kalp atışı duyamadım o yüzden bi acaba kimyasal mı acaba dış gebelik mi korkusu var yalan söyleyemem 🤭 Rabbim inşallah sağlıklı olmasını nasip etsin
Muhtemelen kimyasal değildir,kimyasalla değerler çok yükselmiyor.Kimyasal olursa da üzülmek yok en masum terkediştir

çok şükür bizde iyiyizzzz size yazdıktan sonra başıma yine benim bişeyler geldiiiii ahahaha hiç normal bir hamilelik geçiremiyciiiğiimmm :halay::halay::halay:

sen neler yapıyorsun nasılsınnnn var mı yeni gelişmelerrrr :KK51:
yaa tahmin ettim ama sesin çıkmayınca kötü bi şey değildir inşallah ? bende bi gelişme yok canım sıfıra sıfır elde var sıfır :KK70:

Ah canım anne olmaya hazır olmayıp hamile kalmışım aslında hiç istemiyormuşum gibi karışık duygular. Şu aralar biraz daha iyiyim diğer hamilelerin de böyle hissettiğini duyunca biraz rahatladım.
Reglde duygusallık, hamile kalmaya çalışırken ayrı duygusallık, hamileyken bambaşka duygusallık, doğum sonrası ayrı zaten. Kadınlar olarak sonsuz duygusallık döngüsü içindeyiz resmen :halay:

X