Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Malesef klomenden oldu kuzum
İlk baş doktor ilaç vermedi bir sonraki adetle atarsın diye sonra ertesi hafta yine adet oldum 3 gün sonra adet bitti derken ertesi hafta bir daha adet oldum kistten dolayı sürekli her hafta adet olmaya başlayınca doktor 1 aylık doğum kontrol hapına başlattı 😔 haftaya pazar bitecek doğum kontrol hapı bitince 2-3 içinde adet olmam lazım
Ama benim şuan adet belirtilerim var doğum kontrol hapı bile adet olmama engel olmayacak sanırım
Benimde kist 4 mm di malesef 😔
Çok üzüldüm canım ya inatçıymış senin ki 😔 doğal bir şeyler denedim mi. Ben korunmayı bıraktığım ay Bi baktırayım da sonra çocuk düşüneyim diye gitmiştim kistle karşılaşmıştım yine 4cm. civan perçemi içtim etkisi olduğunu düşünüyorum 15 günde kaybolmuştu. Şimdi yine içiyorum. İnşallah sende hemen sökülürsün maydanoz suyu falan da içilebilinir sanki hı🤔 onu denedin mi

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm @iloveme @fiona13 Mordus Mordus Cartedor Cartedor @Duygu933 @GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Ah bu regl zamanı üzüntüleri o kadar iyi biliyorum ki. Seni çok iyi anlıyorum şu an ne desem boş hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Ama birkaç gün içinde eski motive haline döneceksin hepimizin yaptığı gibi.. İnşallah bir gün olduğunda o kadar mutlu olacağız ki beklediğimize değecek. Allah hepimize o mutluluğu tattirsin her şey çok güzel olacak 😍💕 inanın inandirin efendim🥰😘

Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Kist icin sogan kuru deneyin bence arastirip

Çok üzüldüm canım ya inatçıymış senin ki 😔 doğal bir şeyler denedim mi. Ben korunmayı bıraktığım ay Bi baktırayım da sonra çocuk düşüneyim diye gitmiştim kistle karşılaşmıştım yine 4cm. civan perçemi içtim etkisi olduğunu düşünüyorum 15 günde kaybolmuştu. Şimdi yine içiyorum. İnşallah sende hemen sökülürsün maydanoz suyu falan da içilebilinir sanki hı🤔 onu denedin mi
Çok yıpranmış bezmiş durumdayım hiç birşey denemiyorum artık 😔

Ah bu regl zamanı üzüntüleri o kadar iyi biliyorum ki. Seni çok iyi anlıyorum şu an ne desem boş hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Ama birkaç gün içinde eski motive haline döneceksin hepimizin yaptığı gibi.. İnşallah bir gün olduğunda o kadar mutlu olacağız ki beklediğimize değecek. Allah hepimize o mutluluğu tattirsin her şey çok güzel olacak 😍💕 inanın inandirin efendim🥰😘
Evet hepimiz yaşıyoruz o nedenle burada birbirini anlayan insanların olması çok iyi geliyor. İnşallah değecek çok teşekkürler hepimiz yaşayalım o güzellikleri çok sağol 🥰🥰

Bugun ki test yaaa yarin kac mm çıkacak yumurta merak ediyorum kizlaaaar :KK49: dua edin çatlasın pko belasına rağmen

Eklentiler

• IMG-20210222-WA0002.jpeg
    IMG-20210222-WA0002.jpeg
    37,7 KB · Görüntüleme: 30
Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Geçmiş olsun ben kistimi bu ilaçla erittim. İlaç bitti hastalandım. Sonra üç aydır düzenli oluyor.

@iloveme U Uzaygemisi35 @cukulatam @fiona13 @Random33 @GeminiWoman başka etiketleyen, yazan, merak eden, gözden kaçırdığım kim varsa eksik olmayın. Afedersiniz b.k gibiyim ama anlatsam bir türlü anlatmasam bir türlü. Ben sanırım çocuk sevdasından vazgeçip önce evliliğimi çocuğa hazır hale getirmek için uğraşmalıyım ama hiçbirine de gücüm kalmadı açıkçası. Çocuğu diliyle kendi de istediği halde tavırlarında bununla bağdaşam hiçbir şey görememekten çok yoruldum. Bir sürü tartışma, kavga, tantana. Konuşmaya çalıştıkça daha kötüye gidiyor vs. Onca stres ben sonunda sağlığımdan olmaya başladım ama baktım o hayatına aynen tıkır tıkır devam ediyor. Psikiyatrist randevusunun gelmesini bekliyorum. O geçince de kendi bedenim hata vermeye başladı artık. Önce kendimi tamir ettireceğim. Sonra ne yaparım hiç bilmiyorum ama artık düşünmek de istemiyorum hiçbir şeyi
Canım hakkında hayırlısı olsun inşallah.. terapi desteği almakla iyi düşünmüşsün, kesinlikle faydası olacaktır. ne gülzel demişsin evliliğimi çocuğa hazır hale getirmeliyim diyerek... Şansın bol olsun bu yolda..

Rahim filmi temiz çıktı lh FSH E2 falan bakıldı yumurtalıklarim tembel benim ama oda ilaç ile büyüyor iğne ile çatlıyor büyüyen yumurtanın kalitesi için kan verdim doktorum ona da çok güzel dedi fakat gebelik yok
ne kadardır istiyorsunuz canım? bende de aynı durumlar var doktora göre güya herşey yolunda fakat sonuç yok... olmadı bu yaz aşılama ve tüp isteyeceğiz....

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm @iloveme @fiona13 Mordus Mordus Cartedor Cartedor @Duygu933 @GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Canım benim Allah kaldıramayacağı yükü kuluna vermezmiş derler.. bizim de demek ki zamanımız var daha.. Öyle ki gerçekten evliliğinin ilk aylarında hamile kalanlar nasıl oluyor diye düşünmekten kendimi yedim durdum. ama nafile ...Vakit gelince Allah nasibimizi Fizan'dan alır, gelir kalbe koyar..

Üzülme!Eğer olmuyorsa rabbim güzelleştiriyordur.Benim tüp bebek tedavimde 16 folikül toplandığını öğrendiğimde çok sevinmiştim.Sadece 9 tanesinde yumurta varmış.Ama 5 tanesi döllenmişti diye sevindim.Ama 5 embriyodan sadece 1 tanesi (blastokist) yani 5.gün embriyosu olarak donduruldu.Hormonlarım fazla uyarıldığı için transfer olamadım.Ama üzülmüyorum vardır bunda da bir hikmet diyip tevakkül ediyorum.2.reglimi bekliyorum 8 gün geçti hala tık yok.Emin ol ,hamile kalıp kayıp yaşamaktansa hamile kalmamak daha az yıpratıyor.5 tane gebelik kaybım var.İnan kayıplar daha çok üzüyor.Hamile kalmayı jinekolojik problemlerden ziyade stres engelliyor.Herşey daha güzel olacak diye düşün olur mu😉
Ne kadar motivasyon dolu bir konuşma, işte Kadınlar kulübünü bu yüzden çok seviyorum. Birbirini tanımayan ama bu yolda beraber ilerleyen insanların birbirine destek olması....:KK19:
8 gün geçmiş test yapsanız çıkar aslında, yaptınız mı*

X