Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ne guzel canım sebebi farkli da olsa stressiz bir ay ,keske her ay öyle olabilsek 😊🥲
Tebrikler canim darisi bana bende yürüyüşe başladım 🤗

Ne kadardir kullaniyorsun canim ? Kac ay kullanmak gerekiyormuş ? Bende bal polen propolis ari sutu aliyorum

Bence once eşin yaptirsin madem onda bisey cikarsa onun tedavisi bitince sen rahim filmi cektirirsin, rahim filminden sonra 3 ay şans artiyor diyorlar

Gecmis olsun anneanneye 🙏
İyi yapmışın canım yürü bolbol

Evet doğru canım ama üşütmüş olabilirsin ya da belki yediğin bir şey dokunmuştur. Ya bence idrar erken çıkmıyor daha kanda ufak olduğu için idrar yapacaksan birkaç gün sonra yap bence moral boxma :KK66:

Evet mutlaka bunları kullanmalısınız hatta gebelik durumu olmasa bile dediğim gibi hematoloji bölümüne takipte olun. Sizin için farklı bir risk olup olmadığını da söylerler. Pıhtılaşma sadece gebelik durumunda risk değil çünkü farklı ciddi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Oranın da takip etmesi iyi olur içiniz rahat eder :)
Öyle yapacağım kuzum evet ya battan 1 gün önce ya da dayanabilirsem bat günü yapıcam

Canım mutlaka doktor kontrolünde kullan bu ilaçlar ciddi ilaçlar. Dozu çok iyi ayarlanmalı kanama riski de yapabilir o nedenle kafana göre kullanma sakın
Yok kafama göre değil kuzum dört dr kullan dedi uc dr kullanma dedi o yüzden bana kaldı kullanıp kullanmama seçeneği o yüzden ben de kullanmayı seçtim 0.4 luk demisti dr lar bakalım

Kesinlikle hatta iğne başlayınca doktorum doz testi yapılmalı yetiyor mu fazlamı diye dedi
Ah ah önce bi hamile kalsak onlar kontrol edilirde henüz bebek yok zaten ortada .. evet dediğin testi duydum ama ben taşındım ankara dan küçük bi yere Tunceli de burada pek hastane ve tahlil şansı yok o yüzden gerekirse başka şehre gidip yaptırırım doz testini falan

Ah ah önce bi hamile kalsak onlar kontrol edilirde henüz bebek yok zaten ortada .. evet dediğin testi duydum ama ben taşındım ankara dan küçük bi yere Tunceli de burada pek hastane ve tahlil şansı yok o yüzden gerekirse başka şehre gidip yaptırırım doz testini falan
Kesinlikle böyle şeyler önemli çünkü, bana 6000 lik dediğinde bile oh tamam iğne verecek rahatlığında olamadım acaba fazla ya da az gelme olur mu diye bin bir soru oluyor insanın aklında

Kesinlikle böyle şeyler önemli çünkü, bana 6000 lik dediğinde bile oh tamam iğne verecek rahatlığında olamadım acaba fazla ya da az gelme olur mu diye bin bir soru oluyor insanın aklında
Haklisin canim dört doktor da 0.4 luk dediler sanirim en düşük doz ama sonrasında doz testi yapiririm bi gebelik olsun da test isi kolay :KK51:

minseo minseo beni de ekler misin belki uğurlu gelir 🌸 Bat 19 Mart, Kasım da 9 haftalık kürtajım var, 3 ay korunmadan sonra ilk denemem olacak, trombofoli sonucu iki gende pıhtılaşma oldugundan gebelik öncesi coraspirin ve folik asit başladım.

Bu arada kızlar rahmin ters olması bebek sürecinde bir sıkıntı yaratır mı?
Canım hamile kalmaya ve bebeğin tutunmasını doğuma kesinlikle engel değil demişti doktorum.Doktorlar herhangi bir anomali olarak görmediklerini söylemişti bana😉Benimde ters🙃

Canım hamile kalmaya ve bebeğin tutunmasını doğuma kesinlikle engel değil demişti doktorum.Doktorlar herhangi bir anomali olarak görmediklerini söylemişti bana😉Benimde ters🙃
Gerçekten bazen gülesim geliyor halime bir hamilelik düşündüm çorap söküğü gibi çıkmayan kalmadı 😂

Günaydın kızlar. Dün ne kötü bir gündü 😔 zaten gece mide ağrısından uyuyamıştım sabah ağlayarak uyandırdım eşimi kramplar giriyordu mideme ama nasıl bağırıyorum kasıldığında.. Bir de eşimin amcası vefat etti cenazeye gitmemiz lazım. Hastaneye de gidemedim o halde saatlerce cenazede ayakta. Bir de belim koptu ağrıdan. Bir ishal... Aman tanrım tutamıyorum mümkün değil 🙈 kafasına göre takılıyor yani. Sağ salim atlattım acile gittim gebelik testi yaptılar önce 2,39 çıktı. Bata 4 gün vardı dün. Yükselme ihtimali olabilir mi bilmiyorum 🙄 ama onlar da emin olmadığı için sadece ağrı kesici serum yapıp yolladılar riske atamam dedi doktor
Canim geçmiş olsun.inşallah hamissindir🤲🏻 ama değerin az gibi geldi kimyasal gebeliklerde az yükseşiyot.sen regli günüm gelince tekrar bir kaç kere test yaptır.

Aynen ben de her doktora gittiğimde nur topu gibi yeni bir sorun ile çıkıyorum doktorun odasından 🤧
Gerçekten öyle Allah daha beterini vermesin hani Rabbim yanlış anlamasın ama ne bileyim Eylül den Kasıma kadar bi kendimce hamilelik gecirdim sakin oymuş o kadar ondan sorası aman Allahım duymadığım tıbbı terim, test kalmadı, yaptırmadığım çok test var onları da yaptırsam ohooo🤦‍♀️rahim filmi de çektirmedim birde inşallah ona gerek kalmaz, eşim de diyor her gidişimiz de yeni bir gündem ile dönüyoruz diye 😂

Gerçekten öyle Allah daha beterini vermesin hani Rabbim yanlış anlamasın ama ne bileyim Eylül den Kasıma kadar bi kendimce hamilelik gecirdim sakin oymuş o kadar ondan sorası aman Allahım duymadığım tıbbı terim, test kalmadı, yaptırmadığım çok test var onları da yaptırsam ohooo🤦‍♀️rahim filmi de çektirmedim birde inşallah ona gerek kalmaz, eşim de diyor her gidişimiz de yeni bir gündem ile dönüyoruz diye 😂
Benim de bi rahim filmi kaldı bu ay olmazsa 20 martta onu da çekilcem valla yıldım ya 😅

Benim de bi rahim filmi kaldı bu ay olmazsa 20 martta onu da çekilcem valla yıldım ya 😅
Ben rahim filminden korkuyorum ya aslında korkma üstünde düşünme düşündün mü çekiyorsun başına gelir diyorum ama yok 😅eğer gözüm yese bebek düşünmeden onunda yaptıracaktım yoksa. Ay inşallah gerek kalmadan hepimiz bebek sahibi oluruz

Gerçekten bazen gülesim geliyor halime bir hamilelik düşündüm çorap söküğü gibi çıkmayan kalmadı 😂
🤣🤣🤣🤣Sorma valla benimde öyle,lupus çıktı, hiperprolaktinemi,kansızlık,kanda pıhtılaşma yatkınlık,alerjim var bir çok şeye,eşimin hastalıklardan kafası karıştı.Gecen endokrin uzmanına yanlız gitmek zorunda kaldim.Esim diyor sorsalar, hangi doktora ne anlatacağımi karıştırtirim..hemotoloji,nöroloji, romatolojiye.endokronoliji ,kadın doğum vs🤭🤭🤭

Ben rahim filminden korkuyorum ya aslında korkma üstünde düşünme düşündün mü çekiyorsun başına gelir diyorum ama yok 😅eğer gözüm yese bebek düşünmeden onunda yaptıracaktım yoksa. Ay inşallah gerek kalmadan hepimiz bebek sahibi oluruz
Ben de hep erteledim ama artık bıçak kemiğe dayandı 1 yıl dolunca 😭 inşallah gerek kalmadan gebe kalırız 🙏

🤣🤣🤣🤣Sorma valla benimde öyle,lupus çıktı, hiperprolaktinemi,kansızlık,kanda pıhtılaşma yatkınlık,alerjim var bir çok şeye,eşimin hastalıklardan kafası karıştı.Gecen endokrin uzmanına yanlız gitmek zorunda kaldim.Esim diyor sorsalar, hangi doktora ne anlatacağımi karıştırtirim..hemotoloji,nöroloji, romatolojiye.endokronoliji ,kadın doğum vs🤭🤭🤭
Benim okurken aklım karıştı yoksa eşiniz haklı valla ben bi genetik bir trombofoli yaptırdım onda da MTHFR A1298C heterozigot ve Paı 4g4g homozigot çıktı o bile benim beynimi yedi 😅

X